написано 20.12.2014г. неделя в 09:14
към обект/отдел Възраждане
в град Бургас

За тези,които се чудите дали да работите за г-н Марешки имаите си една наум.Роботих за тях 1година и съм напълно разочарована-взимат всеки наред от кандидатстващите.Работите като луди и давате лекарства на всеки пациент дори и да е без рецепта и ако случайно ви хванат при проверка глобата е за ваша сметка.Освен това в никакъв случай не можете да си вземете отпуска,това може да се случи в случай на смърт ва ваш близък и задължително трябва да докажете това.Ако нямате диплома за фармацевт и сте само помощник фармацевт,няма проблеми-всеки ден след края на смяната на магистъра вие заемате неговото място и започвате да работите чисто сам по здравната каса,което е абсолютно забранено.Всеки ден когато сте втора смяна оставате сам на работа на гишетата и започвате да обслужвате като луд побеснелите пенсионери.В събота или неделя оставате като дежурен на смяна през целият ден и той не ви се заплаща.Отново незаконно.

Карат ви непрекъснато да предлагате на пациентите някакви измислени лекарства(генералгин,алгозон) и в резултат получавате бонус за това-жълти стотинки.Заменяте непрекъснато терапията на пациента и боклуци.

При провеждане на ревизия ако случайно има останали непродадени лекарства с изтекъл срок трябва да ги заплащат служителите.Трябва сами да предвижвате продажбите,за да не плащате вие накрая-пълна простотия....

написано 23.11.2014г. в 19:02
в град Хисар

Много учтивата управителка в Марешки гр. Хисаря ми заяви: ДА НЕ СИ СТЪПНАЛ ПОВЕЧЕ В АПТЕКАТА МИ !!!

написано 21.07.2014г. вторник в 22:14
към обект/отдел Горна Оряховица
в град Горна Оряховица

-5 Това е оценката за Аптека  Марешки в гр.Горна Оряновица, обл.В.Търново.Аз писах и до управлението на аптеките, но и сега ще споделя болката си, че в горнооряховската аптека Марешки до пазара работят едни пенсионерки груби, злобни, готови едва ли не на бой, ако ги попиташ или недай боже да им противоречиш.Моят случай е следният:наложи се да отида да взема лекарства на мой близък, които били поръчани от 5 дни, но след едночасово чакане всеки път, ги няма, когато отидох накрая аз, бях разигравана по-вече от час, защото първо точно пред мен, касата затвори - която работи с рецептурни книжки, казаха ми да отида на другата каса, след 30 мин. чакане там, съоветната пенсионерка ми каза да чакам на другата каса/където бях/, докато служителката се върне/беше излязла изън аптеката/.През това време две по-млади служителки проничаха през един прозорец отвътре и най-нахално одумваха клиентите.След като се върна въпросната аптекарка естествено попитах за цената, защото предния път лекарствата бяха по-евтини и какво се случи - тя повика друга арогантна пенсионерка да ми обясни, че не съм права, която от своя страна ме нападна с думите, че имам психологически проблем.Това според Вас нормално отношение към клиенти ли е?За мен аз имам решение - няма да стъпя във аптеки Марешки и мисля, че мениджмънта на тези аптеки куца или всичко е оставено на инерцията, която имаха преди доста време.

написано 25.06.2014г. четвъртък в 09:32
към обект/отдел бул.Витоша 156

Г-н Марешки, научете "служителките" си да поздравяват. Вече на два пъти, различни аптекарки, като им кажа "довиждане", не отговарят.

написано 27.02.2014г. петък в 09:48
в град Варна

Отвратително е и отношението в аптека Марешки на Пазара до Елитис – гр. Варна. Там работят едни женички над 60 години, които си мислят че са продавачки, а не аптекарки. Като ги питам за някоя хранителна добавка или витамини, за разликата между един или друг вид, те ми дават да чета по опаковките, за какво и как се използва и се сърдят че ги питам. Все си мисля, че тяхната работа е да ми помогнат в избора адекватно, а не да вдигат рамене и да казват „НЕ ЗНАЯ, ето да прочетете“.

написано 20.02.2014г. петък в 22:02
в град Стара Загора

Работната атмосфера в аптеките не е добра. Няма организация, поведение и държание. Фармацевтите са на гишетата, а операторите вършат всичко останало. Няма ред, колегиалност и екипност в работата. Грешките са постоянни, това се заплаща от служителите. Напрежението е породено от многото работа и лошата организация.Смените на оператори са  постоянни, потокът от назначения и уволнения няма край и това допълнително изнервя обстановката. Няма угода и прокопсия.

написано 10.02.2014г. вторник в 14:45

Аз бях клиент на аптека Марешки,София,кв.левски В. Видях,че не съм единствената с лошо впечатление от тази аптека. Когато пойсках NEOFLEXIN лекарство за ставите за баба ми на село, 'милата' възрастна аптекарка ме поправи NEOFLEXAN , хвърли ми един поглед от сорта колко си тъпа и ми каза сметката от 12лв и нещо. Естествено имаше опашка и аз излязох, пуснах колета и се прибрах.След два дни баба ми се обади и каза, че съм купила лекарство за мозъка!!! Тъй като е баба ми е далеч и е трудно ходенето, няма как да ми го върне пак. Пък и да ми го върне съм сигурна на 100 %, че нама да ми върнат парите.

Аз съм майка на малко дете, която получава 340лв. (вече) и не мога да си позволя 12 лева да ги хвърля в кофата.

МОЛЯ ВИ ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ТЕЗИ НАДУТИ И АРОГАНТНИ ПРОСТИ ПРОДАВАЧКИ

написано 10.02.2014г. вторник в 00:01

най-некоректния работодател който познавам, бягайте далече от тази фирма там успяват само крадливи и лъжливи хора, и обслужването е потресаващо

написано 02.02.2014г. в 11:09

Здравейте. Потресен съм от отношението на аптекаркоте в аптека Марешки в гр- Бяла Слатина. Съпругата ми е посетила аптеката с цел закопуване на крем за мазане Pulmex bebe за 9 месечно бебе. Отговара е - Нямаме. Поискано е някакъв заместител. Отговор - нямаме. На въпроса "Бихте ли ме насочила къде мога да намеря подобен крем" отговора е бил "Това си е ваш проблем". Ама, че обслужване. Ако някой прочете това нещо не е лошо да обърнете внимание на служителите си за отношението към клиентите. Все пак влизаме с парите си в тази аптека. Аз лично никога не бих влязъл вече в аптеки Марешки.