БТБ България АД /img/frontend/nomap.png"

БТБ България АД

Може ли някой да каже дават ли карти за спорт на шивачките и т.н. производствен персонал и за какъв спорт точно??? На норма ли са или се работи бригадно?

За кандидати от dgops.. По повод заплащането...заплатата...едно се пише в обявата..друго се казва на интервюто и трето като получите заплатата.Оставате изненадани от „многото пари„ които получавате.Още при постъпване може да Ви попитат дали сте с ТЕЛК. Ако сте с ТЕЛК и имате познат във фирмата....може и да получавате по голяма заплата.Уважение от колеги....много трудно....!Не очаквайте!!!!Бюрокращина..шуробаджинащина.....и ниска култура на общуване!

За кандидат служители:
Кандидатите от обявите от jobs.bg ги чете почети всеки меринджей от фирмата, а не само ЧР. В БТБ за защита на лични данни не са чували и не знаят за какво става въпрос. CVто Ви може да обиколи цялата фирма.
Може да ви се обадят за много различна длъжност и отдел от това за което сте кандидатствали.

В началото на интервюто, ще Ви връчат лист с няколко въпроса, приличащ на курсова работа на посредствен студент 1ви курс.
1. Образование
2. Владеене на чужди езици
3. Да напишете по три силни и слаби страни за себе си и защо ги смятате за такива.
4. Да изберете кое е най важно за Вас в новата работа: мотивация, екип, заплащане, фирмена сигурнот и други
5. За какво най-малко време можете да започнете работа при нас?
6. В каква професионална сфера искате да се развивате?
7. Желана заплата, за започване в БТБ

Много добре организирана фирма с високо качество на продуктите.

Пак си търсим  Производствен Координатор?
Предлагам фирмата да се прекръсти от БТБ на 777.Имаш право да общуваш само със седем колеги.Иначе ставаш неадекватен-поне такава е налудничавата заповед, а и самият Производствен Директор!

ако не сте човек на някого, просто не се пробвайте, въпреки че ако не сте ходили в казарма ще ви дойде добре - там всяка заповед е предпоследна. има и стойностни хора, то оставаше и да няма сред над 300 човека, но са все обикновени работници. от началниците не чакайте нищо добро - все пак всеки си иска годишната премия, но вероятноста да я получите е в правопропорционална зависимост от това, на кое ниво сте. така, че вероятността премията ви да е като на шивачките е по-голяма от 90%, а пък и те имат повече права от асистент на мениджър, производствен или пък технолог. знаят си почивките, отпуските, а ако някоя от тях забременее, договорът и моментално става постоянен и й е позволено да излезе болничен без проблем, именно защото е лесно заменима, но другите които упоменах не са. въпреки, че някои от тях бива представяни на клиентите за секретарки, които просто знаят по два езика минимум. ако сте туко що излязъл от университет е добро място да се научите на ред, дисциплина и унижение, което старите кучета няма да пропунат да направят, но ограничете престоя си там до 1-2 г. максумум, защото има вероятност да развиете робско съзнание, така упорито насаждано от всички западни работодатели в този град, били те евреи, французи и т.н. зплатите са малки, но редовни; отпуск е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО да вземате да речем един два дни в месеца, в никакъв случай 5 дни един след друг, а за 10 дни можете само да си мечтаете. болнични по-дълги от седмица ще ви струват работата, а свободно изказаното мнение, било то и компетентно - ще ви навлече неприязънта на някой началник. да не говорим, че накрая на града няма кой друг да видите освен някои от колегите си, с които би ви се искало никога да не сте се запознавали. непрекъснатите интриги, клюки и сплетни са основата на работната ви атмосфера, а фалшивите усмивки на колегите ви - неизменната им маска. само определени хора имат стойност в тази фирма, но се предполага, че след като сте там случайно, няма шанс да сте сред тези хора. естествено във всяко зло има по малко добро и обратно, решението и преценката е ваша.

Да споделя свеж челен опит - ЧР в новата организация, в която имам удосволствието да работя, поиска някаква справка, която трябва да ми изготви ЧР на БТБ. Обадих им се към края на втората седмица на ноември ("напуснала" от два месеца). Борко Тагаров казва "ОК" и се разбираме да се чуем контролно на 29.11.2013. Обаждам се тогава и разговарям с Тагрова, която "мило" обяснява, че "то няма как да стане до 6.12.2013, най-рано на 10.12.2013". Моля я, учтиво, макар да не заслужава никакво добро отношение" да отида извън работното времена ЧР с пациенти (работещите в БТБ знаят кога е то), а към края на работното им време, моля. Учтиво. ОК. Днес, 10.12.2013, се обаждам сутринта и Тагарова ми съобщава, че тя, справката, птдавна е готова. Отидох и, въодушевена, че не ми приказват много-много, бързах да си тръгна. Колко се изненадах, на справката пишеше, че е издадена на 22.11.2013, и на същата дата ми е връчена. Доброто възпитание ми пречи да изразя истинските си емоции! Но не ме спира да напиша това!
И само доброто възпитание ме спира да разкажа за останалите си "срещи" с "великия" отдел ЧР (Дарито прави изключение)

Слава Богу, че съм бивш служител на тази фирма...
Толкова нерви потроших, че се чудя за какво и защо не се осаферих по-рано. Има малко стойностни хора там - пожелавам им да съберат смелост и да си заминат - работа за качествени хора винаги ще има...
Толкова много неща могат да се кажат, толкова малко ще са хубавите... Да се работи с некадърни и неграмотни хора е мъчение; да се работи с интриганти и е кошмар; да се работи на студено през зимата в БТБ е нормално....И да ти се обяснява как всичко зависи от теб и е препоръчително да си съдираш задника и да не излизаш в отпуска; ама да си ползваш отпуската, защото иначе няма да се прехвърли в следваща година...
На всички, които отиват там - успех! И си купете успокоителни

На третия ден от започването ми разбрах че БТБе една малка държава с мн депутати,който е на власт хваща кокала и изобщо не мисли за народа-работниците За конппетентност на длажносното височаишо място -нямам думи администарацията е повече от работниците.Има един дребен директор който хабер си найн от нищо и вс след него ....подхвърлят си топката за вина един друг и накрая виновен обикновения работникГоркия Байер мисли че плаща добре на работниците си но не знае че пълни гушите на управляващите особи Колко е жалка България че народа й е роб за да оцелява

Да Ви се похваля, днес бях на интервю за работа :) Много съм развълнуван поради този факт. Позицията за която кандидатствам е продуктов мениджър. Ще ви споделя и първите си впечатления.
Много любезни, усмихнати, приветливи и топли бяха служителките, които ме интервюираха. Нямаше да се изненадам и ако ми бяха предложили кафе, толкова народни хора. Интервюто протече много приятно, въпросите бяха конкретни, а някой от тях дори неочаквани. Забелязах доста добра професионална подготовка и ангажираност в двете дами.
Радва ме фактът, че ми предлагат толкова отговорна позиция, точно по моята специалност. Дават възможност на младите да натрупат голям опит. Дори работата да е много и да е трудна, това не ме плаши, защото не отивам там за да се скатавам, а отивам за да натрупам опит, за да стана най-добрия мениджър. Да ме харесват клиентите, да ме харесват колегите и разбира се ръководството. Искам да изградя име, а БТБ е моят шанс за това.
Не гледайте толкова негативно на нещата. Погледнете позитивно дори на малкото, което Ви дава фирмата. Все пак е повече от нищо, а Вашата работа се оценява. Вие сте професионалисти, хора с опит. Ръководството Ви обича, защото без Вас производственият процес е немислим. Ако имате лични стълкновения с някого това си е между вас двамата и не е редно да обвинявате фирмата за нелоялното или неетично поведение на някого от персонала.