написано 20.06.2014г. събота в 22:13
към обект/отдел Български проекти

Коректни работодатели, заплащане на време, уникална атмосфера. Ако сте се лутали в повечето места за работа-с тази те не могат да се сравняват. Заплащането е много добро, спрямо това, че седиш по цял ден пред компютър и усъвършенстваш изкуството да продаваш и да говориш с хора(поне в проекта който се намирам аз). Има всички екстри, добра атмосфера, като първото от тях е страхотни колеги. По-високо поставени лица като тийм лидъри и мениджъри постоянно те питат дали всичко е наред, ако не се справяш винаги ще ти помогнат и обърнат внимание.Възможност за изграждане на кариера и разбира се дългосрочно приятелство. Всички за усмихнати и идват с удоволствие на работа. Няма да ми стигне ден да напиша плюсовете. Но ако сте мързелив и некачествен боклук, който мрази да работи и да ходи на работа, тогава това не е за вас, като първата причина е, че не го заслужавате. Там българското робско мислене приключва още с влизането ви в сградата.

написано 13.06.2014г. събота в 18:31
към обект/отдел eBay

Като бивш служител на фирмата до преди 6 месеца, ще кажа мнение за неща , за които се сещам на случаен принцип. За краткия си престой там забелязах няколко неща , много зависи в кой отдел ще попаднеш. Аз конкретно бях в новосъздаден тийм по нов проект , като таргета , който изискваха от Израел беше непосилен , първо заради адски слабите сървъри и проблемното стартиране на софтуера. Хубавото нещо беше , че конкретно двамата директни мениджъри Краси  и Лили,  се опитваха да договорят най-минималния възможен таргет и това помагаше на двете страни. Дали това беше , защото са добри лидери или защото и тяхната заплата зависеше от това , не знам. Имайки в предвид , че е нов проект , по малко и от двете е моето мнение. С двамата мениджъри никога ама никога не съм влизал в пререкание , не са ми правили забележки или да са показвали открито недоволство  и то не само аз или към мен, през 99% от времето сме работили под патронажа на Лили и тя винаги се е отзовавала и помагала. За заплащането да кажа няколко неща , заплатата идваше с точност до минутата , имаш ваучери от 50 лева всеки месец , които без проблеми си позлваш през месеца за хапване , когато си поръчвате храна или нещо подобно. Атмосферата в офиса беше добра , има си кухня , където можеш да обядваш , да избягаш за 5 минути от компютъра и прочие. От бонуса никога не са ми разяли , независимо дали си покривам таргет-а или не. Имаше коледно парти , на което не отидох , но всички бяха доста доволни , включително се раздаваха парични награди за най-креативни костюми. На Хелоуийн , също раздаваха парични награди за най-креативни костюми. Цялата работа е в кой тийм ще си , има хора цял ден киснат във фейбук , други цял ден бачкат , въпроса в някои екипи беше да си си свършил поне наполовина добре работата и нямаха претенции към теб. Като цяло най-лошото нещо , което ми направи впечатление беше , че никой нищо не искаше да направи по въпроса със сървърите , защото доста често е имало случаи аз почвам работа в 9.00 , сървъра ми тръгва в 10.30 , после си пишеш за колко време каква работа си свършил и аз ако съм можел да свърша нещо за 30 минути го пиша , че съм го работил 2 часа, тия в Израел виждат и недоволстват. Най-лошото беше , че от Израел ти поставят една задача , до обяд си с нареждане да я зарежеш почваш втора и гониш таргет по нея като за цял работен ден и шефовете нищо не казваха на хората от Израел , опитваха се всячески да спасят положението , включително и Лили е работила с моя екип , за да може да се покрие таргета , вместо да обясни на горния етаж , че е физически невъзможно. Нейният проблем беше , накрато може да си го обясните с Orange juice test , което в нейния случай беше 50/50 , хубаво и лошо. Като цяло съм доволен , НО всички колеги , които останаха след мен са много разочаровани , чувал съм потресаващи работи , които не искам да споделям  , изкарваше извън нерви. За хората , които са недоволни или няма да се съгласят с моето мнение или ще кажат , че съм някой от шефовете или , че съм платен или ме припознаят с техен колега , който все още работи там и пише положителен коментар нарочно , за да се подмаже и прочие , е уви не съм. Със сигурност ако някой си направи труда да сподели какво е преживял той , за неговото прекарано време във фирмата , ще чуете лоши неща , които може и да са вярни.

написано 08.06.2014г. в 04:37
към обект/отдел -

тук поне заплащането е правопропорционално на усилията, които полагаш, независимо от проекта - азбях няк-ко мес-ца в бг проектите, имаше тест и после се преместих в чуждестранен - ест. и заплащането в момента е по-добро, но се изисква  и повече квалификация - ако беше иначе,вероятно нямаше да има обяви за нови хора с езиц;

като отиваш в офиса, все едно отивам при семейството - има атмосфера на спокойтвие

учех докато работех,не съм  имал проблеми, в бонус си запазих нивото вна езика от ежедневната чу епотреба

ако търсите негативи, винаги ще откриете нещо, но е важно да сте склонни понякога и компромис да направите - фирмата ще ви обогати и е полезен опит, има какво да се науч, аз не съжалявам

написано 05.06.2014г. петък в 11:38

Беше много приятно да работя за тази фирма преди 4 години. Хората са млади и готини. Отношението от мениджмънта е отлично! Може да се каже, че ходех на работа с удоволствие!

написано 03.06.2014г. сряда в 09:27
Здравейте,аз съм бивш служител на 60К  и по-точно от националните проекти.Не започвайте там,защото условията са ужастни-много ниско заплащате-430 лв нето ,/спрямо труда,който вършехме да разговаряме с недоволни клиенти,превъртяни бази от други кол центрове и др/.Таргетите са нереално изпълними!Ръководството на БГ ПРОЕКТИТЕ е под всякаква критика!!!!Трябва незабавно да напуснат " двете ръководителки" .Единственото хубаво нещо бяха колегите,но всеки иска да напусне оттам,но го е страх от това дали ще може  да си нова работа.Ако някой иска да започва там не го препоръчвам,освем ако му е първа работа или пък няма друг избор.
написано 22.05.2014г. петък в 12:25

Работя от 5 години и съм много доволна! Колегите са супер и шефовете на проектите в който съм работила са се отнасяли винаги с разбиране и уважение. В българските проекти заплащането е малко на за това фирмата предлага езикови курсове. Аз работя с 2 езика и единят от тях го усъваршенствах тук с 6 месечен курс проведен в офиса на фирмата, без да се налага да ходя някъде в школа и после да бързам за работа. Заплатата чисто е около 1200лв., като има и бонуси.

написано 15.05.2014г. петък в 09:07

Работя от 6 години за фирмата и съм доволна като цяло. Заплатите са винаги на време. Всяка година има увеличение с по около 3% на заплатата. Ваучери за храна от 60 лева на месец, служебен транспорт.  Няма пари под масата, колкото си заработиш на толкова те осигуряват. Ако излезеш в майчински, работното ти място се пази. Смените са рачупени и ръководството като цяло е добро. Ако не си доволен от прекия си ръководител винаги има къде да се оплачеш и да се вземат своевременни мерки. Има възможност за растеж стига да има и желание.

Работата като цяло е доста, но това не е фирма, в която ще си клатите краката и ще ви плащат.  Таргетите не са приумица на някой, а са договорки със външен клиент.  Има доста безплатни за служителят неща като спортове, джаги, билярд, танци, коледни партита и барбекю.

За сега съм доволна от работодателят, а и самият факт, че съм вече 6 години с него говори, че е лоялен към служителите си.

написано 05.03.2014г. четвъртък в 18:15
към обект/отдел e-bay

Като почти навсякъде в София, селянчета от Правец и къде ли не, дошли и готови на всяка цена да олижат колкото дупета трябва за да взимат заплатата 800 лв в израелската /еврейска/ фирма. Мениджъра на проекта, Красимир Стаменов е един п*дерас /истински/, а връзкарите там са много. Връзкари на ниво лижа задници и лижа по-добре от тебе задници... затова става въпрос :D Много често компютрите им забиват и се случва да си губиш работата от началото на деня. "Ние се правим, че работим, а  те се правят, че ни плащат" - това е случая там. Заплатите са НАЙ-ниските в бранша! К*рвенските номера са мн често. Работата е за бездарници, учи се за 2 дни.. Лицемери и мазньовци /Kристина Цанова! :D/ им е лайт мотива :D

написано 10.12.2013г. сряда в 22:50
към обект/отдел enrichment

Работих почти година, с доброто начално намерение да работя по-дълго време там, но уви, нещата, които ни говореха в началото не видях начин да се случват. Етажите с кол-центровете, чувам, че са доста по-добре като положение, заплащане, труд и т.н., но в отдела, в който бях аз - работа по проекта eBay, е под всякаква критика, като най-слабото звено според моето скромно мнение, а и това на колеги, - е мениджмънт-а.

Този проект е май най-големият, заплащането най-ниско, експлоатирането на труда - най-високо. Има абсурдна система за оценяване, благодарение на която ежемесечно режат бонуси от по 200лв. Това го има в договора.. просто никой не ти казва, че е непосилно на някои таскове да покриеш критериите, а и не само ти - никой друг. (Уточнение - ако не постигнеш 90% като количество и качество - няма бонус, а то даже и с него заплатата е на границата м/у нормално и смешно) Не може на таск, на който работят 20 човека, само 1 човек, който е работил само 2 часа по таска, да покрие критерия, а останалите 19, които се мъчат по 2-3 седмици в/у таска, да не успеят (т.е. всичко под 90%) и съответно да режат бонуси, защото все пак 1 човек от 20 е имал късмета... Другото неприятно е отработването. Значи, след като са ти отрязали бонуса, накарали са ти се 2-3 пъти от различни места, че имаш 88% само, а не 90%, ти казват, че има някакви грешки по работата, които, те не са твои, те са от указанията на тийм лидера, но ти трябва да преправяш цялата работа.. безплатно.. извънредно. Така понякога работиш безплатно цяла събота, друг път събота и неделя.

Другото, което никой не ти казва - имаш таргет на час - понякога е лесно да го достигаш, но понякога е невъзможно. Без значение от физическите възможности на човешкото ти същество, когато няма как да постигнеш количеството на час, работиш колкото часове трябва допълнително (безплатно).

В кратце - има абсурдни дедлайнс и абсурдни изисквания, абсурдно отработване е режене от заплатата.

И все пак има и хубави неща, разбира се - има джаги.

И готини млади колеги (за съжаление текучеството е голямо и почти никой не се задържа за постоянно)

Работата става за студенти или др. хора, които не учат редовно, търсят нещо временно, докато намерят по-подходяща работа.