AIG Life / Ей Ай Джи Лайф https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Николай Хайтов 12&markers=София,ул. Николай Хайтов 12

AIG Life / Ей Ай Джи Лайф

Пиша като настоящ служител на фирмата от няколко години насам.
Откакто АИГ стана част от Аксенчър нещата тръгнаха много надолу. Като започнем от дори елементарните неща, като например това, че не получихме абсолютно никакъв комплимент за Коледа, както е било винаги до преди това.
Годишния бонус се намали от една месечна заплата в пълен размер, до 1/3 месечна заплата.
Направиха езикови тестове (тестовете бяха на ниво А2-Б1)
на базата на които вдигнаха месечното възнаграждение на всички. Беше ни казано, че възнаграждението е фиксирана сума. Да ама не. Ако човек от фирмата вземе болничен/платен отпуск, неговия езиков бонус не е пълен, ами се реже 5% от дневната му заплата от самия бонус. Излиза така, че си взимаш платен отпуск, ама той не е платен в пълния му размер. Мениджмънта е под всякаква критика.
Също така не получихме увеличение на заплатата предвид инфлацията.
Не препоръчвам да кандидатствате във фирмата.

Отговарям на въпроса по-долу:
Сега стартират на 1600 лева нето доколкото знам. След първата година може да очакваш около 100 лева повишение ако се справяш добре. Около 1800 е средното за отдела.
Работата е много , супер натоварено, с телефонни обаждания.
Ще имаш трейнинг, но няма да е достатъчен - не че те претупват, но просто има супер много неща и процеси , и няма как да се обърне внимание на всичко, а после те оставят да работиш сам и ти казват "ако има нещо питай".
От март месец работим отвкъщи. Най-веротно ще е така до април.
Това е отделът с най-голямо натоварване, защото освен всичко друго трябва да си на разположение по телефона цял ден, а не знаеш какво ще ти се падне на обаждане - може да е нещо лесно, може да е шитня с която да си загубиш един час.
Системата е ужасна и постоянно забива.
Фирмата е коректна, но като цяло не е нищо особено.

Здравейте,може ли някой настоящ служител,да ми пише за позицията "Claims adjuster IV with English",нива на заплащане,придобивки,условия,опит и същество на работа.
Благодаря предварително

Здравейте, може ли някой да даде мнение за заплащането във фирмата. Мисля да кандидатствам за една от свободните позиции и искам да знам какво е заплащането, след като изискват един или в повечето случаи два чужди езика. Благодаря!

Как са шефките? Как се отнасят шефките с агентите?

Кандидатствах за позиция, за която покривах всички изисквания. Поканиха ме интервю след като направих някакъв комичен онлайн тест, а междувременно се подготвих допълнително. Интервюираха ме трима сладури - рекрутър, ЧР и меринджей, които предпочитам да не коментирам. Интервюто мина прилично, но след 2-3 дни пуснаха същата обява отново, а след още ден-два получих темплейт как са си назначили човек, с който сме имали почти идентични знания, но са се спрели на неговата кандидатура след чутовно обмисляне...
Както и да е, на всеки се случва да бъде отхвърлен за дадена позиция и това не е нищо страшно. На кратко, за да запазя добрият тон - радвам се, че не одобриха кандидатурата ми и никога повече не бих кандидатствал в тази побългарена "американска" компания.

Който е бил в други аутсорсинг компании добре може да направи сравнение, че средата в компанията е супер. Нивото на стрес е напълно нормално, работата може да се каже, че е интересна, колегите са повече от добри,офисът на супер локация. Не мисля, че отношението към служителите някога е било негативно или агресивно по какъвто и да е бил начин. Мога да кажа, че поне моят мениджър е изключително адекватен, съобразителен и полагащ усилия да се развиваме. Колегите са страхотни, с малки изключения, но няма как. Заплатите могат и да са по-високи, но имайки предвид всичко останало, мога да направя компромис със 100-200 лв. Разбира се, винаги ще се намерят мрънкачи и недоволни, които искат да си скролват фейсбук по цял ден за 3000 лв заплата, но да ви кажа аз съм си доста доволна.

Преди няколко години нещата бяха значително по-добре в сравнение със сега. Какво се промени? Мениджмънта с всяка изминала година става все по-зле, за тийм лидери се назначават "свои хора" без необходимите качества и умения. Липсата на каквото и да било увеличение на заплатите, започваш на едно ниво и дори и след няколко години нямаш почти никакъв ръст. Отговорът, когато си поискаш повишение е, че няма бюджет. И това се повтаря всяка година. Затова и текучеството във фирмата е голямо и в jobs.bg е пълно с техни обяви за работа. Хората с опит над 2+ години в компанията масово напускат, тъй като са осъзнали, че няма никакъв шанс за развитие и никакво уважение към тях. За така наречените тийм лидери и опс директори те са само един лесно заменям ресурс, който трябва да работи здраво, за да изкара и техните заплати, докато те се размотават по терасите и губят време в безсмислените си срещи. Системите са пълна нула, непрекъснато има проблеми с тях и човек не може да работи нормално. Единственото хубаво нещо е възможността за работа от вкъщи. Ако искате да ви използват на макс и накрая да се подиграят с вас, то това е вашето място. Ако цените себе си и имате достойнство, бягайте наделече от тази фирма!

Отивам на интервю. Стига се до стандартното "Какви са изискванията Ви към работодателя?". И тъй като батко е врял и кипял в тея гнусни аутсорси и много добре знае каква касапница е там - "Изисквания не бих могъл да имам. Бих желал единствено да ми се осигури адекватно обучение, което да отговаря на последващите ми задължения, както и адекватен съпорт, в периода след обучението, за да се избегнат стресови ситуации" - Мълчина и шок!!!....итетака..

Аз пък имам изключително позитивно мнение за фирмата, но най-вероятно заради фантастичния отдел по рипортинг и компетентния ръководител Александър Я. Един мъж на място. Може би най-много в живота си съм научила когато Александър дойде на бюрото ми и се наведе над мен да ми показва хитрости и трикове. Начинът по който борави с ишката и въобще в ексел мога само да ги сънувам, и то доста често. Единствено пиша -5 на колеги и по-точно колежки, защото постоянно дърпат Александър и не може да помага на мен толкова, колкото ми се иска. А много ми се иска.