Гала тур ООД / Хотел Димят /img/frontend/nomap.png"

Гала тур ООД / Хотел Димят

Ходих на интервю по обява за рецепционист в хотел Димят Варна. Интервюира ме доста простовата кифла. В обявата не е упоменато, но дочух, че става въпрос въпрос за нощни смени. Като цяло недобри условия. И фоайето/лоби, където е и рецепцията и работят е ужасно студено!

Най-некоректният и най-неморалният работодател ,който можете да си представите!!! Хотелът с най-голямо текучество в цяла Варна.Докато работех там бавеха заплатите с 5 месеца.Мои колеги чакаха повече от година да им изплатят парите след като напуснаха , а някои даже не ги дочакаха ........

Информацията, че бавят заплатите с 2-3 седмици е доста стара... Бавят ги вече по 2 месеца. Ако можете да карате на фотосинтеза (понеже храната е ужасна) и да работите като за двама (понеже в този хотел не се гледа на служителя като на човек, от когото зависи просперитета на тази институция, а като на разход) - това е вашето поле за изява.  Колективът няма, как да е сплотен след такава систематична репресия от по-високопоставените, от липсата на отношение, от неизплащането на заплатите.В момента заетите в х-л Димят, са там, докато не им се обадят от обявите по които кандидатсват. На тяхно място идват други служители, който не след дълго се нареждат отново на опашката за работа.... в това число и аз. Дано някой от лидерите на тази организация чете този форум, за да се види през очите на своите служители.Благодаря и успех на всички кандидатсващи... в бъдеще и новопосъпили в тази "приятна и свежа атмосфера на работа" (както се  пише в публикуваните обяви за работа).

Наистина е така - има непрекъснато текучество на персонал във всички звена, което се дължи най-вече на забавянето на заплатите с по около 3 седмици, ако си на трудов договор, както и поради отвратителното отношение на менидмънта към персонала.
Ако искате да се развивате и да ви уважават като служител и човек - не е това мястото. Колкото и да се стараете и да си вършите добре работата, бившата комплексна управителка (настоящ фронт-офис мениджър) все ще намери нещо (което дори не зависи от вас), с което да ви се заяде!
Освен това ако работите с пари, то всяко нещо, което не излиза и дори се знае, че не е по ваша вина, вие го плащате.
А собствениците - наистина си нямат никаква представа от хотелиерство и постоянно се карат на служителите. Първо им казват 1 нещо да не го правят като преди, а по нов начин, а след няколко дни им казват пак да го правят по стария начин... и в крайна сметка не става ясно какво последно искат.
А най-лошото е, че дъщерята на собственика, когато не е в настроение, все си намира повод да се заяде с персонала, след което стават големи скандали.
Тъй че ако искате спокойна работна атмосфера и да си получавате заплатите навреме, не е това мястото!

Изключително некоректен работодател. Непрекъснато текучество и неизплатени заплати. Работих един месец и напуснах, тъй като видях че няма смисъл. Вече три месеца заплатата ми не е изплатена и вероятно никога няма да ми я платят. Причината - не съм била на договор. Сякаш е било по мое желание, беше ми обещан договор и до последно го чаках, така и не ми го дадоха а сега изтъкват тази причина за неплащане на заплатата ми. И още много причини мога да изтъкна - лошо отношение към персонала, лошо ръководство, абсолютна несигурност.
Не започвайте работа изобщо там, за да не съжалявате като мен !!!