ЕКСПРЕС ДОКУМЕНТ - ЕКСПРЕСНИ ПРЕВОДИ НА ДОКУМЕНТИ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ЕКСПРЕС ДОКУМЕНТ - ЕКСПРЕСНИ ПРЕВОДИ НА ДОКУМЕНТИ ЕООД

1 точка от 5 мнения

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Допълнителни доходи, надомна работа, онлайн бизнес, работа по интернет

Пиша тук за първи път в живота си, но след като видях, че тази фирма отново търси работници, реших да споделя моето преживяване.

Кандидатствах по позиция Офис асистент с английски, като ми беше обяснено, че фирмата се занимава с намиране на работа на хора в Англия. Заплата беше тогава към 600 лева, но уж можело да имаш бонуси.

Аз трябваше да комуникирам с хора от Индия, Пакистан, Шри Ланка и подобни и да ги насочвам към работодатели за позиции спрямо техите желани - осново чистачи и камериерки. Тази услуга се предлагаше безплатно. След това обаче им казвах, че трябва да си подготвят документите, като ги насочвах към фирма, което да го направи за тях. В последствие се оказва, че това е същата фирма, която им взима по $300 за въпросните документи. След месец разбрах, че обявите за работа са фалшиви и че тези хора плащат за някакви документ, които се пращат на арменския поп.
При това положение беше вече ясно, че съм въвлечена в престъпна схема и напуснах.

Няколко месеца от бивши колежки там разбрах, че шефът е арестуван и полицията е започнала разследване. Колежките ми, които все още работеха там, бяха викани на разпити.

Бягайте далеч от тази "фирма", за да не ви разкарват после по съдилища.

Забравих да спомена и че ме караха да подписвам договор, че ако забрменея, дължа обезщетение на шефа ми. Когато казах, че това не ми се струва законно, ми махнаха тази клауза от договора.

Ха-ха, тези са още живи?! Не ги ли осъдиха...
Иначе схемата е супер добре разкрите още 2012: https://lex.bg/bg/news/view/46010

Не знам как си мислят, че ще им мине номера, даже на са си сменили името на фирмичката

ВНИМАНИЕ!!! Тази фирма е 100% интернет измама. Каква е схемата: свързвате се с някакви хорица от третия свят и им "намирате" фалшива работа в Англия. После им взимате пари за подготовка на някакви абсолютно фалшиви документи. Мотаете ги за месец-два, че всеки момент някой ще се свърже с тях. Това, естествено, не се случва и хорицата биват блокирани.

Фирмата принадлежи на Йордан Узунов, който се занимава с подобни измами от повече от 10 години. За справка:
https://papagal.bg/eik/200980211/9a6f https://dariknews.bg/regioni/plovdiv/zadyrzhaha-trima-internet-izmamnici-868792

Явно е решил, че никой не го помни след толкова години и пак пуска обяви. Пазете се от този измамник.

Тази фирма е 100% измамна схема. Схемата е следната: предлагате на някакви хора от третия свят фиктивна работа във Великобритания. После им взимате пари, за да им направите документи. Документите са фалшиви, работните позиции са фалшиви, въпросните хора са излъгани абсолютно целенасочено. Като си платят, ги баламосвате, че отговора на "работодателя" от Великобритания се забавя и накрая ги блокирате.

Фирмата лесно може да се проследи до господин Йордан Пашов, който има доста подобни фирмички на негово име.

Тази подла схема съществува от поне 9-10 години, Пашов беше разследван, бяхме викани да свидетелстваме срещу него. Явно 10 години по-късно е решил, че ще му се размине и пак пуска обяви в джобс-а. За нищо на света не се забърквайте в блатото, което е тази фирма. Естествено, обещават пари, може дори и да ви ги дадат, но имайте предвид, че можете и да полежите в затвора за това.