написано 12.07.2014г. неделя в 14:34
в град Плевен

Копирам мнение, което бях публикувала преди за "Виваком", тук виждам, че дикусията е по-сериозна:

Започвам с положителните неща. И говоря за Плевен:

Като служител получаваш 60 лева ваучери за храна (като е обществена тайна, че някои взимат по 2-3 комплекта ваучери).

Полага ти се карта здраве, която ти покрива прегледи в Авис Медика, лекарствата на 80% (въпреки, че от тази екстра не съм се взъползвала). Това е хубав +.

Имаш служебен телефон с 20 лева за разговори и неограничено дърдорене в мрежата.

От време на време подаряват по някоя чаша. Имаш право да си заявяваш по 3 почивни дни за следващия месец, което ще рече следното. Работиш като маймунка всякакви смени, вскакъв брой часове и можеш като човешко същество да помолиш за 1 уикенд да почиваш и двата дни и за някоя неделя. Че Неделя Бог е рекъл, че се почива.

Най-хубавото са колегите, които млади, готини, истински хора. Ако не са те ще хвърлиш психика на втория месец.

И дотук.

Заплатата е м/у 370-410 лева. Зависи колко си им симпатичен. И те все пак правят всичко възможно да ти се струва достатъчна и да няма кога да я харчиш по следния начин:

Всеки ден си от различен час на работа- кеф ти 6.45, кеф ти 16:45. Може съответно да работиш цяла седмица до пореднощ, което успява да ти убие социалния, любовния и всякакъв живот. Може да си с 6-дневна работна седмица, да си с по две 10-часови смени поред, да си нощна смяна. Нищо чудно, че жените там са на ръба на нервна криза. Особено тези на ръководни позиции. Като споменах това:

Отношението от тим-лидерите е що годе-добро, ако им е хубав деня. Баш шефката Силвия е спокойна жена, другата под нея, Ванина, е неуравновесен човек, който се е взел толкова насериозно, че коли и беси все едно е Господ (за радост на всички чух, че втората са я уволнили, първата не знам накъде се развива). Голяма част от хората на ръководни позиции сега са записали висше, защото им се е наложило. Тоест те управляват селяни без образование, сетили се на 40 години да доушват. В договорите ви, като обикновени служители, каквото и да правите, пише средно образование, за да не се налага да ви плащат повече. Но и тим-лидер да си, заплатата ти е с има няма 100 лева отгоре, освен ако не работиш там от бай-ти-тошово време.

Развитие няма да има за теб, освен ако не си гадже на някого, не си приятел с някого, не се мазниш на някого- и тъй като всичките шефки са жени- ако си жена и изглеждаш добре, спукана ти е работата.

Има партита, има бол колеги, с които да се напиеш от мъка.

Ако си на 50-и-няколко години ще те освободят по "взаимно" съгласие, за да не се налага да ти изплащат заплатите пред пенсия, под предлог, че не се справяш. Между другото, ако издразниш някого, понеже не си сива мишка и не си мълчиш, все ще се намери за какво да те изгонят. А техните критерии край нямат. Кратки разговори (все едно зависи от теб), работа с n-брой програми, n-брой продукти, етикет на разговор, дали звучиш бодър, дали си казал някоя несимпатична дума....

Бонуси ще вземеш по горната схема- на куково лято.

Постоянно си на обучения за нещо ново, а заплатата ти не се вдига, въпреки допълнителния тон излишна информация, която учиш.

По цял ден ти крещят разярени баби, хора без възпитание и както и да те псуват, обиждат и кълнат ти нямаш право да отговориш.

Да обобщя- във Виваком може да работи само човек, който го е притиснал животът с остро токче и няма никаква друга алтернатива. Ако си нормален, млад човек с образование и надежди за бъдещето, там няма какво да дириш.

Най-щастливия ден беше, когато по собствено желание напуснах! И за хората, които ще кажат, че никой не те кара да работиш там насила- ясно ви е, че когато кандидатсваш за работа не се надявах на това, което получих. И просто изказвам своето мнение, за да не се налага някой като мен да иде и след това да напуска...излишни формалности.

написано 11.07.2014г. събота в 14:04

Сега като КТБ на Цветан Василев няма лиценз, дали ще имате заплати, или вече ги получавате с закъснение?

написано 07.07.2014г. вторник в 22:49

кажете какво е заплащенето за техник в софия

написано 25.06.2014г. четвъртък в 02:59
към обект/отдел Бтк комерс, пазари на частни клиенти

Пак съм аз , можете да прочетете написаното от мен малко по рано ( преди 2 години) -> написано 30.10.2012г. сряда в 10:47мнение от Крис , на следващата страница. Там съм разказал накратко какво е заплащането и принципа на бонусиране. За две години не се е променил въобще. Вече пиша усмихнат , не работя за компанията към днешна дата. Тъй като за тези две години успях да изразстна в компанията , както го написах предишния си пост , защото бях на точното време , на точното място, т.е. имаше нов магазин , на лоша локация и нямаше желаещи за мястото . Разбира се пропагандата е голяма и ти казват , че имат хиляди кандидати , но някакси ти си най стойностният. Само да ви кажа няколко нередности в админастративно отношение :първо - ще виждате фишове , в който са изчислили заплатата ви основна за миналия месец и бонус за преди два месеца. Но в НАП ще вкарват осигуровка само за основна заплата и бонуса ще го облагат с данък след два месеца като тогава ще има корекция към НАП . Но няма как да проследите дали найстина ви осигуряват както пише във фиша , тъй като в фиша ви пишат осигуровките накуп с бонуса, който уж ще ви бъде на 100% в нап след два месеца.Проблема идва от там , че взимат за осигуровки сега , а вкарват след два месеца за тях ... Само да ви кажа бонусирането е променено само като ситема, вече е малко по различно точково , малко по трудно, малко по КПИ ... което означава качествен показател. И най ме кефи -> субективния НЕбонус. Т.е. това е субективното мнение на шефа дали да ви вземе 20 % от бонуса или не. Точно така, каквото и да направите , ако не изпълните между 2 и 4 допълнителни пера за регионалния ви взимат между 5 и 20 % от бонуса. Ако напускате не ви дават бонуса изкаран преди два месеца в заплатата. Проверих и с адвокат , не били длъжни, защото към датата на изплащане на бонуса вече не работя за тях, т.е. няма занчение , че е изработен преди два месеца. Имат кампания за запазване на кадри : селс експерт , която има за цел да подпишете , че няма да напускате поне 1 година. За това зарабоване ви дават ваучери за храна, потупване по рамото и 3 убочения в софия и околия за 2 дни , на което не се учи нищо , но пък си струва закуската в хотела.Лоялен служител е другата недомислица : ако издържиш куп изисквания, имаш шанс да спечелиш 50 % отгоре бонус всеки месец (в следващите 6) в който направиш над 100% и всички пера са над 75 % и целиш картите, нета и тв-то да са над 90 % . което в най добрия случай е около 200 лв ... Заплащането е над средното за страната , но просто не си струва труда . Защото тази схема куца, кой нормален човек в днешно време ще иска домашен НОВ телефон. Ако освен не направиш така , че да го заблудиш , че така трябва заради НЕТ и ТВ. последната нова точка която допълвам от предишния пост е : Негласното насърчаване да заблуждаваш клиента. ДА! Защото е фирмена политика да казваме обща цена. Пример: искаш НЕТ , само че ние ти правим оферта с ТВ , домашен телефон и флашка. КАто го представяме като пакет, заблуждаваме , че това е единствения вариант за качествена услуга и едва ли не телефона/едната му услуга е безплатна (защото щедрата компания е дала 4 лв отстъпка от това 2 лв от друго ) всъщност не е безплатна и без нея ще получиш тези отстъпки , но нашиването е яко, колкото и да отричат от София.

Има и още много нередности , но ги оставям в миналото : Ако искате добра за малките градове заплата и нормална за големите , можете да работите там, но сте предупредени.Съвет за тези който започват : въоражете се с търпение, мноооогоооо търпенеи, ще ви трябва!

написано 23.06.2014г. вторник в 17:01
към обект/отдел кол център
в град Плевен

Привет,

аз съм в Кол центъра и понеже ми писна всеки да мрънка искам да ви кажа някои неща: първо, на който не му се работи да си стои в ЕТ и да си трае.  Това е навсякъде в белите компании - бачкаш ли здраво се плаща, наричат го капитализъм. Ние тука сме от малкото отдели в такова готино работно време, но е факт че щом си студент за всеки е ОК тая работа и в компанията са го измислили с въртящия график.

време е да спреме с оплакването, а да бачкаме братя българи - за това и на протестите ще ходя пак.

написано 18.06.2014г. четвъртък в 15:34
към обект/отдел обслужване на клиенти

от скоро съм в компанията и мога да каже само позитиви, не съм се сблъсквала с проблеми.Заплата е средна за професията,но може да се надгражда с постожения (таргети,които са достижими).

Уважение не очаквам,но колеги са отзивчиви и помагат.

Привилегии има,валчери за храна,допълнително здравно осигуряване купони за такси,сл.телефони и разни други малки радости.

Що се отнася до "Фирмена сигурност" служители и клиенти могат да са спокойни подсигурено е всичко,до параноя дори.

Работата е много и натоварваща,но за обслужване на клиенти е нормално.И ако все пак човек реши да се развива или преквалифицира това е мястото.

Единственият минус за сега е графика,но аз съм работита два на два и с 8ч. смени все още не съм на ти.

написано 13.05.2014г. сряда в 12:46
към обект/отдел Стаж

Здравейте, знаете ли нещо за стажа на БТК?

написано 09.05.2014г. събота в 11:16
към обект/отдел магазин

Какво ви става бе хора, стига сте мрънкали!!

Ние все сме свикнали да се оплакаваме, но нещата са прости. И в БТК и в другите вериги правилото е едно - правиш си таргета и всичко е точно, взимаш си парите. Извинявайте, но комисионната за декември е супер, такива пари къде се изкарват. Е верно бачка се яко, но къде не е така? Ето в нашия магазин колегата го направиха Управител, в друг, имам пзнати, които отидоха при Акаунтите, други в ИТ. А лично, ако не си правеше офес мъжа ми нямаше да напусна.

написано 19.03.2014г. четвъртък в 21:51

здравейте, някой може ли да ми каже дали във Виваком има работа на непълно работно време

Показани мнения 1 - 10 от общо 556 12345 По-стари » >|