Орбико България Кавен Орбико /img/frontend/nomap.png"

Орбико България Кавен Орбико

Здравейте. Не бих искал да коментирам заплати и работа на служителите, но явно пак всичко до там опира. Шофьор съм на фирма която превозва тяхна стока извън София, но не им се работи на служителите явно. Или просто нямат достатъчно персонал или не искат да дават заплати, както на повечето места в България. И между другото наистина така се казвам, а не е някакъв псевдоним. Не може да имаш такава голяма офис сграда, да минават толкова камиони със стока, а да няма къде да паркиран тези камиони докато изчакват. Чакането е и другия проблем там, че даже е нормално да минат два часа и половина, за да те повикат да товариш. Другото удоволствие след това е, че като ги попиташ и ти казват: който бърза да идва да си товари.

Пълна загуба на време. Изкарах по-малко от 3 месеца там като ''маркетинг асистент'' в дивизия Шел - нито маркетинг, нито асистент. Офисът се намира извън София, стига се с организиран от фирмата транспорт от Интер Експо, тръгва в 8:10, пътува 40 мин. до там, налагаше ми се да ставам всяка сутрин в 6:30, за да стигна до работа, където (в най-добрият случай) ще напиша 2-3 имейла до 12, след което ще обядваме с колегите. След 12 ще се качим в стаята за почивки за по кафе и цигара и след това с ''прекият ми ръководител'' ще се върнем в стаята, където ще постоим 20-30 мин. с телефоните в ръце, докато тя не каже ''ох, не мога повече, днес ми е много скапан ден, искам да отида на фитнес/да тичам'' и ще се приберем в 13:30 от работа. Голяма пародия на работа е, започнах неопитна с цел да придобия опит, но си тръгнах също толкова неопитна. Освободиха ме не защото не върша задълженията си, а защото ''изостанах с onboarding-a поради много хоум офиси'' хоум офиси, които взимах, когато прекият ми ръководител го нямаше, защото няма особен смисъл да ходя в празен офис. Имаха стажант, който за целият си престой там видях 2 пъти, единият от двата пъти го повишиха, защото други двама дългогодишни служители в дивизията напуснаха, заради лицемерието им. Първият red flag беше, че още от ден 1 ги чувах да коментират въпросните колеги и го правеха постоянно, но когато влизаха в офиса привключваха на усмивки, шеги и закачки. Ако трябва да съм честна, нямам идея как тази ФИРМА, не компания (компания е извън България) все още съществува, всеки идва и си тръгва от работа когато си иска, за едни правилата важат, за други не. И като работодател са некоректни, една седмица се им се молих за фиш, сега чакам да си получа обезщетението за неизползван отпуск, защото се правят на ударени и не отговарят, явно ще трябва да си го потърся по другите два начина. :) за самата позиция да кажа - най-близкото до маркетинг, което правих е да поръчам брандирани чаши, да преведа една брошура от унгарски, чрез гугъл транслейт и нищо свързано с дигитален маркетинг (каквото завърших) - за него плащат на агенция. на практика просто търсят асистент на дивизията, но поставят ''маркетинг'' отпред. заплащането беше 1200 лв, като 80 от тях са ваучери и това го разбирате в последствие. По-добре си намерете стаж в някоя агенция за по-малко пари, вместо да дремете в офис, в който само ще си загубите времето.

Някой бивш или настоящ работник в склада новия на челопешко шосе ако може да даде мнение дали е добре за работа в склада.

Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за криптовалути в света https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

Работя във фирмата от 15 години.
Започнал съм на една от най - ниските позиции. През годините съм преминавал можество различни обучения ( вътрешно/външно фирмени ) платени от компанията, както и допълнителни, по моя инициатива, които съм си заплащал. Винаги съм прилагал наученото в работата и с усилена работа и надграждане на знания и умения резултатите не закъсняват. Ако искате работа, която да работите нещо там от 8 до 17 не почвайте.
Ако искате да отбивате номера и да вземате няк'ви пари - не почвайте!
Ако не сте готови да се предизике и излезете извън зоната си на комфорт, за да постигнете повече ( от колкото и вие самите сте си представяли) - моля ви не почвайте!
Работата е страст и ти гориш в нея, завладян от резултат и прогреса ставаш все по - добър, и по - добър, и по - добър.

Няма невъзможни неща! Някои неща не са се случили просто, защото не си пробвал.

Та както написах в началото...
Започнал съм на една от най - ниските позиции, но с натрупване на различни знания и умения, съчетани с опит в момента съм достигнал до позиция със средно управленско ниво.

Никой не слага лимит до къде можеш да достигнеш. Фирмата дава възможност за кариерно развите, казвам го от личен опит.

Пожелавам на всички успех!

А и още един последен въпрос към всички чудещи се...

Готови ли сте да се предизвикате?

ПОРЕДНАТА СНВШНА ЖАЛКА ФИРМА, КАТО ПИТАХ ЗА РАБОТА ТЪРСЕХА МАНЕКЕНИ, УМНИ, КРАСИВИ, РУСИ, С МНОГО ОПИТ ама казаха намерихме друг по качествен кадър боклуци, аз им казах че след време ще търсят и ще ми се молят да работя ама никога няма да доя педераси. 1200лв заплата ниско заплащане 10 часа пълен смях. Транспрес дават 1700 лв за 10 часа

Работех в "Орбико България" в продължение на една година на позицията "Стажант човешки ресурси". Искам дебело да подчертая, че напуснах по лични причини, а не заради такива, свързани с работата.
Мнението ми за фирмата е изцяло положително. Страхотен колектив, подкрепящи и отзивчиви колеги. Идеите ми винаги са били изслушвани и оценени подобаващо, непрестанно съм получавала обратна връзка за работата си и конкретни насоки какво се изисква от мен. Опитът, който набрах за тази една година, наистина ми показа що е то добрата компания - дружелюбна среда, отвореност към иновации, комуникация на високо ниво, готовност за взаимопомощ и подкрепа.
Искрено не разбирам негативните мнения, тъй като никой от колегите от отдел "Човешки ресурси" (за времето, в което аз съм била в "Орбико") не си е позволил да излъже служител (било то настоящ или бъдещ) - за заплата, условия на труд и т.н. Присъствала съм на няколко интервюта в качеството си на наблюдател и колегите винаги са обяснявали коректно и подробно всичко, свързано с позицията и работата. Отворени са за въпроси и са изключително добронамерени, никога не са си позволили да се отнесат пренебрежително.
Относно работата - да, много се работи. Дори на мен като стажант ми се е налагало да оставам в извънработно време заради неща, които трябва да свърша. И съм го правила с удоволствие, защото съм имала подкрепата на колегите си и трудът ми е бил оценен. Плюс това лично аз получавам удовлетворение от добре свършена работа, не знам за другите... Също така, поне според моите наблюдения, хората, които работят и дават всичко от себе си, винаги биват забелязвани и поощрявани.
За финал ще дам един наистина приятелски съвет към всички негативно коментиращи - за цяла година не чух нито веднъж от напускащ служител да дойде в отдел "Човешки ресурси" и да се оплаче в прав текст. Така че ако искате промяна, предприемете действия! От "Човешки ресурси" не четем мисли, не следим отблизо работата на всеки отдел и динамиката на взаимоотношения във всеки екип. Ако сами не кажете кое не е било наред и кое бихте искали да се промени, то няма как да видите развитието, което искате. Затова наистина с най-добри чувства ви препоръчвам вместо да пишете по форуми и сайтове, да подадете обратната си връзка там, където трябва.

Само позитиви мога да изкажа за фирмата. Амбициозните и тредолюбиви служители, биват ценени и тласкани нагоре. От останалите има под път и над път, така че нормално е да има двустранно негодувание. А пък тези, които са стигали само до интервю, е срамота да изказват мнение за фирмата, отношението и атмосферата. Не мога да припозная нито едно от мненията по-долу.

Не си губете времето.Ще бачкате като парцали а накрая дедовия ...

От една на пръв поглед просперираща и обещаваща много фирма се оказвате в една лъжлива дупка.
Много велики на думи и обещания, а реално си ви манипулират и използват като парцали!!!!