КОРЕКТ - КОНСУЛТ БЪЛГАРИЯ /img/frontend/nomap.png"

КОРЕКТ - КОНСУЛТ БЪЛГАРИЯ

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

на кратко...малко пари..големи изисквания..нереални усигоровки..не се спазва изобщо кодекса на труд...госпожа Дамянова има ОКР...постоянно тропа по маса бюро или какворо намери..ако си търсиш правата излиташ

Боклук с главно Б,Бягйте на далеч!

ТАЗИ  ФИРМА ИМАШЕ ОФИС НА УЛИЦА "КНЯЗ БОРИС"49. В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА 4 ГОДИНИ УПРАВИТЕЛКАТА НА ФИРМАТА ОТКАЗВАШЕ ДА ЗАПЛАЩА ЧЛЕНСКИЯ СИ ВНОС НА КООПЕРАЦИЯТА ,В КОЙТО СЕ ВКЛЮЧВАШЕ ПОЧИСТВАНЕТО НА ВХОДА. КОГАТО ДОМОУПРАВИТЕЛЯ И ГО ПОИСКА С ЗАДНА ДАТА ТЯ ТИХО МЪЛКОМ НАПУСНА ОФИСА И НЕ ГО ПЛАТИ .ОКАЗА СЕ МНОГО НЕ КОРЕКТЕН ЧОВЕК. ЗА СПРАВКА МОЖЕ ДА БЪДЕ ПОПИТАН ВСЕКИ КОЙТО ЖИВЕЕ В ТАЗИ КООПЕРАЦИЯ.

За първи път пиша коментар в подобен сайт, но мисля, че е коректно да споделя мнение относно посредническата фирма, която ме интервюира преди време. Работата беше за сервитьори в конферентни зали, като в обявата не беше споменато за кой хотел става въпрос, а само че е пет звезди. Реших да отида на интервю, макар че бях изненадана, че съм селектирана при все че опитът ми е доста скромен и очаквах да не ме изберат. Все пак исках да чуя какви са условията на работа, защото съм запозната с условията за същата позиция в САЩ. Дотук добре. Намерих мястото и имаше още трима кандидати за работата. Влязоха две жени, които не се представиха. Едната дама започна да говори сприхаво още в началото, като към края на едночасово излияние вече беше блъскала по масата поне два пъти и беше крещяла. Меко казано бях в шок. Не знам защо се държеше по този начин, но беше страшно. Ще се опитам накратко да разкажа какво ни говори един час. Започна с думите, че ако някой от нас е закъснял за интервюто, това въобще не е добре. Пита ни дали знаем за кой хотел кандидатстваме. Аз споменах, че в обявата не пишеше, а тя с убийствено осъдителен тон ме пита в кой век живея, за да не проуча в интернет? Достатъчно културна се чувствам, за да преглътна подобна нелепа забележка и с огромен интерес да продължа да бъда свидетел на този цирк. Разказа ни къде по света е била, с какви хора се е занимавала и как е крещяла на всякакъв персонал в различни хотели как не си вършат работата. Разказа ни за дъщеря си, която кажи-речи е отгледала във въпросния хотел, който се оказа бившият Шератон. За работата ни обясни, че изискват първокласни кадри, достойни за работа в първокласни хотели в Дубай, САЩ или първа линия хотели на острови. Крещя колко нелеп е сегашният персонал на хотела и как това ще се промени с разни глоби, за различни неща: ако види някой да размени дума с друг -глоба и всякакви подобни нелепости. Но по-забавното беше, че когато изброи като генерал всички забрани, правила всичко в комплект със съответните лирически цветущи отклонения, тя заяви: Ако си мислите, че ще изкарате пари тук - дълбоко се лъжете! По-добре пробвайте в някой квартален ресторант. Ние даваме на час 3 лв и след 2 месеца 4 лв на час. Без бонуси, без бакшиш, но имаме ястие на смяна, което било като за клиент на хотела. Колкото до смените- направо нелепи. Персоналът е на повикване по всяко време и няма фиксация кога ти свършва смяната - има ли работа стоиш там. "Важното е желанието да градим себе си". Казано по друг начин разбрах следното: тя търси първокласни сервитьори, които по нейни думи, дори и неизкарали 4-месечен курс по сомелиерство във Франция, поне могат да си купят книжка от Славейков и трябва да се раздават на 100% за хотела. Да имат огромен потенциал и мотивация - да различават бърбън от скоч и всички останали видове алкохоли, да знаят коя храна с кое питие върви, да имат отличен английски, да не мрънкат, да се усмихват непрекъснато, защото цитирам "всички престъпници" ще Ви бъдат клиенти", НО да не си мислят че ще получават пари в замяна. Какво си мислим ние? Влязох в лек конфликт с жената и тя ме скастри на бързо, че много ми знае устата и че не ставам, защото не съм държала табла достатъчно дълго време, което си е вярно, но тонът, държанието ѝ беше не на възпитан и културен човек, какъвто всъщност ми изглеждаше външно. Другото момиче мълча през цялото време, но аз я наблюдавах и съжалих, какво търпение трябва да е развила, за да работи под такъв стрес. Дори и половината от коментарите ѝ не съм включила тук, но те бяха толкова...странни. Ето няколко от тях, които трайно ще нося в съзнанието си: някога е събирала пари с приятелките си за да може да заведе детето си на виенска сладкарница, за да покаже каква класа съществува, какъв блясък на обслужване и т.н. или че България е благословена със свободията си, защото в държави като тези в Африка или мюсюлманските държави със забрадките, е ужасно. Тя е обиколила цял свят, очевидно не със заплата 4лв на час. След час агония си тръгнахме двама, но останаха двама, за което им правя евала на отчаянието, което трябва да изпитват, за да останат и да се борят за тази първокласна позиция. Мен лично това интервю ме вдъхнови. Показа ми в каква нелепост работят хората и какви нелепи фирми за подбор е възможно да съществуват. Тъжно е. Ще се радвам, ако съм помогнала на някой да си направи някакви впечатления. Повтарям такъв беше случаят при мен, предполагам не с всички е така, за да функционира все пак тази фирма, значи набира персонал и се държи добре с него. Аз изгубих безвъзвратно един час от своя живот, но се надявам някой друг като мен, търсещ нормална работа, с нормално и коректно възнаграждение, да не попадне в подобна ситуация. Тази жена няма да се промени и очевидно това ѝ помага в бизнеса. Дано само не разстрои някой по-чувствителен човек, защото това вече би било престъпление към личността.

Доста странна и съмнителна посредническа фирма за подбор на кандидати за работа.Кандидатствах за складов работник за UNIVEG логистичната им база е в с.Мусачево на уреденото от тях интервю имах чувството че съм попаднал в някое ,,ШОУ,,със скрита камера толкова нелепости и глупости не бях чувал за 10минути да се изприказват че останах с впечатлението че нещо не е наред и то така се и оказа.Ако всичко вие толкова розово и сте толкова печени нормално ли е постоянно да се търсят работници НЕ МИСЛЯ така че имайте си едно наум драги ми кандидати за работа чрез НЕкорект-консулт.

Здравейте:)
Бих искала да споделя ЛИЧНИТЕ си впечатления от Корект Консулт България.
В края на март, тази година, кандидатствах за работа по обява на Корект Консулт България. Обадих се по телефона преди да си изпратя документите. Още с първото обаждане останах изненадана от гласа по телефона, приятното и професионално отношение и съвети относно това, да си погледна още веднъж CV-то и много добре да опиша позициите, които съм заемала до момента, какво точно съм правила, допълнителни квалификации и т.н.
Направих го.
Бях в офиса два пъти - на интервю с г-жа Дамянова(управител) и с работодател. Атмосферата в офиса НЕ Е такава, каквато я описват "кандидатите" за работа. Напротив, имаше две вежливи, усмихнати и приветливи момичета и едно момче - това са хората, които видях.
А за г-жа Дамянова мога да кажа само добри и хубави неща:))).
Не бях избрана от работодателя, и въпреки това г-жа Дамянова през цялото време беше напълно ангажирана - с телефонни обаждания, изпращане на мейли също. Буквално беше до мен и с мен. Много енергична, наистина е професионалист, определено знае какво прави и защо го прави.
Не зная какво точно се е случвало с останалите кандидати, но смятам, че недоволни и „пишещи” хора има и винаги ще има. Също и такива, на които все някой друг им е виновен. А не се замислят дали отговарят на изискванията, имат ли квалификацията, опита, знанията, които се изискват за съответната позиция. ЖАЛКО ЗА ТЯХ:(
Човек трябва да има РЕАЛНА преценка за себе си преди да казва за другите- "те са непрофесионалисти, нищо не разбират и не си вършат работата". Наистина МНОГО ЖАЛКО. Да, не е приятно да не си избраният кандидат, но пък замислете се, мили хора - дали точно тази работа е за вас? Все пак, не живеем в комунистическите времена, когато просто някой някъде трябваше да работи и да си получава заплатата... Днес трябва наистина и в пълния смисъл на думата(ако държиш на себе си) да можеш и качествено да си вършиш работата и да си изпълняваш задълженията. Иначе няма никакъв шанс да се задършиш на работа, ако все пак си успял да поизлъжеш и да я получиш.
Та, това е от мен.
То, гроздето все за някой ще е кисело....

Миналата седмица бях на интервю за позиция в тяхната фирма - едночасов компютърен тест и на другия ден едночасово интервю с управителя на фирмата.
И двата пъти докато отивах към офиса към бях много негативно настроена, тъй като отделих време да проуча фирмата в интернет и се оказа, че онлайн репутацията им е под всякаква критика. Чета тук за някакви раплакани момичета и си викам тази само да се опита да ме обиди няма да й се дам... Много се чудих дали изобщо да ходя, но реших все пак лично да проверя за какво става въпрос... и Уви! ... SURPRISE ...шах с пешката и т.н. Посрещнаха ме усмихнати и дружелюбни дами на средна възраст. Интервюто с управителката мина приятно и неусетно. За мое огромно съжаление след няколко дни получих e-mail, в който пишеше че не са се спрели на мен. Разочаровах се, но все пак реших да попитам за причините, но отговор не получих. Живи и здрави.
Но като цяло си оставам с мнението, че управителката е една много вдъхновяваща жена, от която определено има какво да се научи.