написано 16.10.2014г. петък в 15:18
към обект/отдел гара Елин Пелин
в град Елин Пелин

Искам да изкажа мнението си за управителя на обекта в гара Елин пелин или по точно ГАЛЯ ПЕТРОВА!Много моля някой от фирма КОМЕ да го прочета и ако може да ми върне отговор,защото в краен случай ще съзирам инспекцията по труда.Първо ми е много интересно кой назначи тази жена на длъжност управител?Единственото нещо,което тя прави е да подтиска целия персонал(който се разбира много добре),да унижава хората и да прави някакви абсурдни неща,цитирам "ЗАЩОТО АЗ ТАКА СЪМ РЕШИЛА“.Защо  не я искат в два магазина(Елин Пелин и Лозен), а вие решихте да я пратите на гара Елин Пелин да разбие хубавия колектив?Защо я държите на работа?Добре, че са салонните управители да и управят бакийте.Аз съм една от напусналите,именно заради нея.Ще съзирам инспекцията по труда заради удръжките за липси и брак,които пак тази жена решава на кой колко ще са.Можели за месец септември,за 4 работни дни (169 лв) да ми удържи 60 лв(109лв),най-много от целия персонал като те имат пълен работен месец?Може ли нейните удръжки при 1900 лв заплата(не заслужена) да са 54 лв,а моите 60лв?Нали Управителя носи отговорност?Моля някой от фирма КОМЕ да ми даде отговор.

написано 14.10.2014г. сряда в 15:57
към обект/отдел сва лозен

знаете ли как  ваши служителки изнасят от магазина стока и после я препродават на по ниски цени,касиерките илиана великова и сесила донева,от СВА Лозен,това го правят най редовно,защо да посешаваме магазина ви като ние си копуваме каквото ни трябва от тях.Хора които имат наистина нужда от работа,Вие пренебрегвате,а държите работнички като тези две крадли,интригантки и безсрамници.Защо нямате желаещи да работят в този обект,задайдете си сами въпроса.Не посещаваме магазина ви най вече заради това да виждаме неприятнната физиономия на Илиана Великова,всички в селото я знаем с какво се занимава,какви ги върши и що за стока е,колко къщи е разплакала,а сега е научила и колежката си на нейните номера.За бога господа от ръководството,вземете мерки,работодалите и преди вас го направиха ,направете го и вие.Такива хора като нея тотално сриват имиджа на магазина ви.

написано 13.10.2014г. вторник в 22:49

в магазина СВА в с.Лозен работи некачествен персонал,който злоупотребява

написано 09.07.2014г. четвъртък в 19:25
в град Варна

Уважаеми колеги, всеки работник може да прекрати трудовия си договор едностранно и без предизвестие (да уволни работодателя) като съобщи това на работодателя си на основание чл.327 от КТ писмено, ако са нарушени някой от трудовите му права (не плащане на заплата или допълнителния труд, не провеждане на задължителни инструктажи, нарушаване на правилата за здравословни условия на труд, глоби и санкции не предвидени в кодекса на труда и други). Необходимо е да се напише: До директора на ЦБА АД гр...., Уважаеми г-н Директор уведомявам Ви, че на основание чл.327 от КТ прекратявам трудовия си договор поради нарушения на трудовото законодателство (поне едно). Моля да оформите трудовата ми книжка и изплатите обезщетение на основание чл.221 от КТ. Който има неползвана отпуска или нещо друго също трябва да си го търси. С уважение, подпис, трите имена, егн ит.н.

Трудовият договор се прекратява от деня на получаване на това съобщение от работодателя. Необходимо е да вземете входящ номер и дата от офиса или може да се изпрати препоръчано с обратна разписка с куриер или по пощата. Не е необходимо работодателя да е съгласен, да одобрява или каквото и да било друго. Вие сте свободни от този ден. Могат да ви заплашват но не се давайте. Ако сте прекратили договора немогат да ви уволнят защото няма от къде. Даже и посочената причина да е неоснователна договора пак се прекратява от този ден. Най много да не ви платят обезщетението за неспазено предизвестие, но това е всичко.

Никой няма право да ви взема пари от заплатата или ваучерите освен по съдебно нареждане, данъци и осигуровки. Всичко друго е незаконно. Санкции в пари се наричат ограничена имуществена отговорност на работника и за това се дава мотивирана писмена заповед на лицето срещо подпис. Ако възрази (може само да напише "Възразявам") пак нямат право да му вземат от заплатата. За ваучерите пък да не говорим, защото така се нарушават и данъчните закони и ако се докаже това което пишете лошо им се пише (поне според закона).

Който се чувства ощетен и с нарушени права може да подаде писмена или устна жалба до Инспекцията по труда. Може да се използват и електронна поща или формите в сайта на инспекцията. Да се надяваме, че ако постъпят повече жалби инспекторите ще си свършат работата - да дадат задължителни предписания за отстраняване на нарушенията, да наложат санкции на работодателя, като за всяко нарушение се налага отделна санкция. Санкциите са от 1500 до 15000 лева в повечето случаи.

Пожелавам успех на всички онеправдани!

Добре е все пак да си наемете читав адвокат ако се стигне до съд. Работника не заплаща държавни такси и разноски, а ако се отсъди в негова полза съдът ще му присъди възстановяване на разноските за адвоката.

написано 23.06.2014г. вторник в 08:36
към обект/отдел цба коме

Фирмата е западаща.Не започвайте работа там ,ще работите като вол за 450 лева , ще ви удържат за бракове , за кражби на клиенти за което вие нямате никаква вина но фирмата трябва от някъде да си избие загубите което е абсолютно противозаконно.Изисквания имат много но условията на труд са отвратителни дори нормален работен фиш не ти дават като хората а някаква квитанция на която ти пишат каквото си искат.Допотопна работа а магазините им все повече заприличват на изоставени соц магазини не се влагат пари за нищо и положението в повечето обекти е плачевно.Не се лъжете да започвате работа там, загуба на нерви и време!

написано 28.05.2014г. четвъртък в 11:20
в град Русе

Бояне, когато назначаваш управители, избирай ги поне да са пораснали на акъл, защото той като такъв не отговаря само за семействата на ''подчинените'' си, ами с живота и здравето на цял квартал, но как да ме разбереш за к'во говоря като и ти си НЕДОРАСЪЛ! Мое мнение е да се махаш по скоро, да не правиш бели и на други места, а който те е поставил там, като КОМАНДИР на всички, е допуснал голяма грешка. Дано някой по виш от теб прочете това дане допуска повече роднински връзки, лапешки авантюри и етнически назначения .... защото добре знаем до какво води това... до облаги и то нерегламентирани. това е от мен. Давам и лични срещи, стига някой да е заинтересован и да е достатъчно зрял да осмисли ситуациите, до които доведе самият ТИ. с уважение: АЗ

написано 14.05.2014г. четвъртък в 15:14
в град Варна

ПРЕДИ 2 МЕСЕЦА ПАЗАРУВАХ И ЗАПЛАТИХ С ДЕБИТНА КАРТА НА ПОС ТЕРМИНАЛ ,ИЗДАДОХА МИ КАСОВА БЕЛЕЖКА И СИ ОТИДОХ,СЛЕД 2 СЕДМИЦИ МИ СЕ ОБАДИХА,4Е ТРЯБВА ДА СЕ ЯВЯ В МАГАЗИНА -АСПАРУХОЖО ДА СИ ПЛАТЯ ОТНОВО СМЕТКАТА ОТ 102 ЛЕВА,ЗАЩОТО В ТЯХНАТа сметка не е постЬпила такаВа сума.СЛЕД КАТО ОТКАЗАХ ДА СЕ ЗАНИМАВАМ С ТЯХ ,ТЬЙ КАТО САМ СИ ПЛАТИЛА И ИЗЛЯЗЛА С КАСОВА БЕЛЕЖКА  НЕ МЕ ЗАСЯГА КАКВО Е СТАНАЛО.НЕ САМ О4АКВАЛА ,4Е СЛЕД ТОВА ЩЕ МЕ РЕКЕТИРАТ ОТНОВО СЛЕД ДВА МЕСЕЦА.ДНЕС МИ СЕ ОБАДИХА И МЕ ЗАПЛАШИХА ,4Е ЩЕ МЕ ПРЕДАДАТ НА ПРВНИЯТ ИМ ОТДЕЛ ,КАКВОТО И ДА ЗНА4И ТОВА.ОПИТАХ СЕ ДА СТИГНА ДО НЯКОЙ ОТ ТОЗИ ОТДЕЛ НО НА ТЕЛ;052463065 =ПРЕДСТАВИ СЕ КАТО ИНФОРМАЦИЯ СЛЕД КАТО 4У ЗА ПОЛАКВАНЕ МИ ЗАТВОРИ ЯДОСАНО И ДО КРАЯ НА РАБОТНИЯ ДЕН НЕ МИ ВДИГНА ТЕЛЕФОНА.    МИЛИ ХОРА ,КЛИЕНТИ ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТАЗИ ВЕРИГА МАГАЗИНИ И ПО СПЕЦИАЛНО В АСПАРУХОВО.СМЯТАМ ДА СЕ ОБАДЯ В ПОЛИЦИЯТА АКО НЕ ПРЕСТАНАТ ДА МЕ РЕКЕТИРАТ!

написано 11.05.2014г. в 14:19
към обект/отдел софия

Не започвайте работа в тази измикярска верига .Удържат ви за всичко за кражби за брак което не е редно .Клиентите си крадат колкото си искат не назначават охрана за да не плащат заплата и кражбите ги удържат на вас от големите заплати! Персонала не достига и е много работа за никакви пари !Отпуските трябва да ходиш и да заместваш колеги което е убийствено на фона на часовете които работиш и не ти се заплаща допълнително .Изобщо търсете си друга работа ако имате възможност в цба е хамалогия за малко пари и пълна мизерия!

написано 21.03.2014г. събота в 12:32

ало АНОНИМНАТА ти кьорава ли си? хората са изписали цял роман за негативите на ЦБА, а ти искаш да ходиш на интервю !!!!!!!!! защо си го причиняваш? толкова ли си закъсала ма ? не се ли уважаваш поне малко ? Явно НЕ ! Да естествено, че те режат от заплата, не получаваш цялата си под предтекста, че имаш много осигуровки. Аз за краткото време, в което бях там не съм плащал никакви развалени стоки, но колегите плащаха и то доста мащабни суми, много често оставахме извънредно на работа, като това не се заплащаше ест. Не задавай глупави и излишни въпроси, просто прочети коментарите 5-6 страници назад и ще ти стане ясно ! Съвет : търси си друга работа !!!!!!

Показани мнения 1 - 10 от общо 154 12345 По-стари » >|