написано 27.03.2013г. четвъртък в 20:25
към обект/отдел производство
в град Русе

Та откъде да започна,за да изкажа мнението си по отношение на Делта текстил.Какво е нивото на заплащане?Това предполагам е първото касаещо всеки един при постъпване на работа.Като настоящ работник и в момента напускащ с предизвестие,мога да кажа-заплащането е ПЛАЧЕВНО!Работя от 2 години,доказвала съм се многократно като работник,получих увеличение на заплатата с 30 лева,които ми бяха отнемани всеки месец,при всеки техен удобен случай,това се случваше не само при мен,а и при останалите работници.Режат от заплатите редовно,а при въпроса защо? получаваш някой смешен отговор измислен в момента.Отношението на началниците е под всякаква критика,просто отвратително.Нагрубяват и унижават,за разбиране не може и дума да става!Какви привилегии и социални придобивки предлага фирмата?Абсолютно никакви!Каква е атмосферата и средата?Пълна мизерия,зимата е студено,а лятото можеш да умреш от жега.Градусите вътре във фирмата достигат до 45C.Има ли възможност за професионално развитие?Никакво!Висшисти и хора с основно образование работят задружно,ръка за ръка,на една и съща длъжност.Защо някой би искал да започне работа в Делта Текстил?Изобщо има ли такива хора,които искат да започват?И все пак ако има бих казала - НЕ СИ ХАБЕТЕ НЕРВИТЕ И ВРЕМЕТО!

Единственото хубаво нещо,което ми се случи в тази фирма,беше запознанството с много прекрасни хора,работещи там само заради почти нищожната възможност да си намерят друга работа в хубавия ни град.

написано 29.10.2012г. вторник в 06:24
към обект/отдел лотиране/плетене
в град Русе

Радвам се че се разкарах от тази фирма.Заплащането-трябва да им се молиш за да си изпълнят обещанията.Обвиняват те за глупости които не си направил,ако ги питаш "Дай доказателства" - отговор "Няма да ти направя това добро". Заплашват с уволнения ако не отидеш извънредно на работа.Ако речеш да напускаш пак те заплашват,видиш ли "Няма да си намериш друга работа - ще се погрижа." Началник производство си няма и на идея кой бачка като грешен дявол и кой не."Слушам началниците на отдел"-Ако го слушате Николаев,фирмата ще фалира.Съжалявам само че не отидох при Игал Херец да му кажа за уиженията на които подалгат хората.

Който се чуди дали да почва - НЕДЕЙ , освен ако не умееш да и ходиш по свирката,и да лижеш подметките на някого.

написано 17.10.2012г. четвъртък в 21:20
към обект/отдел складов работник
в град Русе

Само като се сетя за тая фирма и получавам лек инфаркт

написано 24.09.2012г. вторник в 22:54
в град Русе

От условията в фирмата бях доволен, не защото бяха перфектни, а защото покриваха очакванията ми. Което не е малко. Колегите бяха готини, до един! Е, има и хард персони, с лудите чалъми и на моменти почти невъзможни изисквания, но това го има навсякъде. Шуробаджанащина не видях на живо, но видях в коментарите да се споменава, и няма да ми е трудно да повярвам че има. Но и това е често срещано явление - нищо, че това не го прави по-малко лошо.

Заплатата обаче е нещото, което прави Делта Текстил така лош работодател. Знаем, че евреите са пословична нация - кой както иска така да го разбира. Е, шефа е руски евреин. Със споменаването на националността не целя дискриминация. Чисто и просто всеки народ е известен с нещо, което нещо засягам в случая. Няма как Човек (неслучайно с главна буква) да върши 20 единици работа, а да получава 0,2 единици заплата за това. Дори мисълта за тази унизителна заплата разяжда. Какво да говорим за момента в който похарчваш всичките парици за битови сметки и храна за първта седмица от месеца. А после? После ще ви кажа какво става - никой не си дава зор, никой не обича работата си, никой не се напъва да подобри нещо, никой не е стимулиран, никой не е щастлив, никой не си подсвирква весело и никой ще е този, който ще свърши качествено работата. Защото никой е биологичната единица, която се създава и макар трудно, все пак преживява в тази среда.Но все пак надежда има. Условията могат да се подобрят, срещи с работниците могат да бъдат проведени, липсващите звена запълнени, ЗАПЛАТИТЕ повишени - спрямо постигнати резултати да речем - и в крайна сметка качеството и количеството работа подобрено. Дано само това не се случи в един друг паралелен свят, а в този.

Желая амино киселини, бета каротини, омега 3 и 5, и силна имунна и нервна система на всички настоящи служители. И само Willson - тоя с дългия конч - друг чорап просто няма!

написано 04.09.2012г. сряда в 23:01

Здравей  те, на всички служители и работнеци,виждам че имате много проблеми във въшето притприятие,работите извънрено събота и неделя по 12часа,но само се нападате един срещо друг.Защо не се обедените и се борете срещу този който нарушава законите по Кодекса на труда,поканете синдикатите и си направете сидикат да контролира работния ви процес и работното ви време.А на на онези които  нарушават законите в България им казвам време е да се оправите,защото ще стане късно за вас.Време е Българската държава да национализара своите заводи и предприятия,вън на чужденците.Тези хорица не са ви роби.

написано 21.07.2012г. неделя в 15:09
към обект/отдел някъде

Единственото хубаво нещо е че заплащането е редовно.

Ако ще и пълно 6 да имаш в дипломата, няма да ти го приемат.Трябва да лижеш задника на някого (или да си познат с някой шев) за да си добре.Мое си най-работния ама се ебават с тебе като с парцал.

Рибата се вмирисва откъм главата.

написано 07.07.2012г. неделя в 10:56
в град Русе

Галена , никой не говори за 1000 лв заплата. Но ти ако не взимаше толкова нямаше да стоиш там, нали? Сития на гладния не вярва! Точно за това говорим, че ангажираността и компетенциите, поемането на отговорност, владеенето на език и компютърна грамотност са от значение за формулирането на заплатата на работника. В моите 290 лв чисти, аз никъде не виждам да са ми зачетени. Аз владея два езика/не най-високото ниво, но достатъчно за в момента/, компютърно грамотна съм/не съм хакер, но това което ми трябва, го знам/ имам завършено средно образование с 5.50 среден успех от диплома/която дори не ми поискаха при постъпване/. Никой не иска 1000 лв заплата - и да стои и да бездейства, там хората не ги мързи да работят, просто искат спокойствие и адекватно на ЦЯЛАТА СТРАНА заплащане.

написано 07.07.2012г. неделя в 10:33
в град Русе

хаха много ми е интересно като чета коментарите, и въпреки че аз не харесвам особено много хората които са там... не бих казала че са лоши .. не че нещо, ама всеки се бори за едното парче хляб, то кои са некадърни в тая фирма - се вижда с просто око - те са началници. Извинявам се, ама неможе човек със средно образование да ми е началник, човек с основно обарзование да е ОТК и да ми кажете че това е нормално! То и за това всичко в тая фирма е с краката нагоре, и няма да се оправи. За тях няма институции, няма оценка на персонала - влизаш и работиш с наведена глава.Няма да ти мръднат заплатата и със 1ст. колкото и да си кадърен. Пък това че некъдърниците си преписват заслуги, че топят кадърните - това го има навсякъде...Там трябва да си много тъп и да работиш като кон, за да си на работа...иначе през портала, а пред портала чака опашка - квалификация - тракторист с 4-ти клас - ЗАВЪРШЕН при това :) Какво да си говорим повече. Каквито балъците, такъв и рибаря :))

написано 18.06.2012г. вторник в 18:50
към обект/отдел складов работник
в град Русе

Ето уважаеми читатели сами се уверявате какво е там положението благодарение и на мненията на бившите колеги.Подкрепям ги такава е хавата в ДЕЛТА.Успех!!