Мадара АД /img/frontend/nomap.png"

Мадара АД

Голям завод с много потенциал, всъщност един "МОЛ": Симеонов, който е един диктатор, който се мисли за недосегаем. Той решава, кой кога да излиза отпуска или не. Глобява служители (реже час от "МНОГО ГОЛЕМИТЕ " им заплати)за абсурдни причини.

Още от далечната 2002 година Симеонов не е собственик на МАДАРА. Реалните собственици вземат завода с една единствена цел да бъде разпродаден и нарязан на скрап. Но през 2003 година бившият Изпълнителен Директор сключва изключително печеливш договор за работа и така до 2014 година МАДАРА работи и много хора намират своята професионална реализация. Но от 2015 година МАДАРА няма работа, тъй като Симеонов не е способен да сключи договори за работа и да организира някакво производство. Към този момент МАДАРА и всички останали свързани фирмички с нея все още съществуват благодарение на наличните пари от приключилия успешен договор с Камаз. Тези пари ще свършат след два месеца и тогава ще настъпи истинския замисъл на реалните собственици, закупувайки МАДАРА, а именно завода да се разпродаде и нареже на скрап. Така, че бъдещето на МАДАРА е само едно фалит, за огромно съжаление. Симеонов е никой и на практика от него нищо не зависи и той е неспособен във всяко едно отношение. Това е реалността в тази нещастна държава БЪЛГАРИЯ!!!

Ще кажа така: към този момент фирмата върви към фалит. Няма никаква работа. На работа ходят 300 безделника и мързела, които нищо не правят,имитират работа и само КРАДАТ. Това естествено се харесва на псевдособственика Валери Симеонов. Той гледа да гради положителен имидж и не му пука какво става в Мадара, тъй като той не е законния собственик.Всичко е един балон, който много скоро ще се спука.

Здравейте ,какво става с Мадара чувам че ще го затварят още в неплатена ли са

На времето в този завод работехме нод 7хиледи човека.Бяхме по цели семейства.Но от как го приватизираха и го купиха за един долар е някакъв ад.Там намери и смърта си моят съпруг при трудова злополука преди 7г.От начало си мислех ,че на истина ще се разберем с господата ръководители но уви.Арогантното държание на г-н Масларски ме разочарова още тогава.Как за тези 7г. не се ситиха за нас да се позаинтересоват къде,какво и как се оправяме.След като го сполета същото г-н Симеонов си мислех,че ще се вразуми и ще си плати на това което го осъдих но уви.А сега и притова положение разбирам,че завода ще бъде обявен в несъстоятелност няма да видя никога тези пари нека ги запази за себе си те някога ще му потрябват.Аз няма да го съдя оня от горе бави но не забравя всеки си получава заслуженото.Но не е само той.Всички ръководители от леярния цех ги чака същото друг ще ги съди.По големи и......роди  от тях от работодател не съм виждала.Там като отидем не носим нищо със себе си.Не си мислете драги господа ,че ние обикновенните хора не разбираме,че нещо като не става с малко пари става с много пари.Платихте на тизе който не трябваше вместо на децата ми.Бъдете живи и здрави всичко се връща пак ви повтарям.

СЪСТОЯНИЕТО НА МАДАРА В МОМЕНТА Е МНОГО, МНОГО ЗЛЕ. ОСНОВНИЯТ КЛИЕНТ НЕ СИ ПОДНОВИ ДОГОВОРА И НЯМА ШАНСОВЕ ЗА ПРОМЯНА. ПОВЕЧЕ РАБОТА НЯМА ДА ИМА В МАДАРА!
СОБСТВЕНИКЪТ НЕ ИСКА ДА КАЖЕ ИСТИНАТА НА ГЛАС И НИ ЛЪЖЕ, ЧЕ НЕЩАТА ЩЕ СЕ ОПРАВЯТ. В МОМЕНТА ОТ ДВА МЕСЕЦА СМЕ В НЕПЛАТЕН ОТПУСК И НЯМА НИКАКВА РАБОТА.

МАДАРА Е ВЕЧЕ БЕЗ ВСЯКАКВИ ПЕРСПЕКТИВИ ЗА РАЗВИТИЕ, А САМО ЛЪЖИ И РАЗГРАБВАНЕ!

КЪМ МОМЕНТА ПОЛОЖЕНИЕТО НА ФИРМАТА Е МНОГО ЗЛЕ. ОСНОВНИЯТ КЛИЕНТ НА МАДАРА НЕ СИ ПОДНОВИ ДОГОВОРА И НЯМА ТАКИВА ШАНСОВЕ. СОБСТВЕНИКЪТ НЕ КАЗВА ИСТИНАТА, ЧЕ НЯМА ДА ИМА ПОВЕЧЕ РАБОТА И НИ КАРА ДА СМЕ В НЕПЛАТЕН ОТПУСК, УЖ ДО МОМЕНТА, В КОЙТО НЕЩАТА ЩЕ СЕ ОПРАВЯТ.

В МАДАРА НЯМА ДА ИМА ПОВЕЧЕ РАБОТА, А САМО ЛЪЖИ, КРАЖБИ И ДОСТИГАНЕ НА ДЪНОТО В СВОЕТО РАЗВИТИЕ!

разбрах че ще продават завода за скрап и всички рааботници ще останат на улицата и няма да си получат заплатите.как може да има такъв началник нищо човешко няма в него!

днес се явих на "интервю" за работа. Чисто губене на време и разбира се разходи да посетя така нареченото интервю. Обявената позиция беше за Търговски представител. Обявата звучеше повече от прилична, нооо....На интервюто, на което присъствахме едновременно около 100 души ни беше съобщено, че предложението е претърпяло корекции. Обявена основна работна заплата - 700 лв. - нищо подобно. Заплата НЯМА! Обявени служебен автомобил - е не, ако имаш личен, като разходите за гориво и други по автомобила си ги вадиш от собствения джоб. Обявен служебен лаптоп - е, не, но ти дават служебна карта с някакъв си лимит. Обявен трудов договор - че кой ти работи в днешно време на трудов договор.....разбира се, че ще е граждански на база получините комисионни, ако изобщо се получат......И питам аз, за какво се подиграват с желаещите да започнат някаква работа или да сменят настоящата си с УЖ по-добра. Мили управляващи на фирмата, моля Ви, не се отнасяйте така с нас, защото и ние сме хора и имаме същите нужди като Вашите ( може би по-малки)! Следващият път като публикувате обява и ангажирате времето на хората поне бъдете коректни с посочените условия, а който иска ще се отзове!

Бивш служител съм на СФК Трак, свързана фирма с Мадара - шефовете и чорбаджиите са едни и същи.
Напсунах СФК преди време по собствено желание, но разбирам от колегите, с които се виждаме на по бира, че става все по-кофти и натоварването и напрежението се увеличават. Заплатите са ниски, близо до минималните, а глобите и удръжките от заплатата са ежемесечни от 50 до 150 лв като обяснения често дори не се дават от шефовете. А иначе бачкаш за по 400 - 500 лева и пак ти казват, че ти е много.
Всичко казано преди мен за Мадара е валидно и за СФК.
Работното време е 10 часа на ден, ако може да бачкаш по 24 ч, обедни почивки няма. В края на миналата година всички служители са били принудени със заплахи да работят 30 дни без почивка съботите и неделите и през седмицата и без заплащане.
Възможности за развитие няма. Шефовете създават напрежение с постоянни обвинения и ругатни. Има хора, които само доносничат, следят и създават ингриги от няма нищо и нищо друго не правят. Иначе повечето колеги са пичове.
Отпуска се дава не повече от 5 дни в годината и трябва да се обясняващ защо, баба ти ли е починала или ше ти вадят далака, че не мож да бачкаш денонощно. Трябва да си на разположение на шефовете 24 часа на ден 7 дни в седмицата, личен живот нямаш.
Мога още много да описвам, но накратко - ако сте човек с качества и искате да се развивате, тази фирма не е за вас. Успех!