Алфа Банк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 99&markers=София,бул. Цариградско шосе 99

Алфа Банк България

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Гърчоля...

Аз вече взех четири заплати.Ти от къде си?От кой офис си?Аз бях от ЦУ.Има заведени дела или поне такива са слуховете.

Здравейте, започнаха да ни махат от работа по чл 328 ал1 т2. А уж бяха обещали по 4 заплати. Някой да знае дали вече са заведени искове и дали въобще можем да претендираме за пари от фонда в Гърция предвиден за тези обезщетения /чува се , че има такива заделени пари/

Не съм в банката повече от година, но нищо не се е променило. Явно регионалния мениджър има много сериозни връзки в централата и още на се го махнали. А всички знаят, че си врътка схеми с лихвари, а го отнасят подчинените. Под предлог, че отива на срещи си ходи в къщи да следи ремонта на апартамента си. Измива си ръцете със служителите и един път не е защитил някой от тях. Който му усети игричките се намира предлог за да напусне, като си представям какви ги говори на колегите от централата. Това момченце му се носи славата още от ПИБ. От другите банки го знаят каква стока е само в централно управление явно още не са за толкова години. Най-голямо текучество има в неговия регион и то на мениджъри, което ще им извади очите и което би трябвало да говори за световна некадърност на регионалния мениджър, но това явно не прави впечатление където трябва.

някой би ли споделил какво представлява тестът след обучението?

Добре, че смениха мениджъра в офиса им в центъра и сега получавам качествено обслужване. Предният както разбрах от други банки се е омазал с едни схеми... не ти е работа. Като цяло ако не са служителите бих се махнал отдавна.

Нямам думи да изразя за какво става въпрос в централата на тази банка. Налице е дискриминация на поне няколко равнища: мъже/жени (в полза на мъжете), гърци/българи (ясно е в чия полза), служители на банката/служители от ИКАП и Мелън. Относно последното, в последната година служителите наполовина се подмениха с такива от външни агенции,с условия наподобяващи такива на стажанти. Работната среда е повече от тягостна, хората са ужасни лицемери и интриганти, лично аз толкова много такива хора, събрани на едно място за пръв път виждам. Перспективите, които се предлагат са изключително лъжливи, придружени със съпътстващи условия, наподобяващи "дребния текст" в договорите на мобилните оператори като например увеличение на заплатата при преминаване на граждански договор, повишение на позицията с бонус нов изпитателен срок и т.н. Трябва да сте въоръжени с голяма доза наивност и търпение, за да дочакате момента, в който обещанията ще се сбъднат, въпреки че са отправени в срещи на 4 очи и по начин, каращ те да повярваш, че си оценен.
Толерират се определени хора и се затварят очи пред абсолютно неприемливото им поведение, просто защото са имали късмет да са мъже, гърци, или наместили се на местата си преди повече от 5 години. Организацията е изключително консервативна, всяка промяна е възпрепятствана от измислени процедури, ограничаващи прогреса на каквото и да е равнище. За мотивация на служителите и дума не може да става, явно се разчита на отминалото схващане, че е добре и сигурно да работиш в банка, или пък че си си мотивиран по рождение и други усилия не са необходими. Тийм билдинги няма, коледното парти е за сметка на служителите, а ако решиш да пропуснеш поредната лицемерна инициатива за събиране или пътуване за твоя сметка, дължиш обяснение. Относно заплащането съществуват абсурдни граници в рамките на 700-800 лв. за една и съща позиция и едно и също ниво в йерархията. Обосновка за тези различия никой не може да ти даде и хора с богат и дългогодишен опит в повече от една банкова институция, получават по-ниско възнаграждение от такива, за които това е било първа и единствена работа в живота и съответно не правещи нищо по цял ден, просто защото ръководството няма проблем с това. С една дума - обективност - никаква. Има стотици правила, които като че ли целят просто да смажат определени служители и да ги накарат да се почувстват колкото се може по-некомфортно на работното място.
Ако имате опит и търсите развитие, това определено не е вашето място. Подходящо е единствено за току що завършващи, които имат нужда от стаж за cv-то. И не си губете времето повече от 1-2 години там, ако сте нормални хора, шансове за вас няма. Лично аз прекарах около 2 години в тази среда и се моля никога повече да не попадам на толкова некоректен работодател!

Голяма грешка да започна работа в Алфа Банк. Само загубено време и нерви. Със сигурност ще изпусна нещо, но в обобщен вариант:
- Смешна заплата, която уж някога ще я вдигнат....;
- Постоянно ти се възлагат неща, които не ти влизат в задълженията;
- Без питане и обяснение може да ти сменят позицията;
- Всяка седмица напускат хора и има интврвюта;
- При закъснение за работа, независимо от причината са ти много сърдити, пишат се обяснение и се стига до заплахи за уволнение. Всяка сутрин се записва кога си отишъл на работа и кога си си тръгнал. Но когато решиш да си тръгнеш точно в 17ч - също са ти много сърдити....
- Има хора, които нищо не работят и само клюкарят;
Като цяло няма уважение, няма разбиране, няма спокойствие....Ако цените себе си и труда си - дори не ходете на интервю, защото ще си почакате 1-2 часа докато ви приемат.

Трайно психически увредени хора един нормален няма.Заплата никаква само нерви, ако някой-желае да си изпробва психиката там е мястото.