Прокредит Банк България /img/frontend/nomap.png"

Прокредит Банк България

Бивш служител съм на въпросната ,, банка “. Неподходящо място за никой млад и амбициозен човек. Институция пълна с дългогодишни безгръбначни червеи бутащи се да са по близо до задниците на ръководителите. Младите кадри биват пренебрегвани и мачкани за сметка на дългогодишните служители, които си пазят гърбовете. Голяма текучество на служители минават. Измислени обучения извън страната, създават усещате за секта. Шуробаджинащината царува, никой не го интересува дали си вършиш работата добре, важното е да си пиеш кафето с шефа и да си социално добре разположен в тази ,, банка ‘’.
Не препоръчвам! По - добре никой да си губи времето да работи за тази институция, нито като служител, нито като клиент, има много по-добри места на пазара.

Ако решите да кандидатствате на това място имайте в предвид няколко неща:

- Държат се изпити по математика, логик, писмен и устен изпит по английски език
- Няколко интервюта, срещи и телефонни разговори.
- Ако сте одобрени, заминавате на три месечна измислена от банката "академия" в Сърбия и денонощни "обучения" по счетоводство, финансова математика и всякакви измислици, нямащи нищо общо с това което ще работите. По време на тези обучения се опитват да ви промият мозъка с техните възгледи за света. Презентации, тестове, контролни, есета, огромни изисквания и стрес до късна вечерта.... През цялото това време ви наблюдават и изпращат "обратна връзка" до прекия ви ръководител. Изисква се да научите материал от 300 страници в рамките на няколко дни, ако не вземете тези изпити - договора ви бива прекратен.

Ако успеете да преминете през цялото това нещо, започвате работа, честито!

- В банката няма ясни правила за работа и постоянно цари хаос, стрес и напрежение, без да има реална причина за това. Масово служителите изглеждат някак стресирани.

- Персонала е комбинация от млади хора без никакъв опит, сменящи се през няколко месеца и такива които са окупирали ръководни позиции от самото създаване на банката. Разгледайте профилите им в Linkedin и ще видите, че почти всички ръководители там са от самото създаване на тази институция и съответно са загубили реална представа за ситуацията в другите банки. Има и много женени двойки заемащи високи позиции по отделите. Шуробаджанащината и тук е доста видна.

- За банка с персонал от 350 души (рекордно малко за банка в България), текучеството е много голямо! Постоянно някой напуска или е уволнен. Постоянно се наемат нови и нови хора за да запълват бройките за обучения и да се отчита дейност за академията им.

- Постоянно наемат стажанти на граждански договор които да вършат работа за експерти.

- В банката не се цени лично мнение, опиташ ли да изкажеш позиция, много бързо ще бъдеш премахнат.

Бонусите в банката са забранени, няма ваучери за храна, няма социални придобивки. Въпреки, че шумно се рекламират като немска банка, общо взето си е типична българска среда. Локацията на централата не е лоша, банката има потенциал, но ръководството явно не знае как да го използва. Живеят си в техен, измислен свят.

Изключително груб персонал, с който не можеше да се работи, ограничени и подмятащи обиди, шефовете във Варна са под всякаква критика по отношение за разбиране и изобщо ръководене на целия работен процес. Колегите са меко казано заядливи и подмятащи неуместни коментари с обиди. Не препоръчавам някой да си го причини да работи с подобен колектив, 0во разбиране и колегиалност, чиста злоба и завист, както и глупост от страна на повечето колеги.

Служителите са изключителни простаци лишени от всякакво възпитание или любезност, умственоизостанали, шефовете лъжат за заплатите.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес

Като бивш служител на "най-добрата" банка, изчетох коментарите до момента, защото, когато започвах, смятах, че не са верни, но уви :) Започнах с въпросното 40 минутно говорене по телефона, после тестове, събеседвания и прочее. Взеха ме и се почна т.нар. Onboarding, след който бях без здрави нерви и търпение. Изпити по Математика и Счетоводство, като се има предвид, че съм магистър, с икономическо образование и С1 сертификат, би следвало да не съм чак толкова прост/а. Всеки, уважаващ себе си и образованието си човек, не би позволил някой си там да иска това да му се доказва. След като разбрах причината за прекратяването на договора си, бях силно разочарована, защото виждах бъдеще в тази работа и давах всичко от себе си. Въпреки че, както и в други коментари е писано, никой не ти дава насоки в работата. Буквално ми беше връчен портфейл клиенти и да се оправям. През цялото време нямаше момент, в който компетентните "Управители" да се заинтересоват, дали се справям, какво правя дори на работа, дали имам проблем ако щеш. Никаква обратна връзка!? В изпитателен срок се предполага, че както ти си длъжен да работиш здраво, така и те са длъжни да ти кажаш спрявяш ли се и върху какво да наблегнеш. Не, братче! Няма такова нещо. Буквално изкарваш тоя тормоз, ако устискаш, започваш работа след това, без да знаеш какво да правиш, и понеже хем политиката е да имаме възможно най-малко персонал, но КАК ПЪК ДА ТОЧИМ ПАРИ ОТ ЕС, ако не достигаме бройката новопостъпили за онбординг?! И в един момент ти казват справяш се добре, нямаме забележки, но от утре си освободен?! Бях с ОГРОМНИ очаквания към банката, но определено съжалявам, че не прочетох коментарите преди да започна! НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО ЗА УПРАВА, КОЯТО НЯМА ДА ОЦЕНИ КАЧЕСТВАТА И УМЕНИЯТА ВИ, НЯМА ДА НАСЪРЧИ ПОТЕНЦИАЛА ВИ и в първия възможен момент ще ви разкара. Това е СЕКТА! Когато се появи проблем, управителите извън София вместо да пробват да изкажат мнение и да намерят решение, търсят как да приемат проблема. Защото, както е споменато в коментарите, тук остават само г*золизци и лицемери! Хора с възможности и потенциал не са удобни и се махат. Пълнят си гушите с пари от еврофондове я за персонал, я за не знам си какво и грам не им пука колко важно е това за работниците. Наемат куцо и сакато без опит, без образование с големи обещания - не се притеснявай, ще се научиш.. Сега си обяснявам защо - защото за тия европроекти не е важно дали имаш образование и опит, а че просто им правиш нужната бройка! Радвам се, че не съм част от това повече! Съжалявам само за усилията, които положих и компромисите, които направих за сметка на себе си, имайки предвид, че е било напразно!

Дойде и моят момент да напиша коментар в качеството си на “бивш“ служител в тази банка при това без “привилегиите“ на съкратен.
Банка, която се променя динамично - когато започнах бяха повече от хиляда и триста служители, сега са 300, имаше над 70 офиса, сега са 10. Вярно, това е в резултат на дигитализацията.
Банка, в която не знаеш дали следващия ден ще си на работа. Кой човек е оптимист - този, който глади 5 ризи в неделя.
Банка, в която като натрупаш достатъчно опит 2-3 години на някоя длъжност, те прелокират по хоризонтала в друг отдел и започваш отначало.
Банка, в която бонусите са нещо мръсно и никога не трява да се взимат.
Банка, в която нямаш абсолютно никакви социални придобивки, включително нямаш право да кандидатстваш за кредит.
Банка, в която е възможно експерт връзки с клиенти след една година обмяна в холдинга да се завърне като изпълнителен директор със съществени ресори.
Банка, в която могат да ти сложат ръководител, който да обучаваш и да няма никаква идея от дейността ти.
Банка, която динамично променя профила на клиентите си и автоматично закрива сметките на нежеланите клиенти.
Какво мислите, колко години бихте издържали на такова място?

Секта!!!!

В тази банка заплатите не са зле. Но тези безумни изпити, които измислят са направо лудост. Те си усвояват средства за обучение, а горките служители са под непрекъснат стрес. Не може след работа да оставаш уж да те обучават и в събота, когато е почивния ни ден да висим по цял ден на изпит.

Здравейте, пиша тук да споделя мнение относно service desk отдела в София. Половината колеги са лениви хрантутници дето ги мързи да си вдигнат задника от стола и само ти се правят на шефове за да свършиш и тяхната работа.Но най-глупавият от всички е чичко Илия, дето седи лиже ти г*за докато му свършиш и неговата работа и после отива и почва да обяснява на шефовете, колко си некадърен. Но като се има предвид неговата некадърност и незнание, не се и очудвам от това ниско и подло същество. Мутрата си му подсказва, че е лизгар и всеки момент би прецакал, по-кадърен кадър от него. Относно цялата фирма е много зле, мениджмънта е супер скапан и се работи за малки пари.