написано 04.07.2014г. събота в 16:36
към обект/отдел Хранене

Мислех да си замълча по повод GHS, но мина известно време, откакто напуснах, и още ме държи- сънувам го този пусти хотел!

Години наред се чувствах чудесно като негов служител, доволен от условия, колеги, естество на работа и така нататък. Определено се виждах като човек, който дава много на тази институция и който дълго време ще се развива професионално в нея.

Истината е, че откакто г-жа Серафимова пое капитанския пост, нещата не са на добре. Съгласен съм, че и измислената криза си каза думата. Лесно му беше на Ангелов с развързани ръце и свобода на действие. Сега мениджърите работят под жесток натиск от страна на собствениците- Благоев и Козанов (НИКМИ). Още повече, че новоизникващите обекти на "веригата"- Сентрал парк хотел и Суит хотел- направо изсмукват кръвчицата на Гранд Хотел София. Икономии и компенсиране на техните загуби- май това се случва в "нашия" 5-звезден хотел...

Отгоре на всичко, някак си по български натаманено, решиха основните мениджъри да отговарят и за другите хотели- та те горките не могат GHS да оправят, та камо ли да се размножат. Много куцаше работата именно поради липса на адекватен контрол и координация- отговорните лица просто ги нямаше!

Да не говорим за отношение към персонала! Това според мен вече не зависи от кризата и собствениците, а от управлението на хотела. Г-жа Серафимова е човек, държащ на йерархията. Важен е гостът и точка по въпроса. Ние, простосмъртните, направо сме неодушевени! Да не говорим колко много ценна информация се губи по този сложен канал на нейното предаване!

И така..., конкретно, тъй като някакси ми се иска да си опазя кожата, няма да говоря за себе си, но нека спомена 1-2 конкретни примера как си тръгват хора от този хотел...:

1) Поздравила колежка един от собствениците на хотела послучай рождения му ден- голяма грешка! Там присъствала и жена му, която непрестанно го дебне коя ще погледне и отвреме-навреме профилактично прави чистки на симпатични служителки! И така... опитаха се да я скрият милата колежка в други отдели, но все пак един ден я привикаха и освободиха. Ей така, защото на онзи му се палува (и си го прави, но обикновено с внесен отвън материал)!

2) Друга колежка, дългогодишен служител, забременява, минава й майчинството, връща се на работа за 6-7 месеца и й предлагат по-подходяща длъжност за жена с малко дете и семейство. Тя приема, без да си даде сметка, че минава на нов договор с нов изпитателен срок... (а по принцип ди 3год. на детето си защитена по закон от уволнение). И така, работи си тя още 1 месец на новата длъжност и един ден я привикват да й кажат, че е освободена, поради разни там никакви причини. Все пак е в изпитателен срок и те не й дължат грам обяснение. Чудя се дали и този случай нямаше нещо общо с предния?!Такова мистериозно изчезване на качствен служител без основателна причина не е току-така!

Така че, мили хора, това е част от горчивия опит на мои колеги; аз, така да се каже, се спасих! Все още си чакам обещаната препоръка, за която явно никой там не го е грижа.

За лизогъзовци и подлизурковци не ми се говори- там са останали само такива, примесени с няколко заблудени и повечко чисто и просто оцеляващи.

Моят съвет към ръководството е: вместо да премахвате читави, работливи и амбициозни служители, вгледайте се в хваналите ръжда шефчета и разни други, които нищо не вършат от самото създаване на хотела, а все още са там!

Жулиета, има неадекватни хора дори и в твоя Маркетинг отдел, повярвай ми- те не могат 2 приказки с колеги по работа да си кажат, пък не знам с клиентите какво правят?! Шефът на техническата част, горкият, голям сладур, ама не става- ни за ръководител, ни за бързо реагиране... А г-н главният готвач (бивш? твой парньор в живота)- най-лицемерният човек, когото съм срещал! Да не говорим за ужасната обстановка, която създава в кухнята, за липсата на каквито и да било организаторски умения! Неслучайно текучеството там е сериозно!

Вероятно още съм млад и наивен, сигурно навсякъде е така, а аз все още се надявам да си намеря нещо по-добро...

Все пак някакси още вярвам, че Гранд Хотел София е една сериозна институция, отговорно обърната към своите клиенти и с добър потенциал на развитие. Ако и на персонала се обърне внимание- като на хора- може и да го бъде.

Лично аз съжалявам за хотела и за себе си...

Пожелавам успех на оцелелите и на новопостъпващите!

И накрая- да, рибата наистина се вмирисва откъм главата!

написано 20.05.2014г. сряда в 19:20

Четейки другите мнения установявам, че нищо не се е променило след като разкараха Ангелов - хотела продължава да запада и шуробаджанащината продължава да процъфтява. Не знам Жули с кой има "близки" отношения - с Козанов или с Благоев, ама ще им излезе златна и на двамата .....

написано 12.07.2011г. сряда в 22:26
към обект/отдел Сладкарски

Курсист съм в Академията на Хотела. Това, което забелязвам когато ходя всяка седмица е че персонала бива хранен с огризките на хотела и с някой друг бъркоч от кухнята. Заплатите, доколкото знам, не са нещо особено, но имат доста работа и изискванията са високи. Сервитиорите и барманите са момченца и момичта, които като че едва сега се обучават. Абсурд е да видите професионализъм у повечето. Но така е по-евтино и на самия хотел. В сладкарския цех са доста добри, особено главните сладкари.

Заключение: място, където можеш да се развиеш до едно време с цената на много експлоатация и евентуално изритване. Ако успееш да се задържиш - добра препоръка.

написано 28.07.2010г. четвъртък в 10:01

Клиент съм на хотела от откриването му!В началото беше прекрасно място за мен и семейството ми,но това мнение беше до СЕГА!

От известно време забелязвам,че обслужването е като на обикновенно бистро!Виенската сладкарница бе една от многото почитани заведения с столицата,но от известно време на сам нещата изглеждат плачевни!

Бях на рожденния ден /6г/на хотела и не може да се сравни с предишните му рожденни дни!Незная за кухнята им,но за масто определено с 5 звезди-рейтинга му пада!Може би има смяна на готвачи или сладкари,на нещата които сме консумирали там БЯХА ВЪРХА НА СЛАДОЛЕДА! А сега.....търсим си друго подобно заведеие в София/има,разбира се/,но тук ни харесваше,защото детето си играе в прекрасната градинка на хотела,докато ние се наслаждавахме на сладкото творчество на персонала.Но беше..съжалявам за негативното си мнение,но истината е по-добре да се знае и евентуално да се вземат мерки преди всичко да отиде на вятъра!Помогнете на хотела да въррне името си и да има повече клиенти като нас!Благодаря Ви!

написано 29.05.2010г. неделя в 12:55

За нивото на хотела можете да съдите по коментара на didofido - дори не може или не знае да пише на български. Истина е, че без наколенки, доносничество и подмазване няма да израстеш кой знае колко. Всъщност това е навсякъде където царува прословутата шуробаджанащина. Има позиции на които са назначени толкова некадърни хора, че стават за посмешище пред целя персонал. Някой от тях почти са се превърнали в нарицателно, олицетворение на некомпетентността. Те са забити там от такива хора, че не можеш да ги извадиш с крик. Или поне докато собственици са "строителите". Работил съм достатъчно дълго, за да мога да коментирам всичко в хотела вече безпристрастно. Съжалявам, че се раздадох много в този хотел, а получих ... . Ако някой не вярва, може сам да го изпита на гърба си.

написано 16.07.2009г. петък в 11:39
към обект/отдел рецепция
Като бивш служител на този Grand хотел искам да кажа, че само името му е GRAND. Всичко останало е побългарено, а именно абсолютно некомпетентни служители, на които им липсват напълно елементарни обноски и възпитание(г-ца Ася Панджерова и сие...). Заплащането е много ниско, а пък за израстване в хотела успяват само връзкарите разбира се.
Моят съвет към тези, които искат да работят в този хотел, е да се откажат, защото ще бъдат тотално разочаровани!!!!!!
Ще Ви осигурават не на реалната, а на средната заплата- около 280 лв. Помислете си дали Ви устройва?
написано 11.02.2009г. четвъртък в 15:41
към обект/отдел HSK
Здравейте всички бивши настоящи и бъдещи служители на хотела. Жалко че са ми изтрили коментара, където посочих няколко имена и това как са били повишени на по-добри постове и как се случват нещата в хотела. Но така е истината се изтрива нали? Факт е на какво място се намира хотела. Факт е и че тези заплати изглежда че са най-високи в хотелиерството за София, да не казвам и страната. Но сигурно ако пиша цифри пак ще ми бъде изтрит коментара като предния път. И нека после да може човека отвън да разбере как е в Гранд Хотел София!
написано 15.01.2009г. петък в 12:38
Накратко - митничар, случайно /или нарочно, като се има предвид кой е тати/ попаднал в едно случайно, никому неизвестно по света хотелче. Махленска работа на ниско ниво. Простаци заповадайте при нас!!! Жалко за хубавата база и местоположение!! И носи името София......... жалко, жалко! Тук ще прогресират само девойки, готови да облагодетелстват митничаря хаха, ако още може!!!
написано 22.12.2008г. вторник в 21:08
Интересни коментари :) След толкова време отсъствие да попаднеш случайно на някакъв сайт и да установиш, че мястото, което си напуснал, не се е променило изобщо... И да си кажеш: Ох, добре че се махнах. И то точно заради такива коментари.