написано 09.10.2009г. събота в 17:07

Здравейте и от мен! Първо искам да кажа на всички, че долните постове са абсолютната истина. Фирма Екса е най-лошият работодател на който съм попадал досега. Още от първия ден в който започнах се оказа че освен това за което съм нает трябва да върша и куп други неща нямащи нищо общо с работата ми. Осигуровките са на минимума за отрасъла, а заплатата за която сте се договорили се оказва мираж. Първо Ви казват, че не могат да Ви датат тази сума, а после Ви начисляват и един допълнителен коефициент 0.8% и накрая седите и се чудите за кой дявол бачкате по мин.10часа на ден(обикновено това е работното време, но понякога се налага и повече)Събота и неделя е абсолютно задължително да се работи(разбира се ако не Ви пука дали ще Ви изгонят)Заплатите се изплащат с поне 1 месец закъснение и затова при напускане не получавате нищо, аз освен заплатата не успях да си получа и подписите в трудовата книжка защото г-жа Пеева в продължение на месец беше много заета да я подпише. За ръководството: инж. Цанова-не разбира от нищо, но се мазни отлично. инж. Христов-същата работа, горе-долу административния директор Мая Апостолова беше добре и като че ли тя най-много работеше. Иначе все прехвърля отговорностите си на другите и наистина е пълен хаос. Колегите половината бяха свестни и работливи, а останалите освен да следят и доносничат нищо друго не правеха. Всъщност това бяха и хората с най-голям стаж във фирмата. И така съвета ми към всички, които искат да работят във фирмата е: 1.Договорете си по-голяма заплата и не се съгласявайте да ви осигуряват на минимума. 2.Бъдете хитри и лукави, ако сте професионалисти кариера няма да направите там, а и пари няма да получите. 3. Подгответе се за работа не само до късно вечер, а и в събота и неделя. Това се налага поради проектите по които фирмата кандидатства(особено тези които са от министерството на културата и министерството на труда и социалната политика) С тези 2министерства фирмата е в тясна връзка и в зависимост от информацията която им се подава от там се налага спешно да бъдат преработени проектите, така че фирмата да спечели офертите. Между другото искам да кажа на предния колега, че не само операта, а и Татул и Перперикон трябва да бъдат проверени, както и проектите от Красива българия и въобще всички проекти свързани с тези 2 министерства.

Пожелавам успех на всички, които ще започнат във фирмата и дано това да им помогне с нещо.

написано 10.09.2009г. петък в 19:24
към обект/отдел ПРОЕКТАНСКИ

Нистина се учудвам по мое време хората в тази фирма бяха грамотни но след изгонването на качественните специалисти явно госпожата я докара и до неграмотници е те пък я защитават, защото са чули от инж. Христов е много сме добри. Вчера в вестник труд четох нещо, че министерството на културата е с пробит джоб, е не е лошо министър Рашидов да поогледа като своите колеги и той примерно договорите за операта и някои други и тогава ще се види колко са добри и защо операта се руши и се налагат непрекъснато да се извършват нови ремонтни работи

написано 30.08.2009г. в 18:41
тая фирма е наи готината....
написано 19.08.2009г. четвъртък в 19:51
към обект/отдел проектански
Предходното мнение е абслютно вярно дори предполагам кой го е писал и аз съм седял по нощите и накрая ми пишеха коефициент 0,80 за намаляне на заплатата а и госпожата се меси в работата на проектантите и измисля всевъзможни и невъзможни за изпълнения неща а когато и кажеш че е невъзможно да се изпълни решава че трябва да те отстрани от работа е не исках да напускам но се наложи и сега съм много по - добре и аз единственното за което съжелявам са колегите е някои от тях.
написано 18.08.2009г. сряда в 18:57
към обект/отдел административен
Тази фирма е най - лошото място за работа особедно, ако познавате законодателството в сферата в коята са вашите задължения, защото ТЯ ПЕЕВА решава какво да се пише и в крайна сметка се изпращат до институциите невероятни творения. Обикновенно тя решава да оглежда нещата и да в последния момент считайте към 22 часа в неделя, когато срокът е понеделник не е проблем да ви накарат да работити и в неделя през ноща моя рекорд е 02 часа през ноща, а след всичко това ви режат от заплатата просто така и не подписвайте трудов договор с уговорката, че ще ви осигуряват на определена сума записана в договора, а ще ви дават по- висока заплата защото, когато ви освободят не ви изплащат последната работна заплата. Не се ползват и отпуски, а работното време е най- малко от 08 до 20 часа независимо какво пише в договора ви и накрая пак ви пишат коефициент с който ви намалят заплатата единственното хубаво нещо са колегите или така нречените прости работници, защото там е като в казармата започват работа с различни очаквания и накрая всички стават еднакво луди готини хора.
написано 08.02.2009г. в 22:27
към обект/отдел строителен
Здравейте. Първо искам да споделя на читателите на този сайт, че във фирма ЕКСА АД цари пълен хаос и безпорядък. Какво имам в предвид - всичко се върши от днес за вчера, много е трудно човек да си свърши работата понеже всяко действие трябва да е съгласувано и одобрено от НЕЯ, всяко решение от ръководството е предпоследно, безумни хрумвания в последния момент и последващо оставане извън работно време, работа в напрежение, страх и стрес, огромно текучество и т.н. и т.н. Второто нещо което искам да споделя с вас е че ако наистина искате да се развивате в строителния бранш трябва нервната ви система да е наистина стоманена и психиката необременена. И трето предните коментари са абсолютна истина.
Успех на новопостъпващите!
написано 07.02.2009г. неделя в 18:24
към обект/отдел строителство
в град Пловдив
Ако сте стигнали до извода, че няма добри фирми в България, не губете все още надежда. ЕКСА ви е обидила, огорчила, изградила е чувство за малоценност и накадрност у вас?- не се отчайвате, тъкмо това ще ви помогне да оцените следващите си работни места по добава. Просто приемете, че това е най-лошото, което може да ви се случи, попадайки в този колектив. Горе главата...отивайки си от там ви чакат по-добри переспективи
написано 01.02.2009г. в 13:28
Най- хубавото нещо в тази фирма са колегите, много хора са минали през фирмата и повечето са наистина способни, отзивчиви и усмихнати :). Лошото е че заради атмосферата трудно се задържат хора там. Ако не друго поне се научавате да си търсите правата. Ако се договорите може и да получавате добри пари, но ако не сте склонни да се обучавате сами, не се наемайте. Организацията като цяло е наистина мудна във всяко отношение, просто за мен извода беше колко и гадно да звучи - "ако на тях не им пука, защо на мен трябва", все пак фирмата е тяхна. Колкото до арх. Пеев не съм съгласен, поне госпожа Станкулова ще ти каже в очите, или ще разбереш по друг начин какво мисли, лицемерните истории нещо не са ми по вкуса.
Но иначе хора са се задържали много време там, ако имат правилното отношение даже може и няколко години нищо да не правят и пак да не ги изгонят. Все пак трябва да има фирми за всички нали ;). А и работа ще иамт доста поради причините написани по долу. Жалко е че наистина от фирмата може с хората които работят и са работили там това да бъде хубаво място за работа, но не...Все пак си е някакво развитие, научаваш разни неща, най-вече ако имаш нерви да изтърпиш. :) Така че колеги горе главата, не се вързвайте на глупости и си помислете дали си заслужава. Една организация никога не се променя, вие бихте ли се порменили заради нея?
написано 28.01.2009г. четвъртък в 14:29
Много са мудни, а може би така имотърва.Правят някакви интервюта и после нищо не се случва.Явно това е някакъв номер.Дават надежда и после изчезват и си поставят техен човек.За заплата не става въпрос изобщо, но те изтискват докрай и толкова.После духаш супата.
Показани мнения 11 - 20 от общо 27 « По-нови 123 По-стари »