Частно училище "Дружба"- гр. софия /img/frontend/nomap.png"

Частно училище "Дружба"- гр. софия

Благодаря на цялото ръководство на ЧОУ,,Дружба,,-София, за гласуваното доверие.Надявам се да съм го оправдала.

Съгласна съм с предходното мнение. Това училище разполага с добра материална база, но определено се усеща дистанцията  между нас учителите българи и останалите колеги от Турция.
Заплатите на българите са в пъти по- малки от тези на турците. През ваканциите не се плаща заплата, няма платена отпуска- плаща се само на час. Осигуряват те на минималната учителска заплата за страната.

Здравейте! Миналата година преподавах в това училище и искам да Ви споделя някои неща за него. Материалната база му е добра, но работната среда е лоша. Училището се намира в Обеля 2, на удобно място и е известно като турското училище. Голяма част от преподавателите са от турски произход. През междучасията те си говорят на турски, а също и с учениците, които са турчета, и умишлено поставят преграда към нас българите. В учителската стая сядат от едната страна, дистанцирайки ни. Директно не съм усетила някакво презрение, но цялата тази изолация е много демотивираща и потискаща. Затова прецених, че е по- добре да напусна, както и други колеги сториха същото. Интересното е, че има текучество на учители, основно българи, защото не можем да се приспособим на условията. Освем това ние получаваме по- ниски заплати, отколкото нашите колеги от  Турция.