написано 19.08.2014г. сряда в 15:09

Тази фирма е пред разпадане, всеки граби с 2 ръце, новия Шеф Ясен Бачев, (братовчед на Иваило Константинов)е абсолютен некадърник не се знае дали има и средно образование,но момчето е от Перник и е от родата , да не говорим за началника на сервиза Сашко, и комисионерчета Киро (Закупчик) и Тоци (Склададжия) тия 3-та колко са одкраднали от Светозар и Ивайло не се знае

100% от шофиорите ги принуждават да карат без карти за тахограф,да ходят по сами  с неизправни автобуси,да надвишават времето за шофиране и т/н, само и само да има лапачка

Да не говорим за сервиза, че 130 автобуса се обслужват от 10 монтьора и 1 жичкаджия,и всичко се прави авариино ,там думата текущ ремонт не е ПОЗНАТА

Условия за труд също няма в сервизната база,няма питейна вода,няма WC, има 2-ве миризливи химически тоалетни които не са чистени от 1г

написано 24.07.2014г. петък в 15:04

Да кажа и аз няколко думи за фирмата. Условията за работа са ужасни- един върху друг в офиса,а отскоро съвсем. Няма въздух, няма нормални работни места. Непрекъснати интриги, просташки взаимоотношения-както се полага на дупнишка фирма. Заплатите-когато решат или когато може. Възможности за развитие-само ако натопиш някой или правиш мили очи на големия бизнесмен-Константинов и неговите мекерета. Пълно е с моми, на които целият свят им е крив- особено колегите, които не споделят техните ценности. А те са  - кавги, селски радости, пазаруване по интернет и клюкарене с топене. Никакъв шанс дори самата фирма да изплува със счупените си рейсове, с начина на работа, отношението и към клиенти , и към служители. В крайна сметка всичко се вмирисва откъм главата. Старите служители донякъде са се нагодили да работят в тия условия, донякъде са измислили начин да си "докарват" допълнителни доходи-но всички са в този кюп и в тази пумия. Няма абсолютно никакво спазване на законодателството, Кодекса на труда, нормите за каране на автобус- на абсолютно всичко. Самата дейност се крепи на магия ,но магията с всеки ден отслабва и съвсем скоро всичко ще се срине. Няма и зачатък за светъл лъч в работата им. Положителните неща са пренебрежимо малко и може би единствено някои свестни колеги, които са и добри професионалисти, опита ,че си работил в такова отвратително място и някакси си се справил и тренирането на работа под стрес са някакво преимущество ,но не задълго. Не препоръчвам на никой , на каквато и да е позиция да постъпва там на работа... . Няма ниво в йерархията ,което да си заслужава от чистачка до управленски позиции. Силно не препоръчвам да се започва трудови отношения с тази фирма.

написано 07.07.2014г. вторник в 23:14
в град Дупница

Здравейте! Бих искал да искажа мнението си за  прословутата фирма „Юнион Ивкони“ и разбира се нейната дъщерна такава  „София Бус“ в един полезен за всички нас сайт  като този.    Няколко години работех (като на инат може би) в тази фирма като шофьор и мога твърдо да заявя,че определено не става за работа там..сложно се работи,поне според мен уважаеми  бъдещи служители.  Глоби,неправомерни удръжки,не спазване на определените часове за шофиране на ден, седмица ако щете и на месец  най-вече за вътрешните линии.      Отношението между началници и шофьори е под всякъква критика, а пък директора на фирмата страда от фобията,че постоянно някой го краде!  Дори и да е така и някои от служителите да си го позволяват по някакъв начин това, трябва да ни е ясно защо може би е така.. ,а именно: не изплащане на месечните възнаграждения,ниските работни командировки и тяхното забавяне,постоянното висене в гаража когато си в почивка за щяло и нещяло и какво ли още не.  „ Г-н Константинов както е тръгнало напоследък, май ще останете без нито един свестен шофьор, а те са лицето на фирмата, не ви се иска да го проумеете обаче.   Все пак едва ли ви пука след като направихте свой замесник някакво смешно, и до някъде простовато лапе,но все пак няма значение какъв е и кой е,важното е да има някаква  кукла на която да дърпате конците. Лапето ви обаче се взе много насериозно и си помисли,че е хванал господ за шлифера,но не му и идва на ум,че е следващият пътник без билет и ще бъде изритан в някой слънчев ден както всички останали преди него“. Не на последно място искам да обърна внимание пред уважаемите бъдещи служители и за пътниците които ще превозват или поне 70% от тях ,но на външни линии,които са: "приятни, учтиви и  интелигентни" предимно цветнокожи от родните гета (защото едва ли ще допуснат в другите фирми  цял катун да им се качи и разнообразява обстановката в автобуса с плачещите пеленачета, викове на чужд език и „благоуханята“ около тях) и някои видове турци,които се имат за „Али Баба" като се качът, по думите им : „в техните автобуси“ -защо ли казват така???  Иначе автобусчетата на пръв поглед са лъскави.. ама от вън,за разлика от вътрешният „комфорт“ с изпочупеният интерьор и вонящи седалки от които човек може да пристигне на спирката си обринат или трайно заразен от вид  дезинтерия. Напрвете си сметката сами ‚някои може би ще си кажат,че от опит глава не боли,но в тази случай си наболва ..! Все пак успех и нека сме живи и здрави,ръцете и краката никой няма да ни вземе ;) Поздрви!

написано 28.06.2014г. неделя в 01:13
в град Пловдив

Пътувам редовно по линията Пловдив-Шумен от известно време смениха шофьорите и съм много доволна автобуса няма закъснения даже има време и за по големи почивки,което за нас пътниците е много добре.Единствено не ми харесва,че на курс по три пъти ни проверяват някакви си който по този начин ни притесняват,особено когато се връщам от Шумен имайки предвид ранния час (повечето от пътниците си подремват).Създават дискомфорт!!!Не е нормално по три пъти да ни проверяват,защото все пак аз съм си закупила билет за този автибус и след като съм в автобуса и съм тръгнала от крайна спирка значи имам билет иначе няма как да съм в този автобус.Много моля обърнете внимание на господата проверяващи,който всъщност незнам дали изобщо имат ли право да ни проверяват?

написано 29.04.2014г. сряда в 00:53
в град Шумен

Не мога да разбера защо сайт,който е посветен на трудово-правните ангажименти между работодатели и служители се превръща в място за оплаквания и рекламации на клиенти? Моля,недоволните да си насочат енергията към сайтова от сорта на bg.mama или във всевъзможните форуми,в които се прелива от пусто в празно.Моля,модераторите да вземат отношение по въпроса.

написано 27.04.2014г. в 11:23

Моето първо пътуване до София с Юнион инкони.

На 25.04.2014г ми се наложи да пътувам до София,закупих си билет за автобуса който тръгва от 6.00ч от Бургас с връщане на другият ден 26.04 от 15.30ч

Още при пристигане на автогара юг в Бургас ушите ми бяха принудени да чуят няколко гръмки български псувни.След като  техният поток секна започна пътуването ,за мое щастие то мина добре.Щастлива ,че всичко е наред слезнах в София приключих с ангажимента си и на другият ден в указаният час бях на автогарата в София за обратното си пътуване.

Този път не беше никак добре.След като се настанихме  се оказа ,че автобуса е полупразен ,а ние седяхме натъпкани по двама на тесните седалки ,междинната спирка беше само една Стара Загора и после Бургас.

Няколко минути след като потеглихме се преместих на свободна седалка -все пак ни предстояха близо 5часа път.

Автобуса бе ужасно шумен,но не стигаше е това ами и шофьора  говореше доста често по телефоне естествено без нужното устройство"Свободни ръце".

Още с потеглянето от София шофьорът отвори прозореца и на един от сфетофарите на нашата иначе Европейска столица щумно и звучно се изхрачи.Къде попадна звучната храчка не се чу-дали се преземи  през някой отворен прозорец в друга кола или се залепи на стъклото на друг автомобил не стана ясно.

След около 10мин .шофьора приключи с личният си разговор като през това време ловко жонглираше с мобилният си телефон и волана.

Спряхме в Стара Загора обяви 20мин почивка,след нейното приключване автобуса се беше поизпразнил още,качиха се само няколко човека и така отново полупразни се отправихме към Бургас,но преди това шофьорът ми заяви ,че на втората седалка не можело да се седи-чудно защо?Въпреки всичко тихо и кротко се изместих назад в автобуса след втората врата,тъкмо се зарадвах ,че ,свиренето от горният люк няма да се чува така осезаемо назат и започна дрънчето -на кафемашина,на някакъв оставен бургас с остатъци от кафе,май с него беше затисната кафемашината, всичко подскачаше и дрънчеше.Не стига това ами и от тавана висеше половина тапицерия.Абе грозна картинка,некомфортно пътуване,и страховито обслужване.

В крайна сметка тези хора получават заплата,каквато и да е тя, им се дава ,за  да спазват някой правила-като култура на поведение,етика,добро отношение към клиентите си

НЯМА ДА ПЪТУВАМ С ТАЗИ ФИРМА ОТНОВО.

написано 16.04.2014г. четвъртък в 13:58
в град Аврен

Бих казал, че както работника трябва да си свърши работата и ако не си получи заплащането - може да напусне, така и фирмата , като не харесва работата на работника може  да го уволни, а не да не му плаща. Това е балканско отношение да се чака или да се задлъжнява. Такива са обаче повечето фирми в страната - наред с Ивконито. И рейсовете - стари , и служителите- неприятни , и управата им - елементарна. Не стават да се вози човек с тях.

написано 12.03.2014г. четвъртък в 19:50
към обект/отдел Администрация

В отговор на инженерът

Уважаеми господине, за когото съм повече от сигурна, че сте настоящ служител на Юнион Ивкони. Вие сте напълно прав, че отивайки навреме на работа и свършвайки навреме с възложената ви работа вие очаквате същото и от страна на работодателя - навременно изплащане на трудовото ви възнаграждение. Но познавайки хората, работещи във фирмата, всеки смята, че е незаменим, че се скъсва от работа, а накрая къде получава жълти стотинки за безценния си труд а и със закъснение. Но критерия за свършена работа, се определя самосиндикално - всеки сам за себе си. Но добре свършена работа няма, отговорност - групова, т.е никаква. Така, че каквото даваш, това и получаваш. С това безхаберие биеш и по вече разклатения имидж на фирмата.

Но да са живи и здрави г-н Константинов и г-н Любенов за да работят за подобряване имиджа на фирмата и подобряване условията на труд!

написано 06.03.2014г. петък в 14:45

Хубаво е да се знае, че има забавяне на заплати, за да не се лъжат хората и да кандидатстват за работа.

Или какво - става проблем, че излиза наяве некоректността на работодателя?

На кой какво му прави чест не мисля че някой тук има право да дава оценки. Както служителите са отишли на време и са си свършили работата, така работодателя е длъжен да им плати НАВРЕМЕ. А дали някой ще си тръгне или не си е негово решение.

Показани мнения 1 - 10 от общо 290 12345 По-стари » >|