АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България /img/frontend/nomap.png"

АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България

Не е вярно, че не пускат служителите си да работят от вкъщи, напротив всичките са извън офиса сега (или почти всички). А относно фалита - едва ли, индустрията не се е изчерпала още, а и активно наемат още. Доколкото знам, един от големите им проекти ще бъде закрит скоро (ЕОН), та може оттам да идва слухът. Нямало да освобождават служители обаче.
Иначе аз съм бивш служител. Не съм работила в други кол центрове (нямам и такова намерение), за да имам база за сравнение, но от каквото чувам от колеги, Модис е най-добрата фирма в този отрасъл.
Мои впечатления - заплатата е напълно адекватна за начална работа (за немски - 2к чисто + евентуален бонус от 200 лв след 6ти месец), има си допълнително здравно, ваучери, Мултиспорт с доплащане. Колегите са може би най-якото нещо на работата, млади, усмихнати, готови да помогнат, естествено има и изключения, но къде няма? Средата е изключително лежерна и приятелства лесно се заформят, може би защото работата е яко тъпа и хората не се конкурират, поради факта, че повечето искат да се махат

Здравейте, вярно ли е че фирмата е пред фалит във връзка с коронавируса. Мой приятел работи в нея и ми каза, че има заразени на етажа, но фирмата отказва категорично да пуска хора да работят от вкъщи, което е скандално!

работя от няколко месеца в Модис и не мога да се оплача - да, някои от нещата за които се говори тук са истина, други са преекспонирани, но важното е как човек се адаптира. На мен ми харесва и е една от малкото компании, които разполагат с нормални човешки същества в HR eкипа, прекрасни девойки, които отговарят винаги отзивчиво и нормално на въпросите ти. Като по-сериозен недостатък е липсата на места за хранене и паркиране, но се преживява.

Не мога да си обясня защо има толкова озлобени хора, които не пишат нищо конструктивно. Критиката е хубаво нещо, но когато е обоснована. Аз реших да напиша нещо различно от моето преживяване в Адеко. Компанията ми помогна преди години да намеря страхотна работа в ХП тогава. Никога няма да забравя прекрасното отношение от двамата рикрутъри – Стефан и Лъчезар, които се отнесоха професионално, приятелски и чисто човешки към мен. Едно от много малкото приятни преживявания, които съм имал в подобни компании. Винаги ще си спомням Адеко с добро.

Кандидатствах за позиция с немски и английски език. Имах 3 интервюта по телефона, съответно на двата чужди езика и на български. Още тогава обсъдихме очкаванията ми за работно време и заплащане, като от страна на фирмата всичко беше ок и твърдяха че могат да ги покрият. Следва интервю на място на английски език с включени няколко технически въпросчета. От там насетне започва великото разкатаване... В край на сметка се оказва, че заплащането е с 30 % под очкаваното от мен, работното време е на сменен режим, който още на първото телефонно интервю категорично отказах. Цялата комуникация протича по следния начин- те ми казват, че ще се обадят, а после аз ги търся понеже не се обаждат. Така и не се срещнах с Hiring мениджъра, предавахме си съобщения по друг служител. През цялото време, в което ме разкатаваха, обявиха същата позиция в интернет- само че на български език /когато аз кандидатствах беше на английски/, предполагам, за да може "подходящия" кандидат да я разбере. Цялото нещо продължи 3 седмици, в които инвестирах време и усилия, надявайки се глупаво и оптимистично, че предварителните параметри ще бъдат спазени. В същото време получавам изключително позитивен feedback от езиковите си познания, от документите, от образованието и опита...бла, бла, бла! От цялата история останах с горчив вкус и на нито един познат или приятел не бих препоръчал да си губи времето с Модис. Ако при процеса на кандидатстване отношението е такова, не искам да си представям какво се случва, когато вече си служител.

Фирма Модис, като всички фирми, навлязли по времето на ГЕРБ в България е управлявана на принципа некоректна пирамида от мутраджийски тип. Бягайте, бягайте далече. Явно на ГЕРБ им трябват само телефонисти и айтита. Е не може всички да сме айти. В САЩ телефонисти работят само тези без университет.

Когато бях на интервю в Модис ми казаха че ще бъда в един екип, а после се оказа че са ме пратили във възможно най-гадния екип, където хора са влизали в болници, а други са колабирали на столовете си от стрес и т.н. Даже едно момиче 1 месец не е успяло да се оправи. Не случайно дават много пари там сега - защото жив те одират. Не се лъжете по това - после ще ви ги изкарат през носа! Не издържах и 2 месеца там

Преди няколко дни ми беше първия работен ден във Модис/Адеко. Повече от щастлива съм, че следващите дни нямаха нищо общо с него. Две много неприятни жени проведоха отегчително дълъг трейнинг като беше изключително трудно да се разбира английският им - особоно на едната женица. Имах чувството че духът ми напуска тялото няколко пъти. В крайна сметка мъката свърши, хапнахме в много добре измислено ресторантче в самата сграда, починахме - даже има плей стейшън игра на която хората играеха. В следващите дни всичко беше страхотно, срещнах много усмихнати и готини хора които изтриха лошите ми впечатления от първия ден. За момента съм много доволна - парите са супер, локацията е сравнително близко до метро и до автобус 413. Поне за момента не съм видяла нещо, което да потвърждава лошите мнения по-долу

Защо Модис не са си направили отделна страница в БГ Работодател, ами още ползват името на Адеко?

Най-гадното място на което съм работил!