Луфтханза Техник София /img/frontend/nomap.png"

Луфтханза Техник София

Предлагам всички кандидати за работа в сектор въздушен транспорт завършили АТТ в ТУ-София, да си направим ФБ група и там да си направим ценоразпис на труда който предлагаме спрямо стажа който имаме и никой да не започва работа под тази заплата.

Пример:
Без стаж минимална заплата 4000 лева.
От 1-5 години 4500 - 6000 лева.
5-10 години 6000 - 8000 лева.
10 -20 години 10 000 -15000 лева.

Няма как пето разрядни телефонисти да вземат по 4000 лева , а инженер да получава 1500 лева.

Какво значи човек с висше образование да го назначават на заплата от 1500 лева и да го съди за неустойка от 50000 лева.
Времето на евтиният труд свърши!

Авиационно образование се взема адски трудно, работата в авиацията е много отговорна , условията на труд са вредни.

Да престанат пето разрядни психоложки и връзкари мениджъри да се правят на интересни, много знаещи защото в 99% процента от Вас нищо не става и извън ЛХТ ще сте нискоквалифициран персонал вземащ заплати до 1500 лева и да Ви питам как Вие ще живеете, дори и длъжността учител по психология е супер висока за Вас и за нея едва ли имате качества.

Айде да си имаме уважението Вие къде сте и колко сте елементарни и Ние Възпитаниците на ТУ-София през какво сме минали за да си получим дипломите ....

Искам да изкажа мнение относно HR отдела. В процесът ми на кандидатстване бях поканен на интервю.. окей. Освен човек от човешки ресурси присъстваше и човек от отдела, директният мениджър, за който не бих могъл да кажа нищо. По време на срещата ми направи впечатление още, че докато разговаряхме представителката от човешки ресурси Катя Кацарова сякаш съвсем на друго място беше. Доста често погледът ѝ беше някъде другаде извън залата. Не стига това ами в последствие когато получих отговор, че не съм одобрен разбира се попитах защо при, което получих отговор ами спрях се на друг кандидат… окей. Ден по-късно се пуска обява за същата позиция, при което аз се обаждам и питам така и така казахте, че сте се спряли на друг кандидат, какво се случва - отказал ли е, ще имате ли предвид. Отговор беше ами ние продължаваме да набираме кандидати по позицията но аз не мога да бъда преразгледан. Попитах разбира се защо и отговорът беше ами нямаш подходящ опит. Така първо да спомена, че изискванията както бяха поставени специфичен опит не се изискваше. Второ колко некадърен HR трябва да си за да не можеш да прецениш от CV-то ( при това доста подробно описано с какво съм се занимавал ), имали ли даден човек подходят опит или не, а трябва на му губиш времето да го разкарваш по интервюта. Трето и не на последно място защо такива дребни душици? Не можете ли да застанете отговорно и да си кажете директно причината а трябва да се криете зад заучени фрази ( не че някой им вярва ). В заключение хора, мислете си дали на опитвате изобщо, че не се знае на колко кадърен HR ще попаднете.

Започвам и аз с моето мнение: Не си заслужава да започвате работа там. Твърде ниски заплати, твърде неудобна локация, мениджмънта е неадекватен и мързелив; супер бавно се случва всичко.

Това не е място за адекватен, с интелектуален потенциал човек, който избира по-добро бъдеще за себе си.

Не си губете времето и четете коментарите в сайтове като този преди да приемете работа. Едно е да прочетеш 5 негативни коментара, друго е 205 коментара, които се припокриват.
Луфтханза Техник са дъното.

Ясно че не е розово и там,но защо не си кажете трудовите възнаграждения,за да си знаят хората

Фирма, на която само името е престижно. Ако не се подмазваш на правилните хора още от ден 1, то те очаква дълъг обвързващ договор изпълнен с подигравки. Единственото положително нещо е това, че по време на епидемията намалиха заплатите само за кратко и нямаше съкращения. От там нататък мениджмънта е боза, правят се, че ти плащат. Постоянни обещания за пари, които не виждаш никога. За сметка на това работа за 10 дни искат да я свършиш за 5, та мениджърчетата да си вземат паричките. За допълнителните привилегии плюса е в допълнителното здравно осигуряване, което обаче го има в повечето големи фирми така или иначе.

аз искам да споделя каква недоумяваща беше моята ситуация. Кандидатствам за позиция "Експерт Логистика". Звънят ми след някой друг ден - ала, бала, приказки. На английски говорихме, за да видят как ми е английския (нищо, че съм 3 висшета, карам 4-то и работя в Германия като Team Leader). Говорим си и ме питат: "С какво Ви впечатли нашата позиция?" Да ме впечатли? Къде живеем? Кога живеем? Какъв ни е коефициента на интелигентност питам аз? Човек търси работа, за да се развива и да постига едно хубаво кариерно развитие. Прецених, че позицията е по-висока от сегашната ми (което сам съм се излъгал) и пратих CV-то си. Така, нарочва се интервю по малоумната система "Teams". Пълна с бъгове, от "Майкрософт" изобщо не си дават зор да ги оправят, половинанар народ още не знае как се работи с нея, но нали ... "Видяла жабата,че подковават коня и ся отишла." Идва часа на онлайн интервюто - не мога да вляза. Оторизация, след оторизация, код след код, СМС след СМС, един непрестанен цикъл на оторизация (имайте в предвид,че съм си в профила). Обаждат ми се: "Г-не, имате интервю." Казвам им какво ми се случва и че за първи път ми иска 15 минути само оторизации. Не знаеха как да помогнат. И тук следва най-недоумяващото и непрофесионално отношение: "А Вие имате още интерес към офертата?" питат ме те. "Да, имам интерес, въпреки, че осъзнах, че тази позиция е по-ниска от сегашната ми, съответно и парите ще са по-малко, но за сега проявавам интерес." Е, тука тези HR-и като чуят, че им казваш в очите, че дават малко пари и им се обръщат очите с бялото напред. И продължават: "Добре, ще нарочим нов ден и час." Казвам: "Супер, ще очаквам Вашият и-мейл." Идва ми и-мейл след 5 дни: "Вие не бяхте одобрен."
Как прецениха те, след НЕСЪСТОЯЛО се при това второ интервю, че не ставам? Повтарям при несъстояло се второ интервю? Вече в днешно време само да смееш да им кажеш, че дават малко пари, че питаш за заплатата и вече си неодобрен. Как така ще питаме ние за пари? Абсурд! Теглят ти чертата тези професионалисти и това е.
И сега идва другият въпрос: След като съм неодобрен при несъстояло се интервю аз да кандидатствам ли по други позиции, да не кандидатствам ли? Как човек може да разбере това отношение? Няма как. Като е непрофесионално - няма как да го разбере.
Жалко.

Искам да изразя огромното си разочарование от Луфтханза!
Нещата, които ще кажа се припокриват с 95% от коментарите.
Работата е много интересна и уникална! .. уви с това приключват положителните неща.
Още на интервюто преди одобрение за ИВТ се започва с лъжите, които обещават за бляскава кариера и премного социални придобивки и добро заплащане.
Обичам авиацията и се възхищавам на хората, които се занимават с това!
За жалост обаче, тук (в хангарите) няма и помен от зрели хора, които трябва да ти помагат, за да им бъде по-лесно и на тях за в бъдеще.
Изключителен хаус цари навсякъде по етажите, било то за механици или офис служители. Заплахите са ежедневие, както и притискането за по-бързо вършене на работата (който е работил там, знае какви бонуси взимат BM и TL за всеки ден, в който самолета е излязъл по-рано от очакваното).
Фирмата наистина е трамплин, към нещо по-голямо в тази сфера, но само ако успееш да изтърпиш всички идиотизми до края на обвързващия си договор.
Бих казал още и че се набляга предимно на болнични и на скатавки по цял ден.
Адмирации само и единствено за това, че предвид Ковид мерките и намаляването на работата, се изплащат пълни заплати (може би не на всички, но все пак..).

Моето искрено мнение е, че в момента тази фирма няма как да се конкурира с десетки други по отношение на заплата и ангажираност.
Успех на всички, които са се запътили натам и помнете: Четете какво подписвате!

Ще коментирам хангара или така нареченото производство. Луфтханза дойде тук с идеята за нископлатени механици. Хората, които се търсят и наемат, реално не са на по-високо интелектуално и културно ниво от тези в "Лидл", шофьорите на таксита, тирове, автобуси и майсторите по автосервизите. Сред служителите и нови и стари, се шири простотия, еснафлък и тесногръдие. Още от стартирането в ИВТ, присигат с въртене на гуми, чалга и крясъци. Те ще стават авиоинженери с много знания, придобити по възможност без много четене. В последствие, стават видни левел единици, купувта си БМВ на двадесет години (може би с кредит), с което спират пред местното кафене и с високо вирнат нос, анцуг и разбира се тениска на Луфтханза, слизат гордо от старото немско возило. После евентуално израстват до левел две. Самочувствието расте експоненциално, а ако успеят да вземат така заветния бревет, нещата стават неудържими. Тогава всеки, който не може да завие или развие петте болта на чието развиване и завиване те са посветили последните пет - десет години от живота, са "глупаци", "некадърници", "неставалници" и всеки подобен епитет, който ви идва на ум. Те ще го оплюят, ще му се присимиват, но единици ще са тези, които ще му помогнат и покажат, как с лекота да развие тези пет болта. А в същото време, вече се обмисля и тегленето на ипотека за така мечтаното жилище в София. Заплатите започват да им малеят и те не могат да се примирят с това, все пак са авиоинженери с много опит и знания, които изкарват заплатите на колегите си. Може би, затова са вечно недоволни, сърдити и възмутени от представянето на колегите си. Израсналите до тимлидери и нагоре няма да ги коментирам. Те са сбъднали мечтата да командват и там нещата са на много висок ешелон. Та бивши колеги, това че можете да смените задкрилка с лекота, защото сте правили предимно тази задача десет години подред или факта, че имате бревети, или пък високото самочувствие, не ви прави топ авиотехници. Бъдете малко по-земни. Заплатите наистина не са високи, работата е много, но погледнете малко и към себе си. А като не ви харесва, светът е отворен, винаги можете да напуснете и да тръгнете, но затова се искат задни части. Разбира се има и малки изключения, но те обикновено изпадат в немилост и попадат под уарите на гореописаните.

Не си губете времето с тази фирма, хората са експлоатирани на максимум за смешни пари, замазват им се очите, че ще просперират и ще се развиват в авиацията а всъщност гърбят за заплатите на Стефан марков и явор лайнаров. Доста кадърни кадри са вързани там със смешен договор и облъчени промити мозъци

Учиш, правиш, струваш, станеш Л1 механик, засилят те да чисти самолети. И така до безкрай... Изтичат курсове. Блъскаш само нощни.
В същото време 70% от "производството" са оф, щото нямало работа.

Иначе:
Немска компания с български мениджмънт.
Разкрити нови мениджърски позиции за хора, завършили УНСС с две крави.
Нулево отношение към механиците. Но пък определени хора си вдигат заплатите. А ужким са замразени... Само някои не са...
Шуробаджанашчина. Семейна историята...