написано 07.01.2011г. събота в 16:35

Здравейте! Миналата година преподавах в това училище и искам да Ви споделя някои неща за него. Материалната база му е добра, но работната среда е лоша. Училището се намира в Обеля 2, на удобно място и е известно като турското училище. Голяма част от преподавателите са от турски произход. През междучасията те си говорят на турски, а също и с учениците, които са турчета, и умишлено поставят преграда към нас българите. В учителската стая сядат от едната страна, дистанцирайки ни. Директно не съм усетила някакво презрение, но цялата тази изолация е много демотивираща и потискаща. Затова прецених, че е по- добре да напусна, както и други колеги сториха същото. Интересното е, че има текучество на учители, основно българи, защото не можем да се приспособим на условията. Освем това ние получаваме по- ниски заплати, отколкото нашите колеги от  Турция.

Показани мнения 1 - 2 от общо 2