написано 07.06.2012г. петък в 16:27

Сменете си управителя в Бургас. Не може да се работи с него. Колко още оплаквания трябва да има от него?

написано 21.03.2012г. четвъртък в 10:23
към обект/отдел управление на лунен модул
в град Сухиндол

ако сте голобрадо студентче - там ви я мястото

натрупва се стаж, може и някой друг сертификат ( по закон не могат да ви принудят да си платите 50% от стойността му при напускане, той е поименен не е на фирмата )  и след това беж в hp да пускате CV-та

ако сте роден търговец мястото ви пак е там, бонусите са прилични

ако сте спец по hardware - забравете за тази фирма

много вожд - малко индианец

пълно е с директорчета на водопади които прибират голяма част от бонусите ви, не че заплатите са големи, бих казал са под средните в такива фирми

привилегиите са стандартни, служ. телефон, кола ако имате работа извън населеното място ( форд, силна дума за кола )

стемо е търговска фирма - 90% от дейността и е търговия така че ако имате предвид това може да си направите сметка дали има смисъл да работите за тях

наистина техниката която ползват служебно се продава ( сменят се панели на лаптопи, клавиатури, дискове и прочие )- тук искам да отбележа че на съответния кашон се слага лепенка refurbished и се продава на по-ниска цена, ако не е направено значи някой от съответния обект изкарва "допълнително" пари

колегите с които работех бяха много читави, повечето от тях ги няма в тази фирма, всеки спаси както намери за добре

тестовете които се попълват са елементарни, въпросите са такива че ако това не го знаете значи нямате работа в ИТ сектора

обобщено:

много работа за сравнително малко пари, някой друг сертификат, стаж ( hp искат 1 г. за да се постъпи при тях ), фирмата генерира добри работници за другите фирми ;-)

написано 20.12.2011г. сряда в 18:04

какъв е теста за постъпване на работа в СТЕМО?

написано 15.05.2010г. неделя в 13:50

Здравейте, искам и аз да изкажа моето мнение за тази фирма и по-точно какво преживях. Преди 3 години някъде бях кандидатствал за работа при тях (и по-точно за офиса им в Габрово), но няма да споеманвам за каква точно работа. Та какво ми се случи. Първо ме извикаха да попълвам някакъв безмислен тест от порядъка на поне 10 страници. След това ме извикаха да попълня друг тест, понеже този първия бил за друга длъжност и те се били объркали. Както и да е. След това ми викнаха да ми дадат някяква задача да направя за да видят дали ще мога да се справям с работата. Ами направих я тази задача, занесъх им я дотам. Оттогава досега ги чакам да се обадят - защото като занесъх направената задача ми казаха, че задължилтено ще ми се обадят.

Първото интересно нещо е, че след месец-два видях моята разработка или поне част от идеята в техния магазин (реклама). Другото интересно е, че преди да направя тази задача постоянно ми званяха по телефона и след това - хоп спряха. :)

Третото интересно нещо беше, че докато говорих с един от шефовете и му показвах какви разработкки съм направил, той ми каза - "ами добър си, ще си намериш работа". Представяте ли си. И това ми го казва когато съм там на интервю за работа. Значи още тогава не са имали никакво намерение да наемат нов човек за тази работа. И според мен. Просто са им трябвали нови идеи. Пускат обява че търсят такъв човек уж за работа. Намират го. Дават му да направи някаква задачка (уж тестова колкото да видят колко е добър, а то всъщност е нещо което им трябва) и след това чао. Не ти се обаждат дори да ти кажат не ставаш. И така намират си хора да им вършат работа без пари.

Ами това е от мен за тази фирма.

П.С. Използвал съм услугите им на магазина и да Ви кажа съм доволен от обслужването. Но явно има и лоши страни тази фирма. Сам се убедих в това.

написано 10.05.2010г. вторник в 00:06
в град Аврен

За IT инженер, да градиш кариера в тази фирма е кауза пердута.За търговец, може би не дотам.Ако сте млади и търсите място да посъберете малко стаж, става, макар и да не е от най-добрите.Не им се връзвайте много на обещанията, както се казва, това което те ви обещаят, никой не може да ви го даде :-).Заплащането е .. по-скоро скромно :-(. Разните там бонуси и прочие екстри са предимно за търговците и мениджърския състав, а те ще ви скъсат г..а от работа за да си ги получат :-) - фирмена политика.По шестобалната с-ма - най-много 4.

написано 28.10.2009г. четвъртък в 00:15

Ако не са нагласените сделки по търгове и бизнес "под масата" тази фирма няма да има нито един клиент. В сервиза все по-малко случайни, редовни и доволни клиенти идват, добре че са наговорените търгове и някой друг заблуден донесъл гаранционна техника закупена от техномаркетите. Добрите сервизни специалисти, които правеха сервизът добър вече не работят в Стемо и това не е тайна за никой. По отношение на продажбите ситуацията е същата. Не е важно това, което ти продават дали си струва и ще ти върши работата, важното е търговеца да изпълни търговския си план. Все по-малко фирми и организации им се вързват, защото комбинацията от лош сервиз, високи цени и неадекватни "ИТ решения" е потресаваща. А, и всичко става толкова бавно там, толкова некъдърно, а с толкова много липса на желание. Условията на труд и работната среда са достаъчно добре описани тук. Дори доста неща са спестени. Немога да кажа, че 99% от частните фирми са такива- в никакъв случай. Стемо определено не е добро място за работа и това се доказва от факта с прекалено голямото текучество на служители- в пъти над средното. Но разбира се, ако питате някой самозванко от фирмата ще ви каже, че няма напуснали, те са ги уволнили щото не са ставали. Хахахах, познато на всеки- нали?

написано 12.10.2009г. вторник в 20:03
към обект/отдел СТемо Пловдив
в град Пловдив

В сервизите на Стемо служителите са крадци!!!!!!!!!!!!

Не си оставяйте там лаптопи и компютри за сервиз.

Да изчезват от пазара

написано 09.09.2009г. четвъртък в 16:12
отношение шубе го/я е и не казва!
към обект/отдел продажби
в град Пловдив

Уважаеми колеги,

Има и по-лоши места за работа от СТЕМО /за младежите е нормално да не знаят/.

Сигурно има и по-добри такива. Работата е много, заплащането е малко  - това са 99% от фирмите в България.

Всички можем да си плюем шефовете - малко са тези които ще похвалят който и да е шеф.

Но СТЕМО е фирма оцеляла дълго време благодарение на ЕКИПА /шефове, служители/

PS

Естетвено и аз мога да вадя кирливи ризи /напр. защо консумативите на СТЕМО са толкова скъпи - вж. ТНС, защо СТЕМО продава на ТНС, кой за кого е женен/омъжен и т.н./ но не желая. Не е етично. Работата в такава фирма ти дава възможност за много допълнителни приходи (ако можеш и не те мързи) дори и без да крадеш явно.

написано 28.07.2009г. сряда в 02:06
Възможно най-лошото място за работа.
Фирмата буквално отива на фалит и разпадане.
Там вече се работи направо за без пари и само се чудят за какво да те цапардосат, така че ако може от теб да вземат не те да ти плащат. Ситуацията в момента е такава, че се прави всичко възможно да те накарат сам да напуснеш, защото немогат да ти плащат. Естественно, че Стемо щеше да стигне до тук- много директори, некъдърни управители, добрите специалисти вече ги няма. Демотивирани служители, незаинтересовани шефчета и ежедневни нови простотии свързани с това- как да се спаси и малкото което остава. Развали се рахатлъка на дълбоко спящите, които дочакваха времето за пенсия и дълги години минаваха между капките. И колкото повече се затяга колана и броят на вътрешните инструкции расте, толкова повече непокизмът засяда из между оределите слаби редици. Ако си с ниска ефективност, но пък се водиш шефче (напълно самозвано понятие) и си удобен на някой- споко ще продължиш да проспиваш живота си. За сметка на това колегата, който бачка и ти вади заплатата ще си тръгне. На кой му пука вече- спасението е по единично......
Показани мнения 1 - 10 от общо 366 12345 По-стари » >|