написано 15.04.2014г. сряда в 17:57

Кандидатствах за работа по позиция обявена от тях. Първият консултант, с когото работих беше изключително професионален.

За съжаление позицията, която по късно ми беше предложена се оказа пълен провал и аз ги отрязах.

След две седмици кандидатствах за др позиция с тях, при което една консултанка ми се обади и започна А вие сте кандидатствала за тази позиция, ама преди това я да видим какво стана с др позиция. Ама защо отказахте, ама какво стана. При което аз професионално и обясних защото съм отказала позицията. При което тя ми съобщава ами аз незнам дали ние ще може да ви помогне, тъй като съм провалила очакванията на техния клиент. Щяла да се консултира с мениджъра си

Аз и благодарих за мнението и 200 пъти я помолих да ми върне отговор независимо какво е станало, и да ми каже името на мениджъра си. аз щях да се разправям с тях....ама няма смисъл

написано 19.12.2013г. петък в 14:53

Странно че няма мнения за тази фирма, предвид че предлагат доста обяви за работа.

Бих искал да споделя моите първи впечатления от агенцията  Изи консулт ЕООД, които за съжаление са негативни.

За мен не е нормално, уважаваща се или не аганеция за подбор на песонал да не дава обратна връзка на кандидатите при кандидатстване и в последвалите етапи (дори да няма такива), защото:

1. Всяка една агенция работи с хора, щом не умее да кореспондира с тях изобщо не умее да работи нормално и коректно.

2. Редно е още щом бъде получена кандидатура за нормална позиция, веднага да бъде съобщено за нейното реално получаване (дори от автоматичен отговор - прави се в outlook за 2 мин), а не кандидата да се чуди "на тези хора сега работи ли им пощата, не им ли работи".

3. Самия факт че агенция си позволява този лукс да не държи обратна връзка с кандидатите създава основателни впечатления че има нещо нередно и некоректно.

Съжалявам че обикновен човек без опит в HR си позволява да съди цяла агенция. Моля ви да си извадите съответните поуки и да се държите наистина като агенция за подбор на персонал. Ако сте такива наистина.

Успех!

Показани мнения 1 - 3 от общо 3