СИБАНК /img/frontend/nomap.png"

Имах изключително добро впечатление от управляващата SCS, Силвия Георгиева. За съжаление бе опровергано на 200%, след като опознах нещата от вътре при така стеклите се обстоятелства чрез човек който тя наем за служител. Оказа, че липсва колегиалност в работната среда, не може да се каже дори и екип, тъй като такъв някак не се сформира, поради непрофесионалните качества на въпросната Георгиева. Текучеството на персонал говори само по себе си. Никъде не обявяват за какви графици става въпрос преди да постъпи човек на работа, защото са нечовешки. Заплатите не са на ниво. Обучението на хора, е под всякаква критика, на място им се връчват материали, които някак си не им дават възможност да ги отворят дори, тъй като новопостъпилите веднага почти ги слагат в работен процес. Банковите продукти са много със специфики, които не се учат за ден, нито два. Хората ако искат да усвоят материалът, се налага да остават след работно време, за да четат, тъй като нямат право да ги изнасят от Банката.Няма нужда да имаш семейство дори, трябва да си на разположение 24ч на г-жа Георгиева, която се опитва някак да ръководи и по Вайбър вътрешна група. Новопостъпилите хора им се дават най-неприятните смени и по празници! Изисква се от тях определени неща, но никъде не са организирани и класифицирани с ясни правила и систематизирани, за да бъдат усвоени. С няколко думи, като извод - не професионализъм, неорганизираност, хаотичност, недобра подготовка, не се ценят кадрите, текучество и невероятна арогантност и двуличие, самата управляваща центърът няма човешки отношения и достойно поводени! Хора не се подлъгвайте да почвате работа в Център за работа с клиенти!

Незнам дали някой си прави труда да чете тези мнения. Но след сливането на Сибанк с ОББ или по-скоро след заъварянето на Сибанк. В Ямбол изгониха досегашната управителка на Сибанк,която се държеше човешки със служителите си,за да заеме мястото и шефката на ОББ, която ги заплашва крещи им. Държи се лошо и с клиентите дори. Нагла, с голямо самочувствие и демоническо държание. Незнам дали не е потомка на Хитлер. Има постоянно текучество на служители в банката която е управлявала до преди обединяването със Сибанк. А сега след сливането е станала още по ужасна. С още по голяма мощ. Уж банка на 3то място а позволява на управителите на клоновете си подобно отношение към хората които им изкарват авоарите.

Моето мнение няма да бъде много по-различно от тези, които прочетох. Когато започнах работа в тази банка, бях изключително мотивирана, до момента на сливането с "ВЕЛИКАТА" ОББ. Попаднах, за съжаление, в клон, който се управлява от некомпетентна, малоумна,нагла и безочлива женица на име Цветанка Николова, с абсолютно еднотипната на нея заместник управителка Нина Драгоева. Тези две женици си мислят, че служителите им са затворници или, може би, че работят в концлагер с разбирания от 1860г. Това са най-противните жени на управленски постове, с които някога съм се сблъсквала и съм работила. Те нямат абсолютно никакъв капацитет, а са ги назначили на, както те се изказват: " Висше стоящи постове". Другото, което за мен е непонятно, как зам.управителката, която всъщност идва от ОББ и е дисциплинарно уволнена там, в СИБАНК я повишават?!?!? Тази пародия може да се случи само в България. Бъдещи кандидати за работа, не се лъжете да започвате работа в тази " НОВА, ВЕЛИКА И ОБЕДИНЕНА СИЛА" ОББ. Нищо тук не си заслужава нервите, а и унижението, което претърпяват "НИСШИТЕ" служителите е безумно.

ето още интересни неща, който открих

Опитът ми с банката е като кандидат за експертна позиция в централата. Силно ме впечатли професионализмът и топлосърдечността на дамата от екипа по подбор на кадри, както и на ръководителите в Корпоративно банкиране (и в частност отдела за международни клиенти). Личното ми впечатление е, че стремежът им е към изграждането на силен, професионален и сплотен екип, за което отделят много време и специално внимание при подбора. Всички, с които се срещнах видимо обичаха работата си и органиизацията, за която работят. Ако на повече места е така, ще е чудесно.

Майка ми работи в Сибанк, но няма поведение на човек, който с труд печели парите си.

Аз съм бивша служителка и не мога да не напиша това!
Хора, сменила съм няколко банки, но това което видях в Сибанк, го няма никъде!Ниски заплати, невероятно високи и недостижими цели, липса на обучение. Аз като нов служител бях хвърлена още на първия ден в офис да работя.За краткия си период в банката видях ужасни неща - щуробаджинащина,връзкарски истории, унижения на служители. София не се управлява от регионалния си мениджър, а от неговата подчинена г-ца Драганова, която изпращайки ни имейл допуска между 3 и 7 правописни грешки, крещи, че нямаме права и ще ни изрита с едно щракване на пръсти.назначава роднини или близки. Климата е отровен както в офиса, който бях аз, така и в останалите. Аз лично не издържах много на тази пародия. Съветвам и Вие добре да си помислите!

И аз се включвам в групата с негативни мнения, но просто не ми оставят друг избор, защото преди месец имах изключително унизителна случка, която ме накара да прекратя всякакви взаимоотношения с банката. Всеки е имал кофти дни, няма как винаги да сме в добро настроение и да сме усмихнати и приветливи, но има граници в общуването с хората, които не трябва да се преминават. Знам, че аз съм "някаква никаквица" (както ме нарече една от служителките) за тях, но все пак съветът ми към ръководството на банката е доброто обслужване да не е само на лист хартия, а да се приложи и на практика, за да не се случват такива изцепки.

Имам взаимоотношения с тази банка от повече от 10 години и мога да сравня какво беше отношението и качеството на работа преди и сега. Просто сега работещите в тази банка са под всякаква критика, не знаят какво правят, допускат много грешки и не изпълняват навреме работата си. За втори път тегля от тях кредит и ме забавиха няколко месеца, за да го отпуснат при положение, че съм техен клиент от толкова време и съм с много добра оценка на доходи и кредитно досие. Не се доверявайте на тях, особено ако гоните срокове, при тях времето тече прекалено спокойно!

Здравейте, искам с вас да споделя прекрасното ми впечетление от Си-Банк това е най-стрхотната банка, с тази банка успях да си збъдна мечтите си като ме фиансире за закупуването на жилище за моето семейство,цялата процедура по финансирането мина значително бързо.
И специялни поздравления за професйоналното и топло отншение на кредитния инспектир г-жа М.Петрова и целият екип.
Това означава мого за мен, безкрайни благодарности на Си-Банк и продължавайте все със същия дух.