ДЕЛТА ТЕКСТИЛ БЪЛГАРИЯ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ДЕЛТА ТЕКСТИЛ БЪЛГАРИЯ ЕООД

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Виждам, че мненията са стари, но реших да разкажа как стоят нещата по настоящем.

Най-високата заплата, която съм имал там, е малко над 700 лева. На някои определени места дори е невъзможно да се стигне нормата, поради технически причини. А някои хора дори са казвали, че са взели по-малко, когато са отишли извънредно. Обикновено ги питат кой иска да отиде. Иначе наистина заплатите се изплащат редовно, а социалните придобивки си ги дават.

И да, повечето работници са от селата и постоянно се говори на турски. И на мен са ми говорили на турски - или по навик, или защото не ме познават. Обикновено гледат да прецакат другия с нещо, говорят си зад гърба и се бъркат където не им е работа. Много малко са хората, на които можеш да споделиш нещо, без те да кажат на някого.

Не знам, защо всеки е настроен само да критикува!
Делта текстил е фирма, която изплаща редовно заплатите и всеки знае какво ще получи в края на месеца. Ръководителите се стремят да балансират негативите, вземат под внимание всяко оплакване, реагират на оплакванията. По повод на изказаното мнение за стаите за почивка, мога да кажа, че това не е вярно. Отпуснати са средства за стаята за почивка на горния етаж, подменени са всички столове, маси, има микровълнова фурна и хладилник,всичко е новозакупено. За състоянието на другата стая са отговорни предполагам началниците на отдели и е въпрос на време за закупуване на нови маси и столове. Защо не се казва, че стаята е оборудвана с хладилник, кафемашина и микровълнова фурна?!На същия етаж се намира и барчето, така че 100 човека има къде да почиват...
За мен фирмата е с добра среда за работа, тъй като ръководителите се вслушват в исканията ни. Освем редовно получаване на заплатите, получаваме ваучери за храна и безплатен транспорт. Няма отровн в производството, за разлика от други фирми в града ни. Според мен състоянието на тоалетните, които всяка година ги ремонтират, се дължи на работещите, част от които са на мнение "след мен и потоп".

Здравейте, ще изброя накратко как стоят нещата от моя гледна точка.
да започнем с положителните страни
1 заплащат редовно ВИНАГИ!
2 има бонуси и повишаване на заплатата (но не са за хвалене)
и да си дойдем на думата минусите са много , няма да ми стигнат символите!
1. Има много малко точни колеги (интриганти, лицемери, всеки гледа да оплюе някой, постоянно се чудят къде да се скрият само и само някой др. да им свърши работата)Наемат предимно хора от селата защото те нямат голям избор (предимно те притежават горе изброените качества)Крадат като скъсани. Всеки който е работил и седмица е наясно!
2. място за почивка и WC - УЖАС столовата представлява стая с 5 холни маси и 10 счупени стола за смяна от 100 работника! за тоалетната дори няма да коментирам! Нулева хигиена от страна на работниците и фирмата!
3. Постоянно дават празни обещания от ръководството, използват те и очакват да се радваш на минималната заплата която получаваш навреме!

накратко: работиш на 3 смени за минимално заплащане, нямаш свестни колеги, без ботуши и противогаз не може да отидеш до WC,
Не ви съветвам да започвате работа там, единствено ,ако сте в нужда и трябва някак да изкарате 2-3 месеца!

виждам, че коментарите за фирмата са доста стари и към днешна дата неактуални. Незнам за преди три години как са стояли нещата, но сега фирмата е на много добро ниво.
Към днешна дата и главния шеф е друг човек, и производствения мениджър, както и на много звена ръководителите са други хора.
Заплащането НИКОГА не се забавя. Това е място, на което ако си вършиш работата тя е заплатена. В много звена има бонусна система – всеки получава заслуженото си възнаграждение.
Голям плюс е, че се работи на трудов договор, всичко е ясно и няма нищо „под масата“, хората в малко фирми от града могат да се похвалят с реални осигуровки.
Фирмата е една от малкото сигурни работни места в града.

Peaceandlove и Слави са абсолютно изчерпателни и ясни в обясненията относно джунглата "Делта - Текстил". Аз като работех там през 2010г. поне плащаха редовно смешните заплати там. Преди няколко дни майката на един приятел щеше да започва в чорапената фирма Делта,но подочух, че вече и заплатите не плащали редовно тия гадове. Aхахаха само ще откликна. Естествено на моя приятел майка му се отказа от Делта Текстил и се насочи към другата позиция за работа. Have a nice day!!!

Та откъде да започна,за да изкажа мнението си по отношение на Делта текстил.Какво е нивото на заплащане?Това предполагам е първото касаещо всеки един при постъпване на работа.Като настоящ работник и в момента напускащ с предизвестие,мога да кажа-заплащането е ПЛАЧЕВНО!Работя от 2 години,доказвала съм се многократно като работник,получих увеличение на заплатата с 30 лева,които ми бяха отнемани всеки месец,при всеки техен удобен случай,това се случваше не само при мен,а и при останалите работници.Режат от заплатите редовно,а при въпроса защо? получаваш някой смешен отговор измислен в момента.Отношението на началниците е под всякаква критика,просто отвратително.Нагрубяват и унижават,за разбиране не може и дума да става!Какви привилегии и социални придобивки предлага фирмата?Абсолютно никакви!Каква е атмосферата и средата?Пълна мизерия,зимата е студено,а лятото можеш да умреш от жега.Градусите вътре във фирмата достигат до 45C.Има ли възможност за професионално развитие?Никакво!Висшисти и хора с основно образование работят задружно,ръка за ръка,на една и съща длъжност.Защо някой би искал да започне работа в Делта Текстил?Изобщо има ли такива хора,които искат да започват?И все пак ако има бих казала - НЕ СИ ХАБЕТЕ НЕРВИТЕ И ВРЕМЕТО!
Единственото хубаво нещо,което ми се случи в тази фирма,беше запознанството с много прекрасни хора,работещи там само заради почти нищожната възможност да си намерят друга работа в хубавия ни град.

Радвам се че се разкарах от тази фирма.Заплащането-трябва да им се молиш за да си изпълнят обещанията.Обвиняват те за глупости които не си направил,ако ги питаш "Дай доказателства" - отговор "Няма да ти направя това добро". Заплашват с уволнения ако не отидеш извънредно на работа.Ако речеш да напускаш пак те заплашват,видиш ли "Няма да си намериш друга работа - ще се погрижа." Началник производство си няма и на идея кой бачка като грешен дявол и кой не."Слушам началниците на отдел"-Ако го слушате Николаев,фирмата ще фалира.Съжалявам само че не отидох при Игал Херец да му кажа за уиженията на които подалгат хората.
Който се чуди дали да почва - НЕДЕЙ , освен ако не умееш да и ходиш по свирката,и да лижеш подметките на някого.

Само като се сетя за тая фирма и получавам лек инфаркт

От условията в фирмата бях доволен, не защото бяха перфектни, а защото покриваха очакванията ми. Което не е малко. Колегите бяха готини, до един! Е, има и хард персони, с лудите чалъми и на моменти почти невъзможни изисквания, но това го има навсякъде. Шуробаджанащина не видях на живо, но видях в коментарите да се споменава, и няма да ми е трудно да повярвам че има. Но и това е често срещано явление - нищо, че това не го прави по-малко лошо.
Заплатата обаче е нещото, което прави Делта Текстил така лош работодател. Знаем, че евреите са пословична нация - кой както иска така да го разбира. Е, шефа е руски евреин. Със споменаването на националността не целя дискриминация. Чисто и просто всеки народ е известен с нещо, което нещо засягам в случая. Няма как Човек (неслучайно с главна буква) да върши 20 единици работа, а да получава 0,2 единици заплата за това. Дори мисълта за тази унизителна заплата разяжда. Какво да говорим за момента в който похарчваш всичките парици за битови сметки и храна за първта седмица от месеца. А после? После ще ви кажа какво става - никой не си дава зор, никой не обича работата си, никой не се напъва да подобри нещо, никой не е стимулиран, никой не е щастлив, никой не си подсвирква весело и никой ще е този, който ще свърши качествено работата. Защото никой е биологичната единица, която се създава и макар трудно, все пак преживява в тази среда.Но все пак надежда има. Условията могат да се подобрят, срещи с работниците могат да бъдат проведени, липсващите звена запълнени, ЗАПЛАТИТЕ повишени - спрямо постигнати резултати да речем - и в крайна сметка качеството и количеството работа подобрено. Дано само това не се случи в един друг паралелен свят, а в този.
Желая амино киселини, бета каротини, омега 3 и 5, и силна имунна и нервна система на всички настоящи служители. И само Willson - тоя с дългия конч - друг чорап просто няма!