Ай Би Ес България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Пимен Зографски 4&markers=София,Пимен Зографски 4

Ай Би Ес България

Пичове от 3 години не работя никъде тъй като си докарвам по 1BTC на всеки шест месеца от този сайт https://freebitco.in/?r=15568018

Като човек, прекарал близо 5 години в тази компания се чувствам длъжна да споделя впечатленията си. Изпитвам сериозен сантимент към целият екип и най-вече към ръководството , без което нямаше да съм кадъра и човека, който съм днес. В атмосфера с много дейни хора, няма как да не е било динамично и на моменти напрегнато. Но така е, когато се Работи. Срещнах професионалисти със сериозен опит, от който успях да почерпя и прилагам и до днес. Изключително съм щастлива, че бях част от този колектив и не съжалявам дори за миг. При този динамичен пазар не мога да си позволя да коментирам заплащане -то, разбира се, постоянно варира.

Колеги,

Както казва един известен политик ....

Правете разлика между Ай Би Ес и Ай Би Си.
Едната фирма е от областта на информационните технологии, а другото въобще не е име на фирма, а някакво търговско наименование.
Дори не съвпадат като имена, за да ги объркате, но са близки.
Ако съм на мястото на Горан - мениджъра на IBS Bulgaria, не IBC Bulgaria Exchage Students щях да потърся решение. Сигурно не е видял за какво става въпрос. Смятам, че IBS (АЙ БИ ЕС) е сериозна фирма и трябва да се разграничи от тези глупости, които не са по неин адрес дори, но рушат репутацията и.

Поздрави,

Валери Якимов

пиша за да уведомя всички желаещи да заминат за Англия- за условията тук и да разкажа какво ни се случва на нас в момента. Пристигнахме в Англия на 19 октомври с IBC BULGARIA. Проблемът е, че трябва да получим вече 2 pay slip, а пари още не сме взели отникъде. Звъним на всички известни ни лица от Staffline ,но никой не си вдига телефона и не отговарят на съобщенията ни. Единственото, което получихме от настояването ни да се свържем с някого от Staffline бе да ни спрат от работа вече 4 ден. Наближава време да си плащаме наема за квартирата, а нямаме пари дори за храна. И продължават да не си вдигат телефоните. Считаме това за пълна измама освен това, че всичко, което ни беше обещано преди да заминем също се оказа лъжа. Тръгнахме от България да работим да една фабрика, оказа се, че ще работим в друга, та накрая в трета. Държат ни с дните без работа! И парите, които сме заработили още не сме получили. Мислехме фирмата за коректна, но явно не е така всеки си прави каквото иска и никой не си върши работата. Чудя се от България знаят ли при какви хора изпращат работници! Всичко е за пари, а че страдат някои хора никого не го е грижа. С други агенции за работа в чужбина не сме изпадали в подобна нечувана ситуация! Считаме това за измама!

Мога да споделя, че след като отделих време за две интервюта общо над 3ч никой не ми върна отговор дали съм одобрен или не.
Повече от ясно е, че не съм одобрен, но от фирмата казаха изрично че връщат отговор на кандидата.
Ако знаех, че няма да си направят труда да върнат отговор и аз нямаше да си направя труда да се явя на техтните интервюта.

Заплащане - около средното
Уважение - изключително нагли типове са шефове на тази фирма. Просташко поведение целящо да вдъхне респокет у подчинените. Неуважението, неизслушването на мнението на другите (не говоря за съобразяване с него, а за елементарно изслушване), говорене на висок глас - това е най-характерното в отношението към персонала.
Привилегии - не съм виждал по-големи привилегии някъде, но за съжаление само за шефовете - Мак-ове с най-големите монитори произвеждани от Apple.. Но само за шефовете. За служителите - бюрца на които нормално би работило дете не по-голямо от 3-ти клас.
Фирмена сигурност - много чест се споменава думата уволнение и се разказва хипотичнс ситуация при която някой ье бъде уволнен… целта е да се насади предварително чуство за вина у хората, така че когато нещо се провали да не е изненада когато уволнят някого за изкупване на вината. Вината обаче почти винаги е в неадекватното ръководство и небивалото текучество на хора.
Натоварване - като количество работа е като всякъде, но психическото натоварнване в следсвие на комплексираните и арогантни шефове е огромно. Просто няма такова никъде.
Потенциал - едниствения начин да прогресирате там е да сте мазник и да толерирате и се нагаждате към просташкото поведение на шефовете
Местоположение - ето това е единственото добро в цялата фирма - все пак шефовете трябва да са на удобно място
Колеги - шефовете ги описах вече, служителите на 90% от нероднините непрекъснто се сменят… роднините - ясно
Работна среда - няма по-отвратителна атмосфера: хората се държат под непрекъснат стрес и то умишлено - така шефовете си осигуряват комфорт. Да не говорим за лошото качество на продуктите им и честите гафове, дъжащи се на това че шефовете са на много ниско ниво на организация и техническа реализация на това с което се занимават, което допринася за постоянно витаещата във въздуха тегота и напрежение.

Фирмата наистина е уникум... дори и за България. Недйте да правите грешката да опитате да видите дали наистина е лудница... аз точно това направих и съжалявах че не съм послушал тези които ме съветваха да не ходя там. Ако ви лъжат разни рекрютъри просто им поискайте мейлите на 10 човека които те са докарали там и след това са напуснали (това не е въобще трудно, защото там трудно се задържа човек за повече от 3-4 месеца)... поговорете с тези хора и тогава решете. Не се хващайте на въдицата на рекрютъри, те взимат пари само за това че са ви довели там.
Въпросната лелка от един от предишните комнтари веднага се сещам коя е... не е трудно да я обърка човек с изцъкления, нагъл поглед и неадекватното държание дължащо се на желанието за демострация на висока позиция и превъзходство, (каквото се среща масово навсякъде в БГ) но също и на вродената ниска интелигентност и фирмена политика на наглост, безочие и арогантност. Последното не е субективно менние, а дествително налкагана политика от страна на ръководството - служителя трябва да се чуства виновен за всичко в каквото го обвинят и да не противоречи на шефовете. Това е нещо умишлено отработвано и налагано от шефа им. Целта е да се получи нещо като казарма - шефа винаги е прав, заповед не се комнетира а се изпълнява. По професия прилича на биш военен или ченге. По простотия ръководителите могат да се сравняват само с фелдфебели в казармата или мутри от 90-те.

Аз като бивш служител,работих в Леново магазина им, задържах се сравнително кратко, останах с добри впечатления.
Бяха коректни и откъм заплащане и работна среда, време, соц. придобивки. Екипът също е готин.
Напуснах единствено заради работното време, тъй като се работи на смени; но това се знае предварително и дават ваучери за таксита.

В такава фирма не сте попадали, повярвайте! Мениджъри, колкото искаш, но само с претенции за такива- нямат си и понятие как се управляват хора. Интригите, злобата и простотията са на почит.
Не се подлъгвайте да кандидатствате в тази фирма, ще съжалявате,
Скоро ще се сбогувам с тях- не се издържа.

Бях на интервю за работа във въпросната фирмичка за позиция Търговски асистент и едниственото, което мога да кажа е, че това беше най-малоумното интервю в целия ми живот.
Фирмата е от типа "мама-татко и аз" и интервюто се проведе от една "дама", явно от фалилията, която просто идея си нямаше какво значи интервю. Задаваше малоумни изключително общи въпроси,които нямат никакво значение нито за работата нито за квалификацията на канидата. Най-смешното беше, че се пулеше и гледаше втренчено в мен все едно се опитва да ме сплаши:). Когато и отговориш на малоумнте въпроси, едниственото което можеше да генерира е да каже "Иииииии????".
През цялото време си мислех да и кажа, че за мен "интервюто" е приключило и да си тръгна, не го направих само от възпитание.

Съветвам всички българи- стойте далеч от малки семейни фирмички като тази!