ФТБ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Най-странното интервю на което съм се явявала. Длъжност - служител за работа на компютър. Цитирам: "Асортимента на фирмата е голям, затова ще бъдат предпочетени кандидати със съответните възможности./Не се изискват специални компютърни умения." От 9 до 17 часа. От понеделник до петък.

Когато дойде моят ред с поглед бях поканена да вляза.
Господин Баев с шапка на главата. Това си го обяснявам с прикриване на плешивина. Ок, няма проблем. Всеки си има своите комплекси. Здрависване или ръкостискане!? Забрави.
- Седнете.
Въпроси:
-Трите имена?
-Години?
-Телефон за връзка?
-Какво сте работили?
-Специалист работа с клиенти.(В голяма фирма. Трябваше да уточнявам какво означава.)
-Какви ви бяха задълженията?
До като се опитвам да отговоря. Съответно и да направя впечатление на няколко пъти погледна навън. Явно не изпуска от поглед служителите си.
-Преди това какво сте работили?
-Началник смяна.
Едва успявам да изрека длъжността и телефонен звън.
-Преди това какво сте работили?(повторно)
-Управител на магазин.
Краткият ми отговор остана да виси в пространството, защото махна на негов служител, който му внесе каталог. Започна да го разглежда. Даде кратки указания.
-Имате ли въпроси?
-!?
Търсили хора с желание за работа. Аз какво ли правех там!?
Имах усещането, че съм се загубила в друг град на оживено кръстовище.
Далече съм от мисълта, че съм идеалният кандидат. До като чаках реда си се оглеждах. Като цяло обстановката е съвсем приемлива за склад. С удоволствие бих работила в тази фирма. Единствената ми забележка е провеждането на интервю.
Успех на всички!

Някой има ли представа защо толкова често търсят счетоводител?Да няма някакъв проблем в счетоводството.

Хорааа, споделете за интервютата през изминалите дни, моля виии. Има ли много народ? Поединично или на групи се влиза? Може ли по-късно да се отиде от написания час? Има ли лелки, че не съм на 32 , нищо че се чувствам така, де. :)

Познавам фирмата от самото и създаване. Това е еднолична фирма, работеща на национално ниво, с отлична локация. Организацията на работата винаги ме е одивлявала, изглежда сякаш няма организация, просто всички работят докато не свършат задачите за деня. Намесата на собственика Филип Баев изглежда минимална, което се дължи на добре подбрания ръководен екип. Той самия пристига първи на обекта и си тръгва последен. Може да го видиш и да товари заедно с общите работници, затова доста клиенти и не предполагат, че това е шефът. Подборът на персонал се извършва лично от него, по негови критерии, които няма да споделя, така че връзки не минават. Заплащането е много добро, но си има цена - много работа. Има доста екстри, които в други подобни фирми са немислими. Място за развитие има доколкото има 2-3 нива до върха. Е никога не може да станеш Шефа, но това пък е най-лесното - просто си регистрирай фирма.

Бях 4г. служител във тази фирма. Работа имаше за целия китайски народ. Непрекъснато нарастваше натоварването, работното време също, а заплатата - хич. До колкото знам и сега е така. Всички сключват договори за 8 часов работен ден , но в действителност работиш по 15-17ч/ден. Управителят - Филип Баев , си мислеше , че всеки го краде и лъже. Незнам как се е държал с административният персонал , но с момчетата в склада и с шофьорите отношението му беше под всяка критика. Почива се веднъж в седмицата и то не всяка седмица. Всеки месец се удържат пари за щяло и за нещяло, особено на шофьорите, които междувпрочем са и общаци, и касиери, само дето им липсват касови апарати , но никога не е късно! Докато работех там се говореше за това доста често. Работната обстановка е силно напрегната и изнервяща. Сутрин се работи от 8:00ч, а за шофьорите - според курса, но не и по -рано от 05:30 сутринта. Все пак фирмите за маршрут са изключително много и трябва до 24:00-01:00 да си се прибрал за следващия ден. Момчетата в склада работят според зависи дали има тир за разтоварване или не, но много често остават до към 23:00ч. Работи се страшно много и то за някакви примамливи пари , които след седмица ,две ти се струват безкрайно малко , като се има  впредвид удръжките. На края на месеца получаваш едни пари , които изобщо не са съизмерими с работното ти време. Това е и причината основната част от персонала да са от балканските села. Хората нямат избор - мълчат и работят щ'от на село е по- зле! Храна се осигурява, но само ако си там. Ако не си- губиш давност, но все пак те карат да се подписваш на някакви документи, че си си я получил. Смееш ли да откажеш! В отношениеята нов служител- шеф и  дългогодишен служител- шеф, разлика няма . Моят договор го прекратиха докато бях в отпуск и най - тъпото е, че ми бяха пуснали заповедта с датата на пътвият ден на отпуска. Разбрах едва когато отидох на работа и ми заявиха- "ти вече не си служител в тази фирма". Бяха ме прекратили по взаимно съгласие и то без да съм подавал молба и без предизвестие. Изобщо тъкмо си мислиш , че си полезен някъде и после те изхвърлят като куче.

Фирмата е склад на едро за железария и строителни материали. Клиент съм им от 13 години. Мога да кажа, че досега персоналът само се увеличава, не намалява. Мъжете се приемат само за общи работници - работа има много, може да забравите за 8 часов работен ден - работи се и в събота минимум до 14.00. Има само един почевен ден! Но не знам някой да е напуснал! Заплащането е много добро, бъдете сигурни! Старите работници знам, че взимат около 1000 и нагоре. Жени приемат само за работа на компютър за изписване на стока на клиенти като мен. Там където работят те е уютно и има климатици. Те си тръгват в нормално време - разбирай около 17.00 часа, нещо което не може да се каже за мъжете. Ако има да се разтоварва ТИР със стока може да стоят и до 21.00..... Перспектива за развитие естествено няма - това не е ноу-хау фирма! Няма много накъде да се развиваш! Шефа е Филип Баев и под него всички са подчинени! Под него са 4-5-а от първите му, най-стари работници, те сега имат отговорни и контролни функции, на касата е леля му, така че който смята много да се "развива" - да забрави, няма накъде. Там работиш здраво и получаваш много добра заплата! Който не е свикнал да работи - да не кандидатства там!

Много странно, пак имат обява и пак никакви изисквания с високо заплащане.

Защо през три месеца търсят нов оперативен счетоводител - да не би да не плащат заплати?

Вижте мнението по точковата ситема по- долу

Ами какво да ви кажа , куцо кьораво и съкато се явява на интервю за работа.Голяма безработица горе долу около 300-400 човека може и повече да са .Така е като не са написали никакви изисквания ами само заплата.