написано 25.01.2015г. в 23:10
към обект/отдел Z

Нелошо място като за първа работа, атмосферата добра и доста неформална, а и са коректни с заплащането. Нерядко стават сакатлъци в изчисляването на разните пера от заплатата и се доизплащат следващия месец, но предвид добрата основна заплата това се преживява. Социалните придобивки са стандартните за BPO сектора - 60лв ваучери за храна и допълнителна здравна осигуровка, както и разни там партита. Има и фитнес/танци което е доста готино и може да спести по 40-50лв месечно на занимаващите се с такива неща. Има и транспорт до населеното място, където се намира офиса (София се вижда в далечината). Почивките са добре организирани (30м обедна + 30м други), така че се избягва престояването на село, но като цяло мястото не е върха.

При подписване на договор внимавайте за предизвестия и пр., които пишат в договора, 100% ще се опитат да ви подхлъзнат. Текучеството е немално и постоянно се търсят нови хора, пуска се овъртайм за работещите в момента и тн. Натоварването не е огромно, но си го има, повечето процедури поне в моя проект се променят през ден и като цяло работата не е супер ефективна.

Отношението на мениджмънта е меко казано подигравателно. За човешкия фактор се мисли много малко. Последния пример за това е отмяната на всички отпуски през месеца в комбинация с план за 1мил.бонуси за неболедуващи и редовно присъстващи служители, които пестят електричество. Виж, за кучета, котки и социално-значими занимания винаги има време и средства.

Успех на кандидатите за новооткриващия се офис в Пловдив, ще ви трябва!

написано 18.01.2015г. в 18:43

Хора със средни познания по английски имат ли възможност да бъдат назначени. Като бъда назначен, колко време трае обучението и дават ли заплата по време на обучението ?

написано 14.12.2014г. в 11:21

Информацията на мая е много остаряла, хората със СПИН отдавна не са само двама и въобще не са само в Томас Кук а вече и по горните етажи на другите проекти.

Цялата история беше известна на ограничен кръг от колеги, но явно че вече се говори за това открито. Бъдете Внимателни!

написано 21.11.2014г. събота в 23:24

основно възнаграждение за БГ проекти 565 БРУТО+ бонуси,служебен трансорт и ваучери за храна,нормална работна седмица/всичко останало е много приятно,но за такава голяма компания основната заплата е :-§

написано 13.11.2014г. петък в 06:01

Имам много познати/ приятели, които работят в контактни центрове и 60к изглежда като една от по-нормалните фирми. Да, в Sutherland и HP плащат повече (Call Point/ Telus по-малко), но в 60к (поне в моя проект) никой не те следи кога ходиш до тоалетна, не ти трябва разрешение да си в почивка и тн. Колегите и атмосферата са най-хубавото нещо. Заплащането е добро (заплатата се качва всяка година), може да се взимат бонуси (наистина може ако си агент и си вършиш работата, а не висиш във фейсбук).  Хора винаги се търсят с езици и често се наемат без опит (ако сте живели в чужбина, това се смята за предимство). Офиса работи 24 часа, смени има всякакви. Всеки проект е различен, и като хора, и като условия и като пари. Понякога шанс се дава и на пълни малоумници заради добър език например (HR отдела не е от най-блестящите), така че ако имате малко мозък, вероятно ще си намерите мястото тук.

Проблемът, който мисля, че всички подобни фирми имат, е желанието на мениджмънта да угоди на чуждестранните клиенти. Вярно, те плащат в крайна сметка, но затова и таргетите се увеличават непрекъснато, поставят се всякакви изисквания от днес за утре и в крайна сметка българите винаги са виновни, защото на някой костюмар му е щукнало нещо. Общо взето, никой не се застъпва за своите, а гледат да изпълят изискванитя, даже и да е непосилно. Тъжно е, че това в момента е най-добре заплатената индустрия (като изключим ИТ) и сме кажи речи без много избор, но това няма нищо общо с тази конкретна фирма.

написано 05.11.2014г. четвъртък в 11:08

Наемат ли служители в момента?

написано 05.11.2014г. четвъртък в 09:23
към обект/отдел Томас Кук

60к има големи амбиции за развитие, но все още е далече от конкурентните фирми на пазара и като развитие, и като заплащане. Ако си търсите фирма, в която потенциалът ви ще бъде оценен, а и ще получавате добро заплащане, НЕ избирайте 60к. Относно проекта Томас Кук- изключително некомпетентен мениджмънт! В целия проект царят лицемерие и интриги. Тийм лидерите на сейлс екипа се груби и нямат и най-малката представа как се менажира екип. Един от тях се занимава единствено с любовните си авантюри във фирмата (дори когато имаше семейство), което се толерира от мениджъра на целия проект. наскоро бяха обявени 2 нови позиции - за старши агент в 2та екипа и тийм лидер в сървис. Интересното беше, че седмици преди да обявят спечелилите те бяха известни на всички. Назначиха 2 момиченца с доста съмнително реноме, готови за 100 лв да предлагат услуги от всякакъв тип. Особено скандално беше назначението на момичето от сървис екипа. Тя е известна единствено с безбройните си сексуални авантюри сред колегите си! Пренебрегнати бяха много по-компетентни и кадърни хора, което доведи до масово напускане. Мен лично ме отврати поведението на мениджъра на целия проект, която е жена! От нея не съм очаквала да толерира по толкова открит и грозен начин назначаването на протежетата на тийм лидерите. По този начин тя загуби уважението и доверието на останалите служители. Добре си помислете преди да приемете позиция в проекта Томас Кук.

написано 13.10.2014г. вторник в 11:39
към обект/отдел където-там

Позледното мнение е:

1. Дискриминативно - дори да има такива хоре, те са хора с права като всички останали. СПИН не се предава толкова лесно и най-вероятно всеки е имал допир с болни без дори да знае. От друга страна явно IQ-то на Мая не е особено високо. От любопитство, да не е от съкратените български проекти?

2. Невярно- картоните се преглеждат редовно и няма случай на болен от СПИН. Дори да имаше не смятам, че това е работа на въпросната Мая.

Ако Мая таи злоба, има комплекси, иска да саботира или просто е простичка това не е правилният начин да сложи прът в колелата на добре позната и уважавана фирма. Майче, ако това ти е проблема и смяташ, че си рискуваш живота стой си у вас. Хора като теб не ни трябват.

написано 11.10.2014г. неделя в 20:39

В един от отделите на фирмата, за който се търсят винаги хора има поне двама човека със СПИН, информацията е от директния източник, рискът е сериозен и реален. Вярно, че от тази болест вече не се умира за една седмица и е трудно да се заразиш, но за сметка на това води до достатъчно други усложнения. Помислете добре дали си заслужава да си излагате живота на опасност за едната работа.