Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България /img/frontend/nomap.png"

Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България

Не знам за фирмата но Аз лично си докарвам до 200$ на седмица от този сайт:

Аз искам да споделя моят опит от наглото поведение и на хората, които търсят кандидати - така наречените Talent Acquisition & Identification Specialist-e.

Кандидатствал съм преди 4 месеца за мениджърска позиция. Одобриха ме и по телефона, и на интервю. Политиката им е много бавна, толкова бавна, че едва ли не понеже си мислят, че са Coca Cola си им длъжен да ги чакаш по две седмици след телефонното интервю, после ти казват: "Ако си одобрен до две седмици ще се свържем с теб." Намерих си тогава работа и им съобщих, че с толкова бавен процес надали някой ще ги чака. Естествено започнах работа в друга, малка фирма - не с мащабина на Coca Cola.

Виждам преди един месец - свободна позиция за Warehouse Manager - позиция, на която съм и сега. Решавам да изпратя - може би пък условията да са по-добри - кой знае. Познайте какво - минават две седмици и ми звънят с въпроса: "Интересувате ли се все още от позицията?", отговарям с: "Да.", въпреки, че искат отново да възроптая как и защо си мислиш, че е нормално да звъниш на някой на 22-ят ден от кандидатурата му.
Та - въпроси, въпроси, въпроси все от тяхна страна. Все изисквания... не ти дават да си зададеш въпросите, а ако случайно успееш да си зададеш въпроса: "Не мога да отговоря на този въпрос на този етап." Големи професионалисти! Не знам защо смятат, че те са в изгодна позиция и топката е в техните ръце. Както и да е - ще придвижат кандидатурата ми И ЩЕ СЕ СВЪРЖАТ С МЕН АКО СЪМ ОДОБРЕН ДО 2 СЕДМИЦИ. Мълча.
Звънят ми след няколко дена - одобрен съм, уговаряме среща за интервю в склада им в гр. Костинброд.
След 15 минути получавам отново обаждане от тях: "Трябва да прекратим подбора и насрочената среща с Вас." Аз ги попитах: "Какъв ви е довода?" И тук се насладете на наглостта, която и компанията има и Мадленката, която се мисли за голям професионалист: "Ами защото не бяхте казали, че сте кандидатствали преди 4 месеца за същата позиция." Отговорих, че не е същата - това са две съвсемм различни позиции и не съм криел нищо. Защо ми е да го правя? Отново се чу: "А Вие защо не ми го казахте?" Отговорих, че не знам да съм длъжен да споменавам, че съм пращал. Имам възможност от jobs-a и пращам. Да не би да нямам права да не го правя, ошще повече, че това са две съвсем различни позиции, по които кандидатствам.
Та,... отсреща отново - АМА ВИЕ ТРЯБВАШЕ ДА МИ ГО КАЖАТЕ! Вие не може така да кандидаствате! Трябва да мине малко време!
- Колко време е това "малко" според Вас?
- Ами... 1-2 години.

За първи път виждам да ми правят забележка, че НЕ СЪМ КАЗАЛ, ЧЕ СЪМ ПРАЩАЛ ПРЕДИ 6 месеца и да ме карат да се чувствам виновен!
Хайде, като ви е толкова професионална политиката си търсете кадри! Факт е, че пратя ли моето CV - веднага ми звъните, защото имам опит и съм адекватен човек.
Лошо ли е, че търся по-добри условия и заплата? Щом човек е напуснал такава голяма позиция в Coca Cola като Warehouse Manager - ми е ясно какво сте му предложили.... едно голямо нищо! Щом не можете да задържите хора на високи позиции си представям каква мелачка е на по долните нива с персонала.
Тази компания повече няма да види моето CV - дори ще им бъде наредено да ме изтрият от базата им данни и ще наредя след това и проверка да им направят дали са го сторили.
Вече е ясно, че всички компании пазят данните в архив на всичките си успешни и неуспешни кандидати, ама това да ми държиш сметка защо аз НЕ СИ ПРИЗНАВАМ, че съм пращал преди 6 месеца ще видите как много скоро с проверки ще ви го върна.
Умряла, скапана фирма.

P.S. - И Мадлена, само да ти кажа, че игрите, които измисляш с кандидатите са унижаващи не кандидата, а теб самата. Губиш времето на сериозните хора, които имат интернационален опит.
Излез един път извън България да те видя можеш ли да се докажеш в чужбина, излез да видиш как се правят качествени интервюта, интервюта, които си тежат на мястото. Тръгвал съм си от интервюта безкомпромисно и недвусмислено, убеден в моите мисли и твърдения - на косъм ми беше да си тръгна и от твоето интервю първият път. И знаеш ли - съжалявам, че не си тръгнах. Не Coca Cola ако ще и Apple да сте - да ми губите времето във хвърчащи въпроси няма да толерирам. Още повече, че когато си тръгна от интервю не изпитвам аз вината в себе си, че не се справям с въпросите.
Още се съмнявам, че компанията би ми предложила нещо, което да "ах"-на и остана във възторг. А най-вероятно текущите ми условия са доста близки до вашите.

Накратко: Повече в Coca Cola не бих пратил CV.

Без значение от резултатите,които постигаш шуробаджанащината във фирмата надделява повече от всякога.
Не е важно какво постигаш,а с кой си пиеш кафето и пред кой се правиш на шут.Не се оценява истински свършената работа а как правиш презентации.
Освобождават се позиции за които вече има нагласени човечета без да се пускат обяви.А когато пуснат обява предварително се знае кои са хората.
ЧР се правят че не знаят какво става,защото им е по лесно и спокойно. Много слаб мениджмънт.
Така са се пуснали по течението,че всеки си прави каквото иска и не се взимат мерки.Като при семейство Трапчевски където единия беше пряко подчинен на другия а сега работата им пак е пряко свързана и си помагат един на друг.
Но поне госпожата не е толкова нервна откакто в нейния екип е северозападния мъжага който се грижи по всякакъв начин да и балансира чакрите.
За да си ценен,трябва да правиш фалшиви неща по пазара само и само да се харесаш на шефа. Изсипват се един куп пари за работи,които седят по една седмица,но нали трябва да се лъжат големите началници от чужбина,които отпускат парите.

Здравейте!
Може ли някой да напише мнение за лабораторията на Кока-Кола в Костинброд?
Благодаря предварително! :)

Кандидатствах за позиция във фирмата, за която през няколко месеца пускат обява. Това ме учуди, но какво пък ще кандидатствам. След около 2 седмици имах прозвъняване, докато говорех по телефона. Върнах обаждане веднага и интервюто започна, дори въпросната служителка не ме помоли да затворя, за да ме набере. Въпросите бяха стандартни какво съм работила, знам ли английски(за позицията се изискваше)и съответно превключихме на английски…всичко беше ОК, докато не бях попитана за заплащането. Отговорих, че очаквам тяхната оферта, но служителката рязко смени тона как очаквала заплащане, за да може да придвижи кандидатурата към съответните екипи, че дори да го направи и щели да питат за заплащане и пак щяла да звъни. Та в крайна сметка се разбрахме в рамките на утрешния работен ден да й се обадя след като премисля какво очаквам. На следващия ден звъня в 10 и нещо, свободно никой не вдига. Нито ми върна обаждане казах си ОК, може много неприети разговори да има,звъннах пак около 14 и нещо, тогава говореше и пак си казах ОК провежда интервю. Е, до ден днешен нямам обаждане и се чудя защо изобщо беше целият разговор…за да проучат пазара най-вероятно или отчитане на дейност с брой интервюирани кандидати?!? Обявата отново е качена, но за щастие аз си намерих работа и се радвам, че не върнаха обаждане. Възмутена съм от непрофесионалното отношение и липсата на бизнес етикет. Това е недопустимо за такава голяма компания. Вложете малко повече пари в обучението на рекрутърите.

Специално за "Coca-Cola HBC" искам да изкажа мнение. Миналата седмица ме контактира една служителка (HR) на компанията през една друга кариерна платформа и ме помоли да уговорим час за интервю относно позиция с немски език. Тя ми писа на английски, а аз и отвърнах, че не говоря английски (изобщо) и бих желал комуникацията да е на немски или български, при което тя ми съобщи, че не е проблем за съответната позиция. Разбрахме се, в уречения ден дори отмених ангажимент, защото разговорът беше рано сутринта. Влязах във видео-платформата и видях същата тази служителка, която започна да говори на английски. Останах озадачен и осъзнанах, как съм с изгубил времето. Първото и изречение беше: "Здравей. Как реши да кандидатсваш тозно в Coca-Cola HBC?. Бях потресен от непрофесионализма на тази жена. Та, точно тя се свърза с мен за да проведем интервю, не аз с нея. Казах и, че няма как да продължим, защото не говоря английски, както вече бях информирал. Трагедията и закопаването и бяха пълни, след като ми заяви, че се извинява и ще предаде телефонния ми номер на колегите си, за да ми се обадят. Аз едва не се изсмях, защото тя нямаше нито телефонния ми номер, нито мейл-а ми, нито CV. Такава гавра, която ми сервира тази госпожа, не ми се беше случвала никога. Един служител не трябва да бъде считан за облика на цяла една компания, затова и аз няма да го приемам като лично "третиране" от Coca-Cola HBC, но мисля, че трябва да бъдат контролирани хората, които създават първото впечатление за една фирма.

за бъдещите кандидати ако ви интервюира г-жа Венислава Нинова Димитрова бягайте далече, много лош избор за ръководител тя е емоционално нестабилна не работи въобще а прехвърля цялата отговорност и работа на екипа мързелива ако и противоречите започва са крещи никаква тактичност и отношение към хората известна е с това че всички хора и напускат и за съжаление тормози всички и не се предприемат никакви мерки за да се отстрани това лице иначе фирмата е ок

той и началника им мазната фИлия е същия постояно му мигат очите нали той ги снабдева.

За търговски заплатата е като на касиерка в Лидъл. Но има и добри позиции,на които можеш да облажиш.Примерно алкохолните,има схемички с безплатните бутилки,за които всички знаят,но си трайкат.Обаче са тегави да ги вземеш,понеже от дълги години са се заковали там едни тарикатчета.Единият е плевенският газар с моторница за 30бона,другият е брадатия дето няма грам акъл и постоянно му светят очите,то на всички в тоя отдел де.Не е за жалене и гологлавия,които постояно си държи бутилки откраднати от компанията и ги продава на колегите,еваларка

До Костинброд трябва да се пътува всеки ден 1 час

И се губи много време