Дайхман търговия с обувки ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Дайхман търговия с обувки ЕООД

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Допълнителни доходи, надомна работа, онлайн бизнес, работа по интернет

Доволна съм от фирмата, коректна и точна. Но няма никакъв шанс за развитие, което е много жалко.Имам качества, желание и амбиции, но до там. За съжаление поради причина сериозно се замислям дали да продължавам.

Здравейте канена съм на интервю за мобилен управител на магазини Дайхман . Някой ако има информация за позицията нека сподели моля . Ще съм много благодарна .

Здр, знам че се дават бонуси. Какви, процент от оборота, по равно ли е за всички служители или процент от личния оборот

Здравейте, бихте ли казали каква е заплатата за 20-ет часова работна седмица?

Общо взето има огромно значение за кой магазин и от кой регион е той. Положението в различните магазини варира, има хора, които си тръгват по часовник след като им свърши смяната има и отговорни хора, които остават да си довършат работата. Изключително важно е какви са колегите, от няколкото си години във фирмата се разделихме с много добри колеги и запознахме с доста безотговорни, които идваха и си отиваха(повечето без никакви последствия за действията си). Това сериозно се отрази и на работата. Преди си свършвахме работата толкова добре и навреме (приемане на нова стока и депа, сезонни пренареждания, акции и т.н.),че е имало периоди, в които буквално сме се чудели какво да правим. В момента сме затънали толкова, че се чудя дали си заслужава да върша на другите работата, че да може да си тръгнем навреме например.

Няма какво да се лъжем, то и на клиентите им е ясно какво е положението - наляво надясно, сам в целия магазин, а носи леви обувки, а да касира (да не се забравя и допълнителните препарати за поддръжка също), разнасяш кашони като хамалин, катериш се по регали да закачаш плакати и после по стъбли да прибираш рекламните материали. В нашия филиал конкретно сме били толкова зле от към текучество, или по-скоро липсата на кандидати, че е имало периоди от по месец когато работим с екип от 4 човека. Как се правят графиците с 4 човека всички на договор за 20 часа седмично като всеки има право на 2 дни почивни, а работата не спира? (Отговорът е работиш сам, сам отваряш, сам приключваш, нищо че работното ти време е до 10ч., а преди 10ч. не може да приключваш касата и така по 10-15 минути подарък от теб, а като ти свърши смяната поне 15 минути не можеш да станеш от стола да си тръгнеш,понеже си скапан). Може би има някакво неразбиране между ръководство и служители, според мен управителите ги е страх да си кажат какви са проблемите реално да не би да им се накарат на тях. Разбира се много неща има, за които може да се оплаче човек, но поне от това, което виждам има надежда за промяна.
Колегите от централата в повечето случай са отзивчиви, а преди няколко месеца имаше и анкета, която се стреми да идентифицира проблемите. Има надежда да вдигнат заплатите пак, а до колкото виждам и всяка година качват с по 5 лева и ваучерите за храна (сега са 45 лв.). Има и мултиспорт карта за 46 лева мисля че. Отпускат се пари също за коледно парти, сега имаше за рождения ден на фирмата също,а през лятото за напитки за колектива. Периодично, освен въвеждащото 3-месечно обучение, има такива или за всички колеги или за определени, които са групови с хора от други филиали. Според мен фирмата дава добра основа, особено за хора без опит.
В началото е тегаво, особено 3-те месеца, понеже се водиш платено обучение, но поради нуждата за работна ръка бързо се налага да вършиш колкото останалите. Също интензивно предлагаш и допълнителни продукти, като този процент се следи. От това което съм видяла, доста се толерират грешките, даже прекалено понякога,но поне няма лични глоби. Заплащането си е точно до 15-то число, само проблема е с осигуряването - често работиш повече от това което те осигуряват, но поне в момента се търсят хора не само за по 4ри часа. Ако се задържиш поне 3те месеца, после свиква - заплатата се повишава и имаш безплатен чифт обувки на всеки 3ти месец. Отново отбелязвам, че не е едно и също навсякъде - колектив, регион, дали е в мол или в Кафланд или си е отделна сграда има значение. Работното време е различно, също и доставките, тъй че за тези неща питайте ако кандидатствате. Питайте за какви смени търсят, защото да за графика се съобразяват с вас, но ако са повече студенти ще ви пишат да сте дневни смени. Също, по-централни места повече пари, ама и повече работа логично.

Надявам се да съм била полезна с моето есе :)

Много сте интересни,голям % от хората работят на по 10-12 часа и взимат 700-800 лв тук работиш на 4 часа и са ви малки заплатите.Никой не може да ви задължи да работите на повече ако не искате,Аз работя на повече и ми е ЕКСТРА ,да има си натоварване ама така минава по бързо смяната все пак си отишъл да работиш не на лафче с колежките.Като ви чета мненията стигам до извода че за тази работа трябва да взимаме най малко 800-1000 лв.Продавачките в нашия магазин за хранителни стоки работят по 14 часа на ден и взимат 800 лв без одръжките.Това нормално ли е?Кауфланд им скъсват шортите с късни и ранни смени за 900 лв,така че в сравнение с тях ние сме цвете.Моята шефка е най страхотния и уникален човек,който познавам,винаги е на среща когато имаме нужда от нея както и когато тя има нужда от нас.Много е важно в кой филиал си.

Работя в Дайхман повече от 2 години. Като фирма относно осигуровки и заплащане са точни, няма забавяне в заплатите.Заплатите са ниски-има още много какво да се желае. Шанс за развитие-почти никакво. Който се е издигнал, стои и не мърда, не пуска клона, както се казва. А колко работа върши този човек, това е друг въпрос. Не може човек, който е всеотдаен, съвестен в работата и задълженията да бъде незабелзван, че има желание и амбиции за издигане. А да бъде повишен човек, който гледа да му свърши смяната и да си отиде.
Дайте шанс на хората, които заслужават и имат желание за развитие и работа във фирмата, направете така, че който желае и има възможност да бъде назначен на 8 часа.

Пиша като вече бивш клиент на Дайхман.
Купих си маратонки Мемфис, върху лявата от които се появиха нещо като мехури, които побеляха и се напукаха. Тъй като бях в чужбина, продължих да ги нося, въпреки че вече лявата маратонка изглеждаше доста зле (все пак си бях купил специално нови маратонки преди пътуването ми).
На 33-я ден от покупката бях в България ги отнесох в Дайхман, продавачката малко се мръщи, тъй като според нея ги бях напръскал с нещо, което е пробило кожата (а в интерес на истината маратонките не бяха мокрени от нищо, дори и от дъжд).
Казаха ми да си избера други обувки на същата или по-висока стойност и да доплатя, тъй като ако съм си изберял същият вид, нямало да имат гаранция (това не го разбрах). Обаче аз си избрах същият вид, същият номер.
Дадоха ми да се подпиша на споразумение за замяна, което аз подписах. И в следващия момент ми казаха, че дължа 10.01 лв., тъй като когато съм купил маратонките, са били на Великденска промоция, а сега са на стандартна цена.
Бях неприятно изненадан от поисканите допълнителни пари, тъй като правят замяна, а не си купувам нов чифт. Но ги платих, тъй като съм сигурен, че това е политика на фирмата, а не на продавачката и спорът би бил излишен.
Не планирам да пазарувам отново в Дайхман. А пък ако в оставащите 60 дни се появи дефект и на тези маратонки, ще им се наложи да уважат и тази гаранция. В противен случай ще си изгубя времето, но ще ги докладвам в Комисията за защита на потребителите.

Относно магазина Deichmann в град Бургас Плаза Мол ж.к Изгрев искам да ви кажа,че въпросния магазин на продавам предмино обувки и ви казват ,че имат гаранция в случая два месеца.Но какво в същност е тази гаранция и какво представлява,"гаранция" Франция е с две думи.Когато по обувката се открие дефект или в рамките на два месеца покаже ,че от някаде нещо се е скъсало или разлепило и отидеш за рекламация ти казват следното:Не можем да ги заменин носили сте ги можем да ги зашием на обущар за наша сметка.Забележете гаранцията е да им ги оставя и да ги зашиел обущар!!!Няма такава простотия честно.Цитирам дословно:Няма как да ви ги заменя с други такива носили сте ги (1 ден) и няма как да ги продам отново защото са носени.Ей това е цялата работа,а пък за гаранцията вече разбрахте ,че в рамките на два месеца ги шият от техен си шивач.За първи и последен път купувам от Deichmann Burgas Plaza Mall!!!