Интертекс 2000 /img/frontend/nomap.png"

Интертекс 2000

2 точки от 1 мнение

Много добър пример за съвременен вариант на феодално управление.
Работи се колкото може повече и повече. Всичко е в името и интереса на фирмата. Служителят няма място в уравнението - той има само право да работи и то възможно повече и ако може без пари.
Заплащането е на принципа - "радвайте се, че имате работа", другото са подробности. Парите не са най-важни - нали имате някаква заетост, някакви (минимални) осигуровки и някаква заплата. Шефовете не ги интересува, че тези доходи са били приемливи преди 10 - 15 години. Днес тези пари се равняват на минималната заплата!!! За София?!?
Отпуски - когато фирмата реши спрямо нейното натоварване. Февруари - неплатен, защото фирмата не може да си организира равномерно поръчките за работа. Ако ти трябва болничен - ти си предател. Искаш отпуск, съобразен с плановете на семейството ти - "саботираш производството".
Докато работиш послушно - получаваш редовно жалкото си възнаграждение.
Решиш ли да напуснеш - получаваш етикет "предател" и си тръгваш с минимални две заплати, само това, на което те осигуряват, и ти вменяват чувство на виновност, че избираш свободата.