написано 23.06.2014г. вторник в 08:36
към обект/отдел цба коме

Фирмата е западаща.Не започвайте работа там ,ще работите като вол за 450 лева , ще ви удържат за бракове , за кражби на клиенти за което вие нямате никаква вина но фирмата трябва от някъде да си избие загубите което е абсолютно противозаконно.Изисквания имат много но условията на труд са отвратителни дори нормален работен фиш не ти дават като хората а някаква квитанция на която ти пишат каквото си искат.Допотопна работа а магазините им все повече заприличват на изоставени соц магазини не се влагат пари за нищо и положението в повечето обекти е плачевно.Не се лъжете да започвате работа там, загуба на нерви и време!

написано 28.05.2014г. четвъртък в 11:20
в град Русе

Бояне, когато назначаваш управители, избирай ги поне да са пораснали на акъл, защото той като такъв не отговаря само за семействата на ''подчинените'' си, ами с живота и здравето на цял квартал, но как да ме разбереш за к'во говоря като и ти си НЕДОРАСЪЛ! Мое мнение е да се махаш по скоро, да не правиш бели и на други места, а който те е поставил там, като КОМАНДИР на всички, е допуснал голяма грешка. Дано някой по виш от теб прочете това дане допуска повече роднински връзки, лапешки авантюри и етнически назначения .... защото добре знаем до какво води това... до облаги и то нерегламентирани. това е от мен. Давам и лични срещи, стига някой да е заинтересован и да е достатъчно зрял да осмисли ситуациите, до които доведе самият ТИ. с уважение: АЗ

написано 14.05.2014г. четвъртък в 15:14
в град Варна

ПРЕДИ 2 МЕСЕЦА ПАЗАРУВАХ И ЗАПЛАТИХ С ДЕБИТНА КАРТА НА ПОС ТЕРМИНАЛ ,ИЗДАДОХА МИ КАСОВА БЕЛЕЖКА И СИ ОТИДОХ,СЛЕД 2 СЕДМИЦИ МИ СЕ ОБАДИХА,4Е ТРЯБВА ДА СЕ ЯВЯ В МАГАЗИНА -АСПАРУХОЖО ДА СИ ПЛАТЯ ОТНОВО СМЕТКАТА ОТ 102 ЛЕВА,ЗАЩОТО В ТЯХНАТа сметка не е постЬпила такаВа сума.СЛЕД КАТО ОТКАЗАХ ДА СЕ ЗАНИМАВАМ С ТЯХ ,ТЬЙ КАТО САМ СИ ПЛАТИЛА И ИЗЛЯЗЛА С КАСОВА БЕЛЕЖКА  НЕ МЕ ЗАСЯГА КАКВО Е СТАНАЛО.НЕ САМ О4АКВАЛА ,4Е СЛЕД ТОВА ЩЕ МЕ РЕКЕТИРАТ ОТНОВО СЛЕД ДВА МЕСЕЦА.ДНЕС МИ СЕ ОБАДИХА И МЕ ЗАПЛАШИХА ,4Е ЩЕ МЕ ПРЕДАДАТ НА ПРВНИЯТ ИМ ОТДЕЛ ,КАКВОТО И ДА ЗНА4И ТОВА.ОПИТАХ СЕ ДА СТИГНА ДО НЯКОЙ ОТ ТОЗИ ОТДЕЛ НО НА ТЕЛ;052463065 =ПРЕДСТАВИ СЕ КАТО ИНФОРМАЦИЯ СЛЕД КАТО 4У ЗА ПОЛАКВАНЕ МИ ЗАТВОРИ ЯДОСАНО И ДО КРАЯ НА РАБОТНИЯ ДЕН НЕ МИ ВДИГНА ТЕЛЕФОНА.    МИЛИ ХОРА ,КЛИЕНТИ ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТАЗИ ВЕРИГА МАГАЗИНИ И ПО СПЕЦИАЛНО В АСПАРУХОВО.СМЯТАМ ДА СЕ ОБАДЯ В ПОЛИЦИЯТА АКО НЕ ПРЕСТАНАТ ДА МЕ РЕКЕТИРАТ!

написано 11.05.2014г. в 14:19
към обект/отдел софия

Не започвайте работа в тази измикярска верига .Удържат ви за всичко за кражби за брак което не е редно .Клиентите си крадат колкото си искат не назначават охрана за да не плащат заплата и кражбите ги удържат на вас от големите заплати! Персонала не достига и е много работа за никакви пари !Отпуските трябва да ходиш и да заместваш колеги което е убийствено на фона на часовете които работиш и не ти се заплаща допълнително .Изобщо търсете си друга работа ако имате възможност в цба е хамалогия за малко пари и пълна мизерия!

написано 21.03.2014г. събота в 12:32

ало АНОНИМНАТА ти кьорава ли си? хората са изписали цял роман за негативите на ЦБА, а ти искаш да ходиш на интервю !!!!!!!!! защо си го причиняваш? толкова ли си закъсала ма ? не се ли уважаваш поне малко ? Явно НЕ ! Да естествено, че те режат от заплата, не получаваш цялата си под предтекста, че имаш много осигуровки. Аз за краткото време, в което бях там не съм плащал никакви развалени стоки, но колегите плащаха и то доста мащабни суми, много често оставахме извънредно на работа, като това не се заплащаше ест. Не задавай глупави и излишни въпроси, просто прочети коментарите 5-6 страници назад и ще ти стане ясно ! Съвет : търси си друга работа !!!!!!

написано 21.03.2014г. събота в 09:37

някой може ли да ми каже наистина последно колко пари ще вземам , ако започна работа там, днес съм на интервю след обед и по телефона предварително ми казаха че поне 410лв трябвало да вземам, 350лв заплата и 60лв ваучери,  а като чета коментарите направо се замислям дали да ходя, имам познати който са работили преди в тази фирма и ми казаха че никога не вземаш това което трябвало. реже ли ги с по около 100лв, защо ? вярно ли е това?също така управителите посточнно ги карали да плащат някакви развалени стоки, а не им ги давали, кво като е развалена, нали си я плащаш значи трябва да ти я дадат, и постоянно се сменял персона, всеки работел по 2-3 месеца и все нови и нови. моля ви дайте мнение за да знам дали да ходя на това интервю след обед

написано 26.02.2014г. четвъртък в 22:58
отношение шубе го/я е и не казва!
в град Варна

До SSS ти си поредния гъзоблизец сиг. в тая фирма щото съм виждал такива като тебе

написано 26.02.2014г. четвъртък в 13:30

Здравейте отново.

Първо приода не е от четири, а от шест месеца. Това е видно от написаното преди. За справка КТ. Не разбирайте, че не се прилага след дадения период. Има се предвид следното: общият брой работни часове за този период (не по голям от 6 месеца) се разпределят във всеки месец по осмотрение на работодателя, като задължително се спазват междудневните и междуседмичните почивки. Накрая като събереш работните часове на служителя за този период и ги сравниш с работните часове по календар за същия период - те трябва да са равни числа в идеалния случай. Пример: имаш сумирано изчисляване за 2 месеца- Януари и Февруари. Януари е 22 работни дни по календар с по 8 работни часа. Това е 176 работни часа. Февруари е 20 работни дни по календар с по 8 работни часа-160 работни часа. Общо за двата месеца 336 работни часа. Ако се налага ще се работи се работи 184 часа (23 работни дни) Януари и 152 часа (19 работни дни) Февруари. Следва същият цикъл и за следващите двумесечия. Ако това е упоменато в договора на служителя, то може да не се пуска и заповед от отговорно лице. Ако човек работи по 9 часа например за февруари ще работи не 19, а 17 дни. Ако дневната му почивка е по дълга от 30 минутя, то тя не се брои за работно време.

Така, че не е добре да се правят свободни интерпретации.

А, ако не се спазват нормите е друг въпрос. Нали така...

написано 26.02.2014г. четвъртък в 02:36

До "Неазависим" - Нека все пак, да не четем по диагонал и да отбележите, че сумираното изчисляване на работното време, което сте посочили НЕ МОЖЕ да се прилага за повече от 4 месеца. А в случая говорим за постоянна заетост над посочения период.

Показани мнения 1 - 10 от общо 150 12345 По-стари » >|