написано 30.09.2013г. вторник в 19:13

И аз да попитам нещо. Изчетох всичките коментари, имаше и положителни и отрицателни... Е нека по-компетентните да отговорят на въпросите ми! С какво по-конкретно се занимава тази фирма Лирекс? Какви са им заплатите, от колко до колко варират? Начинаещ в тази фирма, какво може да научи!? При кандидатстване, какво възнаграждение може да иска(първоначално)?

Благодаря на отзовалите се!

написано 23.09.2013г. вторник в 14:21

Да споделя и аз моето впечатление от Лирекс. Бях там на интервю за работа за позицията сервизен техник. Явих се навреме, но както са писали и други преди мен, явно времето за служителите на Лирекс е абсолютно относително понятие - чаках може би 15 и повече минути някой да ми обърне внимание. Дойде една жена - Ружа, до колкото помня, връчи ми някакъв тест (за който нищо не ми бяха казали предварително, аз отидох с идеята, че ще съм на интервю, а не на техническа проверка - както и да е) и ме заряза. Приключих с теста и попитах кога да очаквам отговор от тяхна страна, казаха ми до 2 седмици ще ви се обадим. Обадиха се още след 3 дни, този път ме поканиха на истинско интервю. Там, пак след 10-15 минутно чакане, се появиха въпросната Ружа и някакъв, който не му запомних името. След като ме разпънаха на кръст 40 минути и ми задаваха какви ли не лични въпроси, не касаещи по никакъв работата, за която кандидатствам (едва ли не искаха да знаят и кой номер бельо нося) и след като ме питаха доста неуместни и нетактични въпроси относно фирмената политика и други вътрешнокорпоративни данни за предишния ми работодател, ми казаха "Ще Ви се обадим". На въпроса ми "Кога?" ми беше отговорено "До 2 седмици". Поредното доказателство, че за тях времето няма никакво значение. Сякаш аз ще седя само тях да чакам цели 2 седмици да благоволят да се обадят. Не е ясно защо като набират толкова активно персонал, те мотаят толкова време.

Обажда се миналата седмица една кака да ме пита какво е положението, дали кандидатурата ми е още активна, казвам "Да, активна е". Отговор: "Добре, ще ви се обадим до края на седмицата"

Мисля, че е излишно да казвам, че вече започва трета седмица откакто бях на интервю, мина седмица и повече откакто каката ми обеща да ми се обадят - ни вест, ни кост.

Та нека всеки си направи сметката за коректността и ангажираността на хората, отговарящи за подбор и набор на персонал във фирмата.

написано 28.08.2013г. четвъртък в 22:38

Извикаха ме на интервю за сервизен техник. Първо не можаха да ми обяснят защо след като са голямата компания толкова често търсят персонал, втотро - госпожата , беше руса, не й запомних името , но беше на възраст закъсня , което много ме разочарова. Явно имаха време за губене, и трябваше да се окажат пред кандидатите колко са заети. Хубаво, ама ти като една уговорка за интервю не можеш да спазиш , как ще ме убедиш, че си коректен работодател.

Тя дори не знаеше задълженията за въпросната позиция, защото ми отговаряше с някакви общи приказки до момента, до който  дойде едно момче - боян. Той се беше взел много насериозно и освен че  говореше по телефона си в коридора преди да се появи в стаята, и целия офис го слушаше, чуждестранни производители на пожароизвестителни централи дори не ги беше чувал...  Също не можа да ми обясни - след като са толкова реномирана и престижа компания защо толкова често търсят персонал, в парите ли е проблема, или трябва да си послушко... Явно наемат такива, които не правят проблем за парите.

написано 16.03.2013г. неделя в 18:04

Какво да ви кажа - тази компания ми прилича на санаториум за скатавки.

Бях там на интервю, попаднах на някакъв , който се имаше за големия мениджър, прав е колегата по - долу - човека наистина си беше със случайни познания. Областите електроника и електротехника за него бяха едно и също нещо, и видях, че не прави разлика между двете. Световно известни производители на пожароизвестителни системи, другаря даже не ги беше чувал. Явно е работил само с български, правени у плевенско, ама иначе мениджър го раздава, пръхти със самочувствие.  Другото, което ми направи впечатление беше, че докато ги чаках за уговорения час, те се мотаеха в коридора и си приказваха, явно имаха време за губене. Също така стана дума за очаквана заплата , това вече си беше подигравка с времето ми - хем ти обясняват каква криза има, и ти едва ли не трябва да си им благодарен, че те наемат. Едновременно с това ако бяха много качествени, за каквито се представят хората им нямаше да бягат.

Като видях какви хора ме интервюират изобщо не си направих труда да ходя на второ интервю... Не се учудвам, че обявите им вървят толкова често - и на тези хора някой трябваше да им вади заплатите.

Казах им, че съм рибар, и умея да чакам, ама за тая риба миризлива просто не си струва. Ако ви е първо работно място става, иначе не си струва.

написано 27.07.2012г. събота в 11:11
в град Аврен

милиционерски манталитет на част от ръководството, трагикомични "мениджъри" със случайни познания, солидно обградили се с платен слугинаж, шуробаджанашки взаимоотношения, анти-IT подход, измислени проекти с тенденция към намаляване...

написано 12.12.2011г. вторник в 19:14
отношение шубе го/я е и не казва!
в град Велико Търново

Фирмата затъва. Нямат пари за заплати. Постоянно съкращават хора. Бягайте докато е време.

написано 16.10.2009г. събота в 22:27

Аз съм служител във фирмата и мога да ви кажа, че не всичко е цветя и песен, но пък и не е кой знае колко зле.Във всички БГ фирми цари пълен хаос и Лирекс не е изключение.Каквото другаде, такова и тук.Относно заплащането във фирмата мога да кажа, че е малко ниско, но се живее.Повечето колеги са много печени и лесно се работи с тях.Всичките мениджъри, с които контактувам са много свестни и разбрани хора и винаги ще ти помогнат когато имаш нужда.Натоварването не е равномерно разпределено и се случва понякога да се бъхтиш като негър на плантация, а понякога с дни се чудиш, с какво да се занимаваш.Относно местоположението, централния офис е в Младост до метростанцията и е доста удобно да се ходи на работа.Доста неща могат да се научат в тази фирма ако имаш желание.Шефовете адмирират всеки опит за сертификация и ако има бюджет няма проблем да ти заплатят обучението.Като голям плюс може да се отчете и възможността за гъвкаво работно време.По принцип е от 9 до 6, остава се до по-късно понякога, но няма проблем да си тръгнеш по-рано или да закъснееш ако ти се наложи.Като цяло си заслужава да се почне.Възможностите за кариера не са кой знае какви в тази криза, но ако имаш намерение да градиш CV няколко годинки в Лирекс много добре ще ти стоят.Аз мога да кажа, че не съжелявам, че започнах работа там, но това си е мое мнение.

написано 13.10.2009г. сряда в 14:56

За съжеление съм съгласен с asdf.  В Лирекс няма мениджъри. Така наречените мениджъри гледат своите и ефентуално на хората си интереси, интересите на Лирекс като цяло - не. А когато нещата са ОК, те се бият в гъдите, когато не са, когато новиите са лоши - Илиева е виновна. Не я разбирам и Илиева защо ги търпи.

написано 10.09.2009г. петък в 15:06

Докато г-жа Илиева позволява на ръководителите под нея да я крадът, докато тези хора гледат собствените си интереси а не на фирмата, до тогава Лирекс ще върви на долу. Част от ръководството трябва да бъде сменено... заради тези хора фирмата е в това положение.

Рай за "мойте хора", ад за останалите - това е Лирекс.