написано 18.09.2014г. петък в 20:27

Хаха чета и се смея. Не отива на един бивш управител да коментира и защитава фирмата. При положение, че вече не работи в нея излишно е да се оправдава. Няколко пъти съм си пазарувала във въпросното Джъмбо на Ботевградско за което говорите, удобно и близко ми е живея в кв Левски. Доста подвеждащи етикети и грешни цени. Веднъж си купих едни купички пишеше два лева, харесаха ми, минах през каса въпросните купи се оказаха на цена 4 лв. Но казах си хайде няма да се карам и правя на селянка. После пък един мотор за сина ми играчка пишеше цена 4лв, но се таксува за 8лв. И още няколко пъти така. Последният път се карах с момичето на каса беше в края на месец август  и тя ми каза, че жената, която сменя етикетите била само една на целият магазин и не можела да се справи. Ми като не може да назначат друга. Та понеже Джъмбо няма сайт и кординати реших тук да се оплача. Гледайте добре цените защото яко лъжат и се оправдават. Да не говоря, че половината стоки нямат преводи и мисля да сигнализирам в КЗП. Лора Добрева 088514872

написано 06.09.2014г. неделя в 02:38
към обект/отдел Ботевградско шосе

До Анонимно- бивш служител (има мнения и от Анонимно настоящ служител).

Пишете пълни глупости!!!

1. Управителите не се избират чрез вътрешен конкурс.

2.На чистотата се държи,препарати не само се изпизват но и се поръчват,мопове също,има и две машини за почистване,но никой не го е грижа за инвентара и консумативите,машините често се повреждат,машините често не работят,защото някой е забравил да ги включи да се зареждат,защото някой от вас е забравил да ги  почисти,препаратите се сипват безразборно без дозировка.

3. Три-четири човека остават но след 17:30,през седмицата обаче много често след 17:30 влизат по 3-4 клиента на час.

4. ''Гърците минават..колят и бесят...'' ,кои гърци минават един път седмично?Г-н Караянис?Ми това му е работата,да минава,да контролира,аз лично не съм видял да коли и беси,карал е да плюете дъвките,които джвакате като коне.

5.От ''минаващите гърци' само г-н Караянис говори български,но той не е ''минаващ'',той е постоянно в България.Да,говори български с акцент но говори добре български.

6. Отговорниците са пет-шест човека,ами колко отдела има в магазина?Ти въобще запознат-а ли си със структурата на Jumbo?За стимулирането с бонуси и проценти на отговорниците мога да кажа,че това е пълна лъжа,и те като мърчовете са на твърда и фиксирана заплата,която често не е значително по-висока от заплатата на един обикновен служител.

7.За Коледа се назначават над двадесет Сезонни-временни служители.

8. Много често един служител работи за няколко служители благодарение на вашите чести  ''заболявания''.

9. Всеки извънреден час труд ви се компенсира.

10. На служителите,които работят над осем часа се дава и допълнителна почивка.Вие колко искате?На работа ли отивате или на почивка?

11. Говорите за почивки,текучество,заплати и сравнявате Jumbo със супер маркети,ами в повечето вериги супер маркети работещите не взимат заплатата на една касиерка в Jumbo.

12. Във всички фирми го има този шест месечен изпитателен период.

13. По колко телефона трябва да има в отдел?Преди време тези телефони имаха и външни линии,не злоупотребяваха ли служители с това?

14. Чистенето на рафтове,зареждане на стока,пренареждане на стока и т.н.т. са ви вписани в трудовите характеристики и ви е обяснено естеството на работа.Вие четете ли си трудовите договори и характеристики,слушате ли хората,които ви обясняват на интервютата вашите задължения?

15. Когато намирате нарушения в Кодекса на труда (ако има),обръщате ли се към управата на магазина,фирмата и компетентните органи?

Мога още да продължа,Вие можете ли да отговорите адекватно?

написано 05.09.2014г. събота в 23:16

До потребител  ????????

Ми,посочи имена,даже пиши и своето ако ти стиска,анонимното писането на словоблудствия по форуми и сайтове,както и мрънкането и говоренето зад гърба на другите е характерно за повечето българи.

Кажи ми,кои са тези трима  добре владеещи гръцки език служители  в магазин "Ботевградско шосе'',че аз освен за Ганета и новият управител друг не знам да говори гръцки.

''Ганета и образованието Й в ниско образователния колеж...'' ,супер....личи си твоето Високо образование,първо пише се И а не Й,второ,пише се НИСКООБРАЗОВАТЕЛНИЯ-Т.....но ти явно си завършил-а ''Сорбоната'', ''Харвард'', ''Оксфорд''.

Голяма част от персонала наистина е от околностите,но това е напълно логично,и добре,че ги има и тях защото до въпросното Джамбо градски транспорт почти няма и набирането на персонал е много трудно.

Ти от къде искаш да са,от Люлин,Надежда,а може би от Перник?

С.Владимиров на галено го наричахте повечето от вас в разговори помежду си,май не си схванал-а основната ми мисъл.

Въпрос на управление и можене казваш,ми Владимиров беше пет години във фирмата,ако не можеше да управлява щеше ли да го оставят цели пет години да е Управител?

Ти можеш ли да управляваш?

Искренно се съмнявам,ако можеше щеше да си сега на местото на С.Владимиров и нямаше да ви пращат управител от Бургас,или управител в някой от четирите магазина в София,или в някой от другите четири в страната,даже можеше да си на местото и на А.Михова,Караянис,Перидис,защо пък не и на Вакакис.

И кой-коя си ти,че да даваш оценка на Управители и Административни Секретари?

Ако може стани,но едва ли можеш,то не е толкова,лесно като да пишеш глупости в нета.

Самият факт,че пишеш анонимно е показателен,не можеш да поемеш открита отговорност за собствените си думи.....как ще поемеш отговорност за един магазин 13 500 кв.м. и за петдесет човека персонал?????

написано 05.09.2014г. събота в 22:03

Ганета прави графика и толерира определени хора от персонала и се съобразява с тяхните желания, а не с всички!!!!! Да посочвам ли имена?? Как определени хора си избират графика как да им го направи, а на останалите "както се падне". Мога да посоча поне 3ма колеги, които знаят много по-добре гръцки език от Ганета и образованието й в ниско образователния колеж. Да, на работното място също се клюкарства, не случайно половината персонал са от селата около магазина - Казичене и тн. и не случайно този персонал е от доста време - от откриването и само поради тази причина въпросните хора се толерират по всякакъв ВИДИМ начин. Един управител сам си гради авторитет и ако позволи на персонала да се държи разпуснато нещата излизат извън контрол. Ако е строг и справедлив управител нормално е да го наричат по име и по фамилия, а не на галено и тн. Казва се въпрос на управрение, а който не може да управлява или работи не е във фирмата вече!!

написано 05.09.2014г. събота в 18:40

До Анонимно!!!

''След като махнаха управителя на Ботевградско шосе и назначиха нов кадърен човек....''- а преди ''некадърният'' за вас беше Мони,Монка,Мончо,Шефе,Началник и много рядко Г-н Управител,Г-н Владимиров,този ''некадърник'' много често е работил наравно с Вас,а в пиковите дни и сезони и повече от Вас.

Лицемерието Ви е безкрайно!

Новият Управител не е нито нов,нито новоназначен,преместен е просто от друг град,друг магазин!

Сигурен съм,че в най скоро време и ''новият управител'' ще стане за някои от Вас,тъп,прост,некадърен и т.н.т. ,просто това си е заложено в българското мислене,винаги другите са криви.....

Ганета Хинкова не е асистент а Административен Секретар,и докато Ви правеше графиците по Ваш вкус беше Гани,Ганета е един от малкото качествени хора в този магазин.Ганета не прави графика нито промените в него както и изнася,графика и промените се правят съобразно нуждите на магазина,всеки график и всяка промяна в него се утвърждават от Управител.

Ганета не знае добре гръцки,а Вие знаете ли въобще гръцки?!?!?

Говорите за клюки но в даденият случай и Вие просто клюкарствате,100% съм сигурен,че клюкарствате и на работното си място.

Поздрави!

написано 25.08.2014г. вторник в 13:12
отношение шубе го/я е и не казва!

Пак са заляли джобса с обяви..хайде народе кандидатствай, за седмица, две, месец и после вън..щото ще дойдат други хора на твоето място. Смятайте колко са зле щом едни касиери не могат да си намерят и масово персонала се сменя.

25.08.14 ПРОДАВАЧ-КОНСУЛТАНТИ Европа София

07.08.14 ПРОДАВАЧ - КОНСУЛТАНТИ Пловдив Пловдив

04.08.14 РЕЦЕПЦИОНИСТ МАГАЗИН БОТЕВГРАДСКО ШОСЕ София

04.08.14 ПРОДАВАЧ-КОНСУЛТАНТИ Цариградско шосе София

01.08.14 КАСИЕРИ Варна Варна

Оставяйте им след работно време,  работете за 10 човека дето ги няма, чистете магазина защото няма хигиенисти.. хахах робиии!!!!!!!!

написано 04.08.2014г. вторник в 10:47
към обект/отдел Ботевградско шосе

След като махнаха управителя на Ботевградско и назначиха нов кадърен човек време е да изгонят и отговорниците на отдели! Отговорниците взимат голяма заплата, но реално те:

1. Не обучават нови новопостъпили служители

2. Не им дават време и възможност да научат нови неща и да им покажат какво трябва да знаят, не им поставят правилно задачи

3. Отговорниците не си дават много зор - прехвърлят своята работа върху работникаи те се подмотват убивайки работното време

4. Кога сте видяли отговорник редовна смяна да мете? Да мие? Да чисти  и мие рафтове ? Че защо да се цапа като друг може да го свърши?

5. Когато дойдат гърците на проверка отговорниците се крият като мишки и или обикновенно този ден са писани почивка защото предварително се знае кога ще дойдат собствениците на проверка

6. Да спрат да се толерират от управителя защото и те са служители и не са нищо повече от другите!!!!

7. Да престанат да се интересуват от клюки защото са на работа, а не на кафе!!!!!!

Застанали отговорничката на играчки, до нея отговорничката на сезони с аранжорката и още 1 отговорничка и калкулантката..седят на едно място и обсъждат как да се нареди една стока на един регал..Да ви питам какво работят????? Значи другите работят като луди, а те ми се подмодват?!

Време е и астистентката Ганета, която прави "страхотен" график с по 6 работни 1 почивен 6 работни да си ходи... Няма място за човек които:

1. Не знае добре гръцки език

2. Не може да прави график

3. Променя графика както на нея и изнася

4. Не нанася коректно часове

написано 07.07.2014г. вторник в 18:56

Положението на Ботевградско шосе е много зле! Имат навика да не обучават персонала, старите отговорници - нито обучават нови служители, нито им дават шанс, а камо ли да работят . Имат навика вечно да правят забележки на фона на голямото напрежение. Графика е пълна пародия няма 5 на 2 има 7 на 1 3 на 5 и как им дойде да ви използват...за 550лв трябва да правите челни стойки на гърците и на управителя.. нещата са много, ама много зле!!!!И с малко персонал очакват да работите за 10 човека дето не са ги назначили и ги няма...

написано 15.06.2014г. в 00:28

Напоследък работейки си давам сметка, че фирмата е наистина некоректна. Може ли за един месец да напуснат 18 колеги? И то читави хора, здрави, прави, енергични и можещти. На тяхно място за цял месец назначиха около 30 човека, да останаха 5-9 човека останалите идваха за ден два и си отиваха гледайки за каква работа иде реч. Да не говоря за около още 12 човека, които пак стари служители ги принудиха НА СИЛА да разпишат молбите си понеже са неудобни на управителя. Думи нямам..никои от гърците няма да прочете това, което пиша..но някои нов, които започва работа нека си даде сметка, че е грозно да му се написват 4-10-20 дни трудов стаж в книжката от Джъмбо. Вместо да се назначи персонал, те постоянно се махат хората и с право. Аз работя на каса, но ако излезна на минус и аз напускам. Напрежението е голямо за всички, а както се писа по долу за 550лв не си заслужава! Живея близко до Джъмбо и за това не напускам. Успех на всички колеги!

Показани мнения 1 - 10 от общо 330 12345 По-стари » >|