ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Света София&markers=София,пл. Света София

ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ

Под всякакви критики,обучението не е обучение ,оставят те сам да се оправяш а след 1-2 месеца те пускат на редовна 12 часова смяна ,като всяка смяна си с различен колега който ти обяснява по неговият начин. Да не говорим и за нощните смяни от 19:30 до 7:30 в които пускаш и следиж cobovete, като всеки ти обяснавя по някакъв начин , "гледай пингвините" или "гледай тука в пути средата мани ги тия пингвини", 2-3 седмици чакаж да ти доставят достъп до програмите. Обстановката в офиса е пълен хаус а колегите от deploymenta само реват че работят по 12+ часа на ден (респект за колегата от Перник с неговите вицове, той е пич!) . Колегите в Т24 са готини , но тийм лидерите са надути особенно онзи дъртият който пуши нон-стоп и мирише на кози барабонки. Заплатите след обучението се вдигат с 200лв, за тези пари по-добре да станете касиер в някоя голяма верига вместо да си губите нервите и да работите в банка.
Позитиви:
?
5лв за храна (кроасан,солети,кола,шоколад и диабет)
?
Негативи:
Натоварено и напрегнато
Хаос
Смешна заплата
Смешни тийм лидери

След сливането със екс Сибанк стана страшно-на ръководна длъжност служители от малка банка, които не са виждали толкова много клиенти и просто не знаят как да реагират. Голямо натискане на служителите да продадат на клиента максимално застрахователни продукти и по този начин уж да задържат клиента, а става така, че го губят.
Много мениджъри, взимащи бонуси от продажбите на служителите, а за самите служители почти нищо, което се разпределя на целия клон, спрямо позицията на клона в измислена класация. Непосилно големи планове с цел служителите да не вземат бонус, а банката да прибере по-голяма печалба.
Сега с предстоящото сливане с Райфайзен, на регионалните им се клати стола и само натискат за продажби, но служителите са малко и това води до голямо натоварване и изнервяне на клиента, заради голямото чакане в банката.
Хората, които са назначени за съпорт на служителите са малко и ги карат да правят справки, вместо да съдействат.
Никакво уважение от централата, т. к. те уж имат много работа и на простосмъртния служител му е забранено да се обади за съдействие. Този служител трябва да разбира и знае всичко, а в централата си имат отдели и само с това се занимават и си знаят една процедура и си цитират дадата на изменение, и служителя винаги е виновен.
Не е нормално най-ниско платения служител да трябва да разбира от кредити, застраховки, пълномощни, да е половин юрист по сделки. Не може да се пусне клиент за предварително одобрение по ипотечен кредит, трябва след събиране на всички документи направо за окончателно одобрение, което означава, че най-ниско платения служител, носи най-голяма отговорност и отнася недоволството на клиента за забавянето на централната и ако е пропуснал нещо по документите да е виновен и на клиента и на колегата от централата. А този служител не работи само кредити, ами се занимава и със застраховки, мобилно банкиране (защото трябва клиента да е дигитален), вноски на банкомат, за да плащат на един касиер и др.
Малко служители, огромен план, голямо натоварване, ниско заплащане, никакво уважение.

ОББ така наречената банка,която е част от KBC груп тотално сбъркана работа след обединяването на двете банки старото ОББ и бившата Сибанк."Банка" е много силно име,но тук не е банка, някакъв бързо оборотен магазин.Старите кадри са завладяли банката сякаш е тяхна.Клоновата мрежа цари тотален хаус във всяко едно отношение и на всяка една позиция.Назначавате кредитен специалист или специалист обслужване на клиенти и съвместяваш още три длъжности,че дори и Бек офиса ти заповядва като шеф да свършиш част от неговите процеси,но когато не се съгласиш или се оплачеш ти казват трябва да сме взаимнозаменяеми.Не съм съгласен,защото бек пфиса е оперативно ниво,което обработва документи и подпомага процесите чисто документално без да има заложени продажбени цели.Как ще бъдем взаимно заменяеми?Тази длъжност трябва тотално да се елиминира,защото заплата е по-висока пт един специалист обслужване на клиенти,взима бонус и нищо не прай общо взето и само се Огка и пъшка колко много работа има.Искам да попитам мениджмънта и по-специално заспалия HR на банката на какви критерии се определя бонуса за Бек офиса?Ясен е отговора,когато имаш гръб и си много близък с сегашната директорка Централен клон ще има и бонус.Но кой как се позволява не е ясно,защото там се лъже маже и се предава и препредава информация.Що се отнася за директор централен клон тя тотално не е наясно къде се намира и какво трябва да прави.Не е нормално да си на тази позиция и да не знаеш и да не можеш да боравиш с банковите системи освен да гледаме таблиците за продажби и да си изчислява бонуса колко ще вземе и да пиши на хартиени листа.Коя банка позволява на служителите си и на директорите си да паркира личната си кола на малкото парко места на клона,които са определени за клиенти?Е на ОББ директорката Централен клон има разрешение.Абсолютно не адекватно и непрофесионално отношение към служителите си позволява си да убижда и да ги навиква,защо нямат продажби и защо не носят бизнес,абсолютно неблагодарно и не професионално отношение за човек,който е на тази позиция да казва на колегите си,които работят "скъпо платено инпутъри".Аз да попитам нейноя бизнес който трябва да носи е с най-голям принос,къде е като по цял ден се разхождаме от офиса пред офиса с кафета и само си говорим по телефона и дебне като цербер.Нямам обяснение и съм възмутен как може да има такива хора,които работят на такива позиции и въобще как се е допуснало.Тези хора ги определям тотални и хипер комплексари с високо его без покритие.Това са малка част пт хората,които работят в Централен клон Изток.Винаги има липса на служители и който почне напуска,защо напускат причините са много:ниско заплащане многпто работа,която се върши,защото съвместяваш няколко длъжности въпреки,че си назначен за една,обучения тотално липсват,които са въвеждащи за нов служител и липса на служители в другите клонове,които са прилежащи.Изключително смешно и грозно да се хвалиш как изграждаш и развиваш хора,абсолютно противоположното е.Уволняват се хора сега и веднага и по възможно най-грозен начин.Тази банка заслужава да няма кой да работи,защото отношение и работен процес е тотално сбъркано,не реалистични и безумно високи цели на месец,досадни с техните сбъркани застраховки,които имат агенции и банката е длъжна да покрива целите им,ненормално висок бюджет за инвестиционни планове,които са изключително не добре разработени.Дигитализацията им е супер бавна и винаги не доразработено,както трябва.С две дъми консервативна банка във всяко едно отношение.Не са гъвкави и конкурентно способни,сделките се случват супер бавно особенно кредитирането одобрения през три нова и на всеки се обясняваш на всеки.Тромав процес,затова бюджетите трудно ще се изпълняват,а в кредитна администрация има малъмни хора работещи там,които незнаят,защо са там и какво правят отказ след отказ на кредити.И се почва преразглеждане и се звънят телефони,за да се случат сделките.Това ли е нормалният процес на работа.Сред хората е Централен клон Изток има и доста качествени хора.Една от тях е Антония Петкова,която е директор на офиса,уникална личност,която работи по чист и честен начин, харесва си работата и при всяко запитване или съдействие веднага обяснява и съдейства.Изключителен професионалист.Добре,че е тя за да прави бюджета на клона,че директор Централен клон бознес не носи,а само си преписва клиенти,за да и се начисляват бонуси.Евелин Вейс,изключителна личност позитивна и добре работеща дама,пряма и искрена и на момента си казва нещата,прави и поспомага продажбите,да не кажа,че изпълнява бюджета за инвестиционните продукти,че хората на таз длъжнпст само реват и се оплакват то ва са слабите страни на човек,който не птговаря на профила си на длъжността,която заема,но като имаш гръб е друго.Силно препоръчвам не започвайте работа в ОББ и в частност в клоновата мрежа на ЦК Изток,изключително токсична и кофти среда,стрес и напрежение от страна на мениджмънта и като цяло в ОББ,социален пакет нулев,смешно допълнително здравно осигуряване,Убидно ниски заплати,увеличеноето на заплатите тотална щета,работиш като идиот и стоиш след работа,защото всичко е спешно,обедна почивка това е документално.Смятам,че сериозно трябва да се обърне внимание от мениджмънта от восоките нова да се направи сериозен мониторинг на хората,които работят в клонова мрежа и най-вече на така наречените директори Централен клон,защо се случва да имамлипса на кадри.Като цяло УЧР са торална щета,не са наясно какво се случва, не са и за интересовани,добре че е рекламата,за да изпъкват но бе е достатъчно.Силно се надявам да има кардинални промени във всичките нива на банката от клонова мрежа до високите нива и да се изчистят малко хората от бившата Сибанк при предстоящето вливане с Райфайзен банк,че тези хора са закостенели и не им е мястото там.Да се създаде приятна атмосфера за работа със качество на обслужване,гъвкавост по отношение на работния процес и адекватно заплащане предвид банковата сфера,тъй като естеството на работа не е да продаваш домати и краставици.

Бягайте далеч от тази пасмина, имаща наглостта да се нарича банка. Обслужването е бавно, неадекватно и грубо. Документи с личните ви данни ще бъдат оставяни на показ, видими за други клиенти. Телефона на клиентския им център никога не вдига (имат опция за връщане на обаждането, но е само на думи). В град с големината на Варна има вичко на всичко 5 клона, от които само 1 работи събота (т.е. ще чакате МНОГО докато евентуално ви обслужат). Стискат се за 2 стотинки за СМС и ползват Вайбър вместо това. Има и много други проблеми...

Обаче е избрана за Банка на годината,а?!?
Няма нищо общо с ОББ преди сливането.Жалките напъни на СИБ служители и мениджмънт няма да са още дълго време успешни. Вижте си жалките клонове, вижте си неконкурентните продукти, вижте си обслужването!!!

След обединението на двете банки Сибанк и ОББ, явно е настанал пълен хаос. Като се добави и ДЗИ към тях, бумащината е повече от всякога, системата е изключително бавна и тромава. Служителите работят извънредно и под изключителен стрес и напрежение, тъй като поставените цели са неизпълнени. Клиентите чакат поне час преди да бъдат обслужени и се бавят поне още толкова, когато бъдат повикани от служител. Всичко това ги прави изключително недоволни и изнервени, което в крайна сметка също рефлектира върху работната обстановка и служителите. Идеята всеки клиент да бъде максимално "изцеден" и да му се пробутат всички възможни продукти се повтаря от мениджърите всеки ден по няколко пъти. В крайна сметка с бавно обслужване и неконкурентни продукти не се печелят клиенти, а точно обратното -губят се. Въпросът за трудовото възнаграждение на служителите се засяга съвсем лаконично, все едно е нещо маловажно, и естествено-заплатите са просто смешни на фона на цялата натовареност. Не съветвам никой да започва работа в ОББ, особено ако има семейство и цени личното си време.

Не ви препоръчвам работата в клон на ОББ. Унизително ниски са заплатите за такава голяма и "лъскава" компания. Като служители в ОББ работим под пълно напрежение от страна на шефове и клиенти. Изискванията са бекрайни, а заплащането е унизително(900лв)! Всеки ден изискват от вас продажби на застрахователни продукти, които трябва да предлагаш дори и на каса, където работиш с много пари (едновременно обслужваш и предлагаш, за да не чакат следващите клиенти), а когато имаш минус в касата си виновен само и единствено ти, защото не и внимавал. И с мизерната си заплатка се налага да покриваш минусите (не дай си Боже-се налага да изтеглиш кредит, за да го покриеш) Сами си направете извода!

Здравейте, моля за информация как протичат интервютата, става въпрос за позиция Специалист обслужване на клиенти, какво да очаквам като заплата, и има ли коледна и лятна заплата?

Здравейте, може ли мнение за работа в ЦУ и заплащане

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес