написано 05.05.2011г. петък в 17:40
в град Варна

искам да напусна, майната им на всички...

отвратително отношение на ръководството, както и шефовете на клиниките, унижават собствените си лекари, никаква помощ за обучение и развитие; никаква организация и ясни правила на работа. Приемат за даденост и лекари, и сестри, и санитари- тотално са се самозабравили- и всеки следващ е същия. най-гадното е, че така ще и си остане, защото винаги ще се намери някой идеалист, който да им повярва; а също и винаги ще има селяни преселили се, за да работят, които се скъсват да се подмазват. липсва морал, липсват права, липсва свобода.

написано 14.08.2010г. неделя в 13:14
в град Варна

Заплащането е средно.За месец обаче, ако си достатъчно близък или роднина може да получиш бонуси много повече, отколкото някога си си мечтал.Но трябва да си гъст със ръководството на клиниката или ако си в администрацията- много близък с н-к на чов.ресурси, който има главната дума при разпределянето на т.н. клинични пътеки всеки месец.Колкото си по-близък, толкова повече ще получиш, независимо от образованието,знанията, компетенцията и това, което си свършил през месеца на работното си място.Отношението на р-вото -пак на същия принцип.По-близо до него - по-високо в йерархията - и много повече парички на месец!Привилегии и израстване в службата- забрави, ако не си от любимците!Ако държите да работите тук и да получавате хубава заплата- намерете връзки и ще бъдете о, кей завинаги!

написано 22.06.2010г. сряда в 23:46
в град Варна

Отвратена съм от отношението на така наречените ДОКТОРИ от втора неврологична клиника.Направили си ремонтче на отделението ,заключили вратичката и си показват само носовете след като си звънял и чакал с часове .Няма свиждане, не дават информация за болните. Докторицата ми се разкрещя ,че не се занимава само с майка ми,трябвало да ИЗРОВИ от някъде изследваниятя и и че съм била за лудницата.Маика ми беше приета в 8ч в с тежък инсулт в 12,30ч не бяха я погледнали .После ми съобщи за диагноза тумор в мозъка което пък после се оказало грешка. Изписаха я на третия ден като изнесоха носилката пред отделението и ме оставиха сама да я сваля от 14я етаж .Ако съм еденичен случай с мед да ги намажеш но това там е начин на работа и система .Съжалявам че не мога да съобщя името на тази госпожа. За да бъдеш лекар предимно трябва да си човек.

написано 18.05.2010г. сряда в 21:33
към обект/отдел Кардиология
в град Варна

Това са едни СУПЕР БЕЗОТГОВОРНИ ДОКТОРИ...На скоро баба ми беше там...За съжеление направихме ОГРОМНА ГРЕШКА като я оставихме да влезе в тази "болница"...Много некомпетентни като започнем от завеждащата  "докторка" и след нея доктори,сестри и фелшерки.Искам да Ви кажа само една реплика на лекуващият и лекер след въпросат ми как е баба ми? Тои ми отговори: " КАТО 30 ГОДИШНА ЖИГУЛА,КАК ДА СЕ ОПРАВИ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Повече няма какво да кажа за кардиологиа към Света Марина Варна

написано 20.04.2010г. сряда в 11:34
в град Аврен

Как гледате на лекарите епилептици? Не са ли те опасни за пациентите пък и за колегите. Знам случай на лекар, който крие заболяването си. Аз лично се страхувам от него, защото не знам дали е на терапия. Присъствах на един негов припадък. Защо се крие той от ръководството? И защо ръководството ако знае за неговото заболяване допуска той да работи на такова отговорно място?

написано 17.12.2009г. петък в 00:23
в град Варна

За да започнеш работа, изискването е не да имаш необходимата квалификация , а възраст и външност.....За манекенки ли назначават  или за медицински персонал! А старшите сестри са невероятно груби и надменни, може би на базата на конкурса,който са спечелили, за да заемат поста си......

написано 23.11.2009г. вторник в 00:05
в град Варна

1.Заплащането вече не е най-доброто.И другите болници я настигнаха, въпреки Проф.Иванов да казва, ср.мед.персонал вземал ср. орутно 1200 това е лъжа.Ср.брутно е не повече от 900-950 , защото има клиники и с по-малко.2.Уважение никакво от келеги които се звемат мого на сериозно, а от началници въобще.Всички са "велики".3.Привилегии никакви.4.По отнишение на фирмената сигурност рабатата е добре.4.Ангажиранст много.5.Потенциал за развитие има стига да искаш.6.По отношение на местоположението сме много зле.На таково ветровите място и толкова голяма болница как е възможно да се направи.7.Колегите са пълна скръб.По-скора колеги няма.8.Във връзка с предния въпрос няма нормална работна среда след като няма колеги.Работиш с едни хора коита се чудят как да те натопят.

написано 27.05.2009г. четвъртък в 18:11
в град Варна
Не знам от какво са толкова недоволни тези, които са писали преди мен. Не искам да звуча негативно и злобно като тях, за това искам да им кажа, че това е модел на поведение на губещите хора, тези без достатъчно амбиции и възможности.
Аз също съм служител на МБАЛ "Св.Марина" гр.Варна и обичам работата си и работното си място. Дава ми се възможност да уча, да проявявам творчество; колегите ми са прекрасни; ръководството е също добре настроено към персонала и лично аз в никакъв случай не мога да се оплача, напротив - в тежък за мен момент получих пълна съпричастност.
Относно заплащането - който се чувства недооценен - има толкова други болници и вратите към тях са отворени.
Аз сутрин отивам на работа с приятно усещане и се радвам да видя колегите си.
(няма да напиша името си, за да не си мислят тези, които не се справят добре с работата си и се чувстват неудовлетворени в професионален план, че се "четкам" на някого)
написано 22.03.2009г. в 19:53
към обект/отдел терапевтична клиника
в град Варна
1. Няма ясни правила за формиране на вътреклиничното разпределение на заплащането по т.нар. ДВНО(кл.пътеки). Това дава възможности за по-добро обезпечаване на послушни и удобни фаворити.
2. Липсва уважение между отделните клиники и взаимно подценяване на дейността.
3. Работа-да, много, но нали това ни е работата?..
4. Потенциал за развитие?-втора година не ми позволяват да специализирам. Може би нямат нужда от квалифицирани кадри?
5. Добро е, спокойно и достъпно.
6. Колеги-нищо човешко не им е чуждо-особено подлостта о коварността .
7. Привилегии-да, освен ако не откажеш секс на шефа..