написано 07.07.2014г. вторник в 18:56

Положението на Ботевградско шосе е много зле! Имат навика да не обучават персонала, старите отговорници - нито обучават нови служители, нито им дават шанс, а камо ли да работят . Имат навика вечно да правят забележки на фона на голямото напрежение. Графика е пълна пародия няма 5 на 2 има 7 на 1 3 на 5 и как им дойде да ви използват...за 550лв трябва да правите челни стойки на гърците и на управителя.. нещата са много, ама много зле!!!!И с малко персонал очакват да работите за 10 човека дето не са ги назначили и ги няма...

написано 15.06.2014г. в 00:28

Напоследък работейки си давам сметка, че фирмата е наистина некоректна. Може ли за един месец да напуснат 18 колеги? И то читави хора, здрави, прави, енергични и можещти. На тяхно място за цял месец назначиха около 30 човека, да останаха 5-9 човека останалите идваха за ден два и си отиваха гледайки за каква работа иде реч. Да не говоря за около още 12 човека, които пак стари служители ги принудиха НА СИЛА да разпишат молбите си понеже са неудобни на управителя. Думи нямам..никои от гърците няма да прочете това, което пиша..но някои нов, които започва работа нека си даде сметка, че е грозно да му се написват 4-10-20 дни трудов стаж в книжката от Джъмбо. Вместо да се назначи персонал, те постоянно се махат хората и с право. Аз работя на каса, но ако излезна на минус и аз напускам. Напрежението е голямо за всички, а както се писа по долу за 550лв не си заслужава! Живея близко до Джъмбо и за това не напускам. Успех на всички колеги!

написано 09.06.2014г. вторник в 22:09

Продавам дипломи за средно и висше образование. За повече подробности ми пишете на и-мейл KAMEN.STOYANOV @ MAIL.RU ( без интервалите между знаците )

написано 09.06.2014г. вторник в 17:34

Обявите на Джъмбо не слизат от джобс бг и ако се  питате защо ще ви разкажа. Като за начало ето и обявите

09.06.14 КАСИЕРИ Ботевградско шосе

02.06.14 ПРОДАВАЧ-КОНСУЛТАНТИ Бургас

Бургас

02.06.14 КАСИЕРИ Бургас

Бургас

Нека започна с това, че се търсят постоянно касиери и мърчандайзери, охрана. Също така и управители, тъй като и те напускат или ги гонят, но чрез вътрешен конкурс избират най-често. Работата е адски много, персонала е по 1 човек на смяна в отдел. Засичате се един колега 1 смяна един 2 и отговорника ви на отдела е междинна смяна, 4ти колега почивка, ако изобщо има такъв. Джъмбо е по зле и от хранителните магазини в София защото дава 5-7 пъти по-голямо текучество на персонал. Сутрин 1 час миете с кофа и парцал целият магазин, вечерно време го метете - за лошите хигиенни условия няма  да говоря - не се изписват препарати, миете със счупен мръсен парцал, счупена кофа течаща, моп от на баба ми времето ако изобщо си намерите защото са 2-3 мопа и колегите ви като ги вземат за вас не остава и в този случай се пригответе да си напишете молбата и да си ходите и да се оправдавате или не просто никои няма да ви разбере. За машини за миене за Джъмбо това е голям ресурс и напълно ненужен. През деня зареждате и придърпвате..на пръв поглед звучи лесно, но.... на цял голям магазин 3-4 колеги..и толкова...не може на всякъде да сте заредили добре, особенно събота и неделя когато е най-голямата лудница и всички отговорници и голяма част от колегите ви почиват..работите много.. ..и се почват вечните забележки и скандали..стискате зъби и търпите докато чашата не прелее.. Ще кажа само, че гърците минават почти всяка седмица или на 2 седмици веднъж..колят и бесят..гонят персонала наред..все нещо не им харесва, именно за това обявите на джъмбо са платени и не слизат от джобс бг..а сигурно е много приятно да има една касиерка и 16 изнервени клиента да чакат..като цяло гърците имат големи изисквания и се работи под голямо напрежение и стрес. По-голяма част от гърците говорят български развалено, така, че когато ви видят може да говорят на български с вас и да ви направят на 5 стотинки и да сте виновни за неща в които нямате вина. Един човек работи за 7-8 служители дето ги няма така е в повечето време с изключение на Коледа и Нова Година където назначават 5 служители в повече да помагат за празниците. По време на отпуските на някой колега е голяма мъка..направо си съсипвате здравето..Има 2 варианта или да напуснете - така напускат всички идват за седмица две и да ги няма - виждат колко зле е положението..или да ви изгонят като ви кажат че не се справяте, ако откажете да си разпишете молбата туко виж някои сложил нещо в чантата ви и ви хванат в измислена кражба и ви изгонят дисциплинарно..е няма да сте нито 1 нито последния подобен случай..просто друг вариант няма. Отговорниците на отдели са 5-6 човека..те работят от дълги години, стимулират се с процент от оборота и бонуси парични от страна на управителя и са близки с управителя..именно поради тази причина тях не ги гонят и на интервютата се споменава как персонала работи от дълги години хахаах лъжааа! ..а е редно защото те само командват и тук там ако решат просто ей така да се хванат на работа да работят вместо да клюкарстват.. Полага ви се почивка 1 и тя  е 30 минути..само че докато се чекирате и пак чекирате докато отидете в стаята за почивка, измиете си ръцете и прочие ще са минали 10 минути..и ядете на бързо като лудите за 20 минути..всеки месец ви се засича дали сте напред или назад с часовете спрямо чекирането, не е приятно но не е хубаво да им връщате часове..Колкото до работния график - най-голямата лъжа графика е уж 5 на 2..само че никога не е така..обикновенно сте по 8-9 работни  1 почивен 8-9работни..звучи прекрасно..е да в края на месеца примерно имате 4 почивни..но през останалото време се скапвате от работа. Вечер от 9 сутрин до 9 са 12 часа и ето защо не се нарушават правилата по кодекса на труда..именно за това имате 2 смяна и на другият ден сте 1ва. Колко е приятно да им работите до 9 вечерта да чакате автобуса да се приберете към 22 и 30 докато се наядете и изкъпете да стане поне 23 часа и на др ден да ставате в 7 сутринта примерно..да спите някакви 6-7 часа..на фона на тежката смяна и работа ви давам 4-5 пъти така докато после не ви стане адски тежко. В повечето случай в един отдел се разполага по 1-2 телефона..много е приятно да ви търсят за нещо по телефона и да кажете, че сте до тоалетна..тогава се почват едни обиди, викове, крясъци.. все едно не сте човек и нямате право на това..Също така чистите рафтове, постоянно пренареждате стоки и това е доста изнервящо..Карта за градски няма..излишно е да се радвате на заплата от 550лв..уверявам ви, че не си заслужава да се работи..давам ви месец 2 3 4 докато не дойде следващия служител (и вас не ви изритат като мръсно кученце в изпитателния 6 срок) повярвал си, че може да гради кариера и стаж в тази измислена фирма..

написано 09.06.2014г. вторник в 05:47
в град Бургас

Здравейте.Пазарувайки в Бургас на касите като попитах най-културно няма ли да отвори друга каса понеже чакаме 15 човека на две каси (а има още 7-8)ми отвърнаха...АМ ЧИ НИЗНАМ....а ние клиентите им плащаме заплатите....

написано 12.12.2013г. петък в 13:08
към обект/отдел бул.Ботевградско шосе 525

Здравейте,аз искам да изразя своята благодарност  уважение и признателност към управителя на магазин ДЖЪМБО гр.София бул. Ботевградско шосе 525,г-н Симеон Владимиров.Той е един млад,отзивчив,амбициозен и много отговорен ръководител,който ми даде възможността да работя  в повереният му магазин дори и само за сезона,но ми даде много тъй като въпреки ,че съм на 48 г. и от 2 години не мога да си намеря работа,г-н Владимиров ми даде надежда,че хората на моята възраст все още могат да работят и  да бъдат пълноценни .Това е Човек/да с главно Ч/,при които няма дискриминация.Благодаря Ви г-н Владимиров.Също така искам да благодаря на г-н Николай Чолаков и на г-жа Ганета Хинкова ,които винаги въпреки заетостта си са имали време да ми  отделят внимание.  Благодаря и на старшите касиери:Радослава Костова,Радка Попова и Алекс Кирчева,за това че като нов касиер те ми помагат страшно много,предлазполагат ме и това ме прави по-уверена и амбициозна да се справям с работата си. Винаги са отзивчиви и мили.благодаря ви момичета.И не на последно място на колежките:Ани,Силвия.Ади.Надя и Тони,които със своя стаж и опит в магазина  са много мили и ми дадоха да разбера ,че мога да разчитам на тях винаги.Да не забравя да спомена и лъчезарните момичета от  рецепцията Стаси и Сузи .

От много години не съм ходила с такова голямо желание и настроение на работа,а това е заслуга на управителя и целия колектив,не на последно място и на приятната работна атмосфера.

Искам  с наближаващите светли празници да им пожелая на всички тези млади хора:здраве и щастие на тях и на техните семейства и късмет и успех през новата 2014г.Бъдете благословени всички.На целия състав на магазина от управителя до касиерите прекрасни млади хора,дерзайте и само напред и нагоре. На всички вас едно голямо БЛАГОДАРЯ.

Може би много от вас ще се питат защо пиша всичко това,то е просто защото аз съм един искрен човек и желая преди празниците да благодаря на хората ,които ми дадоха хляб и по-важното върнаха ми вярата  и надеждата.

Нека всеки си го тълкува както иска ,всеки има право на мнение и аз чистосърдечно изразих своето ,без никакви користни цели

Весела Коледа и Щастлива нова 2014г.на всички от Джъмбо ,бул.Ботевградско шосе 525

написано 12.12.2013г. петък в 13:07
към обект/отдел бул.Ботевградско шосе 525

написано 17.01.2013г. петък в 16:35
към обект/отдел Управител

Здравейте,обадиха ми се за интервю за позицията управител,но като виждам какво са мненията почнах да се замислям дали си заслужава.Ок знам перфектен гръцки и имам висше образование и може и да ме одобрят,но все пак кандидатствам за управител и е нормално на такава позиция да ми се предложи работа и съответната заплата.Ще отида да ги видя кво предлагат,много добре ги познавам гърците и им знам номерата,мисля че бързо ще мога да ги разбера какви са :)

написано 01.11.2012г. петък в 14:31

Подкрепям мнението на г-н Цонев.

Аз също кандидатствах за позиция управител, като бях повикан на 2 интервюта. Впечатлението ми е, че управителят и гърците около него не са много на ясно как се провеждат интервюта.

На първото  интервю ми задаваха общи въпроси, което е нормално.

За второто интервю, минах 240 км. тъй като бях в отпуск, и се наложи да чакам около час и половина, защото се беше формирала голяма опашка.

С влизането ми ме попитаха за каква позиция съм

- казах им, след което ми зададоха следните въпроси:

Какво те питахме миналия път на интервюто......

-А ти какво ни отговори????

- Ние какво ти казахме.....

Накрая ми предложиха да започна на по-ниска позиция, в последствие на малко по-висока, естествено за по-малко пари.

- Как си мислите, че сте ми изглеждали като едва ли не аз трябва да напусна сегашната си работа за добри пари и да дойда при вас, на по ниска позиция и по малко пари, срещу обещание, че някой ден, ако се отвори място може и да го заема.

Вярно е не знам гръцки език, и това вероятно е било в мой минус, но не смятам, че това е най важното.

Ясно че не може да помните всичко за всеки, но има едно елементарно изобретение, което ще ви е от полза.

-Това е химикалът. Записвайте си, защото изглеждате смешни и неподготвени когато провеждате интервюта.

На първото ми казахте едни условия, а на второто други- естествено аз ви помогнах.

Не съжалямам, че не съм от избраните и коментарът ми не е плод на злоба. Приемете го като приятелски съвет.

Пожелавам ви успех и повече професионализъм.

Показани мнения 1 - 10 от общо 323 12345 По-стари » >|