МС Тийм ООД /img/frontend/nomap.png"

МС Тийм ООД

1 точка от 4 мнения

Горкият Пламен, явно е отнесъл голям.....скандал за първите си коментари от въпросния Управител. А къде са органите на НАП, да видят,проверят и установят, че фирмата осигурява върху минимална заплата, а раздава пари за заплати от т.н. втора каса и ведомост? Нали за над 3000лв. уктити осигуровки ще следва затвор. Да, ама друг път!!!

S Media Team постъпиха много глупаво с мен като стажант. Бях 6 месеца в F1 Racing България (част от портфолиото на S Media Team) на стаж, без договор и заплащане (това донякъде е разбираемо, единици са медиите у нас, които плащат на стажантите си). Вършех доста работа, пишех статии, коментари, новини, бях част от екипа, когато се отразяваше Автомобилното изложение 2011 г. След като повдигнах въпроса за по-нататъшно развитие, ми казаха, да изчакам, за да се изяснят нещата с договора между F1 Racing и TV7. Информация не ми бе дадена дали ще има нужда от мен или не, поради което аз се отдръпнах за месец-два и се хванах на някаква обикновена работа.След близо два месеца слаби контакти, ми се обадиха, че в редакцията имат човек за научното списание BBC Knowledge България. Съгласих се, защото това беше шанс да остана в редакцията, за да продължа да се доказвам.Голямата изненада за мен беше, че въпреки 6 месеца стаж във F1R, те бяха освободили редактора си и бяха назначили друго момче, като мен дори не ме уведомиха, та поддържах контакти с бившия редактор, без да знам, че той вече не е обвързан с S Media Team. Приех го някак си. След това обаче в научното списание никой не ми обръщаше внимание, липсваше диалог между мен, другата редакторка и главния редактор, като имаше случай да ми заменят материал без дори да ме информират за това (разбрах го, когато списанието излезе в продажба).Липсата на какъвто и да е диалог и перспектива ме отказаха, и когато ми предложиха да ме освободят, под предлог, че не се справям, бях облекчен.
Иначе условията са както са ги казали и другите - иска се да се работи за повече от едно списание, тясно е, няма кой знае каква близост между повечето колеги, разцепени са си на списания. За рекламния отдел не мога да кажа нищо, защото те са в другия край на офиса.
Работното време - никой не ми е правил проблем. Налагаше ми се да отида на някоя и друга лекция в университета, но не е ставало никакъв проблем.
Като огромен минус отчитам, че хора, които са завършили филология, пишат в научно списание, като налагат някакви остарели езикови норми, които звучат глупаво. Има и материали от специалисти, които логично са по-интересни от адаптираните (или преведените, който както иска да го разбира). Но това какви хора с какво образование пишат си е политика на редакцията, щом те смятат, че може хора без журналистическо образование (повечето) да се занимават с журналистика, нека си развиват идеята :) Ресурсите са си техни и те си преценяват как да ги използват.
Другият минус, който тотално ме отдръпна от S Media Team е, че списанието F1 Racing България го направиха част от Auto Bild (като притурка в средата). Според мен това ще доведе на отлив на читатели, които ще изберат конкурентните списания. Това за мен е доста глупава идея, имайки предвид цифрите за тираж и продажби, които ни бяха обявени на един тиймбилдинг (какви са били показателите, това нямам намерение да го разкривам).
Парите - започнах с 600 лева, като идеята беше, ако работя добре, да се вдигне. Плащанията се правеха навреме, как стоят нещата с бонуси и т.н. нямам идея. Осигуровките обаче не бяха на парите, които получавах.
Средата - всеки се е вглъбил в списанието и задачите си и трудно комуникира с хора от другия край на редакцията, освен ако няма нужда от информация (например тези от Hello! се поинтересуват как се справя Луис Хамилтън във Формула 1 и дали това му се отразява на връзката с Никол Шерцингер).
По-горе споменах тиймбилдинг - поканиха ме на такъв, въпреки че бях със статут на стажант. Опознах се с повечето колеги. Дали се случва често или рядко, нямам идея. Аз докато бях, имаше :))За шефовете - глупаво ще е да ги плюя, защото не сме се разделили с лошо. Просто те не получиха от мен това което очакваха, нито аз получих това, което очаквах. Все още ми стои акаунта в служебната поща, дори получих покана за парти (на което не успях да отида поради лични причини).
Работното време си е екстра - Понеделник - Петък от 9 до 6, почивните дни са си почивни дни. Работа за извънработно време остава, ако не си я свършиш в офиса. На мен не ми оставаше, защото не ми даваха достатъчно материали (което го отчитам като грешка на редакцията).
Иначе покрай колегите от Top Gear се повозих 50тина километра в Ролс-Ройс Ghost къса база, хехе :)))

Мили хора, ако си търсите работа, НЕ си пробвате късмета в МС Тийм или така наречените S Media Team. Всеки, който чете това, трябва да знае няколко неща за тази издателска къща. ПЪРВО, фирмата привидно се ръководи от г-н Любо Станиславов. Може да работите и година в нея и да не разберете това, но всъщност МС Тийм е собственост на рекламния/медиен магнат Красимир Гергов. Всичко в нея е подчинено на обвързаността с тази личност, която както всички знаем, държи btv media group и има дялови участия в tv7. ВТОРО, стартовата заплата във фирмата е 600 лева чисти, като някои от служителите след известен период успяват да си извоюват възнаграждение от 800 лева. НО това е някаква много малка част. Най-работливите служители взимат по 600 лева, а когато пожелаят повишение им се казва, че:"Криза е, ти не си незаменим и много хора чакат за твоето място, така че ти си избираш". Моят случай не беше такъв, защото аз не бях в редакторския екип, а в рекламния, съответно възнаграждението ми бе малко по-високо. Тук идва и моментът, в който трябва да отбележа, че всеки служител бива осигуряван на минимална работна заплата. Забравете да си изтеглие кредит, пвърдратф и тнт. Пред държавата всеки в тази фирма, дори тези на висшестоящите постове взимат 300 лева. ХА-ХА ТРЕТО, обстановката в офиса е изключително депресираща. Пространството е разпределено така, че всички служители са напъхани в сравнително тясен офис, част от шестия етаж на НДК. Бюрата, особено в частта с редакторите, са нагъчкани едно до друго. Всеки слуша музика, говори на висок глас, коментира, провиква се, говори по телефон и не се интересува, че другите искат да се съсредоточат. Светлината е приглушена и потискаща. Служителите имат право на час почивка, който се следи зорко от шефовете, да не би случайно някой с 5 минути повече да си почине. ЧЕТВЪРТО, за да се свърши качествено количество работа се налага често, работниците да остават след края на работния ден, който е 18:00. Извънработното време НЕ се заплаща. Остава и работа за събота и неделя. Другото интересно е, че всеки работник работи за повече едно от изданията, така че той трябва да бъде мултифункционален, но и да не иска много пари за това. ПЕТО, забавното в тази "качествена издателска къща" е това, ЧЕ НЯМА HR. Представяте ли си, един счетоводител отговаря за всичката счетоводна, но и HR работа! Във фирмата има над 100 служителя, но не се отделят пари за кадър, който да отговаря за човешките ресурси. От тук можете да си направите извод за останалото състояние на M C Tийм. ШЕСТО, изданията й са с много съмнителни приходи и в това няма нищо очудващо. Част от тях, като Top Gear, Prime Time, Knowledge и F1 Racing не генерират приходи от много време. За останалите не мога да изкажа конкретно мнение, защото от 2-3 месеца не съм част от екипа и не мога да дам отчет за развитието им. Очаква се, че лайфстайл списанието HELLO и това за храни - Good Food са, ако не на минус, то поне не на загуба. Интриги в офиса няма много, защото екипите не са сплотени и всеки си гледа часовника , за да дойде времето да си ходи. На никой не му се занимава да говори зад гърба на другия, защото реално никой не обича работата си във фирмата и не отдава сърцето си за нея, предполагам с малки изключения на част от главните редактори и някои от "рекламистите". От време на време, съпругата на г-н Станиславов - Сашка, която също е един от шефовете, наддига глас и крещи наляво надясно и кара всички да се чувстват, като роби. Постоянно има различни изисквания към подчинените си и се отнася така, все едно те са длъжни, а не са хора, които просто са там за пари. Има изказвания от типа: "Искам това да бъде свършено моментално, иначе не знам...", "С пет мунити си закъснял вече, повече не иска това да се повтаря или ще..." и тн. Заплахите на "шефските тела" не приключват до там, но ако трябва да ги изброявам, ще са ми нужни повече от още 6000 знака. В М С Тийм (S media team) забравете за бонуси от какъвто и да е било тип, коледни добавки, премии, повишаване на заплата, ПОВИШЕНИЕ, атестации(сигурно там тази дума е табу). Забравете за подаръци за празници, пари за дрехи КАКВОТО И ДА Е. Забраете за служебни коли, служебни лаптопи. Дават ви служебен телефон, ако сметнат че имате крайна нужда от него, но забавното става, когато накрая на месеца, когато ви дават заплатата, разберете, че всъщност разходите за служебния телефон си ги ПОКРИВАТЕ ВИЕ. ЕБАТИ служебният телефон, щом ще трябва вие да си го плащате...каква е ползата от него???? Забравете за корпоративни партита, празненства, тийм билдинги. Те са неща, които не-бива-да-се-назовават. В най-добрия случай се случва нещо подобно на тийм-билдинг веднъж в годината. А може и въобще да не се случи.
Отделих време да напиша всичко това в почивката на новата работа, която имам от месец и половина. Надявам се всичкото инфо да ви е било от полза.

Фирмата S Media Team е издателство което издава преводни списания. Сайта им е smediateam.com. Ръководи се от г-н Станиславов. Повечето от списанията не вървят. Всеки може да се убеди в това като ги види и си направи елементарни сметки (цената на изданието, печата, приходите от рекламите, лицензните такси и другите разходи).  Работното място е меко казано дука. Мрачно и потискащо. Колектива е съставен от редактори (журналисти) и страньори. Интриги не липсват. Привилегии никакви. Заплати ниски за бранша (почват от 400 - 500 лв.). Натовареността е голяма.  Всеки работи за повече от едно издание. Постоянно се следи човек да не остане без работа и да не „скучае“.  Ако станат грешки съответно има и глоби.  Работното време стриктно се спазва. При искане за повишение или промяна на парите се обяснява колко голяма криза е и как други хора чакат за твоето място.