Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Дъното на дъната!

Плашещо некомпетентно ръководство от най-високото ниво надолу. Угаждане на индийците, които самите идея си нямат какво правят и клякат пред всеки клиент или шеф от по-горна каста. Махат се хора ей така, губят проекти постоянно защото са некадърни и само се пътя един друг. Надолу служителите, основно любовници или млади хора, които се махат или ги махат бързо. Локацията на майната си без паркиране, сигурно шефа живее наблизо. Всеки работи поне 2-3 неща паралелно защото все не им достигат хора. Тежка трагедия.

По-добре на строеж работете или в квартална кръчма, по-добре ще е.

Скоро ще ги закрият в България, поне това е успокоение.

Това е една фирма, която взима от студенти без опит до хорав нужда с голям и дълаг опит, но въпреки спазването на бруталните им изисквания, не-закъсняване нито веднъж, оценки от самите клиенти и лично споделяха колко са доволни от работата, която е свършена за тях на дадено обаждане, ако в един момент се окаже, че имат достатъчно хора не ти продължават договора до дни преди да изтече пробният период. Някои ги махнаха рано, други знам за слушай 3 дни, 4 дни преди да навършат 6 месеца и при перфектно представяне, лично при мен бяха доволни, забалежките за даден подход при поемане на о0баждания ги поправях и мениджърите след седмица лично ми потвърждаваха, че виждат промяната. Раздавах се страшно, клиентите ме убожаваха, нямах нито един неразрешен слушай, на 2ро ниво стоят едни там пуснали корени на чат и колкото и малко пути да не успях да реша проблема и да ескалирах на 2ро ниво, което е чат и ти тече време, за кйоето ти се карат после, докато вдигаш ескалация, толкова пъти от ниво 2 не можаха да решат проблема, защото всичко беше минато като стъпки. Това е най-неблагодарната фирма до която някога съм се докосвал и съм гледал лоши коментари и за други фирми, където сравние с Съдърланд направо е рай. Всичко е ограничено катоп секюрити до безумни степени, не че е важно, но пречи да си вършим работата, като не може да отворим артикъл. Всичко е пресилено до секундатаи въпреки, че се спазва, ако не им трябват толкова хора в момкента, махат тези които звимат по малко обаждания дори и да са в таргет, нищо, че клиентите са доволни и технически нещта на сън ги знаех. Приятели и познати в ИТ сферата като чуха когато започвах името на компанията и изказанията бяха олеле, тинята на ИТ, оу ш.т и тн. Недейте да робувате за ниски пари, ако сте студенти и скате първа "ИТ работа", внимавайте да не ви направят номера до пробният период. Как не разбират човека, че не е добър за 3 дори 4 месеца, а 4 дни преди да станат 6 месеца? ОГРОМНО ТЕКУЧЕСТВО, най-лошият работодател, а съм видял не малко в рамнките на години труд! НЕДЕЙТЕ ХОРА, ТВЪРДО НЕ! Извинявам се за грешките, не ми се връща да го поправям, не си заслужават труда!

През времето в което работя в тази фирма имах възможността да разсъждавам над това, което наблюдавах. И което ме наведе на извода, че в тази организация се създадоха две класи - тази на буржоазията в лицето на ръководният състав от всички нива, които неизменно забогатяват от експлоатирането на пролетариите - работещите, които са заставяни да бъдат в услуга на първите.
Като същевременно пренасях тези мои съждения към реалната ситуация в страната - свърхбогати олигарси и мнозинството обедняващи, които биват третирани като нисши, ниско заплатени, ограбвани, невъзможността да имат достъп до здравеопазване, образование и т.н. Време е за социализъм във всяко едно отношение. Като ще цитирам другарят Владимир Илич Ленин:
„Ние искаме да постигнем ново и по-добро общество: в него не трябва да има нито богати, нито бедни, всички ще трябва да работят. Не само шепа богати хора, а всички трудещи се трябва да се радват на плодовете на общия си труд. Машините и другите подобрения трябва да служат за улесняването на работата на всички, а не да дават възможност на неколцина да забогатяват за сметка на милиони и десетки милиони хора. Това ново и по-добро общество се нарича социалистическо общество. Ученията за това общество се наричат социализъм.“

В защита на демокрацията, свободното предприемачество и ограниченото правителство...
Необходимо е конкуренция, която в България липсва, а това води до монополизъм в икономиката и нарастване на корупцията и зависимостта. Време е да има представителство на китайската компания "Ali baba", както и една японска, която също е подобна на Sutherland, а защо не и на някой български предприемач, тъй като пазарната икономика го позволява и дори насърчава всеки да бъде предприемчив...

Амазон е НАСИЛИЕ над хората. Искат да правиш по 8 обаждания на час. Абсолютен ТЕРОР.

Много от предлаганите работи "по морето" са в пъти по хубави от това да работиш в кол център и за индийци. Даже и на най-ниските позиции е в пъти по-добре от прашасалите офиси и "кюбикалите" и да взимаш по 60-100 обаждания от нервни клиенти. Най-малко повечето клиенти по курортите са усмихнати - просто разлика в социалната обстановка, така, че лично аз избирам да ми е забавно по цял ден, а не да се прибирам смачкан от десетки неприятни разговори. От мен Съдърланд е с доста ниска оценака, защото единствено заплатата става. Колко да става обаче - за месец, два, три после горчи...

В Съдърланд съм от миналата година и не мога да се оплача - стабилен работодател са и не се страхувам за работата си. Има шанс за израстване, но изисква много работа. Заплатата ми е по-голяма отколкото в Сайтел и си покривам всички разходи. Накратко - ако ви трябва сигурна работа без много притеснения е добре, ако си търсите сериозна кариера, може би не чак толкова.

Хаххаха кол център винаги е била гадната работа, докато си намериш нормална работа. Само тези от Съдърланд им се иска да е различно, но не е. Препоръчвам на кандидатстващите да четат тук преди да си губят времето. Генерално в немското комюнити /едното, има няколко / в София се говори доста за Съдърланд и останалите кол центри и преобладаващото мнение е доста негативно. Не препоръчвам

Ако уважавате себе си, не започвайте въобще да работите за Съдърланд.
Всичко, което съм чул и видял са празни обещания, липса на организация неуважение от страна на висшестоящите към служителите под тях. Пълно е с интриганти, които само се чудят как да подлеят вода на всеки.
Дойде момента, в който мога гордо да кажа, че вече не съм част от тази пародия на фирма.

Не ми харесва тук. Тия кол центри не стават и скоро мисля да търся нещо друго. От мене имат НЕ