написано 05.08.2012г. в 18:57

Голяма фирма- ниско заплащане!Работим 8 часа, а отпуската ни се брои на 7.затова се принуждаваме да хабим още дни без да ги ползваме-приравняваме се с редовната смяна, а това че сме ангажирани почти 10 часа никой не го интересува. за някои да си на работа от 8:00 означава,че в този час трябва да мине през входа на завода, а ние от смените влизаме час по-рано, станали сме още по-рано и т.н. същото е и при напускане на работното място- почивка не ползваме, защото имаме непрекъснат процес.Назначаването в предприятието става с "конкурс", син/дъщеря, братовчет, зет и т.н.Германците са доволни, че имат евтина работна ръка, а българските "мениджъри" лъжат и мажат колко добре върви работата. .... иначе сме четвърти в света по производство и последни по заплащане.....

написано 28.03.2011г. вторник в 11:55
към обект/отдел Обогатителна фабрика
в град Пирдоп

Компанията Аурубис е уникален работодател за българските стандарти. Просто фирми с подобни условия за работа са рядкост. Компанията е акционерно дружество, а повечето акции са на немци. Аурубис има подразделения в още 6 европейски страни. Заводът в Пирдоп има няколко подразделения - Металургия, Електролитен цех, Обогатителна фабрика, Пречиствателна станция за отппадни води, Цех за производство на сярна киселина, Инженерен отдел и администрация. Продукцията е медни катоди.

Заплащането е най-високото в региона и е над средното ниво за София. Предполагам че е в границите 600 - 10000 лв.

Уважението не е нещо непознато във фирмата. Достатъчно трябва да ви говори факта, че ако сте служител в завода, без никакъв проблем ще можете да влезете в административната сграда и да почукате на вратата на някой голям началник.

Привилегиите не са малко: Заводска каса, от която може да се теглят до 7000 лв на нисла лихва; преференциални условия за кредит/кредитна карта в ОББ; застраховка в ДЗИ, чрез която се изплащат закупени лекарства; всяка година се минават медицински изследвания в здравната служба на завода; осигурен е стол за хранене, като в зависимост от длъжността сумата до която не се плаща е от 3 до 7 лв; преференциални условия при gsm операторите; пари за Коледа и за море; транспорт, кафе, чай, вода и кисело мляко.

Работният график за работниците в производството е 3 дни работа на 2 дни почивка - 3 смени (нощна сутрешна и следобедна), като в зависимост от подразделението се дават доработки, за да се натрупа 40 чаова работна седмица.

Потенциал за развитие - това е относително понятие. За да има такъв трябва висше образование в ХТИ, МГУ, ТУ, УНСС и др. Ръководните постове са "бетонирани" и ще трябва да се чака някой да се пенсионира или издигне, а това може да продължи с години.

Местоположението за местните не е проблем, но за хората от другите населени места има известно неудобство. И все пак има хора, които са на хубави длъжности и пътуват със служебни коли от София например.

За колегите от производството в едно от подразделенията/цехове мога да кажа, че са стабилни и на повечето от тях може да се разчита, но все пак зависи как ще се държиш с тях. Голяма част от тях имат силно развит черен хумор, който не всеки ще може да понесе :)

Работната среда е всевъзможна. Обикновенните работници на места са изложени на вредни въздействия като шум, прах/газ и вибрации, но за това са осигурени маски (газови и прахови), антифони, каски, очила, работни дрехи и обувки. А ако сте служител на по високо ниво ще можете да се радвате на почти домащен уют.

Това е от мен. Фирмата наистина си заслужава, но не претендирам за обективност, защото зависи дали ще попаднете на мястото си.

Показани мнения 1 - 3 от общо 3

Връзки