НАЦИОНАЛНА ВЕРИГА ЗАЛОЖНИ КЪЩИ ДОВЕРИЕ /img/frontend/nomap.png"

НАЦИОНАЛНА ВЕРИГА ЗАЛОЖНИ КЪЩИ ДОВЕРИЕ

Не знам какви хора тук пишат коментари като онази със златото и този със самсунга с4 заради който сега се наех да коментирам.
Първо едва ли в друга заложна къжа и магазин ще се държт толкова любеНо камоли да ти дадът 100 лева за телф който си взел за 136 но ти сив някакъв филм
СМЕЛО МОГА ДА ЗАЯВЯ ЧЕ ТОВА Е НАЙ КОРЕКТНАТА ВЕРИГА ОТ ЗАЛОЖНИТЕ КЪЩИ ,ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЛЮБЕЗНИ И КОРЕКТНИ СЛУЖИТЕЛИ А ТОЗИ КОЙТО ХЛЕНЧИ ЗА ТЕЛЕФОНА,АКО БЕШЕ В ДРУГА Заложна къща щяха да го изгонят като ритнат мангал!

Чиста далаверщина.

заложна къща(доверие) пълни мошеници купувам телефон самсунг s4 mini продавача казва че работи взимам го на доверие оказа се че не се чува микрофона е изгорял това действие се развива за около 10минути връщам се (доверие) продавача каза че нищо не може да се направи нито замяна нито да върне парите обадих се на 070010108 офиса им там казаха че с касовата бележка ще ми върнат парите Но уви кръв повръщат пари не връщат 136лв предложи ми да му го продам за 100лв не ви ли е СРАМ (доверие) не купувате

Аз мога да изкажа мнение като клиент. Оказа се, че качеството на техните продукти в моя случай бяло злато е под всякаква критика. Освен това като отидох да направя рекламация на пръстен закупен от тях, ми беше съобщено, че трябва да си платя за поправката и че няма никаква гаранция. Също така ми казаха, че стоките им са евтини и затова какво качество очаквам, а отношението на служителя беше възмутително. Дори си позволи служителя да ме нарече луда! Пиша го, за да не се заблуждават повече хора и да купуват от тях стоки, за които ще съжаляват.

Ами явно сте занесли стока, която им е забранено да е взимат.Аз съм дългогодишен клиент и не съм имал оплакване от заложна къща Доверие. Колкото до служителите, не може човек от всичко да разбира, но момчетата са отзивчиви!!!

С неохота разказвам този случай! Наложи ми се, никак не е приятно, да потърся финансова помощ от тази фирма. За малка, но нужна за опрвделено нещо сума. За да не мъкна телевизори, компютри и т.н техника реших да извадя доста скъп антикварен предмет. Реших все пак да звънна на националния им телефон и да ги попитам ще го вземат ли за залог. Отговорът беше положителен, като ми беше обяснено, че във всеки офис са компетентни да го оценят и да ми свършат работа. Отидох в най-близкия, Люлин 9, но след петнадесетина минути служителят ми каза да отида в централния им на Ал. Стамболийски. Там били компетентни, защото можел да е менте. Отивам там, но служителят ми казва, че такива неща не вземат. Обяснявам, че съм имал разговор с утвърдителен отговор на националния телефон, а той ме репликира, че това е номерът на човешки ресурси. Отиде на втория етаж да говори по телефона, върна се и ме пита истинска ли е. А предметът си стои опакован, без дори да го отвори! Отговарям, че е оригинал, но нали е компетентен, нека погледне. Отказва ми с мотива, че щом е истинска не може да я вземе. Виж, ако била сувенир било друго! Неприятна история и разкарване в час пик в София и некомпетентни служители!

Г-н Белев, за справка може да прочетете мненията си от 28.10.2011, 31.10.2011 и 16.12.2011.
Поздрави :)

До г-н Васил Георгиев: За да не голословя, ето малка извадка от договорите, които се принуждават да подписват служителите:
Ал.8. В случай, че не постъпи на работа или не започне да изпълнява работата си повишената квалификация при Работодателя в уговорения в чл.1, ал.6 срок, да изплати на работодателя обезщетение в размер на 5000 лв. /пет хиляди лева/, представляваща стойността на обучението ведно с неустойка в размер на 3000 лв. /три хиляди лева/
Ал.9. В случай, че трудовият договор между обучаващият си и работодателят се прекрати преди изтичането на срока по чл.1, ал.5 по причини в ОБУЧАВАЩИЯ СЕ, той се задължава да изплати обезщетение в размер на 5000 лв /пет хиляди лева/ . представляваща стойността на обучението ведно с неустойка в размер на 3000 лева, освен в случаите на прекратяване на трудовото правоотношение по чл. 325 и чл.328 от Кодекса на труда.
Г-н Георгиев, това, че Вие не сте наясно, с това, че има осъдени служителите по тези безумни договори, не значи че такива няма. А уверено мога да твърдя, че това е практика, защото аз лично в качеството ми на юрисконсулт имам поне 3-ма бивши служители осъдени по тях. Предвид нивото Ви в йерархията на фирмата е съвсем нормално да нямате ясна представа за това, което реално се случва в ная. :)

Искам да напиша отговор на някои от потребителите, които са се изказали преди мен.
До Лазар Белев: Макар и вече да не сме колеги, мисля че сме запазили добрия тон в отношенията си. Лазаре, знаем колко си допринесъл за развитието на Заложни къщи Доверие, самият аз съм научил доста неща от теб, но мисля, че това което пишеш по-долу не ти прави чест. Много добре знаеш, че нещата, които си написал не са верни и са представени така, че да стряскат хората, които ги четат. Сам знаеш, че никой не е плащал неустойки, никой не е срещал лошо отношение от мениджърите, които изслушват всеки един проблем на служителите и т.н. Ако всичко това е така, както го описваш защо прекара толкова време при нас, работейки за каузата да променим представата за заложните къщи? Просто сега си сменил отбора и е много лесно да говориш така по адрес на Заложни къщи Доверие. А когато казваш, че пишеш всичко това, не за да очерниш бившия си работодател е повече от видно, че това е едно измиване на ръцете.

До Купувач: Здравейте, г-н/г-жо! Много добре знаете, че ние сме Заложна къща и повечето ни стоки са втора употреба, при които е възможно да има забележки по външния вид, които от своя страна са посочени и не се прикриват. Освен това знаете, че не даваме гаранция за закупените стоки. След като сте поръчали някаква стока, която според вас не отговаря на описанието като външен вид или не работи коректно, знаете че може да върнете стоката като си платите доставките в двете посоки. Всички посочени от вас проблеми се установяват още при отварянето на пратката в офис на куриер и след пробата в офиса. Съжалявам, ако по някаква причина закупена от нас стока е дефектирала след време, но ние не можем да поемем отговорност за нея след продажбата. Сигурен съм, че сте закупили още много стоки, които не са имали никакви проблеми, но явно не искате да споделите за тях. До Петър Чешмеджиев: Здравейте, г-н Чешмеджиев! Нека набързо да ви отговоря на написаното от вас. Така наречените "Бонуси" са напълно възможни за получаване, това може да се потвърди от много колеги, които редовно получават такива. Относно неактуалните стоки, не се опитвайте да прехвърляте вината на колегите от администрация, защото не са те тези, които взимат стоките. Те могат да ви насочат и да ви помогнат, но реално вие сте тези, които взимате стоките, които ги тестват и оценяват. Така че потърсете вината в себе си, а не в останалите.

Прекарах в Заложни къщи Доверие повече от 5 години и съм сред хората, които я превърнаха от един пиклив селски офис във втората по големина верига заложни къщи в България. Реално около 3 години аз бях управител, юрисконсулт, SEO специалист, специалист реклама и т.н.
Ако прочетете мненията, които съм писал по-назад в темата ще видите, че съм защитавал Заложни къщи Доверие доста ожесточено от нападките, кога верни, кога не, все едно защитавам собствено дете. И наистина съм приемал Заложни къщи Доверие, като своя рожба, на която посветих години от живота си. За тези, които не знаят в началото всичко почна от една идея - да се създаде нещо по-различно на пазара, на който до тогава преобладаваше мутренското, измамническото и т.н. Заложните къщи бяха синонинм на измама. Отне години, за да се спечели доверието на хората. ..........
Но тази идея се изроди, вместо както беше решено в началото работниците в нея да се трудят защото са мотивирани и от пари и от отношение се стигна до там, че същите бяха заробвани с безумни договори за конфиденциалност и брутални неустойки. Радвам се, че напуснах преди да видя как идеята, за която работих се превърва в уродливо подобие на това, което трябваше да бъде.
Всъщност Заложни къщи Доверие не са лошо място за работа ако искате да Ви третират като роби, да Ви лъжат с невъзможни бонуси, да Ви притискат с неустойки по договори, да Ви уволняват дисциплинарно за глупости, мениджърите да Ви третират като животни и да ви обвиняват за грешките си.
Пиша това не както могат много хора да си помислят с цел очерняне на бивш работодател. Пиша го защото не искам повече хора да влизат в порочните схеми на работа на това, което трябваше да е новото лице на заложните къщи в България и да стават жертви на едно криво разбрана работодателска власт.