написано 20.11.2014г. петък в 00:04
към обект/отдел централен офис

Важно съобщение!

До всички настоящи служители на фирмата:

Уважаеми колеги, моля не се самозалъгвайте за светлото бъдеще на фирмата. Тя се е нагълтала с повече кредити, отколкото може да преглътне. Ситуацията е повече от кризисна, а съобщението за Новия Централен Автоматизиран склад е само кьорфишек. Ето голата истина за него:

1. Европейски партньор няма. Това е инсинуация, която е призвана да уплаши конкуренцията в такава степен, че да си затвори обектите и да напусне страната. Дали е странно, че това още не се е случило?

2. Що се отнася до самия проект - към момента само е закупена една нива от около 80 дка в Софийското равно поле. Всички знаем нейната цена - забавени заплати в два поредни месеца, сериозно намален личен състав по отделните обекти и подстрижка на възнагражденията на много от колегите по ниските етажи. А трудното в проекта тепърва предстои - строителство, доставка и монтаж на оборудване за милиони евро. Свободни пари фирмата няма, така че е излишно да ви казвам, че единственият възможен източник на финансиране сте вие, мили мои. Занапред от вас ще се очаква да сте два пъти по-малко, да работите два пъти повече и то при по-малко възнаграждение. А отношението ще е все така унизително и снизходително. Нормално ли е в България фирма с 8 млн. лева месечен оборот да се подиграва непрекъснато с лоялните си работници и служители?

3. А каква е крайната цел на проекта? Ами, много просто - фирмата да има нужда от много по-малко складови работници. Така че нека всички, които се изживяват из форума като герои-покровители на фирмата, да преосмислят гордите си слова. Защото накрая, ако чрез някаква извънземна намеса проекта бъде реализиран, може да се окаже, че същите тези работливи хора са се трудили здраво само и само за да станат безработни. Каква ирония на съдбата...

В заключение искам да призова всички свободомислещи хора във фирмата да се опълчат на ширещата се Гестаповщина, защото ако ви няма вас обикновените хора, няма да ги има и милионерите, за които работите и които ви угнетяват.

Запомнете фразата: Ако не си чук да млатиш, ще станеш подлога да те налагат!

Бъдете здрави, горди и достойни трудещи се хора!

написано 19.11.2014г. четвъртък в 23:35
към обект/отдел централен офис

Важно съобщение!

До всички кандидати за работа във фирмата:

Моля не постъпвайте на работа в ЕВРО 07 АД. Има голяма опасност да бъдете жестоко експлоатирани, а идеите ви подло употребени без подобаващото за това възнаграждение. А когато накрая безпринципно ви освободят, ще го направят с коментара, че без вас ще е по-добре. Това се случва с всички, които не следват модела Малкия Буда, а именно - лъжи, мажи и най-вече подъл бъди!

написано 09.10.2014г. петък в 00:28
в град Плевен

много ама много грешна политика на фирмата ....не зачита добрите работници а само ...... сами си отговорете наздраве за "еврото" хахахахахах

написано 30.09.2014г. сряда в 21:31
към обект/отдел булевард Илиенци 94

Тия началници на пробуда са НАЙ-ГОЛЕМИТЕ БОКЛУЦИ

написано 25.09.2014г. петък в 22:33

Голяма простотия бе Митак!

Как можеш да ръсиш такава помия? Що не вземеш данапуснеш и да ни оставиш да си вршим работата? Или си нещо не наред? ама ние какво сме ти виновни  и да се срамуване вместо теб? Я си....

написано 25.09.2014г. петък в 16:11
в град Пловдив

Колеги, що се занимавате с тоя простак? Тоя се е родил прост и недоволен и така ще си умре. Като е толкова голем пич, що не вземе да направи една фирма и да ни вземе на работа? И що не е написал и как да се оправи държавата? Аман от разбирачи...

Айде със здраве.

написано 25.09.2014г. петък в 16:02
в град Пловдив

Браво на колегата с притчата. Заради такива като "Дмитър Стоянов" хората, които не познават нещата ще си помислят, че всички сме лумпени и простаци. А недоволни от живота винаги ще има.

написано 25.09.2014г. петък в 15:52
в град Пловдив

"Димитре", ти си от хората, които вечно са недоволни, искат да правят и говорят каквото си поискат и въпреки това останалите да им се възхищават. Ако това не е твоето място просто си потърси друго, вместо да бълваш такива неща. Или ти си толкова загрижен за тази фирма,че не ти пука какво пишеш като се криеш зад твърдения, като: оборотите намаляват, хората напускат и т.н. Това въобще не е така и НАЛИ фирмата НЕ Е твоя? Ето какво е трябвало да запомниш от училище:

Характер /притча/

Живял някога юноша с лош характер. Баща му веднъж му дал едно пълно с пирони чувалче и казал да забива по един пирон във вратата на двора всеки път, когато изгуби търпение или се скара с някого.

Първия ден той забил 37 пирона във вратата.

През следващите седмици се научил да контролира количеството забити пирони, намалявайки го до един на ден.

Разбрал, че е по-лесно да контролира себе си, отколкото да забива пирони.

Накрая, дошъл денят, в който юношата не забил нито един пирон в дворната врата.

Тогава той отишъл при баща си и му казал новината.

Тогава бащата му казал, да изважда по един пирон от вратата всеки път когато не загуби терпение.

Накрая настъпил и денят, когато юношата могъл да каже на баща си, че извадил всички пирони.

Бащата го завел при вратата:

“Сине, ти се държа прекрасно, но погледни, колко дупки останаха на вратата!”.

Тя никога няма да бъде същата както преди.

Когато се скараш с накого и му кажеш неприятни неща, оставяш му рани като тези на вратата.

Можеш да намушкаш човек с нож и после да го извадиш но раната остава завинаги.

И няма да е от значение колко пъти ще молиш за прошка. Раната си остава.

Раната, направена от думи, причинява такава болка, както и физическата.

ЗАМИСЛИ се "Димитре"... Когато напуснеш, ако още не си го направил ти ще продължиш да изразяваш мнението си по този начин - злобно и като недооценен висш управник /поне цар/, а всъщност си в съвсем друга позиция.

ЗАЩО си мислиш, че на друго място НЯМА да ти се налага да РАБОТИШ и КОЙ може да търпи такъв служител?..

написано 23.09.2014г. сряда в 21:16
към обект/отдел Пловдив Левски 152
в град Пловдив

Вместо Господарят на ефира да вземе нещата в свои ръце, той е оставил Островърхата обувчица да се разхожда из страната и да прибира тлъсти суми от командировки и да заслепява хората с лъщящото си теме. А ефект от неговата работа? Абсолютна нула. Навсякъде оборотите падат, хората масово напускат или недоволстват, а на всички се хвърля прах в очите, че видите ли нещата били наред, като се използват измислени цифри за повишени обороти. Всеки с повечко мозък в главата ще си направи извода, че полза няма и целта на това безумно отваряне на нови обекти е съвсем различна. Превъзходната Геновева ръководителка на отдел Нечовешки ракурси, не само не знае що е това психология, нито какво е да градиш върху потенциала на служителите-защото самата тя е повредена перманентно и изначално. Това е извратено същество неспособно на нищо друго освен да генерира слуз от това да се мазни до безкрай на шефовете си и нищо  да не прави-просто защо не може нищо. Трепериш ли сега от ужас и гняв нещастна душице? Набръчканите ти подмишници от и увисналата ти от затлъстяване кожда  замирисаха ли вече на гнусната ти пот?! А когато се изправиш в огледалото какво виждаш освен ужасът от това, че ти си най-комичната грешка на природата? Оставена си тук с една едничка цел-да забавляваш създателя си със безмислената си кариера.

Показани мнения 1 - 10 от общо 345 12345 По-стари » >|