написано 02.08.2009г. в 03:53
Работех в Явор в Пазарджик преди да замина за англия. не че всичко беше хубаво , но това коет оса написали не е много вярно. Никаде няма идеално. Много хора просто се надценяват или считат че нещо им се дължи или че са нещо особена. Истината е че трябва да се работи и човек трябва да си обича работата. Вав фирмата поне имах сигурна работа и добро отношение към мен защото се стараех и не бях мърльо като някои други. Вярно е че махнаха някои хора, но мене ако питате даже даста ги държаха. Ако аз бя на шефа отдавна щях да ги освобода защото работят само с устата а ги марзи всъщност или се мислят за незаменими.
Много се чудя на неблагодарноста която доста хора проявяват , но винаги е било така. Пожелавам им да имат смелоста да се махнат за да преценят собствените си възможности и да разберат че всъщност са възду под налягане самочувсвие без покритие. Всичките ми бивши колеги с които се уважавах и сме работили заедно още са там. Те просто нямат време да се занимават и да пишат глупости по разни сайтове, защото в ЯВОРА се работи и се връщат уморени и не се занимават с глупости. Всъщност който работи е добре на всякъде и тая фирма не прави изключение. напуснах по собствено желание но се управителя се разделихме като приятели. Пиша това с чиста съвест, защото нищо там не зависи от мен и нищо в сегашната ми работа не зависи вече от тая фирма, така че моля да не се съмнявате. Пак добре че на тая криза продължават да разкриват работни места, защото много народ остана без работа по другите фирми, но това никой не го оценява.
На фирмата пожелавам успех, а на недоволните пожелавам да поработят на друго място за да разберат какво са изпуснали, ако въобще имат смелоста да си го признаят.
И специални поздрави на г-н Солов, защото знам че е човечен и си цени хората.
винаги ще има недоволни. да не ви пука :)
написано 30.07.2009г. петък в 00:03
БЕЗПРИСТРСТЕН даде една много точна и цялостна оценка ! +1
написано 29.07.2009г. четвъртък в 17:11
към обект/отдел ВСИЧКИ
Напълно съм съгласен с БЕЗПРИСТРАСТЕН
написано 28.07.2009г. сряда в 20:44
Първо искам да започна с уточнението, че ще дам една напълно безпристрастна оценка на "системата", а всички знаем, че лишената оценка от емоции е най-точна. Умишлено не посочвам град, защото познавам служителите навсякъде.
Изчетох всички предишни мнения и знам кой какво пише и защо го пише. Разбира се не познавам всички лично, но познавам психологията на пишещите и работещите в "явор".
Трябва да знаете, че почти всички отрицатетелни мнения са писани или от мързеливи или от некадърни хора. Малко от тях са писани от кадърните и можещите, а тях ги познавам лично и всичките са бивши служители.
По-важно е да знаете обаче, че абсолютно всички положителни мнения са писани от ръководството, мързеливите и некадърните настоящи служители на "системата".
Ако внимателно сте чели всичко написано дотук ще останете с впечатлението, че всички служители са мързеливи и некадърни. Всъщност не е точно така, има и много кадърни и отдадени служители, но те просто не желаят в извънработно време да се занимават с нещо свързано с "явор"...
Да ви кажа и нещо по отношение на критериите тук:
Заплащането е средно за стандартите на държавата
Уважение ... няма. Уважението отгоре - надолу е несъществуващо понятие. Всичко е интерес. Уважението по хоризонтална линия задължително го проверете, ако е истинско имате приятел, ако не ... прочетете за вертикалните отношения по-горе.
Привилегии - никакви. Ако имаш служебен телефон е за твоя сметка.
Фирмена сигурност - няма. Никога не знаеш какво говорят другите за теб пред когото трябва.
Ангажираност - на 100%. Може да слагаш от пусто в празно, но трябва да изглеждаш ангажиран. Този случай има изключения, но за това трябва да притежаваш много отрицателни личностни качества, които поради постоянното използване в този форум аз няма да повтарям.
Потенциал за развитие - има, разбира се в случай, че принадлежиш към изключенията от предната точка или ако си близък с някой - душевно или физически. За всички останали - просто забравете.
Местоположение - възможно най-отдалечено от града.
Колеги - основните фигури са: спортиста (леко тъп), културиста (дебил), комплексаря (подъл и злобен), кариериста (интригант), човека на шефа (всичко дотук) и случайно попадналите 5% нормални хора, които поздравявам защото сме приятели.
Работна среда - сред такива колеги, за какво въобще да говоря. Сами си преценете.
Виждам, че са писали и "клиенти" в частност Димова - първо клиентите няма как да знаят какво получават служителите и дали е заслужено или не и второ всеки служител веднага ще разпознае стила на ръководството в това изказване. Което ми напомня, че ръководните постове в "явор" се заемат от хората от графа колеги, за които ви споменах без последните 5%.
Други изказвания от кандидати за работа с оценки за фирмата също не мога да приема за реални. Кой оценява по всички критерии една фирма преди още да е постъпил в нея???

И последно от мен, защото вече може да съм станал и досаден. Искам да се обърна към кандидатите за работа. Когато постъпих в "системата" на "явор" старите колеги ме предупредиха с думите: "Не знаеш в какво се забъркваш! Гледал ли си филма "Фирмата", тук е същото." За тези, които не са гледали този филм препоръчвам да го гледат. Филм на Сидни Полак от 1993г. с Том Круз и Джийн Хекман в главните роли.
Бих искал да върна услугата, като отправя тези думи към всички бъдещи кандидати за работа.

Благодаря ви за вниманието.
написано 27.07.2009г. вторник в 12:29
към обект/отдел София
Обръщам се Мариана, за да внеса още малко яснота в мнението си. В никакъв случай не съм настроена негативно. Тъкмо обратното. Това, че имам опит в този бранш , не означава че се кича с титли. Просто реших, че с този опит , желанието за работа, удоволствието от контакта с клиентите бих била полезна. После разбрах, че фирмата няма нужда от обучени хора, сама провежда обучение. Много добре. Желая ти успех , Мариана . А и на всички.
написано 27.07.2009г. вторник в 10:18
Здравейте :)
Понеже се кандидатирах за работа проучих тук-там за фирмата, включително и мненията тук. В интерес на истината има всякакви мнения, както от хора каито одобряват фирмата , така и от такива, които са недоволни от работата в нея. На 34 години съм и също имах притеснения относно начина по който ще ме приемат, защото когато посещавах магазина, преди дори да съм си помисляла че ще кандидатствам за работа, ми направи впечатление младите и усмихнати момичета и момчета. Осъзнах, че ми е приятно да бъда обслужвана от млади и позитивни хора , защото неусетно усмивката и доброто настроение преминават и у мен , като клиент.
Когато реших да кандидатствам попълних формуляра в сайта им. Стори ми се прекалено подробен и малко досаден. След една седмица ми се обадиха и ми насрочиха интервю. Мина чудесно и започвам :)
Пиша всичко това не защото държа да направя добро впечатление на бъдещия си работодател - нали се сещате, че името може и да не е моето :) просто винаги ми прави впечатление че по-лесно казваме отрицателни неща , а по-рядко отделяме време да напишем или кажем две добри думи за някой или нещо.
На мен ми харесва фирмата , както и че аз ще работя там.
Не знам дали ще успея и как ще продължи професионалната ми реализация. Знам само, че не трябва да се кичим с титли , опит и други стари неща. Няма стара слава. Бях усмихната , позитивна , казах че искам да работа ....и успях :) Вече съм на работа. Мислете каквото си искате, за мен това означава много. Просто съм се научила да ценя нещата :)
Желая успех на всички :)
написано 24.07.2009г. събота в 13:42
към обект/отдел София
Искам само да споделя с аудиторията моето мнение. Кандидатствах за работа във фирмата онлайн/ други възможности няма, няма пряка среща/. Имам голям професионален опит във престижен мебелен магазин. Свикнала съм да работя , по 12 часа. Смея да кажа , че изглеждам много добре , богата обща култура , западен език. Но системата автоматично ме отхвърли. В формуляра, който се попълва онлайн , трябва да се дадат много лични данни. Включително и ЕГН. Мисля, че това стана причина да не получа предложение за работа- на 30съм. Търсят персонал в тийнеджърска възраст. И преди всичко момчета. Ами това. Ако сте около 30 няма смисъл да кандидатствате. Иначе-Успех на фирмата.
написано 14.07.2009г. сряда в 20:43
в град Пазарджик
Аз искам да работя в Явор. Някаои разправят че било много работа аз познавам хора дето работат там и повечето се оплакват че много работят и че взимат малки заплати но никой не казва каква заплата взима и никой не напуска ами си стоят. работил съм 3 години в Испания и знам какво значи да се сцепваш от бачкане в чужда даржава и парите едва да ти стигат за квартира и да се издържаш и точно когато започнах да се правям тая криза ни срина и шефа се оттърва първо от мен защото не съм испанец . В българия само мрънкат разни мамини синчета а малко работим. за това сме на това положение в държавата. Аз отивам да работя а не да харча на мама парите дет ги нямам. Чувал съм и двете мнения и че се работи яко и труда не се оценява и че се дава шанс на тия дето се стараят а не по роднинска връзка. Никаде не е идеално и сигурно и там не е , ама това е положението . Явора остана най-стабилната фирма дето се развива на пазара и открива нови обекти и . Петко дето беше барман в карамела отиде в Явора и знам че почна като хамалин в склада и не му пукаше. Сега разбрах че станал някакъв шеф в магазина на фирмата в Варна. За него със сигурност знам че не е роднина на шефа. Щом другите могат ще мога и аз защото ми се работи и искам да израствам а не да ме мачкат тъпите испанци. А на тия дето само мрънкат и за всичко им е виновна даржавата, фирмата , кризата , другите и всичко дето се сетиш но не и те самите ще кажа да се погледнат първо себе си в огледалото. това е от мен. Съжалявам за правописа :)
написано 14.07.2009г. сряда в 17:44
към обект/отдел Варна
Уважаеми БИВШИ служители на МЕБЕЛИ ЯВОР,вие за това сте и бивши,защото от Вас нищо не става,защото не сте способни да си изработите заплатата.Получавате толкова за колкото работите,отношението към вас е такова каквото сте си заслужили....това кой с какво образование е днес няма значение,важното е качествата,който претижавате.Вие просто на всякъде ще сте такива и ще бъдете винаги БИВШИ служители.Що се отнася за настоящите служители: браво,дерзайте момичета и момчета,с труд и упоритост всичко се постига......и не забравяйте малко повече усмивки!
Показани мнения 111 - 120 от общо 143 |< « По-нови 89101112131415 По-стари » >|