Ефект - 3 ООД / Хотел Мария Луиза / Hotel Maria Luisa /img/frontend/nomap.png"

Ефект - 3 ООД / Хотел Мария Луиза / Hotel Maria Luisa

Работила съм няколко месеца в централния офис в хотела на бул. Мария Луиза. Работната атмосфера мога да определя като напрегната и недружелюбна. Непрекъснатото текучество и факта, че никой не знае какво точно трябва да върши, засилват това неприятно чувство , че не си на мястото си. Шефовете са параноици, живеещи с мисълта, че главната цел на подчинените им е да ги ограбят. Всячески ще се опитат да ви закрепостят във фирмата като се започне още от тр. договор. Възможности за развитие и израстване в йерархията няма да получите , но за сметка на това ще се запознаете в различни допълнителни задължения, които няма да прочетете в длъжностната си характеристика. Закъснения и болнични не се толерират и в повечето случаи не се плащат. Дала съм 3 звезди за местоположение , колеги и заплащане - ако успеете и се договорите на добра заплата и попаднете в екип с приятни хора, може и да компенсират донякъде неприятните дни.

Фирма Ефект-3 ООД е най-неподчетният работодател, с най-много нарушения спрямо трудовото право на служителите. Заплащането е на две части - официално, т.е. осигуряват на минималния праг за длъжността и неофициално - плащат на ръка, без документи, възнаграждането, което сте се разбрали на интервюто. Ако искате да напуснете работа и си подадете молба, това е съпътсвано с много напрежение и нерви. Те могат само да уволняват служителите си, а тези които напускат ги "лишават" от възнаграждението, което дават на ръка и така си мислят, че са над нещата. За жалост, няма добре работещи институции и корупцията е на много високо ниво, иначе хората, които управляват тази фирма отдавна трябва да са осъдени. Не препоръчват на никой дори да отива на интрвю при тях, ще е загуба на време. Същата фирма пуска обяви от другите си регистрирани фирми, те са над 10 на брой.

Кандидатствах по обява в джобс-а за позицията "Рецепционист" във въпросния хотел. Когато отидох на интервюто, служителката, която ме посрещна, бе така любезна да ми разясни, че мога да започна работа при тях, НО..
Ще вземат 2 момичета за обучение (при все че мястото е 1!) и която от тях се справи по - добре, нея ще наемат! Изпитателният срок, обърнете внимание бил в полза на работодателя, и същия можел да те освободи без предизвестие във всеки един ден от тези 6 месеца, НО ТИ ИМ ДЪЛЖИШ 3-МЕСЕЧНО ПРЕДИЗВЕСТИЕ ПРЕДИ НАПУСКАНЕ, ДОРИ И В ИЗПИТАТЕЛНИЯ СРОК!!! Освен това, допълнителните смени, които работиш, в случай, че някой е в отпуск или болнични, НЕ ТИ СЕ ЗАПЛАЩАТ!!! Заплатата е КОЛКОСАЛНИТЕ 600 лв., които с удръжките не искам да си представям колко остават до нетната им стойност!
   И ТОВА ГО РАЗПРАВЯТ НА ЧОВЕК /МЕН/, КОЙТО Е РАБОТИЛ НА СЪЩАТА ПОЗИЦИЯ ГОДИНИ НАРЕД, В ЧУЖБИНА, КЪДЕТО КАКТО ЗАПЛАЩАНЕТО, ТАКА И ОТНОШЕНИЕТО КЪМ РАБОТНИКА Е НА СВЕТЛИННИ ГОДИНИ ОТ ТОВА, КОЕТО ВЕЛИКИЯ БЪЛГАРИН ПРЕДЛАГА!
КАЗАХ ИМ, ЧЕ ТЕ ПРОСТО СИ ТЪРСЯТ ЛУДИ, КОИТО ДА РАБОТЯТ ЗА ТЯХ! ТОВА Е ПЪЛЕН АБСУРД - ДА РАБОТИШ КАТО ВОЛ, БЕЗ ДА ЗНАЕШ ПРАЗНИК ЛИ Е, ДЕЛНИК ЛИ Е, ДЕН И НОЩ, НА ЛОКАЦИЯ БЛИЗО ДО ЦЕНТРАЛНА ГАРА, КЪДЕТО СЕ ПОДВИЗАВА НАЙ - ДОЛНАТА УТАЙКА НА СОФИЯ, ЗА МИЗЕРНИ ПАРИ, И НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ НЕ ЗНАЕШ НА РАБОТА ЛИ СИ, НЕ СИ ЛИ, И ТО ЦЕЛИ 6 МЕСЕЦА!!! И СИГУРНО ТРЯБВА ДА ИМ ЛИЖЕШ ПРАХТА ОТ ОБУВКИТЕ, БЛАГОГОВЕЕЙКИ И БЛАГОДАРЕЙКИ, ЧЕ ИМАШ НЕВЕРОЯТНАТА ВЪЗМОЖНОСТ ДА РАБОТИШ ЗА ТЯХ!!!!!
БЪЛГАРСКИЯТ РАБОТОДАТЕЛ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО СЕ Е ВЗЕЛ НАСЕРИОЗНО! СМЯТА, ЧЕ Е ОСТА, ОКОЛО КОЯТО ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ СЕ ВЪРТИ! ИМАМ ЛОШИ НОВИНИ ЗА ВАС, УВАЖАЕМИ РАБОТОДАТЕЛИ!! ОСТА, ОКОЛО КОЯТО ЗЕМНОТО КЪЛБО СЕ ВЪРТИ Е ЕДНА МИСЛЕНА ЛИНИЯ, СЪЗДАДЕНА ОТ ХОРА С ДОСТА ПО - СЕРИОЗНО ОБРАЗОВАНИЕ (А И ВЪЗПИТАНИЕ, ПОДОЗИРАМ), ПРИ ТОВА С ЦЕЛ ДА УЛЕСНИ НАУЧНИТЕ ИМ ИЗСЛЕДВАНИЯ, И УВИ, НЯМА НИЩО ОБЩО С ВАШИТЕ БОГОПОДОБНИ ЛИЧНОСТИ!!!
МОЯТ МНОГО ПРИЯТЕЛСКИ СЪВЕТ, ПРИ ТОВА ДАДЕН ГРАТИС, Е ДОРИ ДА НЕ СИ ГУБИТЕ ВРЕМЕТО ДА КАНДИДАТСТВАТЕ ПО ОБЯВИ ОТ ВЪПРОСНАТА ФИРМА! ДА РАБОТИТЕ ТАМ ЩЕ Е ПОДИГРАВКА  С ВРЕМЕТО, С НЕРВИТЕ, КВАЛИФИКАЦИЯТА, А И С БАНКОВАТА ВИ СМЕТКА!! НЕ СИ ГО ПРИЧИНЯВАЙТЕ!

Макар с огорчение за един затрит сезон (за мен), надявам се с този очерг който ще направя, да допринеса наистина за нещо градивно и тези 15 дни в които работих в тази фирма (на добра воля-без заплащане)  да доведат до бъдещи положителни резултати. Назначена бях за количествен и качествен контрол в Кранево (лагера).  Надявам се да няма засегнати от написаното (целта ми не е тази). Първо считам, че движението на информацията трябва да има линеен характер (в превод- крайният потребител на информацията да е - ЕДИН). Ако се спазва наложилата се  система от практиката в исторически план (пирамидална структура,в армията и църквата) би било успешна и удачна формула за комуникация и управление. Връщаме се на управлението. Управлението на хора и процеси ... мисля, че на даденото работно място е криво разбрано и супер грешно приложено - водещо до множество проблеми. (Ако имаш разписана процедура за работа - не е нужно да играеш на "Апаши и стражари". ) Мисля, че отдаването на правомощия и изземването на такива там е тотално сбъркано. Недопустимо (от моя гледна точка) е грубото отношение и тон на място където тябва да има само положителен заряд и настроение. Успех на всички след мен!!!

Трудно се преценява написаното,защото аз работех в бившият Новотел Евпопа,и зная,че известно време там работеше бившата ми Менажер-хотелска част. А тя е жена която умее да съчетава работата и личните грижи на персонала.Просто се учудвам.,че ако е съумяла да постигне баланса,в което съм сигурна,толкова лесно е разрушен???? Но въпреки това,ще опитам.Не обичм конфликти на работното място! Така ме е учил животът и бивяшата ми шефка за такава позиция.А интриги има навсякъде,но въросът е да съумееш да ги прескочиш!

Ха, видях какво съм писала преди време.
Странно - като се сещам, се сещам само с добро. А в предишния ми пост се долавя и малко разочарование. С опита ми от тези изминали две години мога да кажа, че тази фирма е едно добро място за работа за съответното ниво.

прекарах почти година и половина работейки за тези хора и много внимавайте преди да започнете там- очакват Ви куп обещания за морал и справедливост, а в крайна сметка когато дойде "Вашия момент" или те гонят сякаш си животно или напускаш по свое желание уморен от обидите и интригите и тогава си береш последиците. Тези на които им се работи и разбират от работата си са най-често жертва на някой заговор на малоумниците, на които шефовете вярват. Ако обичаш интриги, топене и мамене на колеги и шефовете -то  това е твоята фирма- имаш възможност да се забавляваш и пари ще ти дават...

Работих там преди две години, за целият период нямах осигуровки, почти никаква отпуска и задължително глоби от заплатата, която е смашна за бранша. ресторантите им обаче затова западат и ги затварят един по един. ...

ДАНО ИМА СПРАВИДЛИВОСТ И СИ ПОЛУЧАТ ЗАСЛУЖЕНОТО!!!

6efovete sa .....

Фирма, основана на измамата.

Двамата собственици, които .... .... .... се подиграват с работниците си и не държат на нито една своя дума.

Затова и самите те често биват мамени от подчинените си псевдо "управители".

Заведенията им западат и това е нормално спрямо качеството на продукто, който изнервеният персонал предлага.

Двамата босове се крадат един друг, други ги крадат тях, а каруцата си върви, нали г-н ......?