написано 05.08.2014г. сряда в 11:58

Здравейте, искам да попитам дали някой е запознат със стажовете в производството на Нестле-София? Информираха ме че са по 3 месеца но за заплащане и дали си заслужава нищо. Ще бъда много благодарна ако някой ми даде по-подробна информация :)

написано 29.07.2014г. сряда в 12:59
към обект/отдел И това е без значение

Здравейте! За работата в Нестле България АД гр. София, какво да Ви кажа. Скъсваш се от работа и пак понасяш критики и скандали, редовно се остава след работно време, което се заплащало допълнително - пхахаха. Уважението е никакво, заплащането е жалко и варира от земята до небето. Всеки ден, ходиш на работа и все ти пишат минус часове и като дойде шестмесечието за изравняване на заплатите - ти режат главата до кръста в заплатата. Все има някакви проблеми и ти се принуждаваш да ставаш ел. техник, ВиК и какво ли още не. Пращат те принудително отпуски и после защо нямаш отпуска. Идват хора и си отиват по простата причина, че работата е Отвратителна. Тотално некадърни шефове. Планиранията им за бъдещ период са направо смехотворни. Те един график за работа не могат да направят, а да не говорим за нещо повече. Никога не бих помогнал на някой да влезне в "матрицата" и после да ми "горят ушите". Недейте да се занимавате с тази простотия "Нестле България АД". Нито заплащането, нито уважението, нито нервите, нито нищо не си струва там. А и 60% от колегите са "страшни пичове и работници". Това да си работиш сам и да те гледат е нещо нормално. Аз извадих късмет, че попандах на свестни колеги, които работят редом с мен. На повечето места са страшни педер@си ...

Всеки си има глава на раменете, но не правете моята ГРЕШКА !!!

Сега се чудя, как да я поправя...

П.П. Ако обичате хлебарки, мишки и всякакви такива гадини или просто учите за ветеринар - мястото ви е ТАМ !!! :D

написано 04.07.2014г. събота в 22:23

Виждам ,че има хора питащи за работа като малък дистрибутор на сладолед и искам да изкажа мнение и да "спася" някой от яко набутване ! Към момента положението за малките дистрибутори (МД) е повече от трагично !Нестле третира МД като роби - ниско заплащане, съчетано с много отговорности и работа ! Какво е МД и какви са му задълженията  ще обясня накратко - МД (малкия дистрибутор) е шофьор,товарач,разтоварач,МОЛ ,мърчандайзер ,следи за изтекъл срок и правилното функцонниране на фризерите ,отчита оборота по банков път . Той е външна фирма с която Нестле сключва договор за дистрибуция на стока ,в случая сладолед до клиенти на фирмата като му предоставят готов район ! Дават камион на който , по време на сезона (март-септември) си плащаш горивото ,като самоосигуряващо се лице си плащаш и здравните и социални осигуровки, както и на счетоводител ,който да води счетоводството на фирмата!  Дотук всичко изглежда идеално !  От тази година има условие МД да получават парите си 60 дни след издаването на фактурата т.е. за февруари пари получаваш през май ! Докато получиш пари дават аванс който по късно през сезона си го взимат !  И това не е болка за "умиране" ! Основният проблем, е че % който дават е прекалено малък ,а разходите са прекалено много и накрая на сезона като "удариш" чертата се получава месечна заплата около 600лв/месец за 7-те месеца през който си работил ! Почти е невъзможно да "хванеш" таргет, било то месечен или годишен  по простата причина -алчонстта на началниците, който поставят непостижими цели ! Тъй като целта е непостижима и за да докажат колко "много работят" те карат да рабориш и неделя  края на месеца  и въобще не ги интересува ,че МД е човек и има нужда от почивка ,както и че кара МПС над 3.5т оборудвано с тахограф и по този начин нарушава закона ! Много ще Ви е добре да Ви се работи нон стоп - 7 дни в седмицата за някакви смешни пари ,нали? Даже ако може да е без пари ще е още по-добре ! Лятото забравяш за отпуска ,пък зимата се чудиш как да "свържеш двата края" и изобщо не ти е до почивки ! Това е накратко "картинката"--  много часове на работа  , много отговорности , задължения и изисквания  ,постоянно недоволни началници ,защото "-винаги може повече" постоянно нарушаване на закона с извънредното работно време ит.н. и всичко това съчетано със средна заплата около 450лв. за 12месеца. Успех на всички който ще работят като МД в сладоледения бизнес на Нестле !!!

написано 08.04.2014г. сряда в 11:28
към обект/отдел Кафе аперитив ,,ФЕНИКС 1122,,
в град Монтана

Клиентите ми искат вашия сладолед и това ме стимулира непрекъснато да Ви претиснявам. Искам Славян Недев и Васил Василев да ми върнат фризерчето - може да не съм с най - голям % на продажба, но пък съм коректна и смятам, че ще ми помогнете. Благодаря Ви предварително.

написано 05.04.2014г. неделя в 09:30
към обект/отдел Кафе аперитив ,,ФЕНИКС 1122,,
в град Монтана

Аз и моите клиенти хапесваме Вашите сладоледи, но дойдоха и ми взеха фризерчето - продажбата ми била малка. Моля, за Вашето съдействие и ми помогнете отново да зарадвам клиентите в моето кафененце. Благодаря Ви предварително.

написано 19.03.2014г. четвъртък в 22:00
към обект/отдел Sales
в град Велико Търново

В Jobs.bg е публикувана обява за Супервайзор продажби за град Велико Търново. Някой може ли да даде допълнителна информация по темата.

Благодаря предварително

написано 08.03.2014г. неделя в 18:47
към обект/отдел Бизнеса със сладоледи

Дълго време не се решавах да напиша моето мнение което предполагам , че се покрива с мнението на голям процент от работещите в бизнеса със сладоледи на Нестле . Нестле наследи от ДЕЛТА една просперираща компания , с устойчив растеж , прекрасен професионален екип от професионалисти , познати и предпочитани марки , изградени и утвърдени бази , наложени от времето и практиката отдели и добри практики в менажирането на екипите , прекрасен мениджърски екип в лицето на г-н Караянис . Всичко това вече е история и благодарение на слабият мениджънт на Алджида/Това ще се промени /  все още нещата се крепят . Но да се върнем на Нестле , изгониха утвърдените кадри на ДЕЛТА и назначиха парашутисти които хабер си нямат от този бизнес , начело с едно очевидно недоразумение което в момента е бизнес мениждър Живко Колев . Този "човек" съсипа една просперираща компания и за съжаление продължава да стои начело и да прави неща които будат по скоро съжаление . Назначи си марионетка от Варна за търговски директор с което предизвика недуомение в старите служители . Обръщам се към ръководството на Нестле : Господа , за да запазите авторитета на компанията , за да спасите бизнеса със сладоледи , за да върнете доверието на служителите на една световна компания и най вече да се извините на всички служители , на всички потребители - ИЗГОНЕТЕ , ОТСТРАНЕТЕ , очевидното недоразумение живко колев . Това лице съсипа една просперираща компания и е срам за компания като Нестле . Вие можете ли да го сравните с г-н КАРАЯНИС ?????

Нека бъдем все па реалисти .

Това го пиша с цялото си уважение и респект към компания като Нестле поставила се в състояние едно лице което най голямото му преимущество и качество е , че знае английски език  . Спасете една велика компания от едно очевидно недоразумение .

Колев , подай си оставката сам и освободи нашата компания от присъствието си  !!!!!!

написано 06.03.2014г. петък в 15:59
отношение шубе го/я е и не казва!
към обект/отдел Дистрибуция - сладоледи

Голямо разочарование е такава голяма фирма като Нестле да няма заинтересованост от наистина ценни и кадърни служители!

Забележете какъв въпрос има във въпросника за кандидатсване за работа:  "3. Какво е минималното чисто възнаграждение, което очаквате за конкретната позиция?*"

Значи те се интересуват от това, колко е прага на собственото ти унизение да работиш за тях, а не действително как ще работиш и какво ще предложиш като професионализъм!

Г-н Колев, веднъж или два пъти съм ви виждал да влизате в залите за складиране на сладолед (за по 10-15 мин.) и тези пъти излизахте настръхнал от студ като таралеж. Ние изкарваме и по 10-11 часа дневно за мижавите пари който бюджетирате за този отдел - просто е срамота. Най-лошото е, че не замисляте като наемате хора за толкова малко пари, че те не се стимулират по никакъв начин да работят и по този начин го отнасят колегите им като мръзнат в камерите и заради тях.

Разберете, че тези хора ви изкарват заплатите, защото ако не са те вътре да мръзнат, любимите ви дистрибутори никога няма да влезнат да си приготвят сладоледа за да си изпълнят поръчките.

В този ред на мисли, как ли си оправдявате многохилядната си заплата след като нямате и на идея как да назначите хора, които да се грижат за стоката и като цяло за всичко....

написано 18.02.2014г. сряда в 13:17
към обект/отдел Nestle

Здравейте! Искам да попитам за позоциите шофьор и помощник щофьор как са условията, заплащането? То е ясно, че  в малко фирми положението розово, но коректни ли са откъм заплащане и струват ли си парите? Мерси!

Показани мнения 1 - 10 от общо 200 12345 По-стари » >|