Web Ground /img/frontend/nomap.png"

Реално свободата на словото в тази фирма е отдавна забравено! Няма никаква автономност, който плаща той поръчва - така седят нещата там. За натовареност е трудно да се говори тъй като има няколко тарикати, които постоянно си прехвърлят задълженията на други служители, така че за едни е супер за други не. Заплатата е крайно недостатъчна, ще работите на някакъв смешен измислен договор, защото те не предлагат трудов. Като цяло това е фирма, която се надява и лежи на плещите на млади наивни студенти, които не знаят още какви изисквания да имат. Отношенията между колектива са странни - или си им приятел или те мразят и се говори зад гърба ти нон стоп. Ако пропуснете възможността да работите там това ще е най-доброто ви решение!

Въпреки,че виждам,че коментари по темата няма от две години, реших и аз да напиша. Прехвалена фирма с прехвалени сайтове. Новинарския им сайт е пълна скръб и журналистите в него са по-скоро драскачи. Развлекателните им сайтове са приятни, но сякаш всичко е с някакви връзки и няма равенство. Плащанията са ужасно ниски за фирма, която е собственик на няколко уж успешни сайта, хората са малко мазни и лицемерни, дори излъчват някаква злоба, може би поради факта,че знаят,че работата им в УЕБграунд не им носи нищо. Шансове за развитие надали има, поне не за всички. Наемат се младежи за дадена длъжност, а същите не вършат работата си както трябва и отбиват номера. Луксозна опаковка с изгнило съдържание! Ако искате прилична работа и възможност за израстване-не се хващайте с тези!

Малко късно пиша,но реших да споделя.Не се занимавай с тази фирма, и от джобса и ако някой ти ги е похвалил и си с връзки.Много странни отношения има вътре в нея.Привидно си мислиш,че нещата са чудесни и приятелски,а постоянно си клепан на измислените шефове.Те изглеждат нормални,но с времето разбираш,че са някакви връзкари. Парите идват на странни парчета и траншове. После ти бавят заплатата,която е мизерна. Но това не е най-големия проблем.Невежеството и простотията се толерират,стига да си интригантка.На никой не му пука как копи пействаш и крадеш статии от ляво и дясно,а важното е да натопиш някой пред началството.Те са ясни кои са.Ако искаш професионализъм,уважние, заплащане и ценене на лично и работно време, по-добре не се захващай с тези хора.Изглеждат мили и мазни, но практически са експлоататори и изобщо не им пука за персонала. Почнете и ще видите. Искат да работите без пари, и така им харесва. Шефовете нищо не разбират от журналистика, и не само,но това е друга тема. Никога не са и разбирали. Немерили са си двама там дето да скалъпват по някоя статия и се мислят за голямата медиина група.В момент на лудост единя неадекватник уволни 20 човека и после се чудеше какво да прави. Зависи какво е ползвал. Имаше и хора,които се опитаха да направят нещо,въпреки неадекватниците,но бяха отстранени. Вижте по надолу какви похвати се ползват. Няма непозволени средстава. Всички мърсотии са в играта.Изобщо във фирма, в която,се сменя персонала много често трябва да се внимава. Който иска нека си работи. ЧНГ.

Видях обявата в джобса за журналист. Някой може ли да разкаже повече за редакцията и отношението във фирмата. Видях, че и като в други форуми, във фирмата е имало и интриганти и сигурно има още, но аз се интересувам повече дали парите се изплащат редовно, дали собствениците са сериозни и дали се работи извънредно, без да се заплаща. Ясно е, че почти във всяка редакция е змиярник. :-) Просто ме интересуват работните условия в момента. Имам доста години опит и се чудя дали да кандидатствам. Мерси!

Истински се извинявам за нещата, които написах. да аз милен казах че мразя хората с които работих и аз милен се разкайвам пред вас пих и това даде своето отношение по темата но несправедливо бях уволнен след като се напих на един тиим билдинг съжалявам за постъпката си моля малко човече петър да прости за и мейлите и ти кирчо съжалявам но наистина мислех това което казах  и не съжалявам повече няма да се оправдавам мразя ви в червата мама ви дейба а за глупистите които говорих тогава  те са истина става ми п**ката верно е когато вида ситиен и киро не е никав той е гъз и това че нямам сестра означава че и нямам брат вече работя за себе си и не бе ебете вие смотаняци ще ви купя ще ви продам много скоро кажете здравей на новия мениджър на  OFFNEWS е сега го лапайте и последно тъпа фирмасте мижави дизайнери с непохватни програмисти и да непропускаме и непохватните в словото журналисти в кавички съжалявам ви  ама искренно дано .... фалирате скоро
Паздрови Милен хм и истински това не го забравяйте винаги ще съм една крачка пред вас

Скъпи бивши колеги, нормални и не дотам. Днес, точно преди няколко минути, съвсем случайно разбрах, че някой нервен индивид пише разни неща от мое име - в този форум и на централния мейл на компанията, в която работих с голямо удоволствие - именно Уебграунд! Така.
Първо: Искам само да ви кажа, че е отвратително подло да пишете от мое име неща, които не отговарят на истината. Отвратителният мейл, който е изпратен от една странна поща не е мой и това писмо не е писано от мен.
Второ: Според правилата на този форум, това ваше деяние (писане на мнения от чуждо име, в случая моето) може да се квалифицира и като криминално.
Трето: Държа да не опетнявате моето име, след като някой се чувства неразположен и таи в себе си отвръщение към света и към своите провали.
Четвърто: Искам да кажа на автора на този опит за очерняне "Когато малкият човек започва да хвърля голяма сянка, обикновено залезът е близо!"
Пето: Имам подозрение за ниската душичка, която плюе по мен и и пожелавам да и се случат "най-добрите работи".
Шесто: Не мислех да влизам в обяснителен режим и да влизам в нежелан диалог с очевидно неуравновесен човек, но държа името ми да се се свързва с тази излята помия. Ще работя по разкриването на лицето.
Седмо: Отношенията ми с компанията приключиха преди повече от 6 месеца. Донякъде се лъская за "сещането" за мен. :-)
На колегите, които продължават да работят в Уебграунд пожелавам всичко най-добро и успех в бората с кризата, която е повсеместна.
Успех!

просто добра фирма проблема е във собственика Кирил жена му и най малкото човече Петър който е идиот няма никаква комуникация докато бя замесник управител се зблъсках с добър екип и пълно невежие на собственика затова неходете там а и заплати НЯ - МА

До скоро работех в WebGround и от съм донякъде съгласен със това което е изписано от другите.
От моя гледна точка:
-Заплащане : Вярно по малко е от средното за програмист на моето ниво.
-Уважение : Не мога да кажа че са ме уважавали много много но не са ми викали никога . Винаги ако е имало проблем са ме питали за мнение .
-Привилегии: Не знам какви привилегии трябват чак толкова ,че да можеш да си свършиш работата . Не мисля че ако ми се даде телефон, лаптоп да дори и кола ще има някакво значение. Не ми се е налагало повече от един-два пъти да правя нещо извън работно време.
-Съотношение работа / свободно време: Спокойно може да се каче ,че е нормално да нямаш свободно време на работа ... но като ми се е налагало да свърша нещо за повече време от обедната почивка никога не е било проблем.
-Потенциал за развитие: преди да отида в WebGround имах малко над най базовите знания за програмист . Даже ми беше супер странно как ме взеха :) .
1 година работих там и спокойно мога да кажа че научих 80-90% от това което знам ( в известен смисъл колегите са "виновни" за това )
-Местоположение : На мен специално ми беше адски убодно дори здрасване да има аз пак стигах за 20-30 мин.
-Колеги: За колегите мога да кажа че нямах абсолютно никакви проблеми . Винаги са помагали ако не мога да се справя с нещо. Давали са съвети и тн. в общи линии в момента са ми най добрите приятели ...
-Работна среда : На мен ми хареса . Никой не ти казва напиши го точно така , не ти се виси постоянно на главата да те гледат в пръстите...

Като цяло имаше проблеми и WebGround но няма и Фирма която да няма :) аз се радвам че работех там :)

Ми аз ще се изкажа за тази фирма по точките дадени от мен за нея, иначе рискувам да навляза в много лично отношение към упавителя на фирмата и да не звуча обективно/демек да напиша само злостни критики/.
Ще кажа нещата такива каквито са били, когато аз съм работила там /въпреки че в момента нещата, мисля не са се променили изобщо, това обаче не мога да го гаратирам, тъй като за щастие не съм част от тази фирма от декември 2007/
Заплащане - аз имам вече 12 години стаж в медийни и маркетинг среди, работила съм за този период на няколко доста авторитетни места, и заплата колкото помощ от социалната служба само в тази фирма съм вземала! Заплатите там са ниски, йерархията е програмисти и дизайнери /най-добре заплатени, но доста по ниско от колкото взима един уважаващ себе си програмист, а всички знаем че доста се уважават :)/, sales отдел, маркетинг отдел като там нещата са на доста по-ниско ниво и няма някакво значение дали си дошъл вчера или преди 3 години, и каква длъжност заемаш в този отдел, последни в редичката са редакторите - те е добре да са студенти първи курс, да нямат база за сравнение/т.е - никакъв опит/, без каквито и да е претенции, копират новини от информационните агенции и цъкат само една чавка, за да излизат във всички сайтове на групата. /за непознаващи дейността на фирмата - Web Ground има претенциите да е интернет медийна група/ Понеже редакторите не правят някакви "кой знае какви неща"/това е цитат не е моя мисъл, сетете се сами кой цитирам/ те взимат колкото да се каже, че са взели нещо. Колкото за мен - парите, който получих от там направо ме е срам да ви ги кажа! а на всичкото отгоре не се плащаше и навреме.
Уважение - така и не го срещнах! Не само аз, но и хората с които работех там по онова време. Поради това екипът непрекъснато се сменя.Това е място препоръчителтно за ентусиасти, хора,който се кефят на идеите, но не на реализирането им, щото това не се получава, никота не идва ред на приоритет идеята, заради която сте поели работата там.
Привилегии - никакви! Ако сте от онези, който си търсят работа в пакет със социални придобивки, тука няма да ги намерите.
Фирмена сигурност - ако това значи дали ще ви уволнят - НЕ, там не уволняват никой, няма време, хората сами си тръгват.
Съотношение работа - свободно време - както си го организираш /демек както си го постелеш, едни работят, за сметка на други, които джиткат игрички например/
Потенциал развитие - по скоро РАЗВИТИЕ В ЗАСТОЙ или РАЗВИТИЕ В ЗАТИШИЕ, ако сте имали самочувствие натрупано от опита ви преди да попаднете там, после ще ви трябва време, за да наваксате това, което сте знаели преди и отново да влезете в час с нещата от сферата, в която работите.
Местоположение - в триъгълника между бул. Христо Ботев, пл. Македония и Руски паметник, на мен лично този район не ми е много удобен, но пък има хора за които е ок. Когато обаче всичко останало е сък, от кво значение е местоположението.
Колеги - като на всяко място повече или по-малко приятни люде. Характерното тук обаче е че рядко хората имат кой знае какъв опит, да не кажем никакъв/при програмистите във фирмата незнам как точно седят нещата/, учат се от себе си и спъват другите. Винаги има и изключения между тях разбира се!
Работна среда - ами понеже не си плащаха лицензите за Microsoft няколко превилигировани го ползваха нелегално, останалата част работеше на Open Office. Компютрите бяха старички, като се бъгнеше компютър на програмист, му се купуваше нов, а старото бъгаво нещо се даваше на някой чието РС вече е почти умряло, та ако не си е скъсал вече нервите, да може да си ги доскъса.
Ако ви харесва гореописаната ситуация, значи вашето място е тази фирма! :)
Ако управителят на фирмата не е съгласен с това, което съм написала - може да ми се обади!
Извинявам се и на буквалистите ако съм допуснала правописни грешки - то е от бързината и поради факта, че нямам време да седна да си препрочитам мнението за корекции.
Това е от мен! Късмет на онези които са се интересували от това което съм написала!

Евала ман, явно знаеш доста неща за фирмата, за които аз не знам. Нямам против твоята гледна точка. Имам против отношението ти към хора като мен, които не познаваш и класифицираш. Сигурно фирмата е от много малък тип, това си е проблем на Евгени и на хората тук. Аз може и да не съм тук утре... това не се знае, но недей да предполагаш от къде идвам аз. Не ме познаваш!!! Бих ти казал едно две неща, но не ми се иска да започвам спор, който е безмислен и е в страни от темата на разговора! Това е... Браво на теб, че си се осъзнал толкова бързо и си се махнал!!!