написано 21.02.2015г. неделя в 18:25

Интересувам се  възможно ли е   кандидат  ,който  не  владее  език  да  бъде  допуснат  до  интервю  и съответно  назначен  за  телемаркетинг  агент   по   български  проекти ?

В  обявата  на  джобса  пише  ,че  е  предимство  владеенето  на  език  , а  не  задължително  изискване  .  Така  ли е  наистина ?

Разбрах  от  позната  ,че  има назначени  всякакви  хора  без  оглед на  образование  ,специфична  квалификация  и т.н  И   има ли някаква  възрастова  граница  на  работещите  в компанията ?

Благодаря  предварително  за  отговорите !

написано 20.02.2015г. събота в 17:46

Кой нормален, човек ще пътува на майата си да вземе 600 кинта. Трябва да си мазохист за да се навиеш.

написано 20.02.2015г. събота в 00:54
към обект/отдел sofia

Ако ви е първа работа ок, да поработите няколко месеца, но ако вече имате опит в някой кол център, по-добре се насочете към някой друг. Условията тук са по-лоши в сравнение с останалите места. Отношението не е особено уважително, има непрекъснато текучество на пресонал. Служебният транспорт е ок, но само ако живеете на удобно място до мястото, където тръгва. Ако сте на другия край на София... ще се разбиете от път. Работното място наистина е доста отдалечено, но пък сградата е приветлива. Тук работят само млади хора, но не очаквайте да ви поздравят и поощрят за добре свършена работа.

написано 13.02.2015г. събота в 13:31

Някой да каже за Back office support позицията и какво е заплащането.

написано 08.02.2015г. в 23:50
в град Пловдив

До  Изнервен кандидат за работа с въпрос

Абсолютно да :) Поне и в моя случаи постъпиха точно така. Казаха че след 3 дена ще звъннат, а обученията ще почнат на другата седмица... Еми никакви обаждания от тяхна страна в продължение на 3 седмици. Звънях над 4 пъти и всеки път ми казваха, че ТОЧНО днес е денят за обратна връзка, че екипът в София ги забавя...Загубиха ми времето.Лъжат че ще правят обучения, а 3 седмици по-късно-нищо, явно поне в Пловдив чакат тепърва да си построят сградата за офиси, но събират хора и им губят времето. Мислех си че само тук практикуват това поведение.Пожелавам ви успех- в София поне има много контактни центрове, по-добре се преориентирайте. Фирма, за която това не са единични случаи не изглежда много надеждна.

написано 08.02.2015г. в 10:47

Здравейте.

Преминах през тест, интерво с HR и интервю с мениджър на проекта, за който кандидатствах, на теста съм убедена, че съм безупречна, интервюто също според мен мина добре. Обещаха ми да се свържат с мен до петък (преди два дни) или с оферта, или за да ме информират, че не са се спрели на мен. И в същия ден вместо да получа някаква обратна връзка, видях, че пак са качили същите обяви в jobs.bg. Какво означава това, "много благодарим на кандидатите, ама ъ-ъ, и даже няма да се хабим да ги информираме"? Или "набираме още кандидатури, за да имаме по-голям избор"?

Трябва ли да очаквам нещо оттук нататък или това е просто техният начин да ме отсвирят?

Често ли се случва такова неуважение при комуникацията с кандидатите (като при това изрично ми беше казано, че и да не бъда селектирана, пак ще се свържат с мен)? Не мога да разбера какво толкова им струва масово на HR-ите да изпратят един кратък автоматизиран имейл до всички кандидати, на които не са се прели, просто за информация. Човек трябва да има ясна представа какво се случва. Ако е не, не - здрве да е. Неудобно им е да пращат откази? Съмнявам се. Искат да си имат кандидатурата ти и да ти се обадят след 187542 години, ако съвсем я закъсат и им трябва спешно човек? Много моля ако някой, който е запознат с този момент, чете това, да ми отговори.

написано 26.01.2015г. вторник в 15:52
в град Пловдив

Има ли някой от кандидатите били на интервю за работа в Пловдив, който да е получил обратна връзка?

написано 25.01.2015г. в 23:10
към обект/отдел Z

Нелошо място като за първа работа, атмосферата добра и доста неформална, а и са коректни с заплащането. Нерядко стават сакатлъци в изчисляването на разните пера от заплатата и се доизплащат следващия месец, но предвид добрата основна заплата това се преживява. Социалните придобивки са стандартните за BPO сектора - 60лв ваучери за храна и допълнителна здравна осигуровка, както и разни там партита. Има и фитнес/танци което е доста готино и може да спести по 40-50лв месечно на занимаващите се с такива неща. Има и транспорт до населеното място, където се намира офиса (София се вижда в далечината). Почивките са добре организирани (30м обедна + 30м други), така че се избягва престояването на село, но като цяло мястото не е върха.

При подписване на договор внимавайте за предизвестия и пр., които пишат в договора, 100% ще се опитат да ви подхлъзнат. Текучеството е немално и постоянно се търсят нови хора, пуска се овъртайм за работещите в момента и тн. Натоварването не е огромно, но си го има, повечето процедури поне в моя проект се променят през ден и като цяло работата не е супер ефективна.

Отношението на мениджмънта е меко казано подигравателно. За човешкия фактор се мисли много малко. Последния пример за това е отмяната на всички отпуски през месеца в комбинация с план за 1мил.бонуси за неболедуващи и редовно присъстващи служители, които пестят електричество. Виж, за кучета, котки и социално-значими занимания винаги има време и средства.

Успех на кандидатите за новооткриващия се офис в Пловдив, ще ви трябва!

написано 18.01.2015г. в 18:43

Хора със средни познания по английски имат ли възможност да бъдат назначени. Като бъда назначен, колко време трае обучението и дават ли заплата по време на обучението ?