GfK Bulgaria / България /img/frontend/nomap.png"

GfK Bulgaria / България

Работих няколко години във фирмата. Плюсовете са, че сте в международна среда и култура. Ще научите agile, развити бизнес процеси и системи за управление. Работата е изцеждаща и текучество е високо, особено ако попаднете на лош лийд. Ако сте интелигентен и склонен на да се учите, ще ви вземат и без да имате сериозен опит в областта. Заплащането включва 13а заплата и бонус, стратегически разредени, за да се борят с текучеството (декември, април). Местоположението е много добро и колегите са отзивчиви. Добра първа стъпка за някой, който излиза от университета. Не си създавайте очаквания за нещо повече обаче. Заплащането е ниско и никакви постижения или разговори няма да променят това, дори и да ви повишат. Най-честите обяснения от мениджърите са, че това е бедна фирма и да не очаквате много и че трябва да сте доволни, че няма да ви съкращават както правели в другите фирми.Задържат се хора, примирили се с тази реалност. Това включва и германците и другите международни офиси. Един познат от офиса в Нюрнберг ми разказа,че ако се объркаш и свиеш в съседния офис на кока-кола, ще свършиш същата работа, и ще разбереш чак накрая на месеца когато ти преведат 50% отгоре. Определено си заслужава за половин/една година. Оттам нататъка е минус.

Каква немска фирма,какви 5 лева,напуснах преди време заради ниската заплата и не мога да проумея как има още хора които работят там за 1400- 1500 лв ?!? Продавачки по моловете взимат дори повече,трагедия...немска фирма......

да ви ева и в лъжливите скапани Яйчарки.

Какво е заплащането за позицията - Сътрудник класификация? Само познания по Английски език на ниво A2 достатъчни ли са?

След обединяването на Nielsen и GfK очаква ли се да има съкращения, при все че двете компании правят едно и също?

Приятели ето начин как да си докарате малко странични доходи от този сайт:
Плащат с крипто валута аз лично съм супер доволен и си докарвам средно около 400$ на месец в зависимост от цената на BTC.

Доволен съм от прекараното време във фирмата. Работата е изцяло рутинна и бързо омръзва, няма възможност за изявяване на някаква креативност или аналитичност. За сметка на това проектът беше с ниска натовареност и съчетано с условията на ковид за изцяло работа от вкъщи, имах много свободно време за себе си, не се чувствах преуморен по никакъв начин. Заплащането е средно към ниско, ако се очаква да се издържате сами в София, но има някои привилегии като безплатна карта за градски транспорт, допълнително здравноосигуряване и ваучери за храна. Срещнах много коректно отношение по различни казуси от тийм мениджърката, както и от колегите от чужбина. Не усещах заплашителна йерархия, а хора, които са готови да ти съдействат. Ако имам шанс за развитие вбъдеще на по-висока позиция, бих се върнал отново в GfK.

Прекарах близо две години. Компанията ми подаде ръка в труден момент и ми даде възможност да започна да работя в чуждестранна фирма. В началото ми беше трудно, но се отнасяха с търпение към мен. Заплащането за позициите свързани с изготвяне на отчети, обработка на данни и проверки и кодиране са нисички. Не знам как са заплатите по другите отдели, но тук е моментът да спомена че възможности има, но се изискват и тех умения. За растеж на ниво мениджмънт според мен е почти невъзможно ( лично мнение). Офисът е най-хубавият, в който съм работил, най-вече заради локацията. Колегите бяха свестни. Откъм сигурност и коректност със сроковете са си абсолютно ок.За мен Гфк си остава добър работодател. Пазя много добри спомени :) Поздрави !

На вниманието на кандидатите за оператори въвеждане на данни: в обявата посочват, че изискват английски език, след одобрение се провежда едноседмично обучение след което всеки се разпределя по екипи и тогава се разбира, че разпределението е по екипи с втори чужд език, за който е взето решение индивидуално без това да бъде съобщено предварително нито в обявата, нито е обявено в договора, нито дори по време на обучението. Заплащането предвид изискването за 2 чужди езика особено като се има предвид, че дори не е съгласуван вторият чужд език с кандидата, е под средното за София. Работното помещение в което ме разпределиха беше тип open space с голям брой хора, не се проветрява и са пуснати постоянно щорите, контрастиращо с ярките монитори. Отношението на тийм лидера беше заядливо. Има нежелание за изслушване на новите служители. Имайте предвид, че интервюто се провежда не индивидуално, а групово. Изслушвайки другите кандидати ми направи впечатление, че HR-ите не правят адекватен подбор. Одобряват хора, които нямат нищо общо с позиция и сектора, без да става ясно на какво основание. Включително одобряват хора, които впоследствие се държат неуважително с колегите си.
Не препоръчвам работа на тази позиция предвид спестяването на информация за изискванията, нездравословната работна среда и меко казано непрофесионалното отношение. Заплащането е неконкурентно, особено като се има предвид, че фирмата е немска, в български фирми в София заплащат по-високи заплати или в най-лошия случай същите, а изискванията са по-малко.

Прекарах в GFK около 2 години, като цяло съм с позитивни впечатления от компанията.Наистина за някой работата може да е много еднообразна, според мен зависи в какъв отдел си и какви точно задачи изпълняваш.Като плюсове мога да изтъкна, че фирмата дава сигурност като не бави възнаграждения, има 13-та заплата и годишен бонус.Има ваучери за храна, сумата не е голяма, но пак е нещо, както и допълнително здравно осигуряване.
Работната среда беше ок в отдела в който съм бил, като съм нямал проблеми с ръководството.
Като минус мога да споделя, че наистина годишното увеличение на заплатите не е кой знае какво.
Както казах оставам с позитивни спомени, компанията ми даде шанс в момент в който бях решил да се преквалифицирам.