ТМ Инокс Еоод /img/frontend/nomap.png"

ТМ Инокс Еоод

Пиша като бивш служител, напуснах защото не ми преведоха заплата и ни пуснаха неплатен всички, фирмата е дъното на дъната, директора костадинов е голям смешник и води фирмата към фалит, спряха да превеждат заплати, казват че нямат пари и трябва да стоиш благотворително докъто си неплатен за да си съпричастен, който ще кандидатства там да си има едно наум какви помий са

След отвратителното интервю за работа,което имах в тази фирма и да ме молят да започна работа там няма да го напрвавя!Още от началото стана ясно,че не са това което търся и само се правят на много велики ,но всъщност са поредната семейно фирма,в която всеки се има има за по - голям шеф от самия шеф!!!Да има тест по самата ми професия добре,но след това да ми дават още пет -шест психологически теста от сорта на кое е първо по важност -кръгчето или квадратчето..смешно да ти стане! Явно имат доста излишни пари да плащат заплати на хора,който да се правят ,че подбират персонал ,а всъщност нищо не работят! Дадат ли ми психологически тестове в една фирма ясна работа,проблеми в нея дал Господ! Предишния ден бях на интервю в друга фирма и интервюто мина по съвсем друг начин! Тестът за професията ми беше много по-добър от този в Томика Метал.Явно го бяха правили по-добри професионалисти.Разговорът после продължи леко ,без напрежението,което се усещаше във въздуха в Томика Метал.

Типичен пример за компания, която иска с трици маймуни да лови.Кандидатствах за една позиция ,за която бе обявено че се предвижда обучение, а те ми предлагат на интервюто друга. Заплатата е фирмена тайна, която според типажа , който се оказа началник на производството, хванал господ за шлифера, не се коментира на първото интервю.Но пък доста обстойно ти обяснява характеристиката на длъжността.Мадамата-HR ти разтяга типичните за всяко интервю тарикатски локуми.Успех на следващите мераклии за работа там.

Кандидатствам за работа като шлосер но гледам че,в последните години няма никакви отзиви за фирмата.Някой да напише какви са условията,отношенията,основната заплата и т.н.Чакам мнениятя ви.

Типичен и безусловен пример за сивата икономка в България.
Псевдоуправление,
Интриги,
Негативизъм,
Липса на професионализъм,
Безпринципност,
Некомпетентност,
Текучество-за 1 година 4 Директора Производство и в момента- най-неподходящия,
Субективизъм,
Ценят се хора без професионални качества и лична ценностна система, които не могат да работят другаде.
И в допълнение- измислена търговска фирма, която е мнооооооооого далеч от ... всичко професионално и рационално
Несигурност,

tomika metal otnacalo bese dobre,plastaneto dobre-no sega bukvalno se podigravat s horata.rabota ima no pari nedavat nikakvi.ili ako ti dadat to e kolkoto da ne umres ot glat.tova cesno li e kazete.ne gi e griza ce nqmat horata s kakvo da karat.vsicki v tozi ceh se pravi na nacalnik-vseki gleda da se podmaze za da vzeme povece pari,a tezi koito nemogat da se podmazvat obirat ogriskite.tova e samo v balgariq-nikade drugade

Томика-Метал АД е създадена като фирма, която се занимава с монтаж и производство на съоръжения в областа на хранително-вкусовата, винарската, козметичната, химическата и фармацевтична промишленост. Произвежда неръждаема арматура за хранителната промишленост. Днес Томика-Метал АД разполага със собствена производствена база, състояща се от три завода - в Пловдив, Свищов и Чирпан с обща производствена площ от над 35 000 м.кв.

Заплата: Подържа заплати малко над средното ниво в браша. Но не се заблуждавайте. Това става с няколко хитри хватки. Инзвънреден труд например. Работейки до изнемога се получава вече прилично възнаграждение. Средно на седмица се набират между 12 и 16 часа инзвънреден труд, без да се спазват разпоредбите по Кодекса на труда и условията на здравословен и безопасен труд.

Уважение: Никакво! За рботодателя си само средство за бърза печалба. Отнощението е по-лошо отколкото към средствата за производство. „Хора има достатъчно, ще ги подменим! Пазете машините!”

Привилегии: Да полагаш инзвънреден труд. Който се заплаща само ако си ангажиран в производството. Да ползваш само пет дена отпуск.

Фирмена сигурност: Томика-Метал АД е голяма фирма и има гарнтиран пазар факт който дава сигурност, но не се заблудавайте, тази сигурност не е за Вас. За да подпишеш постоянен договор, подписваш молба за напущане по собствено желание.

Съотношение работа/свободно време: Нормална раборна среда.

Потенциал за развитие: Има възможности за развитие. „Тук можете да получите необходимите познания и да заемете мястото си в компаниятa, участвайки в развитието и на фирмата и във вашето лично професионално развитие като част от успяващ екип.” /цитат/. Не добрата проследимост от страна на преките ръководители и решения на парче според ситуацията пречат за нормалния ход на нещата. Няма стратегия за развитие на место. Има промяна в последните години, но това е изключение.

Местоположение: Натоварено с движение в пиковите часове.

Колеги: Добри взаимоотношения между колеги които не се изживяват като „началници” и „собственици”

Работна среда: Хубава модерна сграда, но не подържана поради малкия състав на хигиениските.

ТМ ИНОКС ЕООД е търговското дружество на Томика метал АД. Това е семейна фирма, в която основно работят семейно обвързани хора, на пример собственика, жена му, племенниците и от двата рода, чичовци и лели. Външните лица във фирмата също са с по няколко члена от семейство - баща и син, брат и сестра и под. Затова и раобтната среда е много усложнена. Това определя специфичното малодушие у хората, защото ако изгонят единия член, изхвърча и другия. Ако собственика иска нещо да свършите, то съпругата му ще ви иска обяснения, защото тя няма да одобри исканото от мъжа й. Това е често повтарян проблем. Ако нещо не се хареса на съпругата на собственика, тя налага парични глоби в качеството си на финансов директор. Осигуровките са минимални. Започващия работа да е подготвен за работа без договор известно време. Повечето служители са млади, без опит и без претенции.Така търговският отдел се състои от 5-6 технически сътрудници, които всъщност са младежи завършили индустриален мениджмънт. Подобна е ситуацията и с конструкторите. Йерархията тук е на принципа на обърнатата пирамида - повече шефове и по-малко подчинени. Всеки получава купони за храна, които му се приспадат като стойност от заплатата, а фирмата получава от това данъчни облекчения. За фирмена сигурност не може и да се говори - цари пълен хаос. Иначе в общи лини работното време е от 8 до 5 и се спазва, но за пълен отпуск за една година не може да се мисли. Няма никакви възможности за развитие, кой където се намира от старта си - така си и остава. Промени във сумите като заплата почти няма, освен ако не сте глобен. Ако вината ви не може да се докаже и се опитате да отстоявате правата си, ще бъдете подложени на постоянен психологически тормоз, главно от финасовия директор. Жената на собственика следи да не посещавате интернет сайтове извън тези по задължение и глобява всеки, който се отклони от работата, дори и за минутка да искате да покажете снимки на колеги. Фирмата се намира на брезовско шосе и съпътстваната от това мръсотия и ужасните задръствания, в дъждовно време кал и локви. Сградата на фирмата изглежда нова, но от вътре е доста занемарена, защото както се сещате чистачките са вътрешни хора и не се престарават. Основния начин на комуникация е крещенето.