написано 16.08.2009г. в 10:22
към обект/отдел къде ли не
Здравейте.
Прочетох повечето мнения , и не останах очуден- найстина приказки всякакви. Кой колко работел ,и едва ли не е най добрия , а останал недооценен, или как ръководния състав бил калпав, а пък ние сме перфектните служители..... дрън дрън дрън.
Хора , разберете едно, никой не дава пари просто ей така ,че сте му симпатичен. В момента има 2 категори хора -работни и безработни. Който се старае и показва , че може - се забелязва се , а и парите в ЯВОР не са никак зле даже бих казал , че в тая криза дават доста добри заплати. Е, факт е ,че се работи здраво , но и е факт ,че всеки един започнва от най ниското стъпало на йерархията, а в последствие именно от тези хора се подбират мениджъри и управители на обекти -ФАКТ.
Който мисли ,че е лесно в чужбина нека отиде там да гради кариера, или със претенции и капризи да се доказва.
Във" ЯВОР" наистина има още какво да се желае, но съвсем честно ви казвам - тук аз ходя с желание на работа.
написано 11.08.2009г. сряда в 18:29
към обект/отдел Информационни Технологии
в град Пазарджик
Хм... Работих преди известно време за кратко в Явор като Системен Администратор. И да името си е моето. Наскоро кандидатствах пак за същата длъжност :) Уви без резултат. Да мина по същество:
- Отношенията във Фирмата може да са всякакви, лично мое мнение е липсата на комуникация и координация между работници и управление. В 65% от случаите води до малък хаос и някой опира пешкира, обикновено най - невинният.(или по-скоро най-неориентираният в обстановката. - Изкупителна жертва). В останалите 35 % нещата просто си вървят по каналният ред. Практиката е голямо нещо... Както искате така го разбирайте. Придобих навика да известявам всеки по единично и лично за свършената работа, понеже постоянно отнасях(в началото) укори и забележки за вече свършена задача.
- Заплащане, лично за себе си исках повече, но така и не съумях да покажа(или не ми бе дадено поле за изява, кой знае?!) потенциала си, затова казвам много добро.
- Уважение. Уважението в Явор е като на Улицата. По- силният печели. Имаш ли сили да се бориш, ще бъдеш уважаван.(Може наблюденията да са ми погрешни, понеже моята дейност във фирмата не застрашаваше нито един управител, не съм бил конкуренция). И понеже допускам вариант за грешка, пък и имам своя си гледна точка, затова давам неутрална оценка.
- Привилегии. Не бих казал, това че пазаруваш във веригата с отстъпка - Мерси! Клиент направил 3000 лв., че и по- малко покупки може да се договори спокойно за същият процент.
-Имате служебен телефон. - По мое време му се плащаше таксата от фирмата и разговорите в групата са безплатни, което заради естеството на моята работа имаше нулево значение. Всички други разговори са за ваша си сметка...
- Фирмена сигурност. Лично мое мнение Нулева. Смятам за ОГРОМНА грешка факта, че господата Солов и Николов се доверяваха на външни лица повече отколкото на мен като служител работещ в техен интерес.
Смятам да направя малко лирично отклонение и да споделя нещо интересно, което пък е пряко свързано с горното ми твърдение: "Лично аз след достатъчно време да навляза в същността на ситуациите вътре в управлението и естеството на задачите с които трябваше да се занимавам, почнах умишлено да разпространявам невярна информация. На определени лица давах различна по същество или действие такава. Включително лица от фирмата и други не прилежащи към нея. Знаех добре последствията, рано или късно нещо ще стигне и до г-да управителите Николов или Солов. Понеже всичките ми опити да свърша нещо полезно за фирмата, се обричаха на забрава или липса на разрешение за действие... Точно това породи съмнения у мен за искренността на някои лица с които работех. Нямате си и представа какво задоволство изпитах, когато част от информацията стигна до ушите на началството(Виж тогава се сетиха за мен. Да питат как, вярно ли, защо? Въпреки, че дадох прости обяснения от сорта,че такива неща не са се случвали, нямам представа и до ден днешен дали повярваха на мен или на слуховете, които вярвайте ми бяха прилично оцветени, макар и сам аз да им бях създател?!) Така вече знаех на кой и най - вече с кой да работя, и споделям. Уви може би капана, който целеше да извади на показ хората имащи навика да злословят, се обърна точно срещу моите интереси."
- Ангажираност. В моята дейност не много голяма, имало е случаи да се чудя как да убия работното време, е имало е случаи и да работя до сутринта, но естеството на работата е такова. Може би в частност и горе написаното в голяма степен е свързано с ангажираността ми. Иначе като цяло естеството на работа в Явор е поносимо, но напрежението, което се създава от липсата на координация и комуникация се усеща осезаемо.
-Потенциал за развитие. Много голям и никакъв. Много от предишните мнения не са далеч от истината... Зависи от гледната точка, затова неутрално лично мнение за Потенциал.
- Местоположение. в Пазарджик навсякъде :) вече ми прави впечатление, че и в почти цялата страна. Относително положително мнение, но пак ще вметна нещо: "На въпроса ми как ще се придвижвам между обектите, отговора бе: - Има шофьори, ще се съобразяваш с тях. (да има шофьори при това достатъчно заети, наложи се да ползвам собственият си автомобил.) На лекият ми намек, че колата почва да се амортизира изобщо не бях удостоен с внимание, затова не си направих и устата за покриване на разход като гориво. Въпреки, че последните ми месеци като служител съм си позволявал да харча служебни пари за газ. Държа да подчертая, че не бях навикван или глобяван. (или не са разбрали, което не го вярвам, или съм харчил прилично малко.)
- Колеги: Много свестни хора има във Фирма "Явор". Поздрави на всички с които съм работил. Лично поздравявам Управителите на всички отдели, както и г-н Николов, и г-н Солов, от които нищо лошо не видях, макар и да сме имали за какво да се "джавкаме". Проблемът господа управители е в погрешната информация, която достига до вас, аз лично го изпитах на гърба си. Но пък с оглед на обема ангажименти и факта, че ще са още повече... - Това си е с рамките на нормалното. Проблем, обаче остава и то не малък - Губите (Загубихте) пряката връзка с работещото звено във Фирмата и мисля, че го осъзнавате.
- Работна среда. Напрегната, определено е такава. Като страничен наблюдател на основната дейност във "Явор" това е факт. Отностно интриги и тем подобни, мисля изложих достатъчно факти, за да си направите някакъв извод.
написано 02.08.2009г. в 04:01
Забравих да кажа нещо :)
Може да не правите такива кардинални изводи и да ни слагате разни проценти и да ни оценявате.
Хората са си различни .
Не знам мене в кои проценти ме слагате обаче ще ви кажа, че хората не са групи, хоризонтали, вертикали , проценти и разни други както сте ги описали понеже се правите на много умни.
Хората са работливи или мързеливи.
Мързеливите само се оплакват.
Очевидно това масто е удобно място за изявата им и по тоя начин си отмъщават.

Няма пак да давам оценки за фирмата защотот вече го направих преди малко.
написано 02.08.2009г. в 03:53
Работех в Явор в Пазарджик преди да замина за англия. не че всичко беше хубаво , но това коет оса написали не е много вярно. Никаде няма идеално. Много хора просто се надценяват или считат че нещо им се дължи или че са нещо особена. Истината е че трябва да се работи и човек трябва да си обича работата. Вав фирмата поне имах сигурна работа и добро отношение към мен защото се стараех и не бях мърльо като някои други. Вярно е че махнаха някои хора, но мене ако питате даже даста ги държаха. Ако аз бя на шефа отдавна щях да ги освобода защото работят само с устата а ги марзи всъщност или се мислят за незаменими.
Много се чудя на неблагодарноста която доста хора проявяват , но винаги е било така. Пожелавам им да имат смелоста да се махнат за да преценят собствените си възможности и да разберат че всъщност са възду под налягане самочувсвие без покритие. Всичките ми бивши колеги с които се уважавах и сме работили заедно още са там. Те просто нямат време да се занимават и да пишат глупости по разни сайтове, защото в ЯВОРА се работи и се връщат уморени и не се занимават с глупости. Всъщност който работи е добре на всякъде и тая фирма не прави изключение. напуснах по собствено желание но се управителя се разделихме като приятели. Пиша това с чиста съвест, защото нищо там не зависи от мен и нищо в сегашната ми работа не зависи вече от тая фирма, така че моля да не се съмнявате. Пак добре че на тая криза продължават да разкриват работни места, защото много народ остана без работа по другите фирми, но това никой не го оценява.
На фирмата пожелавам успех, а на недоволните пожелавам да поработят на друго място за да разберат какво са изпуснали, ако въобще имат смелоста да си го признаят.
И специални поздрави на г-н Солов, защото знам че е човечен и си цени хората.
винаги ще има недоволни. да не ви пука :)
написано 30.07.2009г. петък в 00:03
БЕЗПРИСТРСТЕН даде една много точна и цялостна оценка ! +1
написано 29.07.2009г. четвъртък в 17:11
към обект/отдел ВСИЧКИ
Напълно съм съгласен с БЕЗПРИСТРАСТЕН
написано 28.07.2009г. сряда в 20:44
Първо искам да започна с уточнението, че ще дам една напълно безпристрастна оценка на "системата", а всички знаем, че лишената оценка от емоции е най-точна. Умишлено не посочвам град, защото познавам служителите навсякъде.
Изчетох всички предишни мнения и знам кой какво пише и защо го пише. Разбира се не познавам всички лично, но познавам психологията на пишещите и работещите в "явор".
Трябва да знаете, че почти всички отрицатетелни мнения са писани или от мързеливи или от некадърни хора. Малко от тях са писани от кадърните и можещите, а тях ги познавам лично и всичките са бивши служители.
По-важно е да знаете обаче, че абсолютно всички положителни мнения са писани от ръководството, мързеливите и некадърните настоящи служители на "системата".
Ако внимателно сте чели всичко написано дотук ще останете с впечатлението, че всички служители са мързеливи и некадърни. Всъщност не е точно така, има и много кадърни и отдадени служители, но те просто не желаят в извънработно време да се занимават с нещо свързано с "явор"...
Да ви кажа и нещо по отношение на критериите тук:
Заплащането е средно за стандартите на държавата
Уважение ... няма. Уважението отгоре - надолу е несъществуващо понятие. Всичко е интерес. Уважението по хоризонтална линия задължително го проверете, ако е истинско имате приятел, ако не ... прочетете за вертикалните отношения по-горе.
Привилегии - никакви. Ако имаш служебен телефон е за твоя сметка.
Фирмена сигурност - няма. Никога не знаеш какво говорят другите за теб пред когото трябва.
Ангажираност - на 100%. Може да слагаш от пусто в празно, но трябва да изглеждаш ангажиран. Този случай има изключения, но за това трябва да притежаваш много отрицателни личностни качества, които поради постоянното използване в този форум аз няма да повтарям.
Потенциал за развитие - има, разбира се в случай, че принадлежиш към изключенията от предната точка или ако си близък с някой - душевно или физически. За всички останали - просто забравете.
Местоположение - възможно най-отдалечено от града.
Колеги - основните фигури са: спортиста (леко тъп), културиста (дебил), комплексаря (подъл и злобен), кариериста (интригант), човека на шефа (всичко дотук) и случайно попадналите 5% нормални хора, които поздравявам защото сме приятели.
Работна среда - сред такива колеги, за какво въобще да говоря. Сами си преценете.
Виждам, че са писали и "клиенти" в частност Димова - първо клиентите няма как да знаят какво получават служителите и дали е заслужено или не и второ всеки служител веднага ще разпознае стила на ръководството в това изказване. Което ми напомня, че ръководните постове в "явор" се заемат от хората от графа колеги, за които ви споменах без последните 5%.
Други изказвания от кандидати за работа с оценки за фирмата също не мога да приема за реални. Кой оценява по всички критерии една фирма преди още да е постъпил в нея???

И последно от мен, защото вече може да съм станал и досаден. Искам да се обърна към кандидатите за работа. Когато постъпих в "системата" на "явор" старите колеги ме предупредиха с думите: "Не знаеш в какво се забъркваш! Гледал ли си филма "Фирмата", тук е същото." За тези, които не са гледали този филм препоръчвам да го гледат. Филм на Сидни Полак от 1993г. с Том Круз и Джийн Хекман в главните роли.
Бих искал да върна услугата, като отправя тези думи към всички бъдещи кандидати за работа.

Благодаря ви за вниманието.
написано 27.07.2009г. вторник в 12:29
към обект/отдел София
Обръщам се Мариана, за да внеса още малко яснота в мнението си. В никакъв случай не съм настроена негативно. Тъкмо обратното. Това, че имам опит в този бранш , не означава че се кича с титли. Просто реших, че с този опит , желанието за работа, удоволствието от контакта с клиентите бих била полезна. После разбрах, че фирмата няма нужда от обучени хора, сама провежда обучение. Много добре. Желая ти успех , Мариана . А и на всички.
написано 27.07.2009г. вторник в 10:18
Здравейте :)
Понеже се кандидатирах за работа проучих тук-там за фирмата, включително и мненията тук. В интерес на истината има всякакви мнения, както от хора каито одобряват фирмата , така и от такива, които са недоволни от работата в нея. На 34 години съм и също имах притеснения относно начина по който ще ме приемат, защото когато посещавах магазина, преди дори да съм си помисляла че ще кандидатствам за работа, ми направи впечатление младите и усмихнати момичета и момчета. Осъзнах, че ми е приятно да бъда обслужвана от млади и позитивни хора , защото неусетно усмивката и доброто настроение преминават и у мен , като клиент.
Когато реших да кандидатствам попълних формуляра в сайта им. Стори ми се прекалено подробен и малко досаден. След една седмица ми се обадиха и ми насрочиха интервю. Мина чудесно и започвам :)
Пиша всичко това не защото държа да направя добро впечатление на бъдещия си работодател - нали се сещате, че името може и да не е моето :) просто винаги ми прави впечатление че по-лесно казваме отрицателни неща , а по-рядко отделяме време да напишем или кажем две добри думи за някой или нещо.
На мен ми харесва фирмата , както и че аз ще работя там.
Не знам дали ще успея и как ще продължи професионалната ми реализация. Знам само, че не трябва да се кичим с титли , опит и други стари неща. Няма стара слава. Бях усмихната , позитивна , казах че искам да работа ....и успях :) Вече съм на работа. Мислете каквото си искате, за мен това означава много. Просто съм се научила да ценя нещата :)
Желая успех на всички :)
Показани мнения 111 - 120 от общо 146 |< « По-нови 89101112131415 По-стари » >|