написано 21.07.2014г. вторник в 09:34
към обект/отдел Варна
в град Варна

Работих в Примекс Варна, дълго време. Фирмата е една от водещите в бранша си но всичко в нея лъха на посредствения Балкански манталитет.

Работи се в събота, работи се с увеличено работно време, особено в сезон, което достига до 12 часа на ден. Това не ти го казват на интервюто, а го разбираш в последствие. Работата, особено в сезон, е много напрегната и сложна. Ръководните кадри са на ниво "питбул" т.е. не решават интелектуално въпросите, а хапят и дърпат докато откъснат живо месо. Има бонус схеми, които са само прах в очите. Те не подлежат на здрава логика и критерии а на субективното мнение на ръководните органи. Осигуровките във фирмата са на половина на реалните пари, и както се досещате който напусне най-често не получава не декларираната част. Ако случайно пък сте в конфликт, може и да ви кажат да давате! Гнусно е защото думата на собственика Георги Крумов, двамата регионални и на мениджърите на обекти не струва пукната пара. Няма лоялност и сугурност от фирмата към служителя. Работата е много натоварваща, познавам няколко човека които са на хапчета за кръвно, заради стреса в който се работи по време на сезоните. Редовен номер е да работиш шест дена в седмицата и за седмия ден да си на обучение - пълно смазване. Този кадрови батак води до мизерии на всички нива. Всеки се спасява както може, крадът едни от други служителите, изнасят се гуми и се мизерства с транспорта.

Не препоръчвам като работно място, освен ако не си отчаян.

написано 20.05.2011г. събота в 21:05
към обект/отдел Монтажна
в град Варна

Фирмата е просперираща в България.Проблеми в отношенията работник-началник , но не са фрапиращи. Заплащането е на отлично за България ниво ( обикновен служител) , но не са справедливи спрямо количеството работа, няма яснота в нещата. Иновации има постоянно, въвеждата се нови правила с цел подобрение на работата , нови машини и т.н. Работното време е приемливо , въпреки липса на обедна почивка и честия овъртайм без това да носи полза на работника. Имаше един месец си тръгвахме 7-8 часа почти всеки ден , а накрая бруто....Преспектива за развитие липсва, веднъж бачкатор , завинаги бачкатор, все едно си "покварен". Като цяло оценката ми е 4 от 5 , но има доста неща да се доизглаждат, не сме за Европа още.

написано 11.02.2011г. събота в 00:18
към обект/отдел Търговец корперативни клиенти

Съжалявам.Работата беше хубава,страхотна.Честно!Стефане-???

написано 06.01.2010г. четвъртък в 20:51
към обект/отдел централа
в град Шумен

Всичко беше ОК но от ден на ден става все по-зле.Повече работа и нерви а парите по-малко . Дано да е само заради кризата .

написано 12.08.2009г. четвъртък в 23:09
към обект/отдел Администрация
в град Шумен
Тази фирма страхотно невероятен и справедлив шеф в лицето на г-н Крумов. Дай боже повече такива хора като него да има начело на фирмите в България.
написано 26.07.2009г. в 12:50
към обект/отдел работещ в фирмата
в град Шумен
фирмата е супер също и заплащането.Работя вече почти 3години и съм доволен с колегите.важното е уважението икато работиш има и премия
написано 15.05.2009г. събота в 17:15
към обект/отдел Шумен
в град Шумен
Фирмата е много яка. Аз работя от скоро в Примекс, но за сега съм много доволен. Това което пише crocodile до някъде е истина но има и доста глупости. Всички са много точни когато си вършиш добре работата. Нормално е да не се харесват мениджърите защото именно те карат персонала да работи. Като го няма някой от шефовете всеки започва да се скатава и да не работи. Заплатите за България са много добри а и може да се разчита на подкрепа във всякакъв вид. Дано да съм бил полезен.
написано 16.04.2009г. петък в 11:02
към обект/отдел Примекс Добрич/монтажна
в град Добрич
Заплащане не много добро, а и тези депозити и почваш от дадена заплата и чакаш половин година да те изравнят е пална глупост.
Никакво уважение всеки от шоурума ти се прави на шеф.Мислят си че ти си по долна класа от тях,а в същото време забравят каква им е работата
Има привилегии.Работи се с нови машини и техника,но всяко чудо за 3 дена.След година от ново ще бъдат стари,но за сега привилегии има.
за сигурност няма какво да пиша.То сигурността идва от работниците не от фирмата.
Работа свободно време става зимата е кофти ,ама лятото си е 6 трагваш си по светло още.
Потенциал за развитие долу горе става.Предлагат ти един европеиски стандарт на работа ,за съжаление от доста некомпетентен човек иначе иновациики от време на време.
Местоположението е номер едно.Точно на околовръстния път кадето минават всички камиони и тежкотоварни.
Колегите са номер едно винаги ти помагат,рабират те като си в труден момент и здраво бачкат.В това число влиза и Ани Върбанова,а всичко друго в офиса е пълна измислица и едно голямо недоразумение.
Работната среда бива.Чистичко нова сграда удобства ако прекарат и отопление грешка няма,защото зимата е некав ужас.
Ами това е моят коментар за фирма Примекс всичко е наред,само да се оправи отношението между работодател служител,защото е някакъв отврат дори след като напуснах като клиент пак го забелязвам.
написано 01.04.2009г. четвъртък в 17:40
към обект/отдел монтажник
в град Добрич-селска
За заплащането давам 4 може да се подобрят премийните плащания.
уажение сам посочил 1 !!!! шефа е номер 1/окръжението му са....! /в шоурума нещата сякаш стоят наопаки .МОЛ-а А.В върши 99% от работата 1 % за касиерката все пак парите минават от там, а за другите двама май няма проценти за тях.Специално заради хората без % давам 1 нищо лично (мнения на повечето клиенти)
Привилегии 4 .Добра обстановка работа с нови машини с добри колеги и обслужване на европейско ниво.
За сигурността няма да изказвам мнение.
Работа свободно време е ок. всичко е точно и коректно спрямо работното време
Потенциал за развитие може да има във всяка фирма . Лично за развитието давам 5 иновации ,обучения по европейски стандарт точно и коректно заплащане
Местоположението е на Страхотно място .
Колеги отново 5 КАТО СЕ ВАРНЕМ НА (уважение)малко по нагоре
Работна среда е на европейско ниво и на мене лично ми харесваше много

Мисля че това е достатъчно като цяло Доволен от фирмата
"И все пак земята се варти!"
Г.Галилей