АПП РЕСПЕКТ КОНСУЛТ ООД /img/frontend/nomap.png"

АПП РЕСПЕКТ КОНСУЛТ ООД

Здравейте!
Още чакам да ми предложат работа-7месеца.
Интернет страницата на фирмата вече не се поддържа и няма актуалните свободни работни места.Защо ли?Може би така се  работи по спокойно!
Поздрави!

Най-вероятно информацията, която е публикувана тук е вярна. Аз не познавам тази фирма, но следя обявите за работа, които публикува. Интересно е също, че се посочват странно високи заплати за град Пазарджик. Кандидатствал съм поне пет пъти при абсолютно съвпадение и превъзхождане на изискванията им. За щастие не са ме повикали, най-вероятно защото няма голям шанс да получат заветните пет лева, които споменават по-надолу.

Да не би въпросната Гергана, която се опитва да опровергае написаното по-долу да е въпросната руса госпожица, която лъже хората и гледа само да им прибере парите? Или най-вероятно това са собствениците Десислава и Тодор?
А знаете ли, уважаеми собственици, че вземането на какквато и да е такса от търсещите работа лица е противозаконно?
Ето какво пише и в Закона за насърчаване на заетостта, чл. 28, ал 7. (7) (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2006 г.) Посредническата дейност по наемане на работа, извършвана от лицата по чл. 27, ал. 2, т. 2, се извършва:1. (нова - ДВ, бр. 18 от 2006 г.) срещу заплащане от страна на работодателите;2. (нова - ДВ, бр. 18 от 2006 г.) БЕЗПЛАТНО - без събиране пряко или косвено, изцяло или частично на такси или други плащания от страна на търсещите работа или наетите на работа лица.

Да кажа и аз няколко думи за тази агенция, регистрирах се на 7.01.2011 год. на 9.01.2011 бях повикана на интервю на 10.01.2011 започнах работа и все още съм тук. Да спомена, че преди да разбера за тази агенция си търсих сама работа около 5-6 месицо ходих на доста интервюта и всеки път провал и неуспех, вече накрая така се бях изнервила. Хората ме посрещнаха обяснихами евентуално какви грешки съм допуснала при интервютата казаха че ще ми се обадят и действително за моя изненада след два дни това се случи. Благодаря Ви мили хора, че ви има и че ми помогнахте, съгласна съм че не сте слънце да огреете на всякъде и че ежедневно идват десетки да не кажа в тази криза стотици хора все пак то зависи и от работодателите и какви свободни места са обявили в агенцията. Хората гледат да помогнат та нали когато назначат такива като нас си прибират комисионната, невярвам от 5 лв. да се издържа толкова голяма фирма и служителите и.

Това е агенция, която само събира такса 5 лв от хората и нищо повече. Регистрирах се при тях февруари месец 2009 г. Собствениците на фирмата ме увериха, че отговарям на всички изисквания за работа като офис мениджър и ще представят документите ми пред работодател, при когото стартовата заплата била 800 лв. Когато им се обадих да ги питам какво става, ми казаха, че в момента работодателят бил в чужбина и ще ми се обадят в най-скоро време. Това така и не се случи.
Няколко месеца по-късно отидох в техния офис, но собствениците ги нямаше. Сложили са една руса девойка. Казах й, че се интересувам от една тяхна обява за офис сътрудник, защото наистина отговарям на изискванията. Момичето ми каза, че ще представи документите пред работодателя и ако той ги одобри ще се свърже с мен. И това не се случи.
Искам да кажа на всички, които си търсят работа. НЕ давайте пари на агенции. Те нямат право да вземат пари от хората по закон. НЕ ХОДЕТЕ в Респект Консулт. Те са измамници и нищо повече. Гледат единствено да Ви вземат парите и това е, защото нали 5 лв къде не си ги дал.

Моята среща с представител на агенция за подбор не персонал беше съвсем скоро. Честно казано съм безкрайно разочарована. Та , кандидатствам за обявена позиция , два дни по- късно получавам мейл, че съм одобрена по докуметни и ме канят на "предварително събеседване" Посещавам въпросната агенция с надежда, че наистина има реални работни места, но в края на "събеседването" вече не бях убедена в това.Влизаш в агенцията - виждаш 3 отворени врати и двама души в стаите и е логично да поздравиш. Това и правя. Служителката /интервюиращата???/ме поглежда озадачено , сякаш ме пита каква си ти и защо си тук, все едно съм я вдигнала посред нощ от леглото, за да ми даде коматче хляб.......... Казах, че съм кандидатствала по обява , че съм одобрена и след 1 минута мълчание ме покани да седна. Не съм сигурна, но ми се стори, че имаше записваща камера срещу мен......... Както и да е . Започва разговорът с това коя съм аз и защо съм решила да си търся нова работа. Не беше прочела автобиографията, защото ме гледаше умно когато казах, че последната ми позиция съвпада с описанието на публикуваните от тях критерии по обявата. След като казах причините , които ме подтикват да търся нов работодател, видите ли, госпожицата/ госпожата/ реши да поговори по телефона около 2 минути/ нещо недопустимо по време на интервю/. След това реши, че вече сме си достатъчно близки, за да ми говори на "ТИ", и да ми каже, че ако искам може да ми направи досие срещу 5 лв и да кандидаствам за повече обявени позиции. Аз обаче тъпо и упорито отказах да ми прави досие, твърдо убедена,че съм сред подходящите кандидати за обявената позиция . Тогава интервюиращата ми каза: "Моят съвет е да помислиш добре и да прецениш дали не е по- добре да ТИ направим досие. Ако все пак много настояваш да кандидатстваш за тази позиция , ще изпринтя автобиографията и ще я изпратя на работодателя."............... Хах, идваше ми да се изсмея...... Първо: Защо настоява да мисля за досието - защото в момента тази обявена позиция е Мираж, или за да ми вземат 5-те лева. Не че съм за толкова, но се заинатих, защото не ми харесва да маниерничи с мен човек, който не познавам и да ме съветва " приятелски" :"Да помислиш,....да прецениш....да ТИ направим ......" Отишла съм в агенция за подбор на персонал, а не на кафе с приятелка, която да ме съветва какво да правя.....и да ми говори на "ти". Второ: Защо ще ми изпринти автобиографията и ще я изпрати на работодателя? Дали във въпросната фирма - работодател нямат компютър и електронна поща? Сигурно агенцията -посредник ще "изхаби "пощенски плик или ще повика куриер, за да достави моето ценно СВ директно в ръцете на изпълнителния директор? Или за да й излезе по- евтино ще го изпрати по пощенски гълъб? Не зная.......... Попита ме каква заплата желая.Отговорих.Тогава г-цата ми каза" Е, в тази фирма дават повече парички........" Аз се позамислих малко, но като магаре на мост реших да не се поддавам на евтините усмивки и ласкавите обещания за по- голяма заплата и по- подходящи бъдещи позиции. Фактът е, че аз казах, че не желая досие. Тя отпечата автобиографията ми, записа нещо на нея и каза, че максимум до седмица ще ми организира среща с работодателя / ако той прецени, че кандидатурата ми е подходяща/. Подходяща е и още как, отговаря на всички зададени в обявата критерии/които никак ня бяха малко/, но това си е мое мнение, без да се надценявам...а може би съм била прекалено квалифициран кадър???/ Е, явно работодателят е в продължителен отпуск, или изобщо няма такъв , защото няма ни вест , ни кост от Агенцията за посреднически услуги , след всяка обява на която излиза надпис: "C изцяло безплатнa услугa към кандидатите." И кое е изцяло безплатното? Пощенският гълъб ли? А въпросните 5 лв какво са ? Такса обслужване на клавиатурата за писане не поредната измислена обява ? Оставям на вас да прецените дали да позлвате услугите на въпросната агенция ..." РЕСПЕКТ КОНСУЛТ" ........ Е, дали да вярва човек в доброто? И в това, че има кой да търси работници, или работодатели вместо теб?Напълно безплатно за кандидатите при това .............. Изповед на една опарена