написано 01.04.2010г. петък в 18:52
към обект/отдел ел.монтьор
в град Бургас

Никаква социална политика.Започва се с нещо като интервю/който не е почукал на него не са отворили/,обещавайки заплащане на заработка от МИНИМУМ 800 до 1500 лв,трудов договор,нормални работни взаимоотношения.Дотук добре,но вдействителност е доста различно:

трудовия договор е с изпитателен срок 6 мес.,с презункция приключване на обекта и кой откъде е,

извозват те с некъв уникален автобус - с табела климатик,но без парно,всички седалки са мокри/трябва да си носиш нещо за сядане/,вън спира да вали - вътре не,

отношението е като към крепостни селяни - карат те да работиш при минус 15 ,нищо че след седмица ще свършат материалите ,ще си седиш вкъщи един месец и ще чакаш да ти звъннат,

командировки има,но не и командировъчни

въпросната заработка е за цялата бригада - 40 души,от които естествено доста са с ръцете в джобовете,не бързат да не вземе да свърши работата.Накрая ти хвърлят 500лв и ти се чудиш кво става и къде са тия 800 -1500 лв.

Няма да продължавам повече да не издребнявам.Ако Ви се работи от 7 сутрин до 7 вечер за 500лв.на месец,с несигурност дали утре ще си на работа или в неплатен поради липса на материали - това е вашето място.

Показани мнения 1 - 2 от общо 2