написано 22.07.2013г. вторник в 13:27
към обект/отдел даловодство
в град Благоевград

точно тока е във всички градове по съдилищата, обявите за свободни работни места са формални ,на тези места си работят връзкарите със срочни договори и гокато всс разреши се прави конкурк ,пак формален за да си ги озаконят с постоянни договори , всички останали кандидати са за камофлаж,че уж има конкурс. председателите на съдилищата правят маса пари за един- два мандата  от тези назначения , благодарните ги хранят , мъкнат агнета ,прасета ,плодове ,зеленчуци , почиват безплатоно по бази на техни роднини или близки с финансови възможности , парата играе отделно - това е голата невзрачна истина , а който иска нека си подава документите и харчи пари на вятъра .ТОВА Е ОКТОПОДА В СЪДЕБНАТА ВЛАСТ, ФАРАОНИТЕ ПО МЕСТА , А НИЕ ТЪРПИМ ,ХАК НИ Е !

написано 31.01.2012г. сряда в 13:03
в град Варна

може ли някой да ме насочи , къде мога да намеря примерни тестове за кандидатстване в ВРС ? Виждам, че няколко човека от вас вече са пробвали...

написано 29.05.2011г. в 09:15
в град Варна

Според мен всеки кокурс, където и да е, е нагласен!!! Същото се отнася и за конкурса, който беше проведен в Митница-Варна, с тая разлика, че поне доха указания по какво да се подготви кандидата. Няма управия!!! И с пет висши образования да си,  нямаш ли вуйчо владика, просто забрави за работа!!!

написано 26.04.2011г. сряда в 14:19
в град Варна

Здравейте, и аз искам да споделя с Вас мнението ми от теста за съдебен деловодител и архивар в Районен съд Варна. На мен също ми направи впечатление, че от шейсет и няколко човека само 3 са допуснати до събеседване, колкото са и свободните бройки за деловодител, а за архивар всичките 42 които са кандидатствали са недопуснати. Там бройката беше 1. Странно! Кой въпрос колко процента ти носи, беше публикувано в сайта след изпита и другото странно нещо за мен беше, че непълен отговор се счита за грешен, при положение, че в правото, както и в медицината 2+2 не е 4 и, че всеки отговор може да се тълкува при някой за пълен, а при друг за непълен. Изненадата ми беше днес огромна след като си видях теста. Навсякъде имаше допълвано, което значи, че не ми е пълен отговора и съответно на теста имах 0%... Все пак не съм завършила право за да развивам пълни и точни отговори. Преди теста няколко пъти се обаждах да питам какво трябва да чета за да се подготвя  и всичките пъти ми беше отговаряно различно. Въобще не бяха качени в сайта длъжностните характеристики, от където най-точно можеше да се види какви отговорности имат съответно съдебния деловодител и съдебния архивар. Според мен трябва при непълен отговор /според служителите от съда/ поне да се дава половиния процент от този за отговора. Явно както всички сме чували тези които работят там имат деца, адвокатите също, така, че няма как ние обикновенните хора да попаднем там на работа, а и в повечето случай преди да публикуват обявите в съдилищата вече работят хора и всъщност тези обявени конкурси са за да могат да си назначат хората.

Но въпреки това аз съм упорита и съм си подала документите в един друг съд и молбата ми е ако някой е кандидатствал за съдебен секретар-протоколист да ми напише какво представлява диктовката и събеседването, има ли пак тест?!

написано 21.04.2011г. петък в 18:22
към обект/отдел де
в град Варна

Здравейте аз миналата седмица се явих на конкурс за съдебен деловодител в Районен съд Варна!Бяха обявени 3 свободни позиции за съдебен деловодител!Аз бях допусната до теста!И преди малко си видях резултата!Пародия -60 човека недопуснати до интервю а ЗАБЕЛЕЖЕТЕ 3 човека допуснати до интервю колкото са свободните позиции!Кажете ми сега това не е ли уреден конкурса!

написано 20.10.2010г. четвъртък в 01:19

Моля за разяснение относно теста - кандидатствам и за двете позиции и за секретар и архивар къв районна и окръжна прокуратура (в Русе). Предполагам, че няма да има голяма разлика в тематиката, методиката на оценяване и прочие. Всякакво инфо ще ми е от полза. След него (при евентуално преминаване) как протича подбора??

написано 30.03.2010г. сряда в 18:56
към обект/отдел деловодство, архив, секретар
в град Варна

Напълно споделям коментара на mimi....., аз също като нея кандидатствах за обявените свободни места, също като нея знаех, че е само узаконяване на назначението на служителките, по много изненадваща за мен ситуация- при посещение на едно от деловодствата,

разговора който чух между две от деловодителките, звучеше така: знаеш ли че са обяви ли конкурс, а, да знам, ама тези телета за къде са тръгнал, те не знаят ли как е , няма ли кой да ги възвърне, че те хората си работят вече, само трябва да се узакони назначението им, въпреки това с  доверието ми към съдебната система, подготвих прилежно всички документи явих се и до тук.................

написано 27.02.2010г. неделя в 13:00
в град Варна

Кандидатствах, стигнах до интервю. Но след интервюто НИЩО. Бяха назначени служителки на ВАРНЕНСКИ РАЙОНЕН СЪД КОИТО ЗАМЕСТВАТ НЯКОГО. СЛУЧАЙНО СЕ ПАДНАХ В ЕДНА ГРУПА С ТРИ ОТ ТЯХ - ВЕСКА ПЕТРОВА, АНИ ЛЮБОЗАРОВА, АЛБЕНА ЯНАКИЕВА. ТОВА РАЗБРАХ ЗАЩОТО ТЕ ИЛИ СА МНОГО ТЪПИ ИЛИ НАГЛИ - ГОВОРИХА СИ ПОМЕЖДУ КОЯ ДО КОГА Й ОСТАВА, БЯХА БЕЗ ВРЪХНИ ДРЕХИ И ЧАНТИ. ТОВА ГО ПРОВЕРИХ И В САЙТА НА ВРС - СЪЩИТЕ ИМАТ ПУБЛИКУВАНИ ДЕКЛАРАЦИИ ЧЕ СА НА РАБОТА В СЪДА.СЛЕД ИНТЕРВЮТО БЯХА НАЗНАЧЕНИ ИМЕННО ТЕ - ВЕСКА ПЕТРОВА И АЛБЕНА ЯНАКИЕВА. ТОВА НЕ  БЕШЕ КОНКУРС А УЗАКОНЯВАНЕ НА НАЗНАЧАВАНЕТО ИМ.

НЕ ЗНАМ ДАЛИ ДРУГ НЯКОЙ РАЗБРА ЗА ТОВА НО ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО В СЪДЕБНАТА НИ СИСТЕМА ПРИ НАЗНАЧАВАНЕ - КОНКУРСИ - ФАРС

написано 20.01.2010г. четвъртък в 16:40
към обект/отдел Деловодство
в град Варна

Искам с чиста съвест да посъветвам хората, които си търсят работа да повярват в слуховете, че за да започнеш работа в съдебната система в България са необходими връзки. Всички етапи на конкурса са направени с изисквания - клопки, които дори и да преодолееш, отново нямаш шанс да те одобрят, ако не си на "някого".

Във Варна над 150 човека заявиха интерес като пуснаха документи за длъжностите съдебен деловодител и съдебен архивар за общо 5 щатни бройки. Обявата беше публикувана на 19.10.2009г. на сайта, а документите се приемаха до 19.11.2009г. Около 50 човека отпаднаха заради неправилно попълване на конкурсните документи.При неколкократни обаждания на административния секретар, какво ще съдържа теста, който се попълва на втория етап от конкурса същата с тих и плах глас съобщи, че тестът е затворен в плик и нищо не се знаело. Според правилника за кандидатстване в съдебната система на  България пише, че е задължително да се посочат източниците за подготовка.

Критериите за оценяване бяха поместени далеч след приключване на теста заедно с допуснатите кандидати за втория етап. Критериите са абсурдни и създават предпоставки за злоупотреби.

¨ За неверен се зачита всеки непълен отговор;

¨ За неверен се зачита отговор, който не кореспондира с конкретиката на въпроса;

¨ За успешен се зачита тест, съдържащ над 85% верни отговори.

Как се изчислява резултата на кандидата?

1. По отношение на теста за длъжностите съдебен деловодител, съдебен архивар и разносвач на съдебни книжа

Верен отговор на въпрос №1 – 20%

Верен отговор на въпрос №2 – 5%

Верен отговор на въпрос №3 – 15%

Верен отговор на въпрос №4 – 25%

Верен отговор на въпрос №5 – 35%

Сами си направете изводите!

Показани мнения 1 - 10 от общо 10