Гранд Хотел Пловдив АД / Новотел Пловдив АД /img/frontend/nomap.png"

Гранд Хотел Пловдив АД / Новотел Пловдив АД

Крайно време е някой от Счетоводния отдел да ни каже какво се случва там! Днес за пореден път виждам тяхна обява за Оперативен счетоводител! Явно проблемът не е в кандидатите ,а при тях.Да не ги бие Главният счетоводител на НОВОТЕЛА,такъв ЗВЯР ли е ,че му бягат и не могат да го понасят кандидат след кандидат...Един,двама да не стават за тази длъжност ок,но през месец да има обява авно не те не стават ,а главния счетоводител на Новотела не става и той трябва да си ходи! Да се замислят собствениците му!!!

Някой ще сподели ли какъв е проблемът в Счетоводния отдел,за да търсят през няколко месеца оперативни счетоводители?

По време на "скромната" ми практика в този хотел стигнах до извода, че какъвто и потенциал да имаш, той няма да бъде оценяван адекватно, нито ще ти се даде възможност за каквато и да било реализация, изказване на мнение, позиция и тн. Тук си просто поредния служител - напълно заменяем. Това е и принципа на цялата фирма - всички са заменими, за това е и това постоянно текучество на кадри във всички отдели, достатъчно е да отворите джобса и да видите какъв брой обяви има.

Тук важи в пълна сила приказката "много вождове, малко индианци". Служители постоянно напускат и не се прави абсолютно нищо, за да бъдат задържани. За сметка на това пък вождове си има, няма мърдане. Фирмата предпочита да губи време и ресурси да обучава нови кадри, които не се задържат повече от 2-3 месеца, но в същото време не прави нищо, за да си задържи опитните такива.

Извънредното работно време не е изключение, а нещо редовно, като същото е без допълнително заплащане. Оправданието на фирмата е, че браншът е такъв.

Възнаграждението и бонусите не са на база труда, който влагаш, нито извъндерните часове, а на база колко си симпатичен и удобен на ръководството. В отношението към служителите важи същия същия принцип.

Работата е изключително много като обем и натоварване, а хората са малко и едни служител е длъжен да работи поне като за трима, нали трябва да работим за благото на фирмата все пак. Какво значение има, че си преуморен и на прага на силите си...

Ако си цените здравето и личния живот, тази фирма не е за вас. Но ако решите да опитате, поне ще се научите да работите под постоянно напрежение и стрес, което ще ви кали но и изтощи.

Ако искаш да опиташ рецептата за нещастие, добре дошъл в Гранд Хотел Пловдив! Тук ще намериш жалки условия на труд, които ще ти позволят да изпиташ всички нюанси на отчаянието. Като бонус ще изпълняваш задълженията на трима служители за заплатата на един. Имай предвид, че тук служителите са по-рядки от диамантите.

За сметка на служителите - Мениджъри има в изобилие. С всичките си психични отклонения и проблеми със самочувствието и егото, те се грижат да те превърнат в роб, както и да ти го напомнят всеки ден. Проблемът с неадекватните мениджъри е налице от най-ниските до най-високите позиции. Иновациите и новаторството са забранени, защото служителите и мениджърите не разполагат с умствения капацитет, необходим за усвояването им.

Подготви се да работиш извънредно и да изпълняваш задълженията не само на твоите колеги, но и на целия хотел. А благодарността, която получаваш, е още повече работа. Но не се тревожи, защото в Гранд Хотел Пловдив всички са една голяма фамилия - като фамилията на Вин Дизел от филмите.

Ако искаш повишение, трябва да се превърнеш в майстор на полирането на задници и да се научиш да бъдеш послушно кученце - владеенето на няколко команди е истинско предимство.

В Гранд Хотел Пловдив няма място за амбициозни, умни хора, тъй като те биват бързо смачквани или просто им се показва вратата.

Всяко извънредно задължение ти се обосновава на "длъжностната характеристика", с която и з@дника не можеш да си избършеш, защото вече е о.срана от шефовете ти.

На портата на човешки ресурси е изписан слоганът "Надежда всяка тук оставете" най-вече за промяна на заплатата след 6-тия месец.

Не само сградата на Гранд Хотел Пловдив излъчва комунистически дух, но и цялата организация е заседнала в този временен период.

Вярно е, логото на Гранд Хотел Пловдив прилича на ковчег, но начинът, по който управлението те третира, прилича на погребално бюро - не те възприемат като живо същество. Служителите са просто безлични номера или ресурси, които трябва да бъдат използвани и изхвърлени. Липсва всякакво уважение към личния живот на служителите, като работното време не се спазва и не се компенсира.

За бъдещите,кандидати за работа в Гранд Хотел Пловдив,мога само да ви кажа,че единственото което ще направите там е да си загубите времето. За каквато и позиция да кандидатствате,когато отидете на място и започнете работа,правите всичко друго но не и това за което сте кандидатствали! Подвеждат ви на и тервютата за работа,като говорят едно,а всъщност става съвсем друго. Персонал по-тази причина не се задържа повече от два дни,заради по-горе описаните неща. А този,персонал които е там от повече време,и се брои на пръстите на едната ръка,са хора на възраст 60+, които са пред пенсия и нямат друг избор освен да изчакат времето си за пенсия!
Цялото ръководство,което назначава персонал подвежда жестоко кандидатите за работа.
Ако не вярвате,може да пробвате да започнете работа там,която със сигурност няма да продължи повече от 2-3 дни.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Допълнителни доходи, надомна работа, онлайн бизнес, работа по интернет

Аз бих добавил в отговор на колежката, Росита, по отношение на работата, че отношението, към нея и всички останали в ресторанта е такова за каквото е заслужил. И бих е помолил да не се оплаква, защото всеки е минал от там по този начин. И г-це Жорова, научете се да пишете правилно

Работата в Новотел Пловдив беше интересно преживяване.
Първо,относно заплащането - заплатата в слабия сезон не са розови наистина,но пък е факт че когато има работа,заплатата расте.
На второ място,персонала - Момента в който аз работих там,беше с много сладки колеги,с които ми беше изключително приятно да работя,като държа да подчертая заместник управител рецепция и още двама колеги,които наистина се радвам че срещнах. Разбира се има и неразбирателства,но те са породени от многото работа в определени моменти.
Проблем са болнични и отпуски,но пък заплатите се получават навреме,както и осигуровките са реални.
Останалия персонал извън рецепция също са изключително свестни хора,с които се работи лесно.
Проблем е,че зимата е адския студ и всички на рецепция ходят перманентно болни и с мигрена.
Уважението също куца,ако търсите топло отношение,съжалявам но няма да го намерите там,имам предвид от управата.
Развитие...аз лично не видях такава перспектива,но пък ако някой може да ме опровергае ще се радвам.
Ако някой смята,че бих могла да съм му от полза за мнение да заповяда - Skype : vesi_tg
Дано съм била полезна!
Поздрави,Весела

Това е най-престижният хотел в града. Там може да се научите на много неща и след това всяка друга работа, ще ви се струва песен. Нека да започнем от личностните взаимоотношения и най-напред от Ръководство-Персонал. Тук липсва всякакъв вид уважение и у двете страни. Персоналът изпитва единствено някакво криворазбрано страхопочитание към висшестоящите, но и то се стопява с минаване на времето. Ръководството от своя страна не им остава длъжно като постоянно им напомня, че са една сбирщина от заменими нископлатени боклуци. Отношението е меко казано демотивиращо и непредразполагащо към спокойна работа. Но какво толкова, та нали в повечето фирми в БГ е така. Нека погледнем и друг аспект на взаимоотношенията - този между колегите. В хотелът хората са на принципа "всеки за себе си". Лицемерието и прехвърлянето на отговорност са превърнати в култ. Често се среща и неадекватно поведение на служител към колега или клиент, а лошото е, че последният е все пак клиент. Малцина са отцепниците, които кротуват и мирно и тихо си вършат добре работата, за което накрая е възможно (но не задължително) да бъдат порицани. Квалификация на персонала - забравете. Комуникация между отделите липсва, а ако все пак успеят да направят такава, то се окзава, че говорят на различни езици. Не са единични случаите, в които се забелязва отсъствие на координация дори в самия отдел. Повечето ръководители на отдели не са нищо повече от повярвали си аматьори с объркана представа за света около тях. Няма особено големи възможности за развитие. То няма и накъде. Някои постове са до пенсия, а други и след това. Нещата са си константни - каквито са били преди 20 години, такива ще бъдат и след 20 години. Там не обичат промените. Те са нещо лошо, което може да им разбута местенцето и още по-лошо - да ги накара да мислят. А от това боли. Привидно лъскавата фасада на хотела и имиджа, който е градил с години изчезват в момента, в който клиента отвори вратата на стаята си и се пренесе 30 години назад. Материално-техническата база има нужда от сериозен ремонт, но никой нехае. Клиентите се оплакват, че качеството на услугите не отговаря на това, което са заплатили и в някои случаи са прави. Но щом от ръководството са решили да пестят от всичко, кои сме ние, че да ги спрем. Не мога да не се съглася, че служителя на хотела си има някои привилегии: работно облекло веднъж годишно плюс обувки. Вярно, отпускат малко пари, но от сърце, опс грешка, те нямат сърца. Купон за храна в служебен стол. Тук трябва да отбележа, че ако патентоват безотпадната технология на храната, ще спечелят много пари в световен мащаб. В служебен стол наред с останалата гастритна храна се предлага вече продадена и неконсумирана храна от мероприятие останала от предната вечер или от преди кой знае кога. Към кандидатите за работа - здрав стомах и дупе да ви е яко. Така стоят нещатата там. Всичко изписано от хората преди мен е вярно и го подкрепям. Който иска нека да опита. Хотелът е една добра възможност за стартова работа (говоря за тези, които не заминават да учат и работят в чужбина), която ще ви ориентира за вбъдеще. Другият вариант е да сте личност която не търси развитие, задоволява се с малка заплата, обича да я тъпчат, унижават и мачкат психически и не влага грам мисъл в работата, тогава това е мястото за вас. Успех на всички.

Положението там е/беше/ много зле.Изкарах 1година 2006г-2007г. Заплащането е мизерно за хотел 5 * ,отношението на управител смяна е под всякакви критика,обиди от сорта на малоумници, за нищо не ставаш, ти си тъп и т.н. бяха ежедневие и за мен е недопустимо да се употребяват такива думи към служителите на такъв "елитен" хотел.Колегиалност-рядко.Мен колеги са ме унижавали,та дори и един ми посегна.Старите кучета в бранша работят, да...но ти им вършиш черната работа и накрая те правят за 2 стотинки.Работиш на нечовешки график,викат те извънредно на банкет до 3-4ч. сутринта, ана следващия ден си редовна 1-ва смяна от 6:30ч.,ако има свободна стая дават една, за да си повинеш през тези 2 часа до другата смяна.Полираш чаши,прибори и чинии,това за мен не е работа на един сервитьор,подреждаш маси по схеми и т.н. И милиони да ми дават там няма да се върна.Иначе, заплащането е редовно,осигуровки,болнични и т.н. също.....Но само това.