написано 29.10.2008г. четвъртък в 00:48
Ние и без това не търсим сега
написано 25.10.2008г. неделя в 22:05
А къде би препоръчал? Сериозно се интересувам. Благодаря предварително за отговора!
написано 21.10.2008г. сряда в 14:46
Фирмата е вече като много други филиали на големи корпорации. Ценят се средняците (става дума най-вече за ръководните длъжности), хора които не се открояват с кой знае какви качества, но са добри в интригите, подмазването и правенето на вятър на началницте.
Предполагам, че за реповете това не важи - в крайна сметка те си имат персонални планове и или са добри или не са.
Преди години фирмата изглеждаше добре, имаше свестни хора, имаше уважение и удоволствие от работата. От две - три години, след известни турболенции, това вече не така. Хората се смениха и сега цари друга култура. Има доста некомпетентни индивиди и такива чиито позиции са недоразумение. В някои от долните постове е казано същото. Мисля, че от известно време фирмата се управлява от Румъния! Изводите - сами!
Откъм продукти и бъдещ потенциал (касае сигурността на работните места!) поне за момента нищо добро не може да се каже за абот в България. Апропо - всички американски компании имат проблеми, очаквам в скоро време затваряне на офиси или съкращаване на хора/ограничаване на операциите.
Желая успех на всички. Поне за мен това не е фирма която бих препоръчал като добро място за работа. Има далеч по-добри!
написано 06.10.2008г. вторник в 23:20
Добре че скоро ще прехвърлят операциите към местен търговец, че да си дойде всичко на мястото.
"Каквото повикало - такова се обадило".
написано 17.09.2008г. четвъртък в 21:23
отношение шубе го/я е и не казва!
Имам познат, който започна преди няколко години. Наблюденията ми са съвсем косвени, а и човека не го познавам добре. Изводите ми са, че от финансова гледна точка и от страна на привилегии фирмата е доста добре. Въпросният човек дори израстна в йерархията скоро. Както и да е, това само е моето мнение като страничен наблюдател.
написано 17.09.2008г. четвъртък в 21:06
По критерий "уважение" давам 5-тица,защото уважението е нещо,което се печели,не се дава даром.Ясно е,че съм служител на Абът Бг.по-точно т.нар. REP .Естествено ,че си имаме трески за дялане,доста читави хора за съжаление си тръгнаха,но пък и някои читави дойдоха,за щастие.Не е казано,че като започнеш някъде работа трябва там да се пенсионираш,даже не е препоръчително.Харесва ми да работя за тази компания,понякога е трудно,понякога забавно,като навсякъде.Относно продажбите-не знам какво сме "побългарявали" в Абът,но типично по български е да се гледа в паницата на другия.Не продажбите са най-важни винаги.Питай лекарите за макролид,да видим какво ще ти отговорят!Пък и продажбите ни не са лоши,съдя по бонуса си! ; )
написано 15.09.2008г. вторник в 15:13
отношение представител на управлението
към обект/отдел Абот
Прочетох мненията във форума и смятам, че суперлативните такива са изказвания на конкретни служители от фирмата, за да поддържат позитивният имидж на фирмата. Да, има 1 уволнен, който в момента съди фирмата. Останалите "напуснали" през последните 1-2 години са били или притиснати да го сторят или терминирани (разбирайте, че им е изплатена компенсация, за да напуснат). Дори чух за 1 жена от висшият мениджмънт, която е била по същото време по майчинство. Направете си сами изводите с какъв работодател бихте си имали работа...На скоро друга служителка, завърнала се от майчинство, напусна... Не съм чул за служител направил международна кариера от създаването на офиса в BG, но и да стане - ще бъде прецедент. Заплатите са добри като в повечето фармацевтични компании, но работният климат е потискащ. Няма уважение към подчинените (имайте предвид, че в мнозинството си те все пак са или лекари или фармацевти); мениджмънта си говори само на съвещания, ако изобщо се слушат. Управителят на фирмата от своя страна рядко присъства на заседанията и вместо да балансира отношенията между служителите си, само ги задълбочава. По отношение на оборота, тези които са в бранша могат да сравнят цифрите в IMS, за да видят, че за съжаление нещата не са толкова розови, колкото би им се искало на някои, пуснали предходните мнения. Има и силни и много добри специалисти (например финансовия мениджър, счетоводителката, регулаторния мениджър, 1 продуктов мениджър и 2ма мениджъри продажби, естествено и няколко медицински представители). Не бих препоръчал бившата им секретарка, която стана офис-мениджър с HR-функции. Емоционално нестабилна, доста праволинейна и няма "поглед" върху работата, която би следвало да върши. Националният мениджър продажби и логистичният мениджър също са доста надценени за позициите, които заемат. Както и да е, последните са проблем на ръководството. С няколко думи за финал бих казал, че Абот България е един от онези класически примери на "побългаряване" на добрите бизнес взаимоотношения и климат в една компания. Винаги съм се чудил, коя е движещата сила в една фирма, служителите да се "самоизяждат" от интриги, а мениджмънта да потиска служителите си, при условие, че има възможност да се работи в стабилна среда/компания, да се получава добро заплащане и да имат уважението на колегите си?
написано 22.07.2008г. сряда в 16:29
Вече съм давала мнение по-долу , затова оценки няма да правя. По повод предното мнение мога да кажа че е пълна лъжа ,освен това няма текучество , а само един уволнен , и като гледам текста на написаното по-долу , то е ясно кой го е писал. А ако се говори професионално , в момента АБОТ България прави продажби като обем , каквито никога не е имал. Аз съм от новите във фирмата , но мога да кажа , че има единствено приятно работно напрежение и атмосфера , която те кара да бачкаш яко и да се самодоказваш.
написано 21.07.2008г. вторник в 00:10
Да, наистина Абботт е много добра компания с много добри продукти, но в световен мащаб, защото нещата в Абботт България са далеч по-различни!
Абботт - България в момента е пълна с подлизурковци и недоказали се кариеристи! Не допускат мислещи и работещи хора, защото си треперят за местенцата!
От както е новото ръководство значително са паднали продажбите и текучеството на хора се е увеличило! Защо ли?