написано 11.10.2014г. неделя в 20:39

В един от отделите на фирмата, за който се търсят винаги хора има поне двама човека със СПИН, информацията е от директния източник, рискът е сериозен и реален. Вярно, че от тази болест вече не се умира за една седмица и е трудно да се заразиш, но за сметка на това води до достатъчно други усложнения. Помислете добре дали си заслужава да си излагате живота на опасност за едната работа.

написано 01.10.2014г. четвъртък в 22:41

Как е в Security escapes. Интересува ме менудвмънта , стрес, натоварване, възможност за развитие/

написано 04.08.2014г. вторник в 13:07

Ами разбира се,че зависи  в кой проект сте !Българските проекти колкото и да се опитват да ги изкарат готини са много зле откъм заплащане и отношение.За другите-Сийътуейв например е сносно откъм пари,но пък има голяма шуробаджанащина и това неминуемо дразни и мотивира хората да се махат;)...Сфинкса си знае!В уж много успешният проект Зумба положението е подобно,само че там някакви си кв...и са се взели много насериозно и  кадърните хора отадвна се махнаха,така че карат на изпарения.За томас кук и ибей положението е смотан мениджмънт,хора,които не си дават зор за малката заплата и така посредствено минават дните.Драмата е в Скай,там 2/3 от  хората се махнаха заради ниско заплащане в сектора и естесвено некадърен мениджмънт!Успех на кандидатите!

написано 20.06.2014г. събота в 22:13
към обект/отдел Български проекти

Коректни работодатели, заплащане на време, уникална атмосфера. Ако сте се лутали в повечето места за работа-с тази те не могат да се сравняват. Заплащането е много добро, спрямо това, че седиш по цял ден пред компютър и усъвършенстваш изкуството да продаваш и да говориш с хора(поне в проекта който се намирам аз). Има всички екстри, добра атмосфера, като първото от тях е страхотни колеги. По-високо поставени лица като тийм лидъри и мениджъри постоянно те питат дали всичко е наред, ако не се справяш винаги ще ти помогнат и обърнат внимание.Възможност за изграждане на кариера и разбира се дългосрочно приятелство. Всички за усмихнати и идват с удоволствие на работа. Няма да ми стигне ден да напиша плюсовете. Но ако сте мързелив и некачествен боклук, който мрази да работи и да ходи на работа, тогава това не е за вас, като първата причина е, че не го заслужавате. Там българското робско мислене приключва още с влизането ви в сградата.

написано 13.06.2014г. събота в 18:31
към обект/отдел eBay

Като бивш служител на фирмата до преди 6 месеца, ще кажа мнение за неща , за които се сещам на случаен принцип. За краткия си престой там забелязах няколко неща , много зависи в кой отдел ще попаднеш. Аз конкретно бях в новосъздаден тийм по нов проект , като таргета , който изискваха от Израел беше непосилен , първо заради адски слабите сървъри и проблемното стартиране на софтуера. Хубавото нещо беше , че конкретно двамата директни мениджъри Краси  и Лили,  се опитваха да договорят най-минималния възможен таргет и това помагаше на двете страни. Дали това беше , защото са добри лидери или защото и тяхната заплата зависеше от това , не знам. Имайки в предвид , че е нов проект , по малко и от двете е моето мнение. С двамата мениджъри никога ама никога не съм влизал в пререкание , не са ми правили забележки или да са показвали открито недоволство  и то не само аз или към мен, през 99% от времето сме работили под патронажа на Лили и тя винаги се е отзовавала и помагала. За заплащането да кажа няколко неща , заплатата идваше с точност до минутата , имаш ваучери от 50 лева всеки месец , които без проблеми си позлваш през месеца за хапване , когато си поръчвате храна или нещо подобно. Атмосферата в офиса беше добра , има си кухня , където можеш да обядваш , да избягаш за 5 минути от компютъра и прочие. От бонуса никога не са ми разяли , независимо дали си покривам таргет-а или не. Имаше коледно парти , на което не отидох , но всички бяха доста доволни , включително се раздаваха парични награди за най-креативни костюми. На Хелоуийн , също раздаваха парични награди за най-креативни костюми. Цялата работа е в кой тийм ще си , има хора цял ден киснат във фейбук , други цял ден бачкат , въпроса в някои екипи беше да си си свършил поне наполовина добре работата и нямаха претенции към теб. Като цяло най-лошото нещо , което ми направи впечатление беше , че никой нищо не искаше да направи по въпроса със сървърите , защото доста често е имало случаи аз почвам работа в 9.00 , сървъра ми тръгва в 10.30 , после си пишеш за колко време каква работа си свършил и аз ако съм можел да свърша нещо за 30 минути го пиша , че съм го работил 2 часа, тия в Израел виждат и недоволстват. Най-лошото беше , че от Израел ти поставят една задача , до обяд си с нареждане да я зарежеш почваш втора и гониш таргет по нея като за цял работен ден и шефовете нищо не казваха на хората от Израел , опитваха се всячески да спасят положението , включително и Лили е работила с моя екип , за да може да се покрие таргета , вместо да обясни на горния етаж , че е физически невъзможно. Нейният проблем беше , накрато може да си го обясните с Orange juice test , което в нейния случай беше 50/50 , хубаво и лошо. Като цяло съм доволен , НО всички колеги , които останаха след мен са много разочаровани , чувал съм потресаващи работи , които не искам да споделям  , изкарваше извън нерви. За хората , които са недоволни или няма да се съгласят с моето мнение или ще кажат , че съм някой от шефовете или , че съм платен или ме припознаят с техен колега , който все още работи там и пише положителен коментар нарочно , за да се подмаже и прочие , е уви не съм. Със сигурност ако някой си направи труда да сподели какво е преживял той , за неговото прекарано време във фирмата , ще чуете лоши неща , които може и да са вярни.

написано 08.06.2014г. в 04:37
към обект/отдел -

тук поне заплащането е правопропорционално на усилията, които полагаш, независимо от проекта - азбях няк-ко мес-ца в бг проектите, имаше тест и после се преместих в чуждестранен - ест. и заплащането в момента е по-добро, но се изисква  и повече квалификация - ако беше иначе,вероятно нямаше да има обяви за нови хора с езиц;

като отиваш в офиса, все едно отивам при семейството - има атмосфера на спокойтвие

учех докато работех,не съм  имал проблеми, в бонус си запазих нивото вна езика от ежедневната чу епотреба

ако търсите негативи, винаги ще откриете нещо, но е важно да сте склонни понякога и компромис да направите - фирмата ще ви обогати и е полезен опит, има какво да се науч, аз не съжалявам

написано 05.06.2014г. петък в 11:38

Беше много приятно да работя за тази фирма преди 4 години. Хората са млади и готини. Отношението от мениджмънта е отлично! Може да се каже, че ходех на работа с удоволствие!

написано 03.06.2014г. сряда в 09:27
Здравейте,аз съм бивш служител на 60К  и по-точно от националните проекти.Не започвайте там,защото условията са ужастни-много ниско заплащате-430 лв нето ,/спрямо труда,който вършехме да разговаряме с недоволни клиенти,превъртяни бази от други кол центрове и др/.Таргетите са нереално изпълними!Ръководството на БГ ПРОЕКТИТЕ е под всякаква критика!!!!Трябва незабавно да напуснат " двете ръководителки" .Единственото хубаво нещо бяха колегите,но всеки иска да напусне оттам,но го е страх от това дали ще може  да си нова работа.Ако някой иска да започва там не го препоръчвам,освем ако му е първа работа или пък няма друг избор.
написано 22.05.2014г. петък в 12:25

Работя от 5 години и съм много доволна! Колегите са супер и шефовете на проектите в който съм работила са се отнасяли винаги с разбиране и уважение. В българските проекти заплащането е малко на за това фирмата предлага езикови курсове. Аз работя с 2 езика и единят от тях го усъваршенствах тук с 6 месечен курс проведен в офиса на фирмата, без да се налага да ходя някъде в школа и после да бързам за работа. Заплатата чисто е около 1200лв., като има и бонуси.